Žena

(festivalový název)
  • USA The Woman (více)

Chris, úspěšný právník a otec rodiny, jednoho dne objeví v lese divokou kanibalku. Chris neváhá a kanibalku sleduje a poté ji unese k sobě domů, kde z ní hodlá učinit civilizovaného člověka. Chris přesvědčí svou ženu a děti, aby to bylo jejich malé tajemství a nikdo z okolí se o tom nedozvěděl. Brzy se chování Chrise dramaticky změní a situace s kanibalkou jde zcela mimo kontrolu. (Dlee)

peiton

Nečakala som od tohto niečo extra,a dokonca som pomýšľala,že sa tomuto vyhnem veľkým oblúkom,čo sa mi v priebehu deja aj potvrdzovalo.No vytrvala som i napriek tomu,že som mala chuť to stopnúť v polovici,ale som rada,že sa tak nestalo.Aj napriek diétnemu tempu to vo všeobecnosti nebola až taká odvecovka,ako by sa hádam mohlo javiť a záver si to ležérne tempo parádne vykompenzoval nie druhým,ale priam tretím dychom.Vôbec mi neprekážalo to silené,zdramatizovanie záveru.A čo s toho všetkého vyplíva?!Kanibalku sa teda nepodarilo skrotiť,skončilo to pre ňu asi tak,že lepšie by si už ani nemohla priať...A navyše ma napadá v tomto filme použiteľné trefné príslovie -Aký otec,taký syn! ()

honajz2

Já ten svůj komentář nebudu moc prodlužovat, když většinu svých pocitů můžu vyjádřit jen v jedné větě. Tu ale napíšu až na konci. Každopádně nechápu, co ten McKee blbne. Natočí naprosto skvělý horor (Lesy), ale ostatní jeho filmy stojí za prd - u jednoho jsem se málem unudil k smrti (May) a u toho druhého jsem měl takovou nenávist k hlavním postavám, že jsem se modlil ke všemu možnému, aby už konečně umřely a pokud možno co nejbrutálnější a nejpomalejší smrtí (Všechny roztleskávačky zemřou). Jeho filmy (v pořadí jak jsem je viděl) pro mě mají sestupnou tendenci, ale tady už mě to zklamalo a naštvalo úplně. Ony ty Lesy fakt byly nějaká šťastná náhoda. Každopádně Ženu bych shrnul takhle - Skvěle natočený a ještě líp sestříhaný, ale taky totálně hloupý a nudný festivalový výkřik do tmy s totálně nesympatickými postavami a nádhernou pokrokovou myšlenkou o tom, že všichni muži jsou úchylní, zvrácení a strašně morbidní prasáci, kteří si nezaslouží nic jiného než smrt. Btw, ten závěr přímo křičí o zparodování. 1* ()

Mefistofelle

Páni, tohle je docela síla :). Mám radost pokaždé, když objevím skutečně originální film a The Woman se do této kategorie rozhodně může hrdě hlásit. Žánrově je to poněkud nezařaditelné - je to horor i rodinné drama v jednom a tato kombinace rozhodně má co do sebe. A připravte se: hlavu rodiny budete rozhodně nesnášet. Hodně lidově řečeno (a kdo nemá rád silná slova, nechť laskavě tuto větu přeskočí) - takového kokota jsem ve filmu fakt dlouho neviděla. Co však rozhodně musím obdivovat je herečka, která ztvárnila kanibalku. Tahle dáma je už od pohledu dost děsivá, natož když je v akci. Příběhově to sice místy dost pokulhává, ne vždy také děj plyne tak jak bych si to představovala, ale ke konci se to parádně rozjíždí. Což o to, konec je na můj vkus dost zmatený a pořád si ho ještě neumím nejspíš správně vyložit, ale nevadí, zážitek to byl opravdu netradiční. ()

