Místo abychom se starali o náš svět, starali jsme se jen o sebe. V roce 2020 však nastal čas začít splácet dluh. Globální oteplování změnilo podobu světa, miliony lidí z nejhůře postižených oblastí se vydaly hledat nové místo k životu a bohaté státy musely uzavřít hranice. Svět, který je stále závislý na ropě, zasáhla energetická krize. Zoufalé lidstvo se obrátilo k polárním oblastem, kde se možná pod věčným ledem nacházejí obrovské zdroje nerostného bohatství. Vědec Thom Archer, který společně s přítelem Benem Johnsonem získal s nasazením vlastního života znepokojující důkazy o tom, že průzkum a těžba v ledové krajině mohou mít katastrofální následky. Pokusili se přesvědčit Arktický svaz, aby neprodlužoval licenci k vrtům nadnárodní energetické korporaci Halo, kterou řídí miliardář Anthony Kavanagh. Varuje zasedání, že vrty v oblasti grónských ledovců urychlují už tak nebezpečně rychlé tání, jehož vinou se do oceánu dostává obrovské množství sladké vody. Sarah Feech, zastupující Halo, však jeho argumentaci vyvrátí a dosáhne tak prodloužení licence. Naštvaný vědec chce dát výpověď, jenže právě v tu chvíli mu volá Ben, že objevil rozhodující důkazy. Thom se za ním vydá na vrtnou plošinu a současně tam odjíždí také Sarah, která má zajistit hladký průběh prací po nehodě, při níž bylo zraněno několik vrtařů. Znepokojená žena však zjistí, že situace je mnohem vážnější než se zdálo a když zjistí, že zranění dělníci byli opařeni poté, co vrt v hloubce tři sta metrů narušil termální zřídlo, pokusí se varovat Kavanagha. Ten však nedbá a trvá na pokračování vrtu. Vzápětí Sarah objeví v ledové pustině Benovu mrtvolu a společně s Thomem zjistí, že byl zavražděn poté, co objevil rozhodující důkaz podporující Thomovy varovné teorie. Než stačí dvojice cokoli podniknout, někdo se je pokusí zabít. A zatímco Thomova rodina je v Anglii při bezohledném policejním zásahu zatčena, Thom se Sarah se ocitají ve smrtící pasti, kde musejí čelit mrazu, ledu, vařící vodě a zákeřnému útoku záhadného vraha. (oficiální text distributora)

Phietros

Po shlédnutí první části za 3*! Začátek velmi slušný a hodně povedené efekty, pak ovšem přišla část zbytečně protažených scén, dialogů a děje úplně o ničem, co mé hodnocení srazilo. Druhá část začala poměrně také dobře, a chvíli si i držela mé vyšší hodnocení, ale postupem mi to přišlo zkopírované ze Dne poté a konec opravdu pohádkový a navíc ty efekty?! Takže ve finále průměrné a pro mě zklamáním. Nicméně dobře stravitelné a i když se toho neujal nikdo slavný, tak na ty poměry pěkně natočený televizní film... ()

Duoscop

Klasický dvoudílný film, který sice neurazil ale ani nepobavil. Druhý díl jsem sice nedal celý, ale předpokládám, že fotřík najde rodinku a spolu odejdou někam na jih za teplem. ()

lennyd

Pokud se budeme starat o planetu, ona se pak postará o nás. V posledních letech ale touha po zisku převýšila pud sebezáchovy, a životní prostředí je to poslední, co člověka zajímá. I když Thom Archer varuje, že pokud nebudou ihned zastaveny vrty v oblasti Grónska, hrozí urychlení tání grónských ledovců a díky tomu zpomalení golfského proudu, který zajišťuje stabilní počasí na severní polokouli. Ale majitel firmy, která vrty provádí, udělá vše, aby vrty pokračovaly. A pak už je příliš pozdě cokoliv řešit, nová doba ledová nastává ... Za prvé musím přiznat, že Den poté patří k mým nejoblíbenějším filmům, a Ledová apokalypsa je stoprocentní (dobře, možná jen devadesátiprocentní) kopií. A to i včetně takových detailů, jako je úvodní scéna s pádem do ledové propasti, řešení rodinných problémů, nevěřícím politikům či závěrečnému pohledu z vesmírné stanice. Ale jak říkám, takovéto filmy mám hodně rád a nad některými nelogičnostmi dokáži přimhouřit oko. Z obou dílů mne zaujal více ten druhý, páč Anglie pod sněhem působí opravdu kouzelně (aneb jak říká i jedna z hlavních hrdinek - Neměla bych to říkat, ale vypadá to nádherně). Co se týče zbytku (herecké výkony, efekty, atd) - je to prostě televizní film, a jako takový je ho třeba brát... ()

