Dobyvatelé ztracené pravdy (TV seriál)

Destination Truth

Reality-TV / Dokumentární

USA, 2007, 50x50 min

Neil Mandt

Ian Shorr

Marc Carter

Raney Shockne
  • halogenka

Banda nesympatických křupanských idiotů (tu holku tam mají jako otloukánka nebo jako konkubínu?) se vydává hledat urban a village legends. Vždycky najdou úplné hovnajs, což se snaží omluvit špatnou technikou nebo povětrnostními vlivy. Největší vzrůšo je, když se parta ztratí, pohne se větev anebo jim nad hlavou proletí netopýr. Vskutku pekelná hovadina.(6.9.2012)

• Tom_Lachtan

jakožto člověku, kterému není termín kryptozoologie úplně neznámý, musím říct, že tenhle pseudodokumentární cyklus má minimální kvalitu. Jak najít tvory které po desítky let nikdo nenašel? Přeci hledat je jednu noc s bandou lidí na jednom místě, ne? Jediné plus vidím v seznámení s mýty opředenými, s největší pravděpodobností neexistujícími tvory a autorovu sebeironií ______ Ne, při občasném sledování musím říct jen, že se jedná o nehoráznou zhovadilost, odpad!(22.7.2012)

Zajímavě pojaté a napínavě zpracované. To jsou hlavní klady této reality-TV, jejíž epizody často nic moc nepřinesou, ale díky zmíněné metodě jsou všechny díly zajímavé. Ovšem já vyhledávám hlavně ty duchařsky zaměřené, neboť - jak jste si zřejmě někteří sami všimli - ty mají těch podivností a zachycených nevysvětlitelných úkazů dvakrát tolik. Nehledě na až hororovou atmosféru. 75%(15.9.2012)

• Mariin

Skupina darmošlapů, která má techniku (nikoliv však rozum a soudnost), žvaní o tzv. kryptozoologii.. Tohle snad může zaujmout jen malé děti nebo úplné vymaštěnce.(19.1.2014)

Josh gates pátrá po dinosaurech v Africe, sněžném muži a dalších paranomálních jevech. Přesně takhle si představuji expedici za neznámými zvířaty a v některých dílech se dočkáme opravdu zajímavých střetnutí. Pokud se zajímáte o Kryptozoologii, doporučuji.(29.10.2010)

• - V roce 2012 byl natočen film Destination Truth: Return to the Haunted Forest / Belize Goblin (2012), ve kterém se tým vrátil do rumunských lesů, ve kterých údajně straší. (reich)