Zmizení Alice Creedové

• Velká Británie The Disappearance of Alice Creed (více)
Velká Británie, 2009, 96 min

Britský nezávislý thriller se točí kolem únosu plného nečekaných zvratů. Příběh nejprve sleduje bývalé trestance Vica (Eddie Marsan) a Dannyho (Martin Compston) při úpravách malého bytu na důkladnou a zvukotěsnou celu. Chorobně podezíravý Vic je dominantní drsňák, slaboch Danny udělá téměř cokoli, co mu Vic nařídí. Plán zločinců je záhy jasný: zmocní se mladé dívky z bohaté rodiny, zavlečou ji do připravené kobky a tam ji připoutají k posteli. Výměnou za dívčin bezpečný návrat pak pošlou snímky své oběti- Alice Creed (Gemma Arterton)- jejímu otci s požadavkem na zaplacení dvou miliónů liber. Vic si je jistý, že jejich zločin nemá chybu. Jenže brzy se ukáže, že ne všechno jde podle plánu. Alice je totiž chytřejší a vynalézavější než předpokládal a navíc Dannyho loajalita není tak neotřesitelná, jak doufal. Zmizení Alice Creed je prvním hraným snímkem režiséra J. Blakesona. (oficiální text distributora)

PetrPan2

Pokud jste uchyl a chcete unést mladou, pěknou holku nebo pokud potřebujete peníze a chcete kvůli tomu unést mladou, pěknou holku nebo pokud prostě potřebujete unést mladou pěknou holku, tak tenhle film můžete brát jako velice zdařilé instruktážní video a sledujte jej s perem a blokem abyste si mohli dělat poznámky :o) ()

fefee

Veľmi až prekvapujúco dobre pôsobiaca dráma v podstate odohrávajúc v jednej miestnosti a v celom filme len s troma postavami. Tu vidieť krásne čo dokáže z mála urobiť kvalitná réžia a kamera.3/8* ()

ghatos

Ano, je sympatické ultraskromné pojetí, jenže "nečekané" obraty (né zvraty) jsou miminálně dvakrát poměrně slabé. Ostatní věci kolem fungují vcelku dobře. Za pár liber divák dostane velkou porci žánrové potravy, jenže na 4* by to chtělo ještě nějaký přídavek. 63%. ()

Autogram

Zo začiatku príbehu dominovala bezmocnosť obete a potom to už bolo ako na hojdačke. Trojitej hojdačke. A v prospech koho sa naklonila nakoniec, to sa treba nechať prekvapiť... ()

klima777

Je to pitomost? Špatně traktovaná totální pitomost? Asi ano... Jenomže také převelice svěží a jistým způsobem sympaticky drzý, oprsklý film. Over the top & beyond (3,5*). ()

jenik71

Je vidět, že když jsou na scéně pouze 3 herci, i tak lze natočit zdařilý thriller. Film je zajímavý nejen počtem herců, ale i několika zvraty v ději a divák tak může jen hádat, jak to vlastně s tím netradičním únosem dopadne. Troufám si tvrdit, že kdyby roli unesené Alice ztvárnila jakákoliv jiná herečka, nebylo by to pravděpodobně ono. Gemma Arterton byla jednoznačně skvělou volbou a hlavně díky ní uděluji takové hodnocení. Ta ženská nejen že má talent, ale je i sakra sexy a já se můžu jen a jen těšit na její další filmovou kariéru. ()

BuryGol

Celkem solidní thriller, na kterej stačej tři herci a jeden pokoj. Unýst slečnu co má zazobanýho tatínka se zdá jako lehká věc, ale i ten sebelepší plán se může podělat a nikomu se nesmí věřit. Protože všichni lžou. Náhod a zvratů tam podle mě bylo až moc a ten příběh nebyl tak silnej, aby utáh 100 minut. Na druhou stranu byli v pohodě herci, hlavně teda nadějná Gemma. Ovšem chlapský francouzáky mi zvedly žaludek a konec mi neřek úplně co bude, takže to bude jenom za tři hvězdy. PS:Když v nevětraný místnosti vystřelíš z pistole, asi to bude docela smrdět. Toho si měl Vic všimnout. ()

ZkuKol

Malý thriller o třech postavách, třech lokacích, třech zradách, spoustě nervů a nečekaném množství humoru. Herecká sestava je spolehlivá, navíc Gemma hraje doslova vším, zápletka napínavá a dialogy vtipné i strhující. Škoda, že občas ustupuje logika základnímu konstruktu (pečlivá příprava vs. nečekané odfláknutí detailu) a poněkud rutinního vizuálu, který je studiový jak pořad pro seniory. Stále jde ale o žánrový nadprůměr, u kterého se těžko odhaduje další zvrat a konec odhadnete max. pět minut dopředu. Dva kumpáni unesou dceru milionáře a mají přesně do detailu připravený plán, jak na ní bezpečně zbohatnout, žel plán nezahrnuje nespolehlivé charaktery všech tří zúčastněných... 80% ()

