The Ledge

Mladý zástupce ředitele hotelu Gavin (Charlie Hunnam) stojí na římse výškové budovy a chce skoncovat se svým životem. V tom se objeví detektiv Hollis (Terrence Howard) a snaží se ho zachránit. Zjistí, že to myslí opravdu vážně a že chce v poledne skočit. Jenže také detektivovi se nedávno zhroutil život, a tak se možná role obrátí a život se pokusí zachránit detektivovi právě Gavin. (virus10)

Ex_Machina

„Ktokoľvek môže byť spasený. Pokiaľ nie si dieťa v Číne, ktoré zrazí auto a ktoré o spasení nikdy ani nepočulo„. Muž stojaci na streche je konfrontovaný s poslednými týždňami svojho života a nedobrovoľne musí za to zaplatiť, pokiaľ mu ostalo ešte aspoň trochu sebaúcty, charakteru a hlavne lásky. Pretože pokiaľ zmiešate ateizmus, dobrodružstvo, zamilovanosť a lásku, tak je to v poriadku len do tej miery, kým nenasadíte parohy náboženskému fundamentalistovi a tak aj v najláskavejšom mužovi zo šíreho okolia prebudíte jeho dlho potláčaný charakter, ktorý držala na uzde viera. A ako by povedal Charlie Hunnam : „Skôr alebo neskôr jeden z tých chlapov, ktorí počujú boha v hlave, získajú zbrane hromadného ničenia a potom až už bude neskoro si konečne položiť otázku, prečo po tisícoch rokoch krviprelievania sme sa vôbec nepokúsili zbaviť toho šialeného pojatia viery, než nás to zabilo“. ()

Coliseum

Slibně vymodelovaná kostra o věčných dilematech život / smrt, víra / bezvěrství, 'zločin' / trest, která se poměrně rychle začne lámat a jednotlivé, podpůrné klouby drolit. Fundamentalismus není víra, pragmatismus není ateismus, lítost není láska, arogance není sexy ( Hunnamovi jsem neuvěřil ani jedno "sorry", byť jich měl víc, než je zdrávo ). ()

drtickaa

Nasralo ma, že to Charlie nepovedal Terrencovi hneď. Ďalšie výtky nie sú, všetko ostatné slušný nadpriemer. Teda až na Charlieho, ten je vysoko nadpriemerný :) 70% ()

jafuska

film, který mě chytil za srdce svým způsobem, když si odmyslím neustále řeči o bohu, které fakt nemám ráda a nevěřím jim, tak toto bylo dobře zahrané, byl to dobrý propletenec vztahama mělo to pointu, poslední půlhodina byla hodně dramatická, a na Liv Taylor, která prostě neumí moc hrát, tak toto zvládla na výbornou a dost jsem jí věřil, nemám co vytknout, mě se film moc líbil, ()

dzberry

Nápad zajímavý, ale... Je to celé dost málo uvěřitelné, vždyť on přece vůbec nemusel - ehm, SPOILER, raz, dva, tři, už to přijde - skočit. Ale jinak herci fajn, puťkoidní Liv to - i přesto že neumí chodit na podpatcích - docela slušelo, i když nám holka viditelně stárne. Na nenáročné koukání to ale stačí, semtam nějaký ten lapsus ve scénáři je taky omluvitelný. Ovšem co je neomluvitelné, je to, že v závěrečné scéně přijde Terrence Howard domů, hned usedá ke stolu s nachystanou večeří a neumyje si ruce!!! Ha! A před dětmi! Ha! Tři hvězdy! ()

Kliq

Je to dráma o podvádzaní s jedným náboženským fanatikom, gayom ,s chlapíkom na rímse a bývalou prostitútkou. Absolútne som nepochopil jednotlivé minulosti postáv, nevtiahlo ma to do deja všetko mi prišlo neskutočne naaranžované. Pomaly v každej scéne bolo cítiť štáb za kamerami ako tam stoja a prikyvujú hlavami so slovami: uhm uhm pekný výhľad zo strechy. ()

