Dobyvatelé ztracené pravdy (TV seriál)

Destination Truth

Reality-TV / Dokumentární

USA, 2007, 50x50 min

Neil Mandt

Ian Shorr

Marc Carter

Raney Shockne

Některé díly jsou vyloženě hloupé, jiné alespoň něco skutečně objeví, ale celkově je to příjemně zábavné. Ta snaha dělat, že jako fakt chceme odrušit vše o duchách, ale přitom každý prd na záznamu děláme, že nejde vysvětlit, prostě je to legrace. Ta holčina, co je vždycky tak upřímně vyděšená, ta taky často pobaví. A na druhou stranu nutno říct, že v seriálu navštívíme zajímavá místa a lokace (Pompeje, Queen Mary, Keňu apod.) a dozvíme se nějaké urban legends, ale i hrstku historických zajímavostí.(29.4.2014)

Hodnotím po prvej sérii a viac menej najmä skvelý nápad. Cestovať po svete a snažiť sa predstaviť divákom mýty a legendy o rôznych príšerách a tajomných tvoroch, komu skrsla v hlave táto idea bol génius. Škoda preto spracovania, už napríklad aj to, že v jednej epizóde, ktorá je bez tak dosť krátka sa rozoberajú dve témy. To, že sa nikdy nič neodhalí mi nevadí, koniec koncov to by chcelo niekoľko týždňový prieskum, ale samotné výkriky "What was that!?" a podobne, to na kredibilite veľmi nepridá. Ak by to niekto poňal vedeckejšie, mohlo by z toho niečo byť. Že by MonsterQuest bol tou cestou?(21.2.2011)

Dá se říct, že kryptozoologie je mý dlouholetý hobby i když tady v našich končinách jí aktivně provozovat asi moc nemá smysl:)) Takže jsem upřímně rád za podobný pořady a tenhle se mi zdá dost vydařenej - odhodlanej týpek, co vypadá i zní jak Randy Hickey, vybavenej populárním FLIRem a partou poskoků vytvoří 2 tábory a snažej se přes jedinej den a noc cokoli nalákat do kleští... mě to vážně baví, jelikož sleduju často všelijaký "bigfoot hunters" blogy s velkym obdivem k těm bláznům, co praktikujou podobný postupy, páč svym způsobem nabourávaj novodobý období temna - tzn. neseděj doma na prdeli, ale s upřímnym zápalem vyrážej vstříc dobrodrůžu v přírodě, okořeněnýmu trochou teho tabuizního mystéria i za cenu posměchu:)(22.7.2012)

• Prometheus69

Aneb, objevte OBJEVENÉ! Celé je to akorát o tom jak někdo zařve TADY! A všichni se seběhnou.. a nic. No a takhle tadydujou celou dobu až do konce. Ve stylu: z komára velblouda... aby se aspoň něco dělo...... Třeba dnešní díl... Vždycky mě fascinovalo jak může někdo mluvit na cizího ducha anglicky... a on mu prý odpovídá. Jo, možná nějaký Amík na dovolené v Řecku co před hněvem Bezzubého neupláchl... hmm. Úsměvné. Nebo ten čupr jupr medvěd, Proboha vždyť je to podle popisu jasná Hiena Maribu.. žere mozky? Která africká příšerka nežere mozky... B) Navíc, kterej magor by si se ozbrojil na takovou potvoru jen kamerou? Jasnej fake... Škoda že je fakt něco nesežralo, aspoň jednoho.. aspoň lev. Nakonec se z toho stává jen takový přírodopisný dokument. Prostě nuda Kdybych měl takhle hodnotit VŠECHNY díly to bych tu byl opravdu nadlouho... Tak aspoň je to celkem sranda a člověk se i tu a tam dokonce poučí o něčem novém, co se dá použít třeba na párty když jsou všichni zhulení a není se už čemu smát. Mytologie v tomhle případě dostává slušně na prdel. Ale nuda to taková není... jako kulisa, třeba když vedle v kuchyni vaříte dobrý, nemusíte ani sledovat obraz..Takže tomu dvě hvězdy dám, za tu srandu okolo. :D Za všechno ostatní... bych rozdával hromadný svěrací kazajky z klaunskýmy nosy. B) Upřímě to pořád ještě může být horší... mohly by přijít na řadu i mimozemšťané a to nikdy nedopadlo dobře. Jinak Protiklad.. aby jste si udělali aspoň nějakou představu o stupnici absolutního dna záhad a absolutního opaku. Pak třeba zmíním takové záhady světa z AC.... Škoda že to mělo tak málo dílů a podařilo se mi sehnat jen první sérii. Protože myslím že druhá je určitě taky... co si tak pamatuji. To jsou teprve záhady... jak archivní víno.... nebo tak nějak. :)(22.4.2014)

Josh gates pátrá po dinosaurech v Africe, sněžném muži a dalších paranomálních jevech. Přesně takhle si představuji expedici za neznámými zvířaty a v některých dílech se dočkáme opravdu zajímavých střetnutí. Pokud se zajímáte o Kryptozoologii, doporučuji.(29.10.2010)