Zakázaná zóna

• Velká Británie Monsters (více)

Uplynulo šest let, kdy NASA objevila mimozemský život v naší sluneční soustavě. Sonda, která přinesla tento revoluční objev, se vrací na Zemi se vzorkem neznámé formy života k podrobnému zkoumání. Při vstupu do atmosféry ovšem sonda havaruje nad Mexickým zálivem a dojde k úniku této neznámé formy života, která se velmi rychle adaptuje na zemské podmínky. Na Mexiko je ihned uvalena karanténa. (PetriK12)

Sundance23

Srovnavám s Cloverfield které se mi zdálo daleko autentičtější,zřejmě tomu pomohl i větší rozpočet který tady značně chybí. ()

Illy

To takhle potká Monstrum Válku světů a District 9 a dají si čaj o páté. A v jeho tempu se špetkou od každého a přisypáno romantikou se odehrává tento film. Neurazí, jen nesmíte doufat v nějakou akci, pouze klidný filmek. A já dávám 70% ()

Blue.Shark

Takže hned pro začátek: ačkoliv se film jmenuje tajuplně hororově Monsters, byla by chyba očekávat jakýkoliv horor, či jakoukoliv emocionálně vypjatou scénu. Zápletka filmu by se nechala nacpat do pěti minut - dva lidé jdou z bodu A do bodu B. Bylo tam na mě až moc vaty a také bych řekl, že film měl mnohem větší potenciál. Bývala by z toho šla udělat neuvěřitelně epická událost. Prvních 15-20 minut tam vůbec nemuselo být, zato tam rozhodně mělo být vyobrazeno, jak sonda získala genetický materiál a jak havarovala. Ukázka protiopatření vůči monstrům by taky nebyla na škodu. Vzezření monster mi nevadilo. Na druhou stranu bych čekal, že pokud z vesmíru cosi spadne a začne to žít vlastním životem, určitě to nebude jen jedno zvíře. Zkrátka a dobře: z tohoto tématu se dalo vytěžit mnohem, ale opravdu mnohem více - ať drama, thriller, horor, nebo akční film. Jsem tak trochu zklamán, protože trailer vypadal velkolepěji. Místo thrilleru je to polodokument o chodících chobotnicích (které, pravda, vypadají povedeně vzhledem k tomu, kolik zlaťáků film stál...ale já tu nejsem od toho, abych hodnotil náklady, ale abych hodnotil zábavnost filmu, že?), na kterém není zhola nic dramatického. Chtěl bych dát 3*, ale na ty tento počin zkrátka nedosáhne. Věřím však, že s většími náklady by nám mohl být naservírován zapamatováníhodný film. ()

jacksax

Další sci-fi poslední doby založené ne na penězích a superakčních efektech, ale na snaze vykreslit PŘÍBĚH člověka takový jaký je. Sam je ok holka (dřív by ji asi hrála JJ Leigh), ale celou dobu jsem čekal v čem je háček, Andrew je osel a nesympatický ňoumovský fotograf, na druhou stranu zas daleko uvěřitelnější, řekl bych že každý někoho podobného zná... tady se opravdu na hrdiny nehraje. Celkově potěšitelné a (výrazně) nízkorozpočtové pouze v záběrech na alieny. pětisekundový záběr 70sec před koncem mě fakt dostal a tak s jistotou 4. ()

jerenymo

Příběh nebyl nejslabší,ale bohužl u tohohle filmu mě držela ta naděje že sem tam shlédnu zajímavou scénu monsters vs army....a to tu bylo jen na začátku a to ještě pár vteřin, pak kde nic tu nic, takže jen čekání na monsters mě nutilo to dokoukat do konce....a když se rozběhly titulky, tak sem pochopil že sem čekal na Godota. Ale jelikož vím o jejich rozpočtu, tak věřím že s jiným (velmi větším obnosem) by v těcto rukách vznikl mnohem zajímavější a poutavější snímek. ()

panmroz

sympatické. škoda jen, že toho v příběhu není o něco víc - nemám na mysli nějaké to podobenství, se kterým se v podobných žánrech (monster-filmy, zombies, postapokalypsa,apod.) počítá a které také zde můžeme najít, mám na mysli něco víc - celej film prakticky koukáme na chlápka a babu, kteří si toho nemaj moc co povědět, a tak spíš jen tak koukaj a k tomu třeba hraje hudba, nebo pípaj ptáci, ale divák si prakticky připadá pořád jakoby na místě - protože toho ty postavy mají málo - těžko říct, zda je to herectvím, scénářem, režií, nebo snad vším tímhle dohromady, každopádně jsem měl, i přes veškeré sympatie, které tenhle film vzbuzuje (vizuál, typové obsazení, prostředí, závěr,...), pocit určité odfláknutosti - nenaplnění potenciálu, který to všechno skýtalo. ()

pytrisss

Takhle nejak si predstavuju "strilzivej" pohled na nejake ty ufouny na zemi. Misty mi to prislo podobne pojate jako znameni. S mimozemstani se setri, atmosfera se i tak dostavuje (hodne blizko ke Kingovym kniham) a nemusim se koukat na dve hodiny vybuchu, obrich letajicich taliru a laserovych zbrani. Hudba od Hopkinse tomu sedne jako prdel na hrnec. ()

