Dobyvatelé ztracené pravdy (TV seriál)

Destination Truth

Reality-TV / Dokumentární

USA, 2007, 50x50 min

Neil Mandt

Ian Shorr

Marc Carter

Raney Shockne

Dá se říct, že kryptozoologie je mý dlouholetý hobby i když tady v našich končinách jí aktivně provozovat asi moc nemá smysl:)) Takže jsem upřímně rád za podobný pořady a tenhle se mi zdá dost vydařenej - odhodlanej týpek, co vypadá i zní jak Randy Hickey, vybavenej populárním FLIRem a partou poskoků vytvoří 2 tábory a snažej se přes jedinej den a noc cokoli nalákat do kleští... mě to vážně baví, jelikož sleduju často všelijaký "bigfoot hunters" blogy s velkym obdivem k těm bláznům, co praktikujou podobný postupy, páč svym způsobem nabourávaj novodobý období temna - tzn. neseděj doma na prdeli, ale s upřímnym zápalem vyrážej vstříc dobrodrůžu v přírodě, okořeněnýmu trochou teho tabuizního mystéria i za cenu posměchu:)(22.7.2012)

Na seriálu je nejlepší seznamování nás s nejrůznějšími záhady po celém světě. Ať jsou to duchové, Lochneska, Yetti..... To že nám nepřinesou žádný důkaz o jejich existenci mi zas až tak nevadí, spíš to, že cokoliv někde křupne, je hned přisuzováno nadpřirozenu. Seriál sice není špička ve svém žánru, ale odpad si myslím nezaslouží.(8.6.2014)

• kill-tec

Technika a "přehrané" scény, o tom je tento pořad, nikoliv o záhadných tvorech. Zklamání..(7.9.2014)

Hodnotím po prvej sérii a viac menej najmä skvelý nápad. Cestovať po svete a snažiť sa predstaviť divákom mýty a legendy o rôznych príšerách a tajomných tvoroch, komu skrsla v hlave táto idea bol génius. Škoda preto spracovania, už napríklad aj to, že v jednej epizóde, ktorá je bez tak dosť krátka sa rozoberajú dve témy. To, že sa nikdy nič neodhalí mi nevadí, koniec koncov to by chcelo niekoľko týždňový prieskum, ale samotné výkriky "What was that!?" a podobne, to na kredibilite veľmi nepridá. Ak by to niekto poňal vedeckejšie, mohlo by z toho niečo byť. Že by MonsterQuest bol tou cestou?(21.2.2011)

• halogenka

Banda nesympatických křupanských idiotů (tu holku tam mají jako otloukánka nebo jako konkubínu?) se vydává hledat urban a village legends. Vždycky najdou úplné hovnajs, což se snaží omluvit špatnou technikou nebo povětrnostními vlivy. Největší vzrůšo je, když se parta ztratí, pohne se větev anebo jim nad hlavou proletí netopýr. Vskutku pekelná hovadina.(6.9.2012)

• - V roce 2012 byl natočen film Destination Truth: Return to the Haunted Forest / Belize Goblin (2012), ve kterém se tým vrátil do rumunských lesů, ve kterých údajně straší. (reich)