Místo abychom se starali o náš svět, starali jsme se jen o sebe. V roce 2020 však nastal čas začít splácet dluh. Globální oteplování změnilo podobu světa, miliony lidí z nejhůře postižených oblastí se vydaly hledat nové místo k životu a bohaté státy musely uzavřít hranice. Svět, který je stále závislý na ropě, zasáhla energetická krize. Zoufalé lidstvo se obrátilo k polárním oblastem, kde se možná pod věčným ledem nacházejí obrovské zdroje nerostného bohatství. Vědec Thom Archer, který společně s přítelem Benem Johnsonem získal s nasazením vlastního života znepokojující důkazy o tom, že průzkum a těžba v ledové krajině mohou mít katastrofální následky. Pokusili se přesvědčit Arktický svaz, aby neprodlužoval licenci k vrtům nadnárodní energetické korporaci Halo, kterou řídí miliardář Anthony Kavanagh. Varuje zasedání, že vrty v oblasti grónských ledovců urychlují už tak nebezpečně rychlé tání, jehož vinou se do oceánu dostává obrovské množství sladké vody. Sarah Feech, zastupující Halo, však jeho argumentaci vyvrátí a dosáhne tak prodloužení licence. Naštvaný vědec chce dát výpověď, jenže právě v tu chvíli mu volá Ben, že objevil rozhodující důkazy. Thom se za ním vydá na vrtnou plošinu a současně tam odjíždí také Sarah, která má zajistit hladký průběh prací po nehodě, při níž bylo zraněno několik vrtařů. Znepokojená žena však zjistí, že situace je mnohem vážnější než se zdálo a když zjistí, že zranění dělníci byli opařeni poté, co vrt v hloubce tři sta metrů narušil termální zřídlo, pokusí se varovat Kavanagha. Ten však nedbá a trvá na pokračování vrtu. Vzápětí Sarah objeví v ledové pustině Benovu mrtvolu a společně s Thomem zjistí, že byl zavražděn poté, co objevil rozhodující důkaz podporující Thomovy varovné teorie. Než stačí dvojice cokoli podniknout, někdo se je pokusí zabít. A zatímco Thomova rodina je v Anglii při bezohledném policejním zásahu zatčena, Thom se Sarah se ocitají ve smrtící pasti, kde musejí čelit mrazu, ledu, vařící vodě a zákeřnému útoku záhadného vraha. (oficiální text distributora)

KateW

Plná optimismu jsem po prvním dílu dala filmu dvě hvězdy. Bylo mi jasné už když jsem na film narazila, že to žádná sláva nebude, avšak co si připravil druhý díl mě veškerého optimismu zbavilo. To je prostě splácanina bez děje, s tragickými hereckými výkony, kterou nemá smysl si pouštět ani na pozadí, když se věnujete něčemu jinému. ()

Wyorax

Kdyby tam nebyla ta ženská, tak je rejža v háji... oprava: ...v ledovém háji. Nejspíš jim také během natáčení vypadával nejen Golfský proud ale i elektrický, a takhle to dopadlo. Už mi chybí jen český Den Poté s panem Klausem v hlavní roli. ()

Myrddin89

Hodnotím pouze první díl, kdy jsem se v této "komedii" nehorázně bavil tím, co představitelé filmu zažívali a také předpovídáním, co se jim stane v příští řekněme půlhodině :) Slyšel jsem ale, že druhá část byla ještě větší prča :) ()

Kokutek

"Navigace se rozbila. Jak bez ní najdu svou rodinu." "To je zima." Nevím proč, ale celý to na mě působilo hodně srandovně. ()

Deganawidah

Škvár nejvyššího kalibru... Nejdřív plavou pod vodou s právničkou v Anarktidě a ve zdraví dorazí na základnu, pak zase s právničkou lezou po skalách, vystřelej výtah plynem asi až do vesmíru, bobujou na nějakém igelitu a nakonec happy end - samozřejmě, že nikdo nikde a jen jeho rodina v Londýně.... Prostě totální shit....Nezlobte se na mě prosím.... ()

dereksmart

Je to skutečný masochismus, či asi záliba v absurdnu, po tak mizerném prvním dílu se dodívat na ještě horší druhý.. scénář je skutečná apokalypsa, logika nám zřejmě někde zamrzla a herci to tedy rozhodně nezachraňují...jednu hvězdičku za závěrečnou jízdu na pekáči a načasované shledání anžto poslední ránu z milosti zdravému rozumu.... ()

DrakMrak

Katastrofická standardka :-) dalo by se to nacpat do jednoho filmu ale natahuje se to na dva aby si to lidi užili :-) Celkem plno nesmyslů ale herecké výkony ujdou takže ty dvě hvězdy to ze mě nakonec vyrazilo :-) První díl byl výrazně lepší druhý občas pěkně uletoval.... njn ()

erpe odpad!

