Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko

• Česko Nesmírně hlasitě a neuvěřitelně blízko (více)

Devítiletý Oskar je nadaným synem Thomase Schella, jednoho z Američanů, který přišel o život při teroristických útocích 11. září 2001. Když byl ještě dítě, jeho otec pro něj připravoval různé úkoly, které vždy ukrývaly nějaké tajemství. Při těchto úlohách musel talentovaný hoch komunikovat s cizími lidmi, což byl pro něj nejtěžší úkol. Několik týdnů po nejhorším dni, jak jej Oskar nazývá, se sblíží se svou babičkou, ale zároveň se vzdaluje své matce, protože mu není schopna vysvětlit, proč k útokům došlo a proč musel otec zemřít. Rok po tragédii nalézá v otcově skříni vázu, v níž je obálka s klíčem a nápisem "Black". Oskar vypátrá tajemství klíče a díky tomu se dokáže vyrovnat se smrtí svého otce. (TV Nova)

joker.george

Když už jsem úmyslně hledal nějaký film, který by mě mohl emočně rozemlít, tak ne vždy jsem byl úspěšný. A pak dostanu doporučení na tento snímek, o kterém jenom tuším, že v něm hraje Hanks. Víc se teď rozepisovat nebudu, protože vím, že ne každému bude tak blízký, jako byl mně a zároveň se zachovám sobecky, protože nechci, aby mi někdo ukradl TO, co jsem si na něm zamiloval. (Netflix) ()

Streeper

Tohle bylo překvapení. Film jsem odkládala opravdu dlouho, protože mě nějak nelákal navzdory skvělému obsazení a jednomu z mých nejoblíbenějších režisérů, ale nevím, neměla jsem na něj prostě nikdy náladu a dnes přišel ten den a nelituji toho. Stephen Daldry si vždycky krásně pohrává s dějovou linkou a tenhle film není výjimkou. Krásně vyvážil napínavé scény s těmi dojemnými (rozbrečela jsem se asi desetkrát). Tom Hanks, i když se tam objeví pouze na chvilku, jakoby tam stále byl po celou dobu filmu. Sandra ač má malou roli, tak ve svých scénách vždy dokázala, že hrát umí a že umí vyvolat emoce. Ovšem nejlepší je rozhodně Thomas Horn, i když chvílemi leze na nervy, dostal se mi pod kůži a pak jsem s ním soucítila. Opravdu skvělý dojemný film s báječnou hudbou od Desplata. ()

enjoi

Další z řady velmi emočně silných filmů. Tentokrát na téma 11. září. Knižní předlohu jsem nečetl, takže nemohu srovnávat zda je filmové zpracování lepší nebo ne, ale film si nominaci na letošního Oscara jednoznačně zaslouží. Film je sice plný patosu a možná až příliš hraje na city, ale mně se to prostě líbilo. PS: čistých pět hvězdiček to není, ten kluk a hlavně jeho tamburína mě občas neuvěřitelně štvaly :D ()

ad

Pozitiva: Max von Sydow, který každým pohledem odehraje víc než všichni ostatní během celého filmu + jedna zajímavá scéna + zručné technické provedení; Negativa: Neskutečně nepříjemná hlavní postava (retard?) + nechutný sentiment odkapávající po litrech + nulový odstup tvůrců, nebo jen známka odlehčení + dialogy budící slzy, ale smíchu... Výsledek: Každopádně hořké zklamání na hranici zoufalství... ale takový nesoudržný hnus, aby film spadl pod průměr to není... Je to tak trochu na úrovni kýčů, na které se můžete podívat např. v autobusech... ()

Joges

I když mě ten kluk šíleně iritoval, film (přesněji řečeno námět) jsem si okamžitě oblíbil. Jsou tu výborné herecké výkony i skvělé myšlenky. Mám rád filmy, které nutí přemýšlet a zamýšlet se. ()

wohna

Co k tomu říct. Strašně emotivní příběh malého kluka, který věří, že klíč a zámek k němu mu odpoví všechny otázky. Závěr filmu byl neskutečný. Kluk nakonec našel, co hledal, ale našel to jinde. Plno příběhů v jednom velkém. Skvělá podívaná. Herecké výkony byly obdivuhodné, ať už Sandra Bullock, které mi během filmu bylo dost líto, tak i Max von Sydow, který za celý film neřekl ani slovo, ale ve filmu zanechal znatelnou stopu. Režie se skvěle ujal Stephen Daldry. Hudba. Co k ní říct. Skvěle se doplňovala s filmem. Za tenhle film bych dal ruku do ohně! PS: Znáte ten pocit, když se vašim hodnocením změní rating filmu? :) Než jsem hodnotil, měl film 69%. Po filmu jsem nechápal, jak může mít tak málo. No ale nevadí. Tak mu dávám pět hvězdiček a najednou se to všechno změní a hned má 70%, barva se změní z modré na červenou a já jsem tak trochu rád, protože tenhle film si zaslouží být červený :) ()

cubajz

Hlavní hrdina Oskar je skutečně nepříjemný fakan, každopádně, i když se považuji za do určité míry emočně labilního člověka, tento citově vyděračský film má už jen kvůli příběhu smysl vidět. ()

boblig

Snímek, který diváka rozčiluje svou tupou ubuleností, a ve kterém je všechno dvakrát delší, a to včetně závěrečných titulků. Navíc se obávám, že afektovaný protivný chlapeček s výraznými autistickými rysy není zrovna tím pravým hrdinou pro celovečerní film, jenž se tváří jako art, ale na mě působil poněkud pozérsky. ()

laik_60

Milý, romantický trocha sentimentálny príbeh chlapca, ktorý stratil znenazdajky svojho najlepšieho kamaráta a zároveň otca. Na filme si zgustnú skôr diváčky a milujúce mamy. ()

