Výborný thriller a ještě lepší komedie. Oba žánry se organicky mísí ve filmu režiséra Patrice Leconta Poloviční šance, kde se po sedmadvaceti letech, po snímku Borsalino, sešli Jean-Paul Belmondo a Alain Delon. Film se tak stal důstojným připomenutím jejich herecké a v neposlední řadě i kaskadérské kariéry; po scenáristické i režijní stránce je působivým holdem dvěma zářivým osobnostem francouzské kinematografie... Alice se dostala do vězení díky své životní vášni – luxusním autům, která ukradne, projede se v nich a pak je nechá spořádaně stát. Měsíc po smrti své matky dostane kazetu, ve které se jí matka svěří, že se ve svém mládí zamilovala do dvou mužů najednou, každý z nich tedy má poloviční šanci, že byl otcem její dcery. Po propuštění z vězení Alice postupně navštíví majitele autobazaru Léa Brassaca, bývalého legionáře, a zámožného lupiče klenotů Juliena Vignala. V první chvíli se oba brání, ale zakrátko je posedne otcovská láska, žárlivost a řevnivost. Alice je mladá a krásná, a tak netrvá dlouho a přivolá řadu problémů. Potíž je v tom, že se dostane do sporu zrovna s ruskou mafií, která se snaží ovládnout celou Francouzskou riviéru. Oba „hoši“ si tedy připomenou staré dobré časy, kdy používali svou sílu, dobrou mušku, odvahu a kdy se často velmi dobře bavili. (Česká televize)

topi

Dvě legendy francouzského filmu se po dlouhé době spolu opět sešli na filmovém plátně, aby nakopali prdel gaunerům rusky mluvícím, kteří unesli jejich dceru. Ta se jim připletla do života docela svérázným způsobem, kdy nikdo neví, kdo z nich je pravým otcem. Je to taková sympatická pocta oběma hercům, odlehčená svižným humorem. ()

lekr

Slušný nářez se skvělým Belmondem a ještě lepším Delonem..správné vtipy, slušná akce a promyšlený příběh ve kterém nechybí typický francouzský humor a správně drsný zabiják... ()

Martin741

"Co jim reknes? Reknu, ze prodavam zachodovy stetky, a ze mam pro ne novou kolekci" Reziser Patrice leconte /Tango, tandem, Divka na Moste/ natocil sympaticky francuzsky fryler s dvoma legendami europskej kinematografie, a to Jean Paul Belmondo /100 000 dolaru na Slunci, Le Magnifique/ a Alain Delon /Sicilsky Klan, Dva muzi ve meste, Tri Muzi na Zabiti/, ktorom maju mladu sexicu Vanessu Paradis. Nasledne ju musia zachranit z pazurov mafie. Film ma dobru tematiku, dialogy, lokacie, a na konci dojde aj na spustu akcie, vybuchy a autonahanacku. 77 % ()

c.tucker

Dva staří pardálové ukazují, že stále neztratili ten švih a šarm, dokáží si ze sebe sama udělat legraci. Je to sice jen taková lehčí oddechová akční komedie jako za starých časů, kde nedocházejí náboje a hlavní hrdinové nejsou zraněni, ale je to zábavné a obsazení je luxusní. ()

dr.fish

Staří démoni ještě jednou v akci. Něco možná jako Otec a otec, tady ovšem trochu víc na klid. Místy nůďo, ale na neděli po večírku docela adekvátní zábava. 60% ()

otík

Stará garda výtečných herců se dala dohromady a natočili svižnou, nenáročnou a hlavně zábavnou akční komedii, ve které se hodně střílí, ale i uvažuje, není nouze o výbuchy i netradiční bourání hlavního sídla hlavního padoucha. Prostě když se do toho tihle staříčci pustí, jde do tuhého. ()

