Německý vývoj tajných zbraní je třeba zastavit za každou cenu. Píše se rok 1943 a na bojištích druhé světové války se karta začíná pomalu obracet v neprospěch Třetí říše. Hitler však hrozí, že s pomocí nově vyvíjených tajných zbraní dokáže Spojencům zasadit rozhodující úder. Za této situace dostává britská vojenská rozvědka zprávu o podezřelých německých aktivitách v Peenemünde na baltském pobřeží. Winston Churchill pověřuje ministra Duncana Sandyse, aby tyto aktivity prověřil. Navzdory skepsi fyzika profesora Lindenmanna je Sandys přesvědčen, že zde probíhají práce na vývoji nového druhu raket. Peenemünde je bombardováno, nikdo však nepochybuje o tom, že Němci své úsilí ještě vystupňují. Sandys proto vybaví poručíka Johna Curtise identitou nedávnou zemřelého holandského raketového inženýra a posílá ho do Německa, aby výrobu raket sabotoval. Hvězdně obsazené a realizačně velkoryse pojaté válečné drama natočil britský režisér Michael Anderson. (Česká televize)

Stejšn

Tak ono je to spíš takové srandovní, hlavně ke konci. Hlavně Peppardův nacheatovaný samopal s nekonečnou municí a kácející se Němci bez jediného škrábnutí. Trikové scény (V2, výbuchy v Londýně) jsou celkem v pořádku, makety Lancasterů už tolik ne a dokumentární záběry do toho nepasují vůbec. Přirovnání se starými Bondy plně sedí. ()

ilclassico

Další špionážní film, který neodolal zubu času a budí jen soucitní úsměv, i když ten musel vyvolávat i v době premiéry. Dialogy jsou dost stupidní na to, aby k tomuto nesourodému "sci-fi" pasovaly. V rámci žánru za 2,5. ()

ostravak30

Přes nesporně zajímavý námět je Operace Crossbow po dlouhou dobu spíše sérií různě napínavých příhod tajných agentů. Než se konečně dostane na akci samotnou, jistě zaujmou velkolepě pojaté scény vývoje zbraní a jejich zkoušení. To je na filmu asi to nejzajímavější, stejně jako jeho konec. Děj mezitím už tak zajímavý není a možná i proto je zde pokus ozvláštnit ho Sophií Loren. Je zcela jistě zajímavé, kolik tajných projektů nacisté připravovali, ale tento film je příliš dlouhý, aby nám zobrazil atraktivně celou akci. Například anabáze s hotelem je spíše nudnější pasáž a těch je ve filmu docela dost. ()

kubilov

Operace Crossbow jako by vypadla z nějaké střelené crossoverové adaptace Jamese Bonda, Indiana Jonese a klasický žánrovce ze Studené války. Superpadouchy nemůže hrát nikdo jiný než nácci během druhé světové války a jejich tajná zbraň (raketo-bombo-letadlo) musí být pořádně sci-fi a smrt rozsévající. Těšil jsem se hlavně na Sophii Loren, ale... nic z toho. ()

harycek

Průměrně udělaný válečný film o vývoji nacistické V1 a V2 !!!Je tam velká chyba(V1) tato zbraň měla pulsní náporový motor , který se zažehl až pří startu na katapultu , katapultáž byla potřebná aby v motoru vznikl tlak vzduchu přes planžetovou mřížku kam se poté vstříklo palivo s následným zážehem , který protitlakem uzavřel mřížku a proud plynů vycházel výstupní tryskou a poháněl letoun do předu a tento cyklus se pravidelně opakoval takže zvukově bylo slyšitelné jakési "pufání" takže hořící plyny na startu u stojící zbraně je úplná kravina nevím kdo dělal technického poradce , ale nespíš to byl blb který o této zbrani neběl ani ponětí! Nebo to byl jen efekt pro pitomého diváka!?!?!Scény s Lorenovou byly úplně zbytečné , nemusím vidět půl hodiny hysterickou ženskou když čekám válečný film!!!!!Nepřesvědčivé blbé až trapné nebýt těch raket tak dám "odpad"!!!!! V něčem je výborný a v něčem stojí za houby!? např "hotelové" ubytování věznů je kravina( děda byl v Buchenwaldu)!!! Chtělo by to natočit znova a lépe!? Námět je dobrý!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PS kašírovaný skalní podzemní masiv je k posrání !!! ()