gicous

Čím více si film nechávám uležet, tím více negativ nacházím. Nemůžu namítat nic proti první polovině. Rozvíjející se vztah mezi Shanou a Gavinem je díky vzájemné chemii obou hlavních představitelů opravdu okouzlující. Stejně tak jako konfrontace ateistického a radikálně věřícího pohledu na svět. Výměny názorů Gavina a Joe mají hloubku a vnitřní napětí a v podstatě vyznívají nerozhodně, protože ani jeden nemá tolik potřebný důkaz, aby toho druhého přesvědčil o existenci či neexistenci Boha. Shana je jako mezi mlýnskými kameny. Oba dva jí milují, přičemž každý z nich jí prokazuje lásku jiným způsobem. Vzhledem k minulosti všech protagonistů tohoto milostného trojúhelníku je pochopitelné, proč Shana setrvává ve vztahu s chladným a panovačným Joem a ostýchá se ho opustit. Zároveň jako divák chápu její okouzlení Gavinem, který ji nabízí v lásce úplný opak. Toliko k první zhruba polovině. V té nasledující se vztahy vyhrotí a příběh by měl postupně gradovat. Bohužel z mého čiště subjektivního pohledu si nedokážu minulost všech tří nějakým způsobem spojit s postavami. Nedokážu si představit Shanu s tváří Liv Tyler jako feťačku, Joe alias Patricka Wilsona jako zkrachovalce a Gavina čili Charlieho Hunnama jako milujícího manžela a otce. Zároveň mi nedává smysl rozhodnutí Joe vypořádat se s nevěrou způsobem, který zvolil. Nelíbily se mi ani flashbacky, jejichž prostřednictvím je celý příběh vyprávěn, a jenž ve finále ochuzují film o nějakou slušnou gradaci. Na závěr ještě dodám, že celá dějová odbočka s rodinnými problémy detektiva Hollise podle mě příběh zbytečně rozmělňuje a odvádí ho od centra všeho dění. The Ledge není špatný film. V rozjezdu je vcelku působivý, ale čím více se noří do nitra vztahů a postav, tím více se ukazují jeho nedostatky v nastínění jednotlivých charakterů a jejich motivů jednání ()

Romeroo

Tak je tu zase film co mě trošku citově semlel, a to jsem si říkal, že se tak lehce nenechám...asi mám nějak přecitlivělou neděli nebo The Ledge je opravdu velmi dobrý film. A i B jsou správně. Neskutečná láska, která doslova a do písmene dýchala přes LCD na mojí udivenou tvář. Liv moc v lásce nemám, ale tady jsem jí naprosto žral a daleko víc toho sympaťáka v roli skokana ( nejsem 4% )! A když to neposere konec tak je vyhráno. 85%. ()

radys.v

Ou, tak tohle mě dostalo :). Nikdy v životě se mi nestalo, že bych se naprosto vžil do postavy z filmu - zde se mi to stalo .. uvědomil jsem si, že mám naprosto stejné myšlenky a názory, které prezentuje Gavin ohledně víry v Boha - stejné nepřátelské. ()

boombang

Hodně divnej film, hlavně proto, že nechci říkat, že je blbej, protože na to je docela dobrej. Ale taky je třeba dodat, že si v něm logika vzala dovolenou a naopak nuda a klišé makaly na přesčasech. A Liv? No nevím... ()

kubilov

Tyhle filmy mám přesně rád. Mrazivá atmosféra, zvláštně uvažující postavy a vypjatý konec. Charlie Hunnam hraje překvapivě dost dobře, což je super zpráva, protože jsem ho měl zafixovaného spíše jako jen mile se tvářící hezkou tvářičku. Terrence Howard je tu trochu jako Lil Forest Whitaker, Liv Tyler klasicky okouzlující, ale Patrick Wilson? To byl panečku teprve výkon. Křesťanský fundamentalista a tak trochu extramagor. Jen krůček od páté hvězdy, hlavně díky pomalejšímu rozjezdu. ()

dvurkarlin

V první řadě se divím, že hlavní tahoun-herecká postava Gavina (Charlie Hunnam) je uveden až za hvězdami i když sám zářil. Jinak dávám 5 hvězd za silný příběh. Jen jediná scéna se mi tam zdála být zbytečná , a to , když pokojská prosí Gavina,aby se pomodlil za jejího mrtvého otce. Po dlouhé době jsem opravdu nadšený.---taťka je vesmír ---- ()

Pangi

Nuda a ještě jednou nuda.Špatně zrežírovaný hrozný scénář spolu s "parádními" hereckými výkony Hunnama a Tyler a nulovou chemii mezi ústřední mileneckou dvojicí.Jedna hvězda za Wilsona a jedna za ne tak úplně předvídatelný konec. ()

davistercz

Přijemné překvapení.Bůh řídí naše životy, naše osudy a naše cesty k dobrým či zlým činům.Tenhle snímek byl dokonale zpracován spíše po stránce,kdy se hlavní hrdina shledával s LIv Tylerovou.Když nastala scéna na římse, to bylo méně působivé.Režisér si pěkně vybral těžkou práci,ale podařenou.Vše je dokonalé,jak už jsem řekl.Konec byl velmi smutný,ale tak to má u dokonalých filmu být. ()

Sticks

Ehmmm.... tri prívlastky: nezvládnutý, amatérsky, falošný. Možno som mal po mesiaci a pol bez filmu vyššie nároky, ale toto sa jednoducho nedalo. Najviac ma dopaľuje ten žáner ,,psychologický´´. ()

darebacek

Napínavý, hodně emotivní příběh, konec velice smutný, ale tak nějak jsem to tušil, jak dopadne, ve filmu se mi líbila Liv Tyler, jak to zahrála, v předchozích filmech tak nezazářila. Nakonec asi všichni pochopili, že žádný bůh asi nebude, protože ať děláme co děláme, tak svět si snáma pohrává jak chce. 85 % ()