The Ledge

Mladý zástupce ředitele hotelu Gavin (Charlie Hunnam) stojí na římse výškové budovy a chce skoncovat se svým životem. V tom se objeví detektiv Hollis (Terrence Howard) a snaží se ho zachránit. Zjistí, že to myslí opravdu vážně a že chce v poledne skočit. Jenže také detektivovi se nedávno zhroutil život, a tak se možná role obrátí a život se pokusí zachránit detektivovi právě Gavin. (virus10)

1Legend1

Skromně vypadající snímek, v němž je hned několik různých společenských problémů. Jak asi může dopadnout člověk, který celý život věří v Boha, má svoji víru, svoji nádhernou ženu, která je podle jeho slov ta nejkrásnější, když se k nim jako nový soused nastěhuje člověk s naprosto odlišnými názory a plný skeptismu? Téma víry, nevěry, přátelství nebo sebeobětování. Vše v jednom. Takhle se dá vytěžit z minima maximum. 90% ()

darkreider

Majstrovsky vygradovaná psychodráma až do konca. Trochu zbytočne boli trpké osudy postáv vypointované cez mierne klišé, ale Hunnam si to herecky povodil a jeho obsadenie bola zlatá voľba. ()

Cruchot

Závěr filmu rozboří celé pečlivě budované napětí a tajemno. Být ochoten obětovat vlastní život, aby někdo jiný mohl žít, je jistě velmi statečné, ale nemusím se přece nutně chovat jako idiot. Řekněme, že takových 80 minut jsem se bavil (Hunnam, Tyler a Wilson výborní), ale konec vše zabil. ()

Razzor_82

Vypjaté drama na hraně života a smrti. Ateistický pohled na svět versus fanatická víra v Boha. Výborně herecky obsazeno s pomalým sbližováním postav. Liv Tyler je tady křehce přirozená a s Charlie Hunmanem působí romanticky kompaktně. Ateisticko-křesťanské debaty a dialogy na střeše jsou skvěle vygradované. Závěr připravil zatemňující emoce. 8/10 ()

patushik

A tak dobře to začalo. Jenže po 10 minutách se napínavé drama změní v romantickou sračku plnou debilních rozhovorů o víře v Boha. A celkově vzato byla celá pointa příběhu dost nesmyslná, normální člověk by se takhle nezachoval. Těšil jsem se na T. Howarda, ten je tady ale do počtu.. 40% (za nahatou Liv:)l) ()

Kingjiri

Fakt nemám rád tyhle věřící lidi (zde postava Patricka Wilsona), co musí neustále kecat o bohu a nutit svojí víru ostatním. Ať si každý věří v co chce, ale ať respektujou i názory ostatních. Ty kecy o bohu mě tu moc nebavily a tak jsem rád, že šla Liv Tayler aspoň full frontal a mě to trochu rozptýlilo. Jinak to bylo núďo a trochu mě mrzí, že se nedostalo více času dějové lince s policejním detektivem a jeho rodinnými problémy. S místním celkovým hodnocením se tedy dost rozcházím, protože jsem na tomhle snímku nedokázal najít něco, co by ho dokázalo vytáhnout z šedého filmového průměru a přimělo mě se na něj znovu podívat, slabší tři hvězdy. ()

skalican

Dávam 4 *, i keď v úvode to vyzeralo na typicky romantický príbeh vykrištalizovalo sa to v niečo viac. Veriaci - neveriaci, Patrick Wilson ako veriaci fanatik bol naozaj presvedčivý. Záver ,veľká vec.. Čo dokáže alebo nedokáže človek spraviť pre toho koho miluje? ()

Franc1s

V tomto filmu je tolik otázek. Otázky okolo víry, manželské něvery nebo nad čím bychom přemýšleli, kdybychom stáli necelé dvě hodiny na římse a měli skočit dolů? Zpracování výtečné, ale záleží v jakém rozpoložení se na to člověk bude dívat. Ale opět dobře zvolená hudba v soundtracku, takže plněj počet ()

dauni1

Krizová intervence v akci, aneb práce psychologa není žádná sranda :-) Skvělý film, děj graduje do poslední chvíle a na americký film tenhle konec asi nikdo nečekal :-) naopak jsem za něj rád :-) ()

