foto

Mark Kassen

  • nar. 4.10.1971 (45 let)
    Syracuse, New York, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Mark Kassen se narodil 4.října 1971 v Syracuse, státě New York. Působí jako herec, ale živil se též jako divadelní režisér, či filmový producent.

V roce 1994 (ve věku pouhých 23 let) debutoval právě jako režisér na divadelních prknech New York Off Broadway se svojí prvotinou, která nesla název Judy at the Stonewall Inn. O několik let později byl obsazen ve hře Things You Shouldn't Say Past Midnight, kde se na jeviště objevil zcela nahý. V roce 2006 si zahrál roli Hitlerova synovce Williama Patricka Hitlera ve hře s názvem Little Willy. Zajímavostí je, že tuto hru sám napsal.

Mark vždy představoval spíše vedlejší role v televizních filmech a televizních sériích, jakými byly například v roce 1994 Another World, Cybill v roce 1997, a Third watch v roce 1999.

V roce 2006 produkoval televizní film s názvem Bernard and Doris s hereckými esy Susan Sarandon a Ralph Fiennes, který si nakonec vysloužil u kritiků nominaci na Zlatý glóbus a cenu Emmy za nejlepší televizní film v daném roce.

Zatím největší roli měl v roce 2011 ve filmu Puncture, kde hraje společně s Chrisem Evansem dvojici právníků, jež se pustili do zdánlivě předem prohraného souboje s kartelem zajišťujícím zdravotnické potřeby pro nemocnice. Zajímavostí je, že tento film sám Kassen režíroval a spoluprodukoval se svým bratrem Adamem.

Jeho posledním výraznějším počinem je účast ve filmu Before we go, který pro změnu natočil jeho kamarád Chris Evans jako svou prvotinu.


Ondra "herr_carter" Šich

Herecká filmografie

Filmy

2016 Alone
2014 Noc v New Yorku
2013 Dark Around the Stars
jOBS
2011 Vpich
2001 Trigger Happy
2000 Growing Up Brady (TV film)
1998 Looking for Lola
1997 Secret, The (TV film)

TV seriály

1964 Another World (TV seriál)

Režijní filmografie

Filmy

2011 Vpich

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace