Immortalitas

Během druhé světové války Adam zaprodává svou duši Ďáblu, aby zachránil milovanou rodinu. Přichází o všechno a stává se proti své vůli nesmrtelným. Je rok 2025, svět se mění a Adam touží po pomstě. (oficiální text distributora)

tom88

Iskierka nádeje na úspech slabučko horela, ale nakoniec je z prvého slovenského akčného post-apokalyptického sci-fi obrovské fiasko. Dej filmu by sa zmestil do krátkometrážneho pätnásť minútového filmu. Scenár teda nič neponúka. Kamera je katastrofálna, sníma zábery z príšerných uhlov a v akčnejších scénach nastáva pre diváka chaos. Veľmi málo strihu a tým pádom dlhé ničnehovoriace scény znamenali riadnu nudu a nuda v tak krátkej stopáži, to už je čo povedať. Hercov snáď ani netreba komentovať, tí si urobili z natáčania asi pracovnú prestávku. Ich výkony boli na smiech. Celý film bol zabalený do zvláštneho vizuálu, ktorý nebol zrovna najlepšou voľbou. Akčné scény (okrem toho, že sú neprehľadné) sú úplne nevýrazné. Efekty by lepšie urobil na PC aj môj mladší brat. Je zarážajúce, že bol tento film nasadený aj v kinách. Síce na krátko, ale predsa. Ako študentský amatérsky film je to pecka, ktorá v školskom projekte určite uspeje, ale ako celovečerný film, ktorý je nasadený v kinách a je pre masy ľudí je to obrovské faux pas. Bohužiaľ je to najhorší film, ktorý som videl za pomerne dlhú dobu. Je mi ľúto, že to našej mladej krvi nevyšlo, ale budem aj naďalej veriť, že nám raz vytrú zrak a natočia niečo poriadne a hlavne zmysluplnejšie. 10% ()

A.Beech

Slovenský Wolverine Karol Csino. Prišlo mi to ako miestami náhodne vygenerované scénky bez hlavy a päty so špeciálnymi efektami, ktoré doprevádza miestami príšerný (smiešny) herecký výkon Karola Csina. Avšak palec hore za snahu natočiť na našom území aj niečo iné, ako historický film. Pre tentokrát to ale zatiaľ nevyšlo. Ťažko komentovať, (ne)treba vidieť. ()

Havenohome

Konečne som sa k tomu dostal. Jedna hviezda za guilty pleasure momenty edwoodovského typu. Rehotalo sa celé kino. Csino hrá postavu nesmrteľného pútnika, a táto rola ho skutočne urobila nesmrteľným. Jeho herectvo je nechcená ale bravúrna paródia drsňáckých akčných hrdinov. Režisér E.B. je snílek, ktorý chodí rád do kina. Naučil sa nejaké triviálne postprodukčne triky a natočil Immortalitas. Viac ako guilty pleasure momentov je tam tých nudnýc pasáži, keď Csino chodí s puškou prázdnymi ruinami. Je to celé zlé, o tom žiadna debata. Na druhú stranu, keď sa nad tým zamyslím, tak aspoň ten film neobhajuje ešetebáckych kolaborantov, nezobrazuje ženy ako sliepky, nešíri stereotypy o rómoch a nesnaží sa bezzubo a onanisticky kritizovať sociálnu realitu. To robia všetky ostatné slovenské filmy a vačšinou regulérne za štátne peniaze. Immortalitas je aspoň taký zlý film, že sa na ňom miestami dá dobre zabaviť. ()

lennyd odpad!

Adam je ochoten se uspat Ďáblu, aby zachránil sebe i svou rodinu před nacistickým útlakem. Jenže ďáblův slib je splněn jen napůl a tak Adam musí sám, nesmrtelný bloudit světem a hledat pomstu... Měl jsem věřit komentářům, měl a měl. Ale já nevěřil, a stejně jsem se do tohoto veledíla pustil (a k tomu všemu ještě ve slovenštině - nic proti bratia, naše kinematografie - až na pár výjimek (Z.Svěrák) - stojí taky za pěkný kulový). Prvních asi deset minut vypadalo ještě docela nadějně, jenže pak se něco stalo, a já se ve filmu ztratil (možná jsem se na to neměl koukat střízlivej, a nebo si něco šlehnout, pak bych asi lépe chápal). Takhle jsem nevěřícně koukal co všechno se dá splácat dohromady, a ještě k tomu JAK. Vrcholem vizuálních efektů je honička v zánovním Porche, pod palbou ufounské či jaké vesmírné lodi. No nic, dochází mi slova, tak asi jen doporučení tvůrcům tohoto filmu - zkuste se věnovat jiné zálibě, než točení filmů... ()

HarryBlock odpad!

Úvodná scéna s nacistami je ešte paradoxne celkom stráviteľná hoci vedúceho nacistu hrá (ne)herec so židovským nosom ako Adrien Brody. Inak asi celé zle, nemá ani zmysel to rozoberať až na ten herecký výkon hlavného hrdinu, pri ktorom vám asi nebude jasné prečo hrá až tak neuveriteľne otrlo, teda pokiaľ ste nevideli režisérov filmový autoportrét a nedojde vám, že mu to pravdepodobne tak predhrával. Otázka je prečo potom neušiel Csino z nakrúcania? ()

• Natáčanie prebiehalo v Prahe, Trnave, Siladiciach, Bratislave, Smolenicach, Kyjeve, na Devíne a na letisku v Senici.. (Borwill)
  • Práce na akčních scénách koordinoval Konstantin Maličenko z Moskvy, který pracoval například na filmech Rychle a zběsile 2 (2003) či Wanted (2008). (Sufferer)