Seriál z produkce Spike TV o komparaci vybraných zbraní a bojovníků se snaží odpovědět na obvyklou chlapskou otázku: "Kdyby se jeden postavil proti druhému, který by vyhrál?" K zodpovězení se dochází skrze řadu testů účinků různých zbraní, stylu jejich boje, mentality a dalších proměnných, dle kterých tým odborníků určuje potenciálního vítěze. Specialitou seriálu je pak hlavně výběr nečekaných dvojic soupeřů. Dočkáme se tak například souboje Gladiátora s Apačem nebo středověkého rytíře s pirátem. (laFei)

dandislav1991

Škoda, že někdy mi přijde, že spíše než hodnocení podle faktů jde o hodnocení subjektivní a někdy prostě ten jouda, bouchne blbě a tomu druhýmu se to povede a pak ten výsledek není objektivní. ()

Drom odpad!

Ojojoj, sakra, sakra! Ti nejsvobodnější z bohem požehnaných za velkou louží už fakt neví, co natočit. Tohle je nějakej horkej kandidát na největší kravinu pod sluncem, nebo snad v celé galaxii? Takhle vařit z vody a uvařit kýbl zvratků neumí ani Babica a to je nějakej mistr kuchař! Vám šťastnějším, kteří jste nemuseli s touhle nebetyčnou hovadinou ztratit ani minutu, prozradím, že mimořádně špatnej vtip spočíva v nedefinovaným počítačovým algoritmu od nějakýho nýmanda, jehož relevantní kvalifikace je NULOVÁ, díky kterýmu zaručeně z naprosto spekulativních faktů vycucaných z prstu u nohy zjistíme, kdo z dvou dnešních borců je ten drsnější. Všechno je zabaleno do akčně-líbivých keců à la nejhorší splašky pro největší omezence u obrazovky. Užitečné informace veskrze žádné, subjektivita retardovaných moderátorů, kteří háží nějakými body z naprosto nespecifikované stupnice, je kvalifikátor všeho. No těžko veřit, jaké hodnocení to tu má, kdo dal víc než jednu hvězdičku, ten má bezpochyby vrozenou vadu mozku. Promiňte, že jsem k takovým hodnotitelům tolik kritický, ale tohle je dno. Lenßen & Partner je proti tomu geniální veledílo, zasluhující oskara ve všech kategoriích. ()

Eilean Donan

Za časť 01x04 Rytieri vs. Piráti dávam 3***. Nebolo to presvedčivé, vnútorné rozbroje po víťazstve pirátov ostali. Ale pokračujem s porovnaním SS vs. Viet Cong, takže uvidíme, či budem presvedčenejšia. PS: Aj tak si myslím, že ide skôr o taktiku, resp. stratégie a načasovanie, nech už máte akékoľvek zbrane, aj keď je fakt, že je tu dôvod (aj keď z trošku iného súdku), prečo sa rytieri a koniec koncov už ani piráti, v tradičnom poňatí, nepresúšajú po okolí. ()

kukkik

Je to zábava, dobře se na to dívá a docela hezky i poslouchá, i když moderátoři občas plácají nesmysly. Jak psal Zeck, výsledky nejsou rozhodně rozhodující a pravděpodobně by hodně soubojů ve skutečnosti dopadlo jinak, než jak jim vypočítá nějaký software pracující na principu výpočtu pravděpodobnosti. Už jen proto, že spousta válečníků by se těžko dostala do situace boje muže proti muži, například ninja, který je cvičen jako nájemný vrah by se určitě nevrhnul do boje s mužem ve zbroji uprostřed lesa a stoprocentně by se stáhl do bezpečí a zabil ho ve spánku. Výsledky nejsou stoprocentní ale to u zábavného pořadu není zas takový průšvih. ()