sedm.1

Velice povedený thriller!Napínavý,se skvělou zápletkou,mnoha nečekanými a především povedenými zvraty a ikdyž s dost neoriginálním a trochu i očekávaným finálem,přesto ani na vteřinu nenudící.Ikdyž se prakticky celý snímek odehrává v jednom bytě a odehrají ho pouze tři herci,pořád se něco děje a má to spád a šťávu.Velkou zásluhu na poutavosti celého filmu mají samozřejmě skvělí herci a především pak Gemma Arterton,která mi snad poprvé přišla vážně charismatická,stylová a hlavně i pohledná.Prostě ten,kdo má rád komorní,nezávislé filmíky,kde se nehledí na nějakou tu vulgárnějšíí mluvu a sem tam je to proloženo lehce drsnější scénou,nemá co řešit.Zmizení Alice Creedové by si každopádně zasloužila daleko větší diváckou obec,než jakou má. ()

herr_carter

Skvělý konverzační film o třech postavách s neustálými zvraty a hereckými výkony na hranici možností..............moje hodnocení = 8 z 10. ()

Pavlík

07. 12. 2010 (339.); být bohatá za tuhle zkušenost by si Alice asi zasloužila (peníze jsou sice z vlastního zdroje) ()

MareT.

JOjo, tak tohle já můžu. Prakticky 3 postavy, jedna místnost, ale za to plno napětí, zajímavé a svým způsobem legrační zvraty, to všechno vám nabídne tento anglický film, který má jedinou chybu a to, že ke konci je dosti rozvleklý a ztrácí motor, kterým právě ve dvou prvních třetinách tak disponoval. Ale i přesto je to naprorstý nadprůměr. ()

Hanys_

Další nízkorozpočtová pecka, kterou se oplatí vidět nejen kvůli polonahé Gemmě Arterton...Blakeson se tasí co 15 minut s dosti nečekanými zvraty (hlavně u prvních dvou jsem čuměl s otevřenou hubou), a ikdyž mu v závěru možná trošku dochází šťáva, konec je i přesto dost stylový (stejně jako prvních 10 minut, kterým k přívlastku "geniální" moc neschází). Gemma u mě tímhle filmem neskutečně stoupla, protože v její pozici (měla za sebou roli v nejnovější bondovce a před sebou Titány a Prince of Persia) vzít roli v takovémhle filmu..uf to chce odvahu.. 8/10 ()

cab

Komorne pojaty thriller v kterem hraji tri herci. Dva unosci a obet. Na prvni pohled obycejna zanrovka, kde si dva chlapi chteji snadno a rychle prijit k penezum a dopomoc jim k tomu ma unos bohate holky. Avsak pro zajimavost deje se divak docka dvou vyraznych zvratu, ktere docista zmeni chod a smer vyvoje filmu. Pro muzskou cast je vhodne pridat upozorneni, ze (Gemma Arterton) se ve filmu ukazuje v cele sve krase. 60% ()

ZdenoLo

Žiadne špeciálne efekty a kopec známych hercov nečakajte ! Tento thriller sa vynikajúco zaobíde aj bez toho všetkého. Aj perfektne naplánovaný únos sa nemôže zaobísť bez komplikácií a hlavne keď city a tajomstvá hrajú významnú rolu. Tie nečakané zvraty posúvajú celý dej vždy na vyššiu úroveň aj keď latka je dosť vysoko nadstavená už od samotného začiatku. ()

Abiosis

*FILM NEČAKANÝCH ZVRATOV* Nervydrásajúci komorný film s tromi hercami. Je to film nečakaných zvratov, možných ukončení je niekoľko a vy počas filmu tipujete, ktoré z tých všetkých pripadajúcich do úvahy to nakoniec bude. Je možné, že sa trafíte, ale pulz sa vám vráti do normálu až niekoľko sekúnd pred záverečnými titulkami, keď sa uistíte, že sa už nič, ale vôbec nič, nemôže prihodiť. Eddie Marsan sa na zloducha hodí perfektne, Martin Compston už menej. Už spomínané zvraty vo filme sú dvojsečnou zbraňou: robia film prekvapujúcim a posúvajú ho dopredu, ale zároveň uberajú na jeho dôveryhodnosti. Film je aj o absolútnom strachu o svoju existenciu a o ponížení, ktoré si človek musí nechtiac prežiť. Rovnako ako filmová postava Alice, tak aj herečka, ktorá ju stvárnila (Gemma Arterton), si počas filmovania musela určite prežiť nejednu nepríjemnú situáciu. Verdikt v 1 vete: Minimalistický film prezentujúci maximálne napätie. 04.09.2010 ()

Angelino

Vždy ma prekvapí, ak z lowcostu postaveného na 3 hercoch naozaj niekto vyčaruje aspoň priemernú drámu. A táto je dokonca nadpriemerná :). ()

Mikino00

Gemma o sobě dala vědět světu opravdu výrazně. Scénář je evidentně kvalitní, jak je to natočeno je už věc druhá. ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010