Mike Weiss (Evans) je poněkud záhadný, ale skvělý mladý právník na vrcholu svých schopností. Je to ale také narkoman. Mike neustále bojuje o udržení rovnováhy mezí svými dvěma protichůdnými světy, kde se rychle žije – světem prostitutek a pouličních grázlů a světem energických advokátů a soudců. Když se zdravotní sestra na úrazovce Vicky (Shaw) v práci nakazí kontaminovanou jehlou, Mike a jeho přítel a partner Paul Danziger (Kassen) se neochotně ujmou jejího případu. Jak se do případu noří, zjišťují, že u významného poskytovatele zdravotní péče funguje rozsáhlý systém korupce, který za zisk dává všanc lidské životy. Mladí advokáti se rychle octnou uprostřed soudní pře, která bude tou největší a nejnebezpečnější v celé jejich kariéře. V případu je na ně vyvíjen ohromný tlak; pokud neuspějí, budou zničeni, ale protože jsou plni odhodlání, bojují dál. Mike se snaží odhalit pravdu a ocitá se v nejtěžším zápase svého života, a to nejen proti skvěle placeným advokátům odpůrce, ale i proti vlastním, osobním démonům. (Filmbox)

TaNya_

Pokud nehraje Chris Evans svýho marveláckýho blonďáka, tak je na něj radost pohledět. Jako právník byl úplně hot a silnýho feťáka jsem mu taky věřila. Jelikož, jsem o celé kauze nic moc nevěděla, tak mě to zaujalo i po příběhové stránce. Samozřejmě je to nechutnost, když si člověk uvědomí, že toto je realita. ()

Swayne

Jedinou chybou tohoto filmu, no bohužiaľ veľmi podstatnou chybou, je to, že nemá záver. Naozaj, film je skvelý hodinu a pol ... a potom 5min pred koncom sa len tak zničoho nič skončí, pripadalo mi to ako keby niekto nasilu určil režisérovi, že 100min je maximum, tak nech sa prispôsobí. Absencia reálneho záveru je dôvod, prečo hodnotenie filmu u mňa padlo, inak by to boli 4 hviezdičky. ()

MarsVl

Myslím že si to rozhodně zaslouží 5* i když bych to normálně nedal, ale bylo to celkem silné téma, a výkon Evanse byl skvělý. Hlavní podíl na tom má ale vynikající scénář. 5* ()

jafuska

Film podle skutečných událostí, kdy velká firma nechce připustit, že by se mohla mýlit v používání nemocničních materiálů, a tím pádem umírají zbytečně tisíce lidí, pro mě tento film nebyl nijak zajímavým, navíc se mě nelíbilo v tomto filmu, ukázky používání drog, u kterých jsem zásadně proti, aby se používali, pro mě film průměrný, a asi bych se na něho už nepodívala, jednou stačilo. ()

miki68cz

Další z rodiny amerických procesů, avšak tento film je okořeněn zajímavým poznatkem, že za smrt milionů lidí v Africe může plastová injekční stříkačka a její mnohonásobné nadužívání a s tím šíření AIDS, zajímavý, mrazivý názor. Chris Evans se v tomto filmu povedl a celý ho táhne v zubech, dobrá muzika, zajímavé téma. DOPORUČUJI ()

gicous

Puncture ma v rukávě dvě esa. Tím prvním je silné ústřední téma o vlivu nadnárodních společností na veškerý život kolem nás. Žijeme v prostředí, kde se z peněz, bohatství, korupce a touhy po moci staly synonyma úspěšnosti, jimiž se mezi sebou honosí hrstka bohatých třímající v rukou skutečnou moc nad životy. Zbývající "nevolníci" žijí podle pravidel, jenž si těch pár vyvolených určilo skrze politiky. Jsou ve vedení jednotlivých zemí vůbec ještě lidé, které si volíme v řádných volbách nebo se již jedná o skrytou diktatůru několika mocných, jenž si jen předávají žezlo moci z leva do prava. Ne že by Puncture otevírál toto téma až tak široce. Pouze se letmo dotýká oněch ožehavým věcí a nabízí vnímavějším divákům prostor pro jejich další přemýšlení o těchto problémech dnešní doby. Podle mě to je přece jedna ze základních úloh filmu - naťuknout diváka a nechat ho o daných věcem přemýšlet do hloubky. Druhým esem je suverenní Chris Evans bojující se svou drogovou závislostí. Na jedné straně ho drogy drží v chodu, na straně druhé ho ničí. Není to ideální hrdina, se kterým bych se dokázal nějak zvláště identifikovat, ale zároveň to není ani nějaký nadutý bílý límeček jako stvořený pro opovržení. Puncture je skromný malý film o velkých a důležitých problémech, které se dotýkají každého z nás. Možná skrytě a proto to mnozí z nás nevnímají až tak palčivě. ()