Šílenost! Jak je možný, že jsem to dokoukal? A jak je možný, že to tu není v černých číslech? :( Debilní děj, částečně opsaný odjinud, zkratovitost, povrchnost, hloupost, mátožné chování postav... Nevím kde začít... Někdy se scénáristovi hodí, aby spolu postavy bezduše plácali a marnili čas volovinama a jindy nemají čas si ani říct, jak půjdou na věc a bez rozmyslu se vrhají do individuálních akcí bez kouska mozku :( Takže to beru tak, že scénář neexistuje (prostě točte, něco z toho bude), režie je chaotická, kamera má za úkol jen třesení a herci jsou hrozní...nooo...ale jo, jsou hrozní!! :( Moje jinak oblíbená Claire Forlani k mé hrůze tak nějak podivně dospěla do ošklivosti (co to má se rty?? botox?)... Jinak je to ansámbl radost pohledět...zmatený politici (to jediný odpovídá realitě), hysterická dcerka, fešák z Itálie, hrdinskej děda vinař alias kamikadze...no romantika... :( A do toho se planeta rozhodla uběhnout posledních pár milionů let za dva dny... Fajn. Díky za "zážitek"...packalové :( "Co se stane? Co bude se světem? S námi se všemi?"... No, ti co tohle ještě neviděli, mají celkem šanci na přežití...my ostatní jsme už ztraceni :( Když vidím podobný filmy, říkám si...co by se dalo udělat za dobro s penězma, který na tohle zbytečně padly... :( ()

rigby

Vypnout hlavy, hlavně nemyslet. Ale i tak je to dost děsivá zkušenost. Myslím, že takovéhle filmy by se neměly ani natáčet, protože svou snůškou lží a nesmyslů nadělají jenom zlo. Ale lid potřebuje zábavu a vlády potřebují poslušné beránky. ()

Londi

Postapokalyptické filmy jsou mé oblíbené, nicméně tento patří k těm slabším a abych byla upřímná, měla jsem i trochu problém ho dodívat až do konce. První část mohla být klidně i kratší, druhá polovina filmu zase byla dost předvídatelná, apokalyptická atmosféra podle mého gusta nedostatečně vykreslená. Film hodně kopíruje Den poté, což by mi ani tak nevadilo, kdyby byl trochu míň předvídatelný. ()

fooggyy7 odpad!

Prý katastrofický. Hovno, komedie to byla. Málem jsem smíchy prasknul. Autor zřejmě nikdy neviděl auto, letadlo, ani benzinku, neznal filmy Karla Maye ani Zákopčaníka. Neznal Miss Sverige 2019. Byl to (anebo pořád je) idiot, protože nikdy nebyl na zimní olympiádě. A závěr krásný. Chybí tam jenom:"a žili šťastně dokud nepomrzli" ()

Ajfist

Ale jo šlo to. Na tv film to bylo docela dobré,ale chtělo to více financí a ještě si s tím trochu pohrát. Ale je to ten typ filmů co stačí vidět jednou za pár let. ()

Arassuil

Bože, takhle plýtvat svým časem, že já si nenafackuju. První díl byl za slabší 3 hvězdičky. Druhý díl byl opravdu zbytečný. Oni v tom filmu snad více křičeli strachy a vzdychali námahou, než aby normálně mluvili... A ty nelogické scény, např.: v mínus třiceti si jdou hezky přes pláň, bez čepic, rukavic, jídla... Nebo že nějaký pobuda nakope britskému vojákovi, kristepane, na co mají ten výcvik boje muže proti muži... A nejvíce mě dostal ten nádherný konec : ano, jsme na ostrově, který je oddělený od Evropy asi 20 km úžinou, ale my půjdeme na jih. Opravdu chvíle kdy si rvete vlasy a mlátíte hlavou do stěny. ()

complex odpad!

ťažká demencia a snaha kúsok napodobniť the day after tommorow, ale vôbec sa to nepodarilo, nejdem písať o dementnom scenári, ani o dementnom nafilmovaní, ale dementnom celom zobrazení filmu, nič reálne, všetko pritiahnuté za vlasy a neskutočne trápna zima... aspoň si mohli dať námahu aby sa ľuďom parilo z úst a mali aspoň červené uši, keď nič iné sa nepodarilo... by som chcel vedieť s kým sa režisér a scenárista bavil a hodnotil niektoré scénky, pretože aj šiestak na základnej chápe čo je v tomto filme dementnosť :D ()

dodopet

Už jsem viděl hodně slátanin, složených s tech nejnepravděpodobnějších situací ale nikdy né tak dlouhou. Za každý díl jedna a to s přihmouřenýma očima. ()

ian.draco

První část je rozhodně lepší než druhá. Logika zamrzla. S rychlostí zámrazy problém nemám, naopak některé indicie dokonce ukazují, že takovým způsobem již planeta dříve v historii zmrzla. Ale jsou zde jiné momenty, kde mi rozum zůstávál stát. Například zmiňované odzbrojení v kasárnách nebo pobíhání bez čepice. Taky by mě zajímalo co se stalo s medvědomily z odposlouchávací stanice. Deus ex machinací bylo ve filmu ostatně víc, nejhorší však (spoiler alert) bylo závěrečné setkání. Čas T -180 minut a budete tu přesně jinak to netočim. Přesto se na film v TV dá dokoukat a 3* jsou hlavně za první část. P.S. Nejpřesvědčivěji je podané hlavně naslouchání klimatologům a jejich korporacemi prováděné zabíjení. Těžko ale říci zda lidem někdy dojde zda jim lžou lidé, kteří z toho mají nesouměřitelný zisk nebo zda jsou to milovníci přírody, kteří mají prostě radost ze své často nedoceněné práce. Obávám se však, že dokud nebude pozdě a slovy pana ministra místo výčitek půjde o přežití, že to nikdo moc poslouchat nebude. ()