Apophis

Přiznám se, že jsem si nebyl jistý, co mám od tohoto filmu čekat. Obával jsem se nejhoršího, tedy naprosté slátaniny! K mému překvapení se o slátaninu nejednalo, ba naopak, jednalo se o dokonalý film!! Jean-Paul Belmondo i Alain Delon byli prostě dokonalí, zkrátka se jednalo o perfektně sladěný herecký koncert. Ve výše zmíněném koncertu ale také další sólový nástroj hrála (a bez překlepů) Vanessa Paradis, která po boku starších kolegů rozhodně nehrála druhé housle... Tak například "Hodně štěstí, zdraví", následované Delonovým "ÁÁÁÁÁ Ťup!" bylo k popukání. Abych ale nechválil jen tři herce, musím říci, že jsem si tam nevšiml nikoho, kdo by hrál špatně. Nebo řečeno jinak, všichni hráli dobře. Co nakonec?? Poloviční šance je prostě dokonalý film a jediné, co nechápu je, že má hodnocení jen 63%! ()

MJMilan

Po několika letech se tihle dva lamači ženských srdcí opět potkali a nechali za sebou celkem solidní kus. Spojením mladé generace v postavě Vanessy Paradis a klasiky v Belmondovi a Delonovi mohlo přinést jedině dobrý výsledek. ()

vesper001

Je to tak půl na půl. Scény s ruskou mafií mě nudily, jakmile se ale objevilo hlavní trio, začalo mě to zase bavit. Jean-Paul Belmondo a Alain Delon se v rolích bývalých borců a nyní rádoby otců očividně také baví. („Chce to krevní zkoušku.“ „To jako kdo vydrží dýl?“) A Vanessa Paradis se mezi nimi naštěstí neztrácí. Pro fandy francouzských hereckých legend příjemná zábava na deštivé nedělní odpoledne, která ostatním ale asi mnoho neřekne. ()

andrii

Vše pro naši holčičku v nesnázích. Vanessa Paradis v údělu dcery, která dělí své srdce na polovic. Z otcovské lásky, osobitými prostředky. Léta postříbřila jejich vlas, však nenechte se zmást, jsou to ti staří známí ostří hoši, kteří si libují ve fintách, jako tenkrát. Čas přidal na zkušenosti, vepsal zralost do tváří a rozhodně neubral nic z pověstného Belmondova sex-appealu a Delonovy fešácké elegance. Bylo mi potěšením, pánové. Váš šarm je stále ve formě. ()

Skuby47

S potěšením jsem se včera v televizi znovu podívala na skvělou francouzskou krimikomedii s mými milovanými hereckými veterány, kteří ani po letech neztratili nic ze svého šarmu. I když zápletka možná není originální, tak celý příběh je vtipný, dynamický a zábavný, nemluvě o excelentních hereckých výkonech. ()

Jizni Tlapa

Kombinace těchle frajerů "lehce za zenitem" , doplněná o sexy V.Pradise zabrala. Se šarmem sobě vlastním Belmondo s Delonem dokazují, že do starého železa rozhodně nepatří. Skvělý scénář a bezchybný dabing J. Krampola společně s nádechem poctivé francouzské gangsterky 60. let mixnutý umláceným a kýčovitým koncem zasluhují poctivé čtyři hvězdy. Přál bych si nesplnitelné a sice, vidět je ještě někdy spolu. Veliká škoda, že takovou šanci nedostali v letech, kdy jim to oběma skákalo z vrtulníku, lítalo, kopalo a vším možným bouralo mnohem lépe! ()

viperDavid

Belmondo je záruka kvality. Alain a Vanessa? No tak. Prostě francouzská klasika se vším všudy. Navíc jsem se vážně smál. Tohle umí jen někdo ()

farmnf

Prostě nebaví to od začátku. Otřepané klišé. Holka z kriminálu má typ na dva tatíky. Vyzná se v elektrotechnice vozů nad 4 mil. Kč! Báchorka. Vydržel jsem 20 min. ()