Nikki48

"I bet you spent your whole life believing that you, you were born to do something great, make a difference, do something special. Important. But Michael, it's the most ordinary thought anybody ever had." Zaujímavá dráma, udržala si moju pozornosť od úvodnej pesničky až po tú záverečnú, postava Weissa síce vynikala a zjavne tu zožala väčší úspech, ale mne sa dosť pozdával aj Paul a jeho realistický pohľad, takže v zásade nemám až tak veľa vecí, ktoré by som tomuto filmu mohla vytknúť. Ostáva už len dať zaslúžené 4 hviezdičky a pomodliť sa, aby som nikdy nemusela vojsť do americkej nemocnice. Aj keď pri tých našich to zrejme vyjde narovnako... ()

DonBraso

Vem jehlu,stříkni a zahoď(to sotva).Tak by se dal popsat náměť,kde dva chlapíci s pravnickou fazonou, se pustí najednou na jeden případ jedný ženský , co si cvrnkla nechtěně injekci do žíly.Takže tu máme drámu o korporaci se stříkačkama,nahozený na obal,že je to prostě svinstvo,proč používat tuhle a ne tamtu a proč vůbec něco dělat,když bakšiš už se dostavil a o penězích to je a bude až do bilionu let.Dva pravníci ,jeden co táhne film s lajnou až na dvůr a druhý co sekunduje a spíš je na okrasu,protože mu kluci na papír napsali nezajímavou roli,ale to už tak bývá, když někdo hraje normála,co se snaží udržet na nohou a nezbankrotovat.Weiss to veme pod taktovku a jde za na svým snem,utáhnout tohle břemeno a postavit se velkým společnostem,ale jaksi se zastaví před koncem filmu,což parťák dotáhne do finiše.Jsem na švestkách jak od Rudy Jelínka,ale mě ten film bavil,přitom Vám nenabídne sondu chladnýho drama,(což postava s drogama vybízí)kde se děje tolik věcí,že se Vám roztočí panenky i na pánvi.Je to suchý,ale dobrý.Co mě vadilo,že film nešel do hloubky a držel se jednoho frajera co to tam sází jak sport do ruky.Něco mi tam vadilo v koutku a nedokážu to specifikovat,jestli tou nerozvážností herec Vs problém světa.80% ()

solisoli

Razantný príbeh neskutočne skutočného, teda podľa skutočnosti natočeného príbehu o dvoch právnikoch tretej kategórie, ktorí sa pustili do boja s právnickým gigantom . Vzťah jedného morálneho a jedného tvrdého feťáka, ktorý strčil do zadku temer celú právnu smotánku. Fetuj, šnupaj a pichaj si, dľa tohto príbehu prekročíš, ako génius hranice tých najvyšších mét. Kto by tomu uveril. Keby sa takýto právnik objavil na pojednávaní, prišla by si pre neho Polícia, dala mu odobrať vzorky a skončil by v base. Ale zaujímavejšie a pútavo to znelo, určite takto. ()

ShortyIC

Na film som sa fakt tešil, keďže právnické filmy mám rad, ale bohužiaľ nevyužitý potenciál filmu s kvalitným príbehom. Miestami nudné, miestami zbytočne zdĺhavé. Čakal som oveľa viac, avšak Chris Evans výkonom zabodoval aspoň na 3 hviezdy. Škoda. ()

Saxos

Další z filmů podle skutečné události, který ukazuje, že o prachy jde především. Škoda, že ve své filmové roli vynikl pouze Chris Evans. ()

topvideo

Neznášam ľudí typu Mike Weissa, všade chodí neskoro, sem-tam zabudne na stretnutie celkom, a tento človek sa stavia na stranu zákona a bojuje za správnu vec...Je to film, chápem...ale vytáčal ma do nepríčetna. ()

