The Ledge

Mladý zástupce ředitele hotelu Gavin (Charlie Hunnam) stojí na římse výškové budovy a chce skoncovat se svým životem. V tom se objeví detektiv Hollis (Terrence Howard) a snaží se ho zachránit. Zjistí, že to myslí opravdu vážně a že chce v poledne skočit. Jenže také detektivovi se nedávno zhroutil život, a tak se možná role obrátí a život se pokusí zachránit detektivovi právě Gavin. (virus10)

lestatos

Na rímse strechy sa stretnú dvaja muži. Jeden chce skočit druhý ho chce odhovoriť. Ktorý z nich je viac „fucked up“? The ledge je film, ktorého nosné téma ma v sebe slušný potenciál. Bohužiaľ to je na film málo, špeciálne ak je chyba už v scenári. Schématičnosť, predvídateľnosť , jedno klišé za druhým. Avšak najväčší prúser je v hereckom výkone hlavného hrdinu. Neviem či sa Charlie Hunnam snažil „civilným“ prejavom zdôrazniť nízkorozpočtovú náladu filmu, ale spôsob akým vyliezol na rímsu strechy a následne tam strávil celý dej mi skôr pripomínal opravára hromozvodov a nie človeka na hranici života a smrti. Na druhej strane Liv Tayler nám ukázala nejaké tie vrásky a slušný , minimalistický, herecký prejav. Patrick Wilson svojím stvárnením náboženkého fanatika aspoň zachránil film od úplného odpadu. Vyumelkovaná zápletka na všetkých frontoch. Ak mám uveriť, že policista , ktorý ide odhovárať sebevraha aby neskočil zo strechy a pri tom si nechá zapnutý mobil na ktorý mu vyvoláva manželka ( nie je dôležité, že na to mala dôvod), tak z tej strechy skočím radšej sám a pridelím The Ledge 35% . ()

gfrusvk

Je to podobné ako Telefónna búdka, ale zároveň nie je. Ak niekto čakal, že tu bude týpek stáť celý čas na rímse, kompletne psychicky zničený, tak je na omyle. Celý príbeh sa vlastne odohráva pár dní dozadu, takže na rímse sme len na začiatku a na konci filmu a aj to bez nejakého výraznejšieho napätia, takže sa vlastne nejedná o nejakú psychologickú drámu ako som si pôvodne myslel, ten plán samovraždy slúži ako nástroj na vtiahnutie do príbehu. Napriek tomu je samotný príbeh zaujímavý, a namiesto toho aby sa vytváral priestor pre nudu, dej svižne postupoval dopredu. Herecké výkony mohli byť lepšie, pripadalo mi to celé bez emócii.. Jediná výnimka bol Wilson, ten takýchto magorov dokáže zahrať vždy... Inak priemer, možno ľahký nadpriemer. ()

Capinka

Celý film jsem byla totálně napjatá, co všechno se stane, kterým sledem událostí se dostaneme k první scéně a jak to nakonec všechno dopadne. Závěr byl pro mě totálně nečekaný a musím uznat, že tenhle film ve mě nejspíš zanechá stopu a bude to asi i nejspíš jeden z mála filmů, o kterém si budu i po dlouhé dobš pamatovat, jak skončil... ()

gerdi14

Čtvrtý puntík za ten konec..pro mě docela nečekaně poutavé téma a velmi dobře zahrané. Všichni herci hrajou parádně a na Liv se krásně kouká. Po dlouhé době mě nějaký film dojal až k slzám..opravdu příjemné překvapení. ()

Lencuccia

Skvělý film, téma, obsazení (Terrence Howard, Liv Tyler a hlavně třešnička na dortu nečekaně Patrick Wilson). Bylo by to na pět hvězd pěkně tučně podtržených, ale to by nesměli do hlavní role obsadit Charlieho Hunnama! Uplně mi ten film zkazil a to se mi často nestává... jednak se vůbec k Liv Tyler nehodí, úplně mi jejich milostné scény a kradmé pohledy drásaly oči a navíc bohužel jeho herecký výkon v kontestu ostatních účinkujících je velmi chabý. Škoda, jinak super, nenudila jsem se a zajásala ta moje trochu masochistická část, která zbožňuje, když mě film/seriál/kniha/hra dožene k totálnímu zoufalství, slzám a nedá mi několik nocí spát. ()

potok.009

Koukatelné, napínavé a plynulé drama klasického milostného trojúhelníku. Dobré herecké obsazení v čele s "fláterníkem" Patrickem Wilsonem. ()

peter.m

"Myslím tím, že všichni, kdo propadáte tomu, že znáte Boha a přesně víte, jakou vyžaduje úctu, nemáte ani nejmenší důkaz, že vůbec existuje." Od mala mi bol náboženský fundamentalizmus odporný. Takže všetkých takýchto vymetených fanatikov zdravím a nech sa im v pekle dobre darí. PS: názor mojej pani: "Súhlasím s manželom." ()

Sejkorka

Pěkný příběh, výborní herci. S titulky konečně poznávám originál hlas Liv Tyler. Závěr překvapil = hapyš jen na 50 % (Hollis se rozhodne, že lze přežít cílenou nevěru manželky a vrátí domů). Nečekal jsem, že Gavin skočí. Škoda, je to sympaťák. .... ()