Čápi s mákem (TV pořad)

Kapor na torte

Reality-TV

Česko / Slovensko, 2010, 75 min

• Zeck

Čápi s hovnem. Tohle pojmenování by bylo možná trefnější. Chtěl bych se opět pozastavit nad úrovní českých/slovenských reality-show a s grácií se zeblít. Má někdo jiný, než sebemrskačský důvod na to koukat? Proč se tady nevysílají zahraniční formáty reality-show? Proč se tady dělají estrádové sračky, nebo pořady o vaření, které vyšly z módy před deseti lety? No nic, zpět k Čápům s hovnem. Není to nic jiného, než VIP Prostřeno. Pojem VIP je tedy dost na vážkách, protože když vezmem v potaz, že největší hvězdou je zkrachovala česko-německá pornohvězda s botoxem na čele, selikonem v hrudníku a inteligencí, jak pochcaný ručník. Bartošová, kterou neživí hudba, ale bulvár. Hanychová, která si vytváří mediální obraz Paris Hilton, ačkoliv je narozdíl od ní inteligentní, ale stejně rozmazlená a nezajímavá. Belohorcová s manželem, které nikdo nezná. "Paní" Lída, která má být hlasem lidu, ale je tak neuvěřitelně jednoduchá až blbá, že může zastupovat maximálně slepice na svém dvorečku. Zůstává mi otázka. Skutečně máme zapotřebí koukat, jak se dané selebrity vozí v luxusních autech, létají soukromým tryskáčem na Slovensko a pak se nažerou, pošlou do prdele a jedou se nažrat dál? ANO, protože člověk má dobrý pocit, že na tom v životě není tak špatně, jak doposud myslel. 35% 31.08. 2010(31.8.2010)

• Crocuta

Čápi s mákem zamýchaný ptákem, aneb výkaly československé televizní "zábavy" tekoucí z obrazovek v koncentraci nikdy dříve nevídané.(2.9.2010)

Na přesně takovou show, která nemá s gastronomií nic společného, by nějaký sociolog bez větších obtíží upsal diplomovou práci. Protože kam až budou pokračovat podobné televizní estrády, ví snad jen nějaký televizní guru. Těžko hodnotitelná perverze, kopírující podobně laděné Prostřeno! Nejde o kulinářský um, tohle je totální komediální výplach v exkluzivním složení. Vlasta Hájek – sebevědomý, otravně ukecaný, poměrně inteligentní a impulsivní hošan, který tvoří první soutěžní jednotku se svou krásnou partnerkou Zuzanou Belohorcovou, klidnou, vyrovnanou a elegantní moderátorkou a modelkou, která jen tak mimochodem na konzervatoři vystudovala obor operní zpěv a hru na klavír. Nekonfliktní typ, který ostatní podporoval ve snažení. Eva Máziková – upřímná, nespoutaná, energická a naprosto výborná společnice, která jako jediná dokáže pojmenovat věci pravým jménem. Jednoznačné koření celého projektu!! Jako jediná se nebála opřít do chování Ivety Bartošové, do jejích nálad nebo reklamy na svoje nové heja heja songy. Ta odvracela medovým chováním, kterým maskovala svůj neprofesionální přístup. Nora Mojsejová – kontroverzní podnikatelka přišla na jeden díl, ukázala, že nemá ani krapet vychování, natož kuchařského umění. Předvedla hysterický záchvat, když jí začal vadit počet členů natáčecího štábu. Dolly Buster – roztomile pitomoučká, ale kupodivu trefná a upřímná bývalá pornostar s botoxem napíchanými rty, která zamlada emigrovala se svými rodiči do Západního Německa. I přes kontroverzní minulost se snaží působit jako noblesní dáma, a daří se jí to. Heja přízrak Iveta Bartošová – věčně zhroucená a totálně nevyrovnaná medová princezna, labilní výplň stránek bulváru, která permanentně žije ve znamení pokusů o návraty nejen k hudbě, ale i neustále hlásající, že začíná nový život. Nevěřím, že neusíná bez prášků!! Každý den unavená, málo vyspaná, ale rádoby šťastná. V show prohlásila, že nejí těstoviny, sladké nebo třeba brambory, ale všechno chválila, všichni byli za anděly.. a halušky, které byly právě z brambor, si pak nadšením skoro namatlala na ten svůj medový ksicht. Ve vaření se nepředvedla, kolem pobíhala banda pomocníků, jinak by na stole strávníků přistál tak maximálně čaj. A ještě se stihla pochlubit, jak v lese objímá stromy. Agáta Hanychová – nakonec největší překvapení celého ansáblu, příjemně civilní a sympatická kráska s nálepkou rebelky, které to nejvíc sluší, když co nejméně tlačí na pilu a o které si stejně od začátku myslím, že to má v hlavě hodně srovnané a celá ta póza je jen obrana před mediálním zájmem. Při vaření vsadila na klasiku – řízky. Paní Lída – hlas lidu je totálním přehmatem, neustále z něčeho vykolejená, tupá a nevychovaná husa, která nemohla dokončit základní školu („Mám z nich radost. Nemajů rypáky nahoru.“). Nikdy bych netušil, že něco takového chodí mezi námi. Tomuhle nejde dát odpad, pokud se někdo poctivě díval, propadnul stejně jako já..(3.9.2010)

Freakshow! Niekde medzi 0 a 5.(23.9.2010)

Zpočátku (tedy první dva díly) jsem se téměř nedíval, jen jsem poslouchal a hrál jsem přitom na PC fotbal. Ale pak se to prostě nedalo vydržet, paní Baketa začala řádit a já se prostě musel začít dívat… :-) O tom, že to je cypovina jak mraky a že je to jen Prostřeno s celebritami (ehm… :-)) se nebudu s nikým hádat, to je prostě fakt. Nicméně mi tento pořad změnil názor na pár celebrit. Začnu tou pozitivnější změnou - Hanychová není zas tak blbá, jak se prezentuje v jiných videích, Dolly Buster (i přes ten botoxový ksicht) je fajn, dokáže si ze sebe udělat prdel a to se mi líbí, Zuzka Belohorcová mi potvrdila, že ona je naprosto normální ženská, která má něco v té hlavě a navíc je i krásná (ale tohle už jsem věděl dávno) a Eva Máziková… tu jsem před tím neznal, takže tady je to spíše neutrální, ale přišla mi jako taková "rázovitá ženská", která většinou mluví pravdu. A teď přejdu k jediné, negativní změně názoru - ano, je to Iveta Bartošová. Když ji bulvár propíral skoro každý den, tak jsem si říkal, že to je chudák holka a že si to ty noviny jen dokreslují (její psychický stav atd.) Jenže ona je fakt divná… co se s ní proboha stalo? Zmocnila se jí nějaká sekta, bere drogy nebo co? Protože takhle afektovanou ženskou jsem už hodně dlouho neviděl. Nechtěl bych ji nějak podcenit, ale IMHO ona už nikdy nebude "princezna české hudby", i kdyby tu svou "heja heja" písničku opakoval pořád dokola. Já vím, tohle nejsou důvody, abych tomuto pořad dával tak vysoké hodnocení, ale… kde jinde uvidíte, jak se někdo bojí výtahu nebo jak Dolly jí svá prsa? Napjatě čekám další díly… :-)(4.9.2010)

• - Vysílání pořadu bylo kvůli nízké sledovanosti ukončeno po druhé epizodě druhé série. (JoranProvenzano)