Tommaso je nejmladším synem jedné kantonské početné a tradiční rodiny z jihu Itálie, která se již od 60. let zabývá výrobou těstovin. Na cestě domů z Říma, kde studuje literaturu a kde žije se svým přítelem, se Tommaso rozhodne říci rodičům pravdu o své sexuální orientaci. Ale když je konečně připraven před ně předstoupit, jeho starší bratr Antonio mu překazí všechny jeho plány. Neřízené střely jsou zábavnou, povznášející a dojemnou komedií ‚al dente'. (oficiální text distributora)

jiri.twist

Jistě velmi dobrý film, recenzí je tady dost, ale např. film Allacciate le cinture stejného režiséra mě více oslovil, zřejmě jsem měl to štěstí, na rozdíl od starších recenzí, vidět první právě zmíněný film. Ze začátku mi tam neseděla postava Alby a stále jsem na něco čekal, co nedokážu definovat a nedočkal se. Doporučuji snímek ale i těm málo z ostatních, kteří film ještě neviděli … 7777 ()

W.Wicki.W

Příjěmné drama, nic přehnaného, zkrátka obyčejný příběh, obyčejní lidé a přesto na mě působil film něčím výjimečně... ()

Adiemus

Mine vaganti neboli neřízená střela: babička, která viděla i zažila hodně a uvede poněkud netradičním způsobem všechno do pořádku. Jediné, co mi vadilo, byla určitá žánrová nevyhraněnost, film má zpočátku nakročeno k dramatu, aby se pak zvrhnul v komedii, ale ani to mu nevydrží: konec je spíš romantika, i když zaplaťpánbů za evropskou romantiku, dokážete si představit, co by z toho udělali Američani? Ti, kdo mají výhrady proti množství gayů v jedné rodině, ať si vzpomenou na Petra a Modesta Čajkovských. ()

Axela

Do kina ma donútila ísť kamarátka. Pred kinom som si obzerala plagát- talianska komédia s podivnými hercami- no priznávam, že som išla s obavami a výhražkou kamarátke, že mi vráti tie tri eurá, ak to bude blbosť. A potom, čuduj sa svete- ono to blbosť nebola. Vôbec. Bolo to výborné, emócie vyvážené, na niektorých scénach sme sa svorne pobavili celé kino. Každý odchádzal s úsmevom na tvári, dobrou náladou a vetou: " toto si musím stiahnuť aj domov" :-) ()

pushover

Citlivé a občas i vtipné (příjezd partičky římských gayů). Kdyby to nerežíroval turek, napsal bych typicky italské. ()

jafuska

Film jsem si představovala úplně jinak, pro mě velké zklamání, očekávala jsem něco jiného, drama, a už vůbec ne, jakýsi patos, do toho hrozná hudba, chápu, že možná Italové mají rádi takovou hudbu, ale pro mě to bylo utrpení, budiž, dějově to ještě nějak šlo, je horší přiznat před svou rodinou své skutečné já, než před sebou, asi nejsem tak náročný divák, a klidně se spokojím s průměrnými filmy ()

mac000

Opravdu vyvážené porce komediálního a dramatického žánru, jenom té "romantiky" je zde o něco méně (například vynikající scéna na pláži). Trochu jako "Taková normální rodinka" po italsku. Příjemné na podívání.(Jinak můj vůbec první film od F.Ozpeteka) ()

CaptNemo

Film se zajímavým výchozím nápadem a značným potenciálem. Zaseklo se to zhruba někde v jedné třetině a zpátky už to nenahodila ani vodní gay parodie (na parodii) v Mamma Mia! Tam kde svěží filmový příbuzný Mambo Italiano (2003) skvěle bavil, tady zůstává prázdno. Škoda. ()

kverula

Rodinné drama o předsudcích společnosti. Scénář má alespoň pro mne několik otazníků, které film dělají o to zajímavějším. Rozhodně mě přiměl přemýšlet a co je víc. ()

Blois

Přiznám se, že když jsem tento film viděl poprvé, příliš mě nezaujal a ani nepobavil. Ale když jsem ho zhlédl znovu, byl jsem nadšený. Jedná se o skvělou komedii, které nechybí nápad a ze které sálá pohoda a energie. Skvělá je celá partička kamarádů, kteří přijedou Tommase navštívit, a samozřejmě i temperamentní babička. ()

kolodej1

na to, o jaké téma se jednalo, tak to byl pro mě stravitelný film. Tyhle film, co řeší coming-out, ty zrovna nemusím, takže je úspěch, že jsem to vůbec dokoukal. Bylo to ovšem podáno vkusně a přijatelně sentimentálně, takže celková atmosféra snímku mě neodrazovala. Jen moc nechápu, proč je to označeno za komedii, pro mě to spíš bylo drama, chvílemi až melodrama, i když tam byly i úsměvné chvíle. A filmu i dost pomáhala přítomnost krásné NIcoly. ()

Lenss

Je jedno o čem, když umíš vyprávět, pak i ranní hygiena je pro diváka zážitek. Při sledování harmonie obrazu, pohybu kamery, zvuku a hereckých piruet (doslova), mi bylo do pláče... Kdysi jsme tohle v Čechách uměli taky. Film k nezaplacení, a lituju, lituju, že sem ho nestih v kině. Dodatkové číslo: 5 bodů za scénu s uklízečkou a Memories (Oscar 1974 - nejlepší filmová píseň k filmu The Way We Were) ()

Shaman::..

Výborně bavil. Obzvláště na letním kině. Ovšem s koncem si režisér trochu neporadil. Svádí děj diváka trochu jinam. ()

ragtime

Nie je to žiadna treskúca zábava, ale občasný úsmev sa objaví. Na "problém" vnímania homosexuálov v konzervatívnych rodinách napriek tomu nazerá milo a neždíma emócie tak ako by to zneužili americkí filmári. ()