Gakuen mokuširoku: High School of the Dead

• Japonsko 学園黙示録 HIGH SCHOOL OF THE DEAD (více)

Epizody(12)

Všichni bývali normálními studenty. Měli své obyčejné problémy s učením, v milostném životě, se šikanou. Ale to se jednoho dne změnilo. Svět zachvátila podivná pandemie, která vrací mrtvé zpátky k životu. Takaši s Rei se brzy přesvědčí, že budou muset překonat všechny zábrany, aby přežili. Spolu s dalšími si probojují cestu ze školy, aby zjistili, že svět se zbláznil. Dokáží skupinka středoškoláků a jedna zdravotní sestra přežít, aby se znovu setkali se svými rodinami, pokud již ovšem nejsou mrtvé, nebo přeměněné v zombie? (Zíza)

Prochy38

Pohodová akční zombie jednohubka. Těch 12 dílů si dáte za večer a je to prostě delší filmek.... Dost mě tu zaujaly jednotlivé profily postav. Na to, jak celý děj doslova letí, aby se za těch pár dílů vůbec stihlo něco stát, si s tím tvůrci pěkně pohráli. Skupinka velmi sympatická. Malinko už se na mě zbytečně moc žánrově rozvášnili. Jasně, akční hororová řežba, s nádechem komedie, místy až praštěné a na mě asi až zbytečně moc chycené soft pornem, protože některé ty záběry... ale zase je to něco nového, proč ne. Vtipné, bavilo, pecka. Super. ()

Subjektiv

Žánr zombie filmu již má v současné době tolik zástupců, že přinést do něj něco nového a nepopřít jeho principy (což by mohlo být právě to, co potřebuje) se stalo nesmírně obtížným. Čím se tedy rozhodli přispět japonští animátoři? Military geekem, nadsazenou akcí, hopsajícími ňadry a kalhotkami. Ženy jsou sice opravdu sexy, ale nemyslím si, že je to právě to, co tento hnilobou páchnoucí žánr pozdvihne z hrobu. Viděny díly 1-8. Silné **. ()

Cedr

Zombies + tits = win. Ze začátku HSOTD vypadalo jako poctivý konkurent tradičních hraných zombie filmů obohacený o opravdu hutný fanservice. Od poloviny (první série) všechna ta akce, kalhotky a odhalená ňadra bohužel začala ztrácet dech a celé to vyznělo jaksi do prázdna. Přesto to byla příjemná oddechovka. ()

VanTom

První dny konce světa způsobeného bleskurychlou pandemií (ne)mrtvých vypadají v doprovodu partičky středoškoláků (v perfektní animaci, kresbě a zejména vzhledu postav) jako zběsilá komiksová řežba se spoustou krve, rozbitých hlav, pohledů pod sukýnky a natřásajících se bujných vnad. Těžko si o tom myslet cokoliv intelektuálního, tady jde o bezhlavou akční jízdu okořeněnou velice vynalézavě, lstivě (a úsměvně opravdu v jakékoliv krkolomné poloze) záběry na kalhotky a poloodhalené dámské MEGAhrudníky. Vysoká zábavnost trochu klesá jen v závěrečných epizodách, v nichž se psychologizuje více než zdrávo. Jinak se jedná teprve o začátek cesty, jenže konce se vzhledem ke smrti scénáristy mangy nejspíš nedočkáme. ()

ledzepfan

Je to kvalitativně sice někde mezi 3 a 4, ale když já mám rád zombíky a prvoplánové tlačení naleštěných prdelek a houpajících se cecků do každého druhého záběru mi nevadí, tak tam klidně tu čtvrtou na oko dám. Sem tam lehčí nelogičnost(demenci z osmého dílu budu dělat, že jsem neviděl), nejde to moc do hloubky(jakože vlastně skoro vůbec), ale je to svižné a dynamické animéčko, které děj posouvá pořád kupředu a těch 12 dílů uteče jako nic. Škoda, že nedošlo na nabízející se pokračování protože takhle utnuté to vlastně ke konci vyšumělo trochu do prázdna....ale neva no. ()

• Ve 4. díle použije Takashi Komuro lehký revolver Smith & Wesson Model 37. (Zdroj: imfdb.org)
  • Seriál vznikl na motivy stejnojmenné mangy od Daisukeho Satōa. (Claude Speed)
  • Benzínová pumpa so znakom Shell sa v seriáli volá Shaun, čo je odkaz na zombie komédiu Súmrak mŕtvych (2004). (Kadas97)