Parm1

Není to sice úplně 100%-ní, ale nakonec zvedám na 5*, protože mě historie, boje a války skutečně zajímá a baví. Není to jen o tom, že by každého válečníka, stratéga či skupinu popisoval pořád jenen a ten samý člověk, ale tvůrci si do každého dílu pozvou opravdové odborníky, kteří nejenom že o konkrétních postavách a jejich zbraních vědí všechno, ale především je umí používat. Dále pak vidím všechny zbraně v praxi při zkouškách a nakonec hereckou simulaci boje, za kterou by se nemusel stydět skoro žádný akční film. Ještě bych se chtěl vyjádřit ke dvěma nejkontroverznějším dílům: Rytíř versus pirát. Chladné versus střelné zbraně. Srovnává se nesrovnatelné, ale pro rytíře s jeho zbrojí a zbraněmi se nedá najít soupeř ve středověku, proto tvůrci museli sáhnout po poměrně slabém pirátovi s pistolemi. Zelené barety versus Spetsnaz. Jeden z nejlepších dílů, kdy tvůrci možná ani sami nevěděli, co dělají a nechali vyhrát protivníka Ameriky. Později už se něco podobného nestalo a to i přesto, že soubojů bylo hodně. SWAT vs GSG9, KGB vs. CIA, Navy Seal vs. Israelská komanda, Napoleon vs. Washington, US Army Rangers vs. Speciální jednotky Severní Koreje, Theodore Roosevelt vs. Lawrence z Arábie. Kladný amík už zkrátka nemůže prohrát proti nikomu, i když některé výsledky jsou opravdu sporné, ale tvůrci to dělají chytře a nechávají ho vyhrát jen o opravdu malý kousek. Jsem zvědavý, pokud budou další díly, jestli amík ještě někdy prohraje. ()

Matt007

Jo jo tak tohle mě opravdu baví, hodně zajímavý srovnání válečníků dob minulých i současných. Zatím paráda, třeba časem přidám i pátou hvězdu. ()

Petike odpad!

Chváľte si to koľko chcete, ale z hľadiska faktickosti je to totálny hollywoodsky výplach pre generáciu odkojenú na Mountain Dew, posilkách a pokrikoch "totally cool, dude !". Opis výzbroje bojovníkov niektorých národov a ér ma vyslovene rozosmial (Aztékov ukážkovo pohnojili). Navyše, už tie kombinácie sú dosť sprosté. Pirát vs. Rytier ?! To už Pirát vs. Westernový pištoľník by dávalo väčší zmysel ! Navyše, rekonštrukcie súbojov v tejto biednej šou sú hotová zlatá baňa nechcenej srandovnosti. P.S. Ale "WWI rakúsko-uhorský vojak vs. WWI ruský vojak" by som si pozrel. ;-)) //// Zaujímavé komentáre: bestlama, flanker 27, Alboin, Drom, Richie1, Dave_ff ()

Doomer

Zajímavé, ačkoliv o výsledcích některých soubojů pochybuji a v animaci občas ukaží věci z kterých by se soupeř nedostal aby ukázali všechny zbraně tak už jen exkurze zbraní jednotlivých etnik jsou zajímavá. ()

beso74

Efektné stvárnenie súboja dvojíc bojovníkov, ktorých pravdepodobnosť stretnutia na bojovom poli balancuje od úplne hypotetického až po takmer isté. Predstavovanie bojových techník a zbraní je zaujímavé a okorenené ukážkami ničivej sily zbraní na zvieracom tele a ľudských figurínach. A záverečný súboj je lahôdkou, na ktorú sa teším už od počiatočných titulkoch. Problematický sa mi javí len jedná maličkosť, tento dôveryhodne sa tváriaci vedecký dokument je to číro číra rozprávka pre deti všetkých vekových skupín, až na tie ktoré by nemali vidieť zbrane, krv, zabíjanie a násilie.... samozrejme nemožno si nevšimnúť u súbojov z nedávnej minulosti podprahové podsúvanie informácii o zverstvách toho či iného nepriateľa Ameriky a svetovej demokracie. Zaujímavé by bolo vidieť nejakú srbskú, ruskú, afgánsku či arabskú mutácia tohto programu, kde by jedným z bojovníkov bol neochvejný bojovník za demokraciu a ropné polia... ()

Pulper

Pěkná podívaná a člověk se leccos dozví o starých zbraních. Ovšem z hlediska porovnání sil, schopností atd. nestojí tenhle cyklus ani za zlámanou grešli. Porovnává se tu neporovnatelné, což by pánové tvůrci mohli vědět. I když srovnáváte mistry různých bojových umění jako např. karate a kung-fu, což do určité míry lze, odborníci vám řeknou, že záleží na úrovni toho daného jedince apod. Závěrečné souboje/bitvy jsou jak pro malé děti a pravděpodobnost výsledku je rovna hodu kostkou. ()