Saleas

(Obsahuje spoilery)Silné, opravdové a podle všeho nepochopené alespoň zde. Celý příběh má docela sílu a stěžovat si na jeho neukončení je pitomost. Pokud by došlo k happyendu, tak byste si stěžovali na něj a pokud by prohrál tak to nemůže být film podle skutečné události. Naopak tenhle konec není šťastný je smutný, melancholický. Chris Evans je jako Mike vynikající, sice trochu nabouchaný na tak silně závislého, ale herecky výborný. Ono obecně jsou herecká výkony velmi dobré, scénař se drží relativně při zemi a realitě co se paranoii týče. Problémem filmu je zbytečné se babrání v Třetím světě hlavně týpek s kazetou je narvaný do filmu hodně násilně. K závěru: příběh není nijak neukončený, hl. postava zemřela a text na konci filmu nám řekne výsledek procesu. Naopak jeho předávkování vede k zamyšlení, protože buď to byla náhoda(pěkně blbá), sebevražda ze zoufalství(naprosto nepravděpodobná) nebo sebevražda, aby došlo ke změně statutu quo(můj osobní favorit). I když tohle rozvrstvení si možná jen vymýšlím. ()

Raziel811

V první řadě mě k filmu přitáhl Chris Evans, u kterého vím, že po filmu London umí hrát. Film se opírá o zajímavé a stále aktuální téma, ale kazí jej technické chyby typu - třesoucí se kamera při dialozích (což jistě nebyl záměr), tempo filmu, které se neustále mění atd. Za shlédnutí stojí, ale vícekrát jej neotočíte. ()

Antonymi

Film měl k dispozici extrémně silnou látku, ale nedokázal ji plně využít. Nevybavím si jediný silnější moment, který by utkvěl v paměti, jen jakýsi šum okolo případu s bezpečnou jehlou, právníky a jejich bojem s Goliášem. Situaci bohužel nepomáhají ani herci, kromě zfetovaného Evanse, který přináší do filmu jedinou zajímavou postavu, všichni ostatní hrdinové jen prošumí. ()

Dejna

Další důkaz, že Chris Evans není jen "pretty face", Puncture totiž stojí a padá na Evansovi a řekla bych, že to zahrál perfektně. Jinak zajímavý příběh podle skutečné události, který (podobně jako třeba Dark Waters) ukazuje v jak nechutné penězi posedlé době žijeme a jak nebezpečná je existence monopolních společností ve zdravotnictví (mimo jiné). Docela mě mrzí, že není na internetu víc informací o skutečném Miku Weissovi, neboť to musel být docela formát (omlouvám se za nepatrný spoiler). Každopádně super film, který určitě stojí za zhlédnutí, obzvláště pokud máte rádi "based on true story". Akorát se přiznám, že jsem nějak nečekala takový konec (i když se to asi čekat dalo) a přiznám se, že mi z toho bylo pak trochu ouvej. Ale právě takových filmů je podle mě potřeba víc, kdy člověk jen nevypne televizi a nezapomene ve vteřině, o čem to bylo ale bude nad tím ještě dlouho přemýšlet.. jo a parádní soundtrack na konci. ()

PanWolf55

Wow. Výborné soudní drama. Evans by si za tuhle roli zasloužil minimálně Golden globe. Místy to trochu divně přeskakuje v příběhu, jak kdyby se rejža nemohl rozhodnout, jestli film bude o fetujícím právníkovi, nebo o kauze stříkaček. ()

JAzzeURo

Film se zajímavou zápletkou a věnující se okrajovému, přesto zajímavému tématu podle skutečné události. Hlavní antihrdina byl v podání Chrise Evanse uvěřitelný. Jen jeho fyzické proporce trochu neodpovídaly feťákovi nad hrobem. To se prostě castingoví agenti sekli. Holt, ne každý je ochoten pro role dělat podobné psí kusy jako Christian Bale. ()

CANAL+ nově v sekci VOD

CANAL+ nově v sekci VOD

14.08.2023

Letošní rok je na nové streamovací služby bohatý. Jedním z nových hráčů je mezinárodně působící společnost CANAL+, která svou platformu uvedla letos v dubnu na český trh.   VOD knihovna CANAL+ nabízí… (více)