JM87

Viděl sem v tom The Road, The Mist nebo Jurskej Park... V podsatě by se dalo říct, že de celkem o film bez příběhu, pár mladých lidí prochází zakázanou zónou, kde jsou díky mé lenosti psát blíže nespicifikovaní mimozemšťané. Naráží na trosky, na vraky, mrtvý těla... do toho celkem melancholickej soundtrack a taková rádoby-hipsterská image obou dvou protagonistů... jo, líbilo se mi to. A na konci je dobrá pointa :) PS: Ale pro lidi, co čekaj akci, nekoukejte... ()

lardko

Když jsem se koukal na profil Scoota Mcnairy tak sem si všiml tohohle filmu. Zaujal mě název , děj napsaný na ČSFD , hodnocení i komentáře několika uživatelů. Jediné co mě nezaujalo tak bylo to když jsem film viděl. Z celého filmu se mi líbylo pár scén. Dvě hvězdy jen za celkem slušný začátek , a druhou za to že miluju vše s tématikou mimozemšťané. Jinak se mi film vůbec nelíbyl , a dost sem se u něj nudil. Konečná scéna s mimozemšťanem se mi celkem líbyla , ale úplný konec byl otřesný. Myslel jsem si že film bude o dost víc zajímavý , a herecké obsazení bylo taky nic moc. ()

MAJkLSON

Nečekejte akci, nečekejte příšery ničící vše, co jim příjde do cesty. Čekejte spíše příijemnou táhlou melancholickou procházku světem infikovaným mimozemským virem, ze které se jen tak nebudete chtít vrátit. ()

KOZEL84

Než se do tohodle člověk pustí,je dobré vědět,že Monsters není akční film!I když ,kdybych to předem nevěděl,stejně bych nebyl zklamaný.Monstra nepředvedou moc monster,za to mají úžasnou atmosféru,nijak neurážející herce,krásnou hudbu a hlavně talentovaného šoféra Garetha Edwardse,který si co může udělá radši sám (jako...nemyslel sem řit' jako řit',ale...).Jeho jméno se mi tímhle vrylo do paměti a v budoucnu od tohodle režisérokameramanoscénáristoefektora čekám velké věci.Finální scéna byla prostě nádherná!PS:Těm co si stěžují na množství chapadel,doporučuju nový Souboj Titánů.Tam je chapadel spousta,ale to nic nemění na tom,že je to ubohá,urážející a bezkonkurenční zpičenina!A až se na něj dodíváte,chtěl bych tam být a říct:''to máte za to!'' ()

veroo

Mozem sa hrozne snazit najst v tom nieco uzastne...aj preto, lebo mam vztah k filmom, ktore su alternativne, alebo niecim ine, ale pri tomto sa jednoducho clovek iba HROZNE nudi. Lebo sa tam fakt nic nedeje. ()

ashtangi

Čekal jsem něco jako District 9, ale toto?! O čem to bylo? A proč vlastně něco takového natočili? No a ty chobotnice se mi opravdu zdály bez nápadu. ()

Teardown

V žádném případě mi nevadila neakčnost, drobný rozpočet nebo vizuální absence mimozemských potvor, to rozhodně ne. Jen jsem jednoduše nerozchodil tu vlnu přeslazeného dobrodružství, která mi už hold nějaký ten pátek nedělá vůbec dobře. ()

sNeDy

Minimálně sci-fi, nula thriller a málo drama. Potenciál obrovský, jen to chce znovu, delší a s pořádným příběhem. Režisérovi zatleskat, dát mu víc peněz a tentokrát ať scénář napíše někdo jiný. Sympatické hlavní představitelce hodit nějakou pořádnou roli, ať se vidí, jestli umí hrát. A monstrům v remaku za miliony dát víc prostoru. ()

warrenur

Velmi prijemne prekvapenie. Uchvatne po vizualnej, ale hlavne zvukovej stranke. S ustrednou sympatickou dvojicou sa vydate cez "Infected Zone" a s napatim sa obzerate okolo seba, co za div sa ukaze na obzore, ci za najblizsim stromom. Popri tom doverne sledujete ich osobnu dramu a vznik spolocneho, jedinecneho puta. Divakovi su servirovane skutocne pekne a exoticke lokacie kazdu chvilku a kludne tempo filmu podfarbuje skutocne vyborny vyber hudby, zvukov noci a jej "infikovanych tvorov". Parada, v istom ohlade jedinecny film. S totoznujem sa s nazorom uzivatela J*A*S*M na toto filmove dielko. Odporucam vzhliadnut v HD s kvalitnym ozvucenim. Stoji to za to. ()

Kdo natočí Ostrov lebek?

Kdo natočí Ostrov lebek?

17.09.2014

Přidělování monstrózních blockbusterů režisérům malých nezávislých filmů pokračuje. Gareth Edwards se po Monstrech dostal ke Godzille. Colina Trevorrowa po Vlastní zbraň podmínkou čekal Jurský svět.… (více)

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

10.02.2013

Natáčení má odstartovat už příští měsíc (s premiérou plánovanou na květen 2014), ale Frank Darabont prý ještě na poslední chvíli piluje dialogy. Tvůrce nejlepšího filmu všech dob (alespoň podle… (více)

Nová Godzilla bude „realistická“

Nová Godzilla bude „realistická“

19.09.2012

Studio Warner Bros. a produkční společnost Legendary Pictures plánují nový film o legendárním monstru už několik let. Až teď ale projekt konečně dostal zelenou a jeho premiéra je stanovena na 16.… (více)

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V