Yuko Moriguchi je učitelkou na střední škole. Její život se zhroutí poté, co je její čtyřletá dcera nalezena mrtvá v bazéně. Yuko časem zjistí, že se nemuselo jednat o nešťastou nehodu, ale že její dcerka mohla být zavražděna dvěma studenty, které shodou okolností sama vyučuje. Rozhodne se školu opustit, ale ještě předtím se třídě přizná, že viníky rozhodně nehodlá nechat nepotrestané. Šokující drama z prostředí japonské školy podle stejnojmenného románu Kanae Minato. (Sesshoumaru)

gabrina

Waw to byla prostě pecka. Děj výborně propracovaný, postupné odhalování chování a psychiky postav, různé zvraty a konec úplně úžasný. Tak dlouho už mě žádný Film nezaujal. Velmi originální pojetí. Určitě 5 zasloužených. ()

Phex

Ty japonci se v tom uměj vyrochnit. Brutální. Člověk člověku vlkem...Trochu jsem si říkal po první půlhodině, která naplnila text distributora, o čem to dál bude, ale pohledy různých postav, prostřihy coby-kdyby ten děj opravdu rozjely a dodaly filmu punc originality. ()

HanzoBureshi

NESKUTEČNÝ GRANÁT! Je opravdu život každého tak vzácný? Kdybych měl určit nejlepší drama/thriller z Japonska, tak Kokuhaku se stává jasným favoritem. Je to opravdu temný film s děsivým příběhem toho, co se matce může stát, zvlášť když ještě k tomu je učitelkou na střední škole. Učitelku Yuko Moriguchi stvárnila Takako Macu opravdu legendárně a ten její výraz ve tváři byl dost ďábelský. Kromě učitelky tu máme i bandu nevychovaných harantů, která opravdu lezla na nervy, a to je sakra dobře. Díky tomu, že to opravdu takhle dobře šlape, tak prvních 50 minut rozhodně žádná nuda nenastane, a to se jen sedí v lavicích a poslouchá se dialog učitelky/učitele, takže super, no a poté nastane ten největší mazec. Je dobrý pocit se koukat na pomstu, když mstitelka jen daného člověka popostrčí, a pak se mu díky sobě život sám bortí. Z počátku jsem myslel, že onen začátek bude delší a příběh bude mířit někam jinam, ale rozhodně jsem v tomto překvapen a spokojen. Co si hlavně taky zaslouží velkou pochvalu je rozhodně kamera. Ten film má celou dobu temné barvy, které onu temnému příběhu opravdu dobře přispějí. Když se to celé ještě doplní parádním soundtrackem a skvělými songy, tak z toho vznikne nejen drama/thriller, ale i docela HOROR, protože je to něco, co v člověku probudí nepříjemný pocit, viz. třeba chování jednoho žáka v domě. Já opravdu nemám co vytknout. Je to smutné, je to temné, je to nepříjemné, je to kruté, je to uspokojující, ...je to prostě nezapomenutelné. Je to BOMBA! Mé hodnocení: 10/10 ()

Georgeus

Příběh se odehrává na Japonské základní škole, kde dojde k vražde dítěte učitelky, kterou spáchají žáci z třídy, kterou vyučuje. S pomocí psychologie a nezkrotné touhy po pomstě donutí vyníky litovat svého činu. Pozor, nejedná se o filmek na dobrou noc, ale tajemný thriller natočený v Jihokorejským stylu.. Film doprovází perfektně zvládnutá kamera. ()

gezper

Já to říkám pořád, že Japonci nikdy nebyli úplně normální. Obsahově po stránce námětu a zpracovanání narvaný snímek s netradiční kamerou a stříhem. I hudba je povětšinou dobře zvolena. Výtku mám jen k celkově pomalejšímu tempu, především v prostřední části. Po brilantním úvodu se sundá noha z plynu, aby se na to nakonec mohlo zase dupnout. Ale i ta tak trochu vata mezi je stále dobrá. Témata pomsty, trestu, vlastního sebezpytování ale i ochrany mladistvých před zákonem jsou zde podána pěkně do hloubky (hlavy, té japonské). [80%] ()

Arehanah

"Právě teď jsi učinil svůj první krůček na cestě k nápravě... Kecám!" Korejský masakr na střední. Kam až dokáže zajít pomsta duševně zraněného člověka? V tomhle snímku najdete odpověď. Neuvěřitelně reálně natočený film. ()

kolly13

Až příliš pomalé a místy přechytralé dílo, které by mě smetlo v dobách mladistvých, ne nyní. Dobrá sonda do duší, za kterou jsem vždy rád a obdivuhodné výkony, tak japonské, tak jiné. ()

Amalberga

Film mě totálně dostal. Sledovala jsem napjatě obrazovku a nedočkavě čekala na rozuzlení. Geniální příběh a skvělé obsazení. ()

Optical

Další z řady "over the top" japonské kinematografie. Snaha diváka za každou cenu šokovat důrazem na extrémní pojetí postav nefunguje. Celkovou atmosféru uvěřitelnosti navíc podkopávají nechutně přehrávající herci, kteří působí jak karikatury vystřižené z anime. Za příběh a celkem kvalitní práci kamery dvě hvězdy. ()

Saprofag

Ale jó. Nebylo to špatný. Mě to bavilo. Dobrá hudba, dobře udělaný. Možná tam jsou nějaké ty nesmysly, ale do očí bijící to není a nějak zvlášť si je neuvědomuju. Silné momenty střídají slabší, ale čert to vem! Slabší čtyřka. ()

snowman

Tvůrcům se podařilo prudce sugestivní zpracování a vzali to hezky poctivě, místy až na hranici snesitelnosti. Pozvolné odhalování charakterových vrstev jednotlivých postav a jejich skutečných pohnutek. Gradující, ponurá atmosféra se nese v duchu ďábelsky promyšlené a brutální pomsty, mísící se s pocitem falešné naděje na probuzení toho dobrého, co v člověku dříme.........někde........hodně hluboko... 90 %! ()

Ragefyre

Veľmi dobré zvládnutý film, motív pomsty síce na konci už začne nudiť, ale aj tak sa jedná o vysoko nadpriemerný kúsok z dielne Japonskej kinematografie. Kecám ()

Trescha

Divné,depresivní,drsné,zkrátka thriler po asijsku jako řemen. Rafinovaná pomsta učitelky dvěma studentům mě nenudila ani na okamžik. ()