DonBraso

Když si pustíte film se Sophii Loren a holka je tam tak deset minut:) Jako špionážní drama kromě ukecanýho začátku to dostává i menší tempo.Jakmile se agenti dostanou právě do hotelu začíná konečně film.Co jsem vůbec nepochopil,proč jsou použité archivní záběry,když si film bohatě vystačí s tím co má a výbuchy jsou doopravdy skvěle povedené.Podstatné plus je němčina a menší napínavý faktor.75% ()

carl.oesch

Jak může mít tenhle film 70% ratingu nechápu. Jak sem napsal drslw - bondovka bez Bonda (viz ta závěrečná scéna), Atron a nakonec nejobšírněji kubilov. Obvzlášť se mi líbil ten výraz papunedeklová bondovka...trapné a tendenční jako sovětské válečné filmy a ze skutečnosti to má maximálně tak fakt, že Peenemunde bylo skutečně nekolikrát bombardováno. Ve skutečnosti je zajímavé, proč nesestřelitelné V2 lítaly nad Londýn (a taky Brusel) ještě po invazi a díky tomu obvzlášť směšně působí na konci onen Churchill, který prohlásí, že akce byla stoprocentně úspěšná, Anglie už není ohrožena a řídícího důstojníka ihned jmenuje ministrem pro výstavbu...svého času jsem za nejhorší válečný film pokládal Bitvu v Ardenách, blahopřeji jí, opustila konečně poslední místo na mém osobním žebříčku, protože tam ty nesymysly byly alespoň filmového charakteru. Pokud by to náhodou někoho zajímalo, doporučuji kapitolu o odboji na konci knihy Válka začala v Polsku. Kdyby někdo zfilmoval podle skutečnosti, jak se Britové dostali k informacím o vývoji německých raket a jak získali skoro neporušenou raketu, kterou zajistili rovněž Poláci (nekomunistický podzemní odboj Zemská armáda), vzniklo by drama daleko lepší, dynamičtější a hlavně reálné. Tohle je jako když srovnám filmy Pearl Harbour a Midway...druhý překvapivě vynikající, kopírující skutečnost a první totální padesátková hollywoodská sračka. ()

Atron

Film s postupně klesající úrovní. Nejlepší je jasně scéna s rozlítáváním německých bezpilotních letadel, pak to klesá k šílené scéně se S. Loren. A ten konec, to už se nedalo... já měl chvíli pocit, že koukám na Bonda, kterému málem uletí raketa. Takže z počátečního nadšení nakonec zklamání. Pozn.: ne, že bych měl něco proti Bondovi, ale tady jsem to nečekal. ()

SNCF

Povedený oddychový válečný film, který vás ale nenechá sledovat něco jiného. Neobvyklé téma, navíc velmi dobře zpracované. Celkem zdařilé jsou i trikové záběry raket. (až na ty plameny, které při rychlosti přes 400km/h podivně plápolají hned za tryskou) ()

da.rk

Zajímavý film o německém raketovém programu, který jim chtějí překazit britští špióni. Bohužel na můj vkus až moc ukecané a Sofii Loren po 20 min., co se objevila na scéně, odstranila britská agentka. ()

brasek

Jeden z najnudnejších vojnových a jeden z najhorších špionážnych filmov. Úvodná veta hovorí za všetko. Od začiatku príšerné mdlé a nudné, ovšem príbeh sa musí rozbehnúť. Žiaľ po hodine sledovania nemám žiadny iný pocit z tohto príbehu a končím. ()

Kozlowski8

Britské válečné drama o tajné operaci, která měla v roce 1943 zastavit vývoj nové zbraně, kterou by mohli Němci zvrátit průběh války. Tento snímek se určitě nezařadí mezi mé oblíbené válečné filmy. Příběh je sám o sobě zajímavý a místy i napínavý, avšak obsahuje i dost nezáživných, zdlouhavých pasáží (mnohokrát se opakující odpalování raket, přelety raket, nebo scéna s výběrem špionů) a zbytečných scén (scéna se Sophií Loren). Slabší průměr. 55 %. ()

pupidup

nu, drobet mě to maličko nudilo..ale jinak se šlo na to koukat... . a ne... nepovedlo se ve skutečnosti Britům rozbombardovat továrnu, ale zato se jim povedlo rozbombardovat široké okolí s tábory zajatců, kteří v továrně pracovali a rovněž starousedlíků, včetně celých rodin s dětmi, smutno mi bylo na místních hřbitovech... asi něco jako když chtěli bombardovat Drážďany a zabloudili do Prahy...dodnes je pár území ještě oplocených s výstrahou nebezpečí nevybuchlé munice. Jinak Peenemunde na Usedomu jistě stojí za výlet... muzeum je zajímavé a na letiště (odkud se zkoušely rakety) se dá vlézt dírou zezadu :) ()

PORTER44

Špionážně válečný film ,docela povedený,Němci vyvíjejí nové rakety během druhé světové a Angličani se je snaží zastavit,docela napínavé s dobrými hereckými výkony. ()

Drslw

"Rozpravky starej matere," ziada sa mi povedat. Ale vystizejsie by bolo "rozpravky mladej americkej matere". Bondovka bez Bonda. Shit. ()

ROSTABAR

Britští agenti se musí infiltrovat mezi inženýry, kteří vyvíjejí a vyrábějí Hitlerovu tajnou zbraň - dalekonosné střely. Je jasné, že to nepřežijí, ale tajnou továrnu se díky nim podaří zničit. ()