dubinak

Tento film zkoumá poměrně dost vážných a citlivých témat traumatu a viny, ale otázkou je, jestli se toho ta forma a herecká sestava zhostila dobře. Postava Oskara je napsaná celkem dost nesnesitelně. Chápu, že to má své důvody a tvůrci se pravděpodobně drželi předlohy, ale v podstatě pravidelně mě ten film tímto charakterem iritoval a veškerou afektivitou celého scénáře mi dělal problém od něj myšlenkami neodbíhat. Ani Sandra Bullock mě tady nějak neokouzlila a v podstatě ani neměla prostor pro větší herectví. Největší problém mám tady s tím, že snaha diváka ždímat je tady zjevná už od prvních pár minut a bohužel to by mělo ležet na postavách, aby se divák dokázal do děje vžít a nechat se obklopit jeho atmosférou. Monology hlavní postavy mi tohle ale vůbec neumožnily a celé jsem to považovala za ránu úplně mimo terč. Ty emoce mi tady byly téměř jedno, což je u vážných dramat docela problém. ()

Wormboy

Prvoplanova citova vydieracka, ktora mala v hlavach tvorcov jednoznacne Oscarovo devastovat celu konkurenciu. Preco sa tak nestalo a preco film dopadol ako dopadol? Pretoze plan sa nepodarilo zrealizovat a ja ako divak som zostal absolutne chladnym voci vsetkemu, co sa tam dialo. Ci uz islo o slzy na krajicku genialneho Maxa Von Sydowa, alebo predzaverecnu katarziu hlavneho hrdinu. Film o citoch, bez citu. ()

pakobylka

----- "Kdyby explodovalo Slunce, ještě osm minut byste o tom nevěděli." ----- O jednom chlapci, který si prostřednictvím velice bolestné zkušenosti potvrdil, že svět není bezpečné místo pro život - neboť přišel ten "nejhorší" den" ... a explodovalo jeho soukromé Slunce. Vyprávění se Vás nesnaží za každou cenu dohnat k slzám - spíš jen tak testuje, co vydržíte. Nefiguruje v něm žádný Bůh, jenom lidé ... což může být znepokojivé nebo uklidňující - podle toho, jak se na to díváte. V každém případě na mě malý, trochu pošahaný "génius" zpočátku nepůsobil úplně věrohodně - o sympatiích nemluvě. A když jsem se s ním konečně srovnala a začala jsem mu nepokrytě fandit (přitom jsem sahala po 4*), byla mi jen tak z ničeho nic (v rámci očekávaného rodinného sbližování) předhozena genialita jeho matky - taková genialita na druhou ... a to už jsem nějak nerozdýchala - při vší úctě ke všem matkám. Takže nakonec (silnému tématu navzdory) zůstávám u umírněných a trochu pochybovačných 3* ()

necisty

Je těžké pochopit a mít rád film, když se nedokážete vcítit do kůže psychicky narušeného kluka, který vám pak v některých situací spíš připomíná hysterickou ženskou. Bylo opravdu obtížné přejít některé scény a pokračovat dál, nevím jestli za to mohl jen český dabing, ale když vám někdo třeba minutu v kuse ječí nebo mele blbosti do sluchátek, tak nemáte sílu jít dál. Film jsem dodíval až napodruhé, protože se špatnou náladou do toho fakt jít nejde. Naštěstí se mi podařilo dostat k finální čtvrtině a ta je svým způsobem moc hezká. SA ()

Juto

Film sa pokúsi vás chytiť za srdce, ale je až príliš škrobený. Možno keby so mnou menej manipuloval, viac by ma to chytilo. 6/10 ()

Riley

SPOILER. Ze začátku trochu nuda, ale pak se mi ten kluk (resp. jeho zoufalá snaha) začala chtě, nechtě dostávat pod kůži a když pak chudák nic nenašel, málem mi to srdce utrhlo. :) Ano, možná trochu prvoplánové, ale zapomeňme na to, jen mi u toho chyběl nějaký větší přesah. Musím pochválit Sandru, byla vážně dojemná a jsem poprvé ochotna uznat, že možná i umí hrát. A Thomas Horn měl krásnou výslovnost, takže mě potěšilo, že se dalo v klidu koukat bez titulek. Ale jakožto předposlední film nominovaný na Oscary, na který koukám, musím říct, že letos vážně bída. 70% ()

papaJA21

Příšerně sladkobolné, teď už klasický příklad vyrovnávání se s11. září. Scénář je tak příšerný, že ho snad psal nějaký stážista studia Hallmark. Jediný krůček od odpadu. Díky bohu, že děda nezačal mluvit. ()

Ice123

Krásný film. Jádro scénáře je sice trochu omšelé, ale je to rozvedeno tak, že ve výsledku jste podobný film ještě neviděli ;) Jediné co kazí příjemný filmový zážitek jsou zdlouhavé scény, které by se mohli úplně vyhodit, nebo alespoň zkrátit. 75% ()

dr.fish

Znáte ten pocit, když si sednete k filmu, koukáte, čekáte, až vás to chytí, ono to nepřichází, zkoušíte, znovu čekáte, mučíte se, nejde to, není čeho se chytit, tak ještě pět minut, deset, furt nic.....a pak uteče hodina a najednou si uvědomíte, že žijete jen jednou a tohle nemáte zapotřebí. Cvak, vypnuto a jdi do hajzlu blbej filme! ()

Tom Hanks a Air Force Down?

Tom Hanks a Air Force Down?

16.11.2011

Na seznamu herců, kteří by se hodili do role amerického prezidenta, by Tom Hanks nepochybně obhájil medailové pozice. Není proto divu, že jej Ian Stone, častý Spielbergův asistent režie, přemlouvá do… (více)