dopita

Úsměvnej film a to na všech frontách. Velmi předvídatelnej, plnej blbostí a nelogičností, ale zároveň je to vše lehce ztravitelné a skoro bez problému koukatelné. Kdo od toho nic nečeká (jako já), možná se i občas pobaví. ()

aLPaC

Dvě hvězdy dávám hlavně díky docela dobrému (vzhledem k danému tv žánru myšleno samozřejmě průměrnému) prvnímu dílu, kde se dobře buduje napětí a část na vrtné plošině baví. Druhý díl už je survivor k uzoufání. ()

arcticsky

Vcelku nudný a provařený příběh, ale na TV film docela slušně obsazeno....jinak nevím nevím, zda bych nedal rovnou odpad... ()

Brusíček odpad!

Nechápu že se takové filmy točí, tímto se jasně okrádají povedené filmy daného žánru ze kterých ja tato ujetá kopie. Musím konstatovat že hodnocení - "odpad" má také svojí váhu, a na tak vysoké hodnocení tohle plýtvání filmového materiálu nedosahuje. 0% ! ()

Fawkes

Přišel jsem na to, že Britové neumí točit katastrofické filmy. Největší problém je ve stopáži. Ono sice 180 minut je pro velkofilmy typickou délkou, ale v tom případě nesmí nudit. První 90minutová část podle mně šla zkrátit tak na 30 minut, zbylá hodina je pouze snůškou nesmyslných nicneříkajících keců, a ta druhá zase kopírovala Emmerichův snímek Den poté. Efekty teda nestály vůbec za nic. Chápu že Velká Británie nemá takové rozpočty na film jako Amerika, ale u některých pasáží, které vyžadují speciální efekty, jsem se až smál, jako se tohle může objevit ve filmu 21. století. Umělý sníh, a polystyrénové kroupy by rozpoznalo i děcko. Je pravdou, že tento film vznikl podle ověřených událostí, pod Arktickými ledovci se údajně nalézá ropa, tuto informaci by však chtělo obalit zajímavějším scénářem a dražšími efekty. A nebo ještě líp, vůbec se do toho nepouštět, a práci přenechat raději američanům. Ze všech katastrofických filmů, které sem doposud viděl se tento zařadil na poslední příčku. (30%) ()

Hapretor

ÁÁÁch Můj Bože !!! - To byla tak strašná nuda, že jsem to po 45 minutách vzdal. Provedením ne špatné. Herecky taky ne. Jen prostě strašně nudné. To už radši totálně stupidní Emmerichovy megalomanské výbuchy a borcení všeho na úkor logiky a fyziky a bůh ví čeho ještě. Druhý díl ignoruji. ()

MickeyStuma

Tříhodinová televizní vize o vzniklé ledové katastrofě vlivem po zisku dychtícího člověka rozdělena do dvou dílů se v podstatě veze na současných předpovědích vědců o rizikách vlivem globálního oteplování a tak se dá říci, že má námět reálný základ. U toho však pochopitelně zůstalo. Šablonovitý děj nepřináší nic nového, jen je to tentokrát roztažen na dvojnásobek jinak typické stopáže. Spousta nereálných situací a na žánr očekávaných klišé bez napětí, bez atmosféry, zkrátka bez sebemenšího potenciálu zaujmout. Před sledováním tohoto televizního skvostu se musí divák naprosto vypnout, jinak si nechápavě hlavu ukroutí. Nikam nespěchající plynulost to sice má, ale chybí tomu nějaký zásadní vývoj. Ona roztaženost je na takový scénář zbytečná. Spousta hluchých míst přivádí myšlenku, že střihač zřejmě někde musel ztratit nůžky. Jako odpočinkový dvojdílný televizní biják snad posloužit může, jen u toho proboha nepřemýšlet. ()

tranquill

Jako velký přiznivec katastrofických filmů jsem neočekával nic ohromujícího, ale aspoň něco :-)... po x minutách nudy jsem to vzdal, úplně zbytečný film. ()