Rodriguez

Hrozná nuda koukat na zvířecí ženu zamknutou ve sklepě jednoho honiče, který ukájí svoji touhu po nadřazenosti. 20% ()

dubinak

On to není špatný film. Před napsáním tohoto komentáře bylo mé jasné hodnocení 3*, ale včera jsem se na ten film podívala ještě jednou a dávám stoprocentně 4. Mě to fakt bavilo. Jak tady pár lidí píše, že se příběh vleče a zbytečně se mluví, mně to nevadilo. Pravda, mohla být třeba kratší stopáž, ale když film baví, nevnímáte to. Jo ten závěr byl, přiznejme si, víc než divný. Snad nejsem jediná, kdo to úplně nepochopil. Nevím, co se dělo s těmi psy a nevím proč zrovna Anoftalmie. No a k tomu papá, co vedl celou svoji podivnou, z jiné planety vyhlížející rodinu; snad jen to, že tak nesympatického týpka jsem už dlouho neviděla. A ten jeho kluk - baskeťák byl víc než nechutný. Panebože, jen za to jak se celý film tváří by si zasloužil dostat jednu přes pusu. Ale co fakt musím uznat je, že hudba, kterou producenti do tohoto filmu vybrali, byla to pravé ořechové a hned se na to líp koukalo. Za muziku další palec nahoru. Edit: Tohle se mi ještě nikdy nestalo, ale musím (už podruhé) hvězdičku přidat. Když se ohlížím po dlouhé době, v paměti mi to až nepřiměřeně utkvělo. Zkrátka a dobře dávám 5 hvězdiček z toho důvodu, že ještě zhruba po třech týdnech od druhého zhlédnutí jsem nadšená a určitě si film pustím nejméně ještě jednou. ()

Martrix

Svět je plný perverzáků a psychopatů. Někteří dokonce píší knihy a Lucky McKee si jednu ze svých perverzně debilních fantazií dokonce i zfilmoval. Kdo je cílovka? Latentní úchyláci, kterým se stačí jen dívat a blbouni jako já, kteří si nedají pokoj a nechají se zlákat relativně vysokým hodnocením. Přehlídka bizarních postav, z nichž není jediná kladná. A proč? Jen aby vše mohlo vyvrcholit v krvavou pomstu...což bylo jasné hned od prvních minut. Zvratečná hnusnost bez pointy, která je dobrá jen proto, aby se dostali místní vysokohodnotící uživatelé do hledáčku policie, pokud se začnou v okolí jejich bydliště ztrácet lidi. A vy, kteří se pokoušíte o psychologické rozbory...podle mě se snažíte najít líbivý vzorec v něčem, co je ve skutečnosti pouhá fantazie chorého mozku. Jedna hvězda putuje za dobrými hereckými výkony. Ta druhá ani nevím... . ()

Ruuzha

Já myslím, že tenhle film by si i zasloužil o pár procent vyšší hodnocení. Atmosféra byla fakt super. Dominantní fotřík, zpracované děti a poslušná panička. To vše jen přidávalo na zvrácenosti celého příběhu. Synátor jak se patří zvědavý, je přece sen každého puberťáka mít ve sklepě zavřenou polonahou, sexy kanibalku. Z moralizujícího slušného tatínka a jeho synka se však postupem času klube něco co je možná ještě horší než slečna připoutaná v jeho sklepě. Posledních 20 minut bylo ještě "lepších" než jsem čekal. Já jsem mile překvapen :) 70% ()

blitzer

Hlavní "hrdina" byl teda vážně sympaťák... totální odpor k němu jsem překonával pouze díky tomu, že mi připomínal Rimmera :) Děj se zpočátku vyvíjel celkem nevinně, ale ke konci se z toho staly jatka s pořádkou porcí gore nechutností. Zároveň je nutné podotknout, že logika a nějaký příběh hrají v tomto případě až druhé housle. ()

Radiq

A to bolo čo? No určitě ne oslava žen, ženského těla, ženského pohlaví, ženského plémě. Z názvu jsem tipoval (a bál se), že to natočil nějakej uměleckej Ital typu Fellini a právě o tom to bude, ale na štěstí se z toho vyklubala dost psycho věcička, saďárna jak prase. Některé záběry a momenty nebyly filmařsky zrovna zdařilé a bylo vidět málo peněz, ale zas se tam našly scény nadmíru povedené. Obzvláště musím pochválit, jak se tady pracovalo s hudbou - ta hraje skoro pořád a skvěle se tam hodí. Gore efekty docela nuda, i když uplnej amatérismus to taky nebyl. A musim pochválit taky herce - Pollyanna McIntosh, tu neznám, ale tady se mi teda odhalila nejen fyzicky, ale i jako démonická animální herečka. Sean Bridgers byl taky dobrej zjev a jeho postava prostě neodolatelně odporná. Děj samozřejmě není žádná přehlídka inteligence, ale to je jedno - hlavní je, že to bylo chytlavě natočeny, překvapilo mě to a v podstatě mě to i bavilo. ()