Ergon

Bál jsem se toho konce, aby nebyl "americky zmršen", ale wow efekt se dostavil a já jsem nad míru spokojen. Takové vyústění jsem nečekal! Akorát Liv Tyler bych vyměnil. 492. Hodnocení. ()

vikino1

Taková zajímavá napůl konverzačka, napůl drama. Téma diskuzí - ateista vs silně věřící - mě baví (několikrát v životě jsem vedl podobný rozhovor). Dramatická linka taková - ze života. Konec rychlej a vostrej... Nenudilo... ()

pribina

Vynikajúco spracovaná kontroverzná téma náboženstva. Musím uznať že hodnotenie veľmi závisí od aktuálneho rozpoloženia diváka asi som teraz moc veľká citlivka. Inak úctyhodné výkony hercov. Je to klasická dráma so štipkou thrilleru nečakajte od toho nič viac... ()

Rawar

Precizní, filozofické drama, pohrávající si jen tak mimoděk s nejdiskutabilnějším tématem universa. Do toho si připočtěte sympatického Brada Pitta II a nádhernou Liv Tyler, která dokonce ukáže víc, než by jeden LOTR nerd jako já doufal. Rozhodně to není aspirant na nejlepší film roku, ale na druhou stranu, až na klasické homo klišé, které se musí vyskytnout snad v každém filmu dnešní doby, tomu není co vytknout. A Liv byla opravdu sladká ()

dj_kure

Sakra, jak se seznámil a začal jeho románek s Tylerovou mě bylo fakt u prdele. Jediný co mě zajímalo jestli skočí nebo ne popř. proč, co a jak, ale takhle natahovanou seznamku jsem už dlouho neviděl.V druhé polovině o dost lepší a svižnější takže 3* právem. 60% ()

markyzgero

i když jste křesťanskej fundamentalista, zasloužíte si základní lidskou slušnost, a tak přeju rádoby liberálovi jeho konec. psovi psí smrt. ježišmarjajosef-další spoiler? ()

Indyi

Zajímavé, jenom ten Charlie Hunnam...docela sympaťák, ale on má prostě všeho všudy asi 2 výrazy, které střídá a to se bohužel netýká jen tohoto filmu, stejné to je v Sons of Anarchy, Hooligans... Zápletka dobrá, jenom jsem čekal trochu víc intelektuální rozhovor mezi fanatickým černoprdelníkem a racionálním ateistou, místo toho vrcholem černoprdelníkovi argumentace bylo, že věří v boha, aby mohl umírajícímu dítětí říct, že přijde do nebe??? Proboha, tak přeci jenom tady se dala vystavit docela zajímavá konverzačka?! Škoda..Ale dohromady to je film, který stopro stojí za vidění, jenom prostě škoda, že z toho nebylo vyždímáno trochu víc, protože tohle byl potenciál na filmovou bombu a místo toho zůstal jenom lehce nadprůměrný, sympatický film. ()

DavidWebb

No vida. Opäť po dlhšej dobe príjemné prekvapkanie. Pri tomto som si uvedomil ako sa dá skutočne dobrý/zaujímavý film natočiť bez veľkých peňazí, prešpekulovaného scenára alebo grandióznych vizuálnych efektov. Celý film postavený v podstate na jednoduchom príbehu, štandardných výkonoch hercov, výbornej réžii a voalá! Dobrú chuť! Vo filme ma nezaujala ani tak rovina viera vs ateizmus ako skôr príbeh Gavina vs príbeh Hollisa. Pričom škoda, že Hollisov príbeh nebol tak silno rozvinutý ako Gavinov. To ale nie je dôvodom prečo som "Rímse" nevypálil 5, aj keď som pôvodne chcel. Bráni mi v tom nedostatočná chémia medzi Hunnemom a Liv Tyler. Totiž, to, čo medzi nimi ako milencami bolo, nebolo dosť nato, aby urobil to čo urobil. Z môjho pohľadu. Pretože ma do toho nevtiahli. A ak by som bol na jeho mieste, tak by som (asi) určite nesko(n)čil. Proste mi tam stále niečo chýba. Odhliadnuc od toho, veľká spokojnosť a určite sa tomu druhý krát neuhnem. ()

GudMen

Něco málo už mám nakoukáno a nechce se mi věřit, že na tenhle neadekvátně nadhodnocený, amatérský paskvil, co měl jít do televize a ne na plátno, padlo deset mega. Ne že by se mě témata, která Chapman akcentuje, nedotýkala, nicméně diskutovaná filosofie je na tolik mělká, až to bolí. Jeden fundamentalisticky plácá o koze, druhý mele o voze a chce se zabít pro buchtu, kterou zná sotva pár dní, třetí je tam do počtu a do toho všeho nepochopitelně servilní Liv Tayler, ze které jsem měl pocit, jako by právě podstoupila lobotomii. ()