Drom

Skupina N@VA uvádí... Jasný, to bude další pecka. První část ještě ušla a možná bych byl i smířlivě udělil dvě. Slabší. Byla to naivní ekoagitka ve které zlá ropná společnost otevře pandořinu skříňku a tak podobně. Ale pokračování to naprosto zabilo. Ani nevím, co pomluvit dříve, zda ty nelogičnosti příběhu, debilitu postav nebo průhlednou dramatizaci? Myslíte, že se hlavní hrdina po strastiplné cestě setká se svou retardovanou rodinou? A pak někde od poloviny pokračování už to definitivně šlo do kytek. Pozná se to tak, že tam ta pipina vypráví o dávných časech před apokalypsou. Což bylo před pár dny. Zajímavý taky je, jaká všude nastala zima. Tak krutá, že je všude vlhko (to byla citace jedný z postav) a málokdy jde někomu pára vod huby. Jako celkově efekty a realističnost supr. A pištění tý přihlouplý slepice? Kdybych tu teď vyspoileroval, že rodina za ním přijede na bobech, tak mi nikdo neuvěří. No nic, poučení je, že i když je všude 10 metrů sněhu, na střechu britskýho parlamentu napadnou tak dva milimetry. A to je důkaz, že Británie je Velká. Takže přišel hepáč. ()

Ceberus

Ano, svým tuctovým a hloupoučkým scénářem patří to do té kategorie béčkových katastrofických filmů (Vesmírná exploze, 10,5 stupně, Potopa, Obří sopka...), nicméně nutno podotknout, že z celé této sady filmů jsem byl s vizuálními efekty nejspokojenější zde. Je docela zajímavé srovnávat Londýn pod vodou v Potopě a pod sněhem v Ledové apokalypse. Některé věci byly poněkud přitažené za vlasy (zvláště pobíhání v tričku nebo bez čepice a rukavic v údajném -30stupňovém mrazu). Pokud chcete sledovat podobnou zápletku, ale v top kvalitě, nelze nevzpomenout starší Emmerichův Den poté. ()

web-dat

Viděl jsem zatím jen 1 díl. Po shlednutí druhého dílu možná ... změním hodnocení. Obrovský potenciál a opravdu velmi slušné herecké obsazení jsou to za což bych tomuto filmu dal mnohem vyšší hodnocení než 3 hvězdy, ale neuvěřitelně to snižuje rozpočet, který je velice znát na efektech. Třepotající se kamera se snaží vzbudit dojem velmi vážné situace .... (hernajz, nepoužívalo se toto před 10 lety???) V každém případě, děj filmu je celkem zábavný a jsem zvědavý na druhou část. Zatím hodnotím 55% ()

ClapTrap

Kdyby se dalo hodnotit po dílech, tak za první díl, bych snad musel dát i 4*, protože to mělo pointu, dialogy nebyly až tak špatný, celkový spád filmu se ubíral zajímavým směrem a dalo se na to příjemně koukat, nato, že to jen další z katastrofických filmů v televizi. Ovšem udělal jsem takovou chybu, že jsem se díval na ten druhý díl. Zpočátku nevinná katastrofa, která se odehrává před kamerou především v Londýně, kde má být teplota nižíš než -40°c a oni si tam pobíhají mnohdy bez čepic, žádný extra oblečení. No jestli to nejsou eskymáci, kteří jsou zvyklý se v tomto počasí takřka opalovat, tak to nepobírám. Inu klišé, nelogičností a do očí bijících, doslova, debilních momentů bylo moc. 2* a to jen za první díl, jinak by to byl odpad. Televize ()

havran odpad!

Kolika dětem v horké Africe mohly peníze promrhané tímto filmem pomoct... Takhle vznikl jenom naprosto zbytečný, zmrzlý pytel sra.ek. ()