Khumbac

Výborně ! Skvělá kamera doprovázena skvělou muzikou vždy vhodně umístěnou. Skvělý herci. Hlavně úča jak je tak milá, že to s ní nemohlo dopadnout lépe. Taťkovi jeho psycho role naprosto sedla a jak jednoduše seznámil rodinku s tím, že mají ve sklepě ženu, bylo k pokochání. ()

DJ Rocco iNc

Rodinku,, na drogách " preberie z eufórie sexy kanibalka. Neviem, ale je to dosť chaotický film. Niečomu rozumiete a potom zase nie. Celý film sú postavy ako keby mimo reality a vnímajú iný svet ako ten, v ktorom žijú. Otec rodiny bol spočiatku normálny, no až potom sa ukázalo, aký je to sadista a najmä voči ženám. Možno aj preto boli všetci takí zblbnutí. Prežili len dve sestry. Prečo? Súdiac podľa toho, že naša sexy kanibalka a kanibalka v psej voliére sú asi sestry. Ťažko povedať. Ako hovorím, tento film je dosť chaotický. ()

Luk80

Jaký otec taký syn. No vidíte, nakonec to největší hovado byl táta. Té divošce z lesa jsem ale moc toho neuvěřil. Za to synek byl velmi povedený s očima zahlcené nenávisti. Pokračování by se mnělo jmenovat - THE BOY:-) ()

hanagi

Tak to vím už dávno, že duchové, bubáci a všemožná strašidelná monstra na mě moc neplatí. Ale takový uhlazený taťka velící pevnou rukou své dokonalé středostavovské rodině, tak to je jinačí kafe! ()

headcrab

The Woman podle mě vůbec neni tak špatnej film, jak to dle zdejšího hodnocení vypadá. Chlápek ze Sundance to skutečně přehnal, pravděpodobně podobných "hororů" moc nakoukáno nemá, čekal jsem tedy daleko větší zvrhlost a prasárnu, něco víc samoúčelnýho bez děje. Proto jsem byl mile překvapen pomalým rozjezdem resp. pomalým plynutím, protože pořádně se něco začne dít až ke konci, ale i navzdory tomu to vůbec nebyla nuda (čehož jsem se zprvu bál vzhledem ke stopáži 103 minut). Film se soustředí i na vedlejší postavy, všechno se tady děje v rámci uvěřitolnosti, postupně si začínáte dělat obrázek o tom labilním tatíkovi a s tim jde ruku v ruce i uvěřitelnost konání ostatních členů rodiny. Dialogy nejsou hloupý, hudba se mi až na pár songů taky líbila, kamera super. Zvukově taky občas vynikající, např. drtivej zvuk u scény s prstem, nebo výstřel a následný hvízdání v uších, což je tady SILNĚ nepříjemný i pro diváka! Jako jo, pár scén je tady parádních ("Honey? That woman....do you really think we should be doing this?..." :) ) a upřímně nejsem daleko od 4*, podle mě to lepší v rámci žánru. ()

ghatos

Hodně jiné - zuřivá pologroteska, psychologická hříčka bezcitnosti nebo obžaloba postmoderní rodiny s absurdními prvky násilí, zvrácenosti a perverznosti...nuže proč ne? Autorských filmů není nikdy dost. Mě osobně se závěr líbil velmi. Režisér si dělal doslova, co chtěl :) . Divákovi se nejen vysmíval, on ho přímo mlátil do ksichtu. 65%. ()

MI-380

Kdo je hnusnější? Přísný muž z banky nebo špinavá divoška z lesa? Originální a odpudivé. 40% (730 hodnotících přede mnou je na 60%). ()

navorski

Kdyby si Michael Haneke a M. Night Shyamalan celý víkend pouštěli to nejlepší z žánru exploitation, dost možná by pak mohli vymyslet něco jako je tahle Žena. Realistické prvky se tak zvláštně prolínají s těžko uvěřitelnými podivnostmi, až se to zdá být podobenstvím o něčem zvrhlém, co v sobě může mít kdokoliv z nás, ale co jen ti skuteční "borci" vypustí ven a seznámí s tím celou svou rodinu... Příležitost dělá zloděje. Nebo únosce. Nebo násilníka. Nebo boha, který má moc nad vším kolem sebe. Zvláštní příběh, netypické využití zvuku a hudby, rychlé prostřihy mimo scénu a všudypřítomné prolínačky posouvají Ženu z pouhého exploitation někam blízko artu. Bylo to hodně silné. A pozor, po titulcích je ještě bonus! ()