DEMON

Ako vtip dobre. Povodne som chcel dat rovno odpad, ale to by bolo asi prilis krute, s ohladom na to, comu kazdemu som dal lepsie hodnotenie. Kazdopadne, serial je naprosto zle vedeny - porovnavaju sa vacsinou zbrane v roznych podmienkach, chyba tam objektivita, rozhodovanie je robene na zaklade dojmov a nie faktov a zaverecna "simulacia" je uz len ceresnickou na torte - akoze kalkulacia, ktoru ale nevidime, spravena na zaklade par udajov a nasledne video natocene tak predvidatelne a gycovito, ze uz v polovici clovek vie, ako to napokon dopadne. ()

Olafsson

pro ty kteří dávají odpad, jednu hvězdu a podobně... pokud nejste ženy, tak nechápu kde jste nechali koule, pokud vám vůbec nějaký narostly.. tohle musí každýho chlapa s trochu válečníka v sobě naprosto nadchnout a bude u toho řvát stejně jako průvodci pořadem a já doma na gauči! Momentálně sleduju třetí sérii a hrozim se jen jednoho - toho že jí brzy dokoukám až do konce... ()

Richie1 odpad!

Na efekt a zcela komerčně laděný seriál, který má ovšem naprosto nevypovídající hodnotu. Po pár minutách (a nakonec dvou dílech) jsem zjistil, že přinejmenším polovina toho, co je řečeno, jsou neskutečné nesmysly, které naprosto neodpovídají skutečné historii. Vzhledem k tomu jsem nemohl ani věřit celé té blýskavé výzbroji a výstroji, kterou aktéři předváděli. Technika boje a především taktika boje je pouze utvářena podle přání režiséra, aniž by respektovala nějaké historické skutečnosti. Efektní rozbíjení figurín se stříkající krví má zřejmě brnkat na nižší pudy diváků a tím získávat popularitu seriálu. Pro mě tedy velké mínus za historickou neautentičnost a trapnou blýskavou okázalost. Njn, americké pojetí historie ... :-) ()

ac1976

Zaujímavý nápad, ktorý však čoskoro začal byť trapasom. Niektoré porovnávané dvojice sú úplne od veci, niektoré politicky vhodné ( Napoleon vs G.W.) Najviac ma však prekvapilo, keď ten ich program zafungoval správne a stalo sa neuveritelné: amíci uznali, že členovia specnaz by rambovcom nakopali zadky. ()

Nathaniell

O tom jak jsou daná srovnávání v dokumentech věrohodná, by se dalo pochybovat a dohadovat. I tak jde ovšem o zajímavý a dobře udělaný pořad. Když vidíte větší počet dílů, tak už si možná budete stejně jako já více užívat výzkumy daných lidí a jednotek, než jejich závěrečný střet. Nepochybné je také velké množství informací, které tenhle dokument obsahuje. Takže si člověk přinejmenším doplní informace, získá nějaké povědomí a tak dál. Shlédl jsem všechny díly a časem se k dokumentu vrátím. Nemůžu tedy méně než 5*. ()

muti

Specialisti, potomkovia a fankluby prezentuju arzenal a bojove taktiky najroznejsich typov bojovnikov zo vsetkych kutov sveta. Tim odbornikov dohliada na testovanie a meria ucinnost a presnost zbrani i odolnosit brneni. zaverecny virtualny boj dvoch skupin je uz len ceresnickou na torte. je jasne ze do programu sa nedaju zahrnut vsetky bojove komponenty a preto su boje skor ako bonus nez nieco smerodatne (etse som nepocul ze by sa ninja vrhol do otovreneho boja namiesto nocneho vypadnu na spiacich bojovnikov). Porovnavanie sil skupin nie je nudny, clenovia sa vzajomne hecuju a ustne potvrdzuju svoju nadradenost. vyhrat vsak moze len jeden... na konic epizody prichadza aj velke zuctovanie kde sa vyberu najlepsi z najlepsich. ()

t.b.kat

Dle mého neskutečná kravina, která porovnává neporovnatelné (dle mého běžný SK voják tím v jakých podmínkách je cvičen a duševně masírován je dle mého strokrát lepší a výkonější něž nějaký US voják, otázka je však v boji tváří v tvář nebo prostřednictvím techniky, ale o té SK stejně nic nevíme). 0-1* ()