Seriál z produkce Spike TV o komparaci vybraných zbraní a bojovníků se snaží odpovědět na obvyklou chlapskou otázku: "Kdyby se jeden postavil proti druhému, který by vyhrál?" K zodpovězení se dochází skrze řadu testů účinků různých zbraní, stylu jejich boje, mentality a dalších proměnných, dle kterých tým odborníků určuje potenciálního vítěze. Specialitou seriálu je pak hlavně výběr nečekaných dvojic soupeřů. Dočkáme se tak například souboje Gladiátora s Apačem nebo středověkého rytíře s pirátem. (laFei)

Insomnia.k

O tomto serialu jsem se zprvu dozvěděl z televize, vypadal zajímavě a tak sem ho začal sledovat, je to zajímavý dokument který zprvu určitě diváka nadchne, velmi hezky pojat, pečlivé a oku lahodící testy a rekonstrukce. ALE nevim co to mají za simulační program a taky podle čeho vybírají soupeře ale většinou jsou to dva oponenti které od sebe dělí třeba i jedno tisíletí, vyhraje pokaždé ten dobově mladší protože má technologicky, logicky lepší vybavení ostatní okolnosti sou tutam. Se vší upřímností takle by dovedla hodnotit i cvičená opice a nepotřebuje k tomu žádnej supr program za miliony. Pro mě osobně v tomle veliké zklamání, které mě u televize několikrát rozčílilo ()

Eisenmann

Tohle je neuvěřitelná slátanina, naprosto tendenční, ahistorická, neprofesionální hloupost, která tak leda pobaví. Proto onu pověstnou jednu hvězdu. Jinak není o co stát. Prosím takové, kteří se neorientují v dějinách, aby informace z takových pořadů po sléze někde nereprodukovali jako fakta. To se na to raději ani nedívejte. Není moudré zasazovat reálné historické osobnosti s pravděpodobnou unifikovanou výstrojí a výzbrojí do nereálných kontextů, v nichž jsou výkony těchto vojevůdců zastoupeny televizními vědci. Navíc, když se ještě zamyslíme nad tím, jak zaujatě jsou uváděny jednotlivé sekundární kategorie tak, aby ve výsledku zvítězil americký národní hrdina, pokud je v souboji zastoupen, nebo někdo, kdo dle amerického vzdělávání hájil v minulosti demokratické ideály, celá podstata pořadu se hroutí v základech. Nesmyslné... Zábavné, ale nesmyslné... ()

Inkognito_CZ

Už po prvním dílu se mě zmocnilo rozčilení, které se vracelo pravidelně pokaždé, když jsem viděl další část. Celkem atraktivní téma a slušivý kabátek pořadu totálně zabíjí samotná komparace a popis zbraní. Ještě zoufalejší jsou měřítka hodnocení. "Odborníci" absolutně odmítají brát v potaz rozdílné určení a použití zbraní, takže míchají hrušky s jabkama. Vrcholem všeho je pak závěrečná "simulace". Přesto má tahle úděsnost neuvěřitelně silný efekt připoutání diváka k obrazovce, takže ty dvě hvězdy nakonec s odřenýma ušima dávám. ()

Holly_Molly

Pustit si jeden dva díly je zábava.. pustit si jich víc akorát poukáže na to, že každej díl je doslova úplně stejnej..jakože i páni "vědátchoři", co se celou dobu tváří, jako kdyby vymýšleli lék na Ebolu, maj snad ve scénáři napsaný ty samý hovna..Na druhou stranu, doplňující filmečky a výklad expertů je vždycky asi nejzajímavější věc na celym díle, kromě závěrečný bitvy, který předchází generování číslíček místnim hackerem, o kterym nikdo včetně něj, neví jak funguje...a absolutní top jsou momenty, kdy se blbečci začnou hádat, čí šampión že to má větší dickus. Prostě skvělej pořad 🙃 ()

aboj

Celkom zábavné, to je pravda, aj poučné, ale tiež pochybujem o objektivite výsledkov. Ako príklad uvediem perzských Nesmrteľných - asi neboli takí dobrí, keď nedokázali zničiť ani Grékov, ani Macedóncov. ()

Lechery

Postavit proti sobě dva velikány, a sledovat kdo z koho. Nápad je to dobrý. Seriál má spousty pro, ale i proti, takže hodnocení je pro mě opravdu těžké a rozporuplné. V první řadě bych vyzvedla vizuální zpracování, které je tady opravdu působivé. Moderní testování zbraní se prolíná se záběry bitev s dobovými oděvy. Tým expertů, posuzující výkony vybraných zastupitelů obou stran, do něhož patří odborník přes zbraně, doktor a počítačový programátor. Ohromné výbuchy různých typů výbušnin, ale i tiché zbraně, které se dají efektivně skrýt, ovšem výsledek pak není o nic méně devastující. Diváky nejvíc zaujme testování zbraní na figurínách, v lepším případě na těle vepře či na silikonových atrapách lidského těla. Velké proti je ale ten fakt, že jsou mnohdy vybráni vojevůdci či armády, které od sebe oddělují staletí, v několika případech i téměř tisíciletí. Ve vývoji zbraní je rozhodujících každých několik desítek let. Dále se mi nelíbí volba zbraní, mnohdy je vybrána střelná zbraň oproti tyči, velká, střelná zbraň oproti malému nožíku. Naši experti přikládají také velký důraz tomu, jak je se zbraněmi zacházeno, tlaku, který je vyvíjen při ráně sečnou zbraní, počtu vystřelených ran, času, který je vynaložen, než je cíl definitivně zneškodněn, částem těla, které byly zasaženy, a jestli potom skutečně následuje smrt. Kvůli tomuto nelze objektivně posoudit výsledek pěkně narostlého mistra světa ve střelbě, zastupujícího jednu stranu, a na straně druhé výsledek neurostlého potomka oněch válečníků či gangsterů, který se jen tak okrajově zajímá o zbraně svých předků. Pokud pominu tyto chyby, je to povedená podívaná, která vždy pobaví, poučí člověka o zbraních, historii a dá mu nahlédnout i do technik boje. ()

GaryRoach

ano docela zajímavé něco se i dozvíte, ale nějak o jejich nestranosti pochybuju.. z 90% přece nenechaj prohrát amíky.. někdy se musím prostě jen smát.. ()

Lucasoff

Mega zhovadilost. Ale pobaví. Nejvtipnější je, když super kompjůtr počítá kdo je tedy vlastně krutopřísnější válečník. Do nové série navrhuji husitského cepníka proti výsadkáři z Delta Force. ()

Nyron

Založeno na počítačovém výpočtu :D ! Dobré na odreágování ale zisková hodnota informací je podprůměrná! ()

MaxDamage1

Na můj vkus velmi špatná TV pořad,který je prakticky o ničem. Jediné,co se dá vyzdvihnout je to,jaké měl který válečník zbraně a jak bojoval. Tzv. fiktivní souboj 2 válečníků (jejich novodobý zástupci jsou k smíchu),kteří se "nemohli" setkat,je nanejvýš trapný a je vidět,že amíci už neví za co vyhodit peníze a co vymyslet! ()