• Romantický

Tři do páru (2004)

Ak bol Colin Farrell niekedy lámačom sŕdc, tak práve tu. Tak citlivo poňaté, dojímavé a dobre zahrané bludisko lásky vidíte málokedy v živote. Odporúčam, 95%

In Your Eyes (2014)

Nečakane podarené. Príjemný námet, skvelé obsadenie, trefné dialógy, kvalitný soundtrack. Nebyť pokrivkávajúceho záveru, idem vyššie. 70%

Veronica Marsová (2014)

Presne na takej vlne ako seriál v najlepších epizódach. Z celého filmu by sa vlastne dala zostrihať kratšia séria. Vydarené, pre fanúšika krásny darček. A aj tak by ma viac potešil Piznarski :) 75%

Nekonečná láska (2014)

Po litri vína a v asi najväčšej depke ever to zafungovalo. No inak trošku presladená romanťárna, ktorú neodporúčam mimo melancholických srdcových etáp. Nehovoriac o tom, že linka až podozrivo pripomína legendárne Say Anything, ktoré je kvalitatívne o level vyššie. Zo soundtracku ale padám na zadok. 65%

Lásky čas (2013)

Nečakala som veľa, no dalo mi to oveľa viac, než by som si kedy od romanťáku dokázala predstaviť. Nádherná novodobá rozprávka, v ktorej vám motív cestovania v čase pripomenie, aké dôležité je umenie skutočne žiť. Dokonalé obsadenie (tradične dobrá Rachel, pre ktorú sa podobné role už stávajú archetypom, sympaťák Dom, ktorý sa odteraz snáď bude v kinách objavovať častejšie, a nenapodobiteľný Bill, ktorého si zamilujete až tak, že i slza ukvapne), prekrásne exteriéry, príjemne ľudský scenár a famózny soundtrack. A pamätajte si: If you're not busy being born, you're busy dying. ;) 85%

Kráska v růžovém (1986)

Majstrovský scenár, v ktorom aj napriek klišéovitej linke zvíťazí originálny záver a v ktorom je toľko životných múdrostí, že Hughes môže mať na Facebooku viac inspirational quotes než Steve Jobs. 80%

Long Branch (2011)

Zaručene najlepšia štvrťhodinka dňa. 85%

The First Time (2012)

Keď vám film dá ten pocit, aký máte len vtedy, keď je niečo po prvý raz... Vtedy musíte dať päť hviezd, aj keď viete, že objektívne by to bolo za štyri ;) PS: Pri Girls Like You od The Naked And Famous ma až zamrazilo. 90%

Nádherný holky (1996)

Nostalgicky krásna a poctivá zasnežená malomestská (a prekvapuje ma, že u nás takmer neznáma) romantika deväťdesiatych so skvelým obsadením. Ľudsky príjemný pohľad na všetky formy a fázy milostných vzťahov, medzi ktorými sa nájde každý 20+. Taký pekný pocit zostal pri ♥ . 80%