Doručovací služba čarodějky Kiki

Hajao Mijazaki

Předloha:

Eiko Kadono (kniha)

Hajao Mijazaki

Nádherný a naprosto dokonale okouzlující balzám na duši i srdce. Prostý, pozvolna plynoucý příběh téměř bez dramatických vln a zcela postrádající sebemenší negativní prvek, to vše navíc zasazené do nádherných kulis městečka, ve kterém by byla radost žít. Milá pohodovka, která od prvních minut pohltí uklidňující atmosférou, ukazující jak umí být to prosté a jednoduché současně nádherne a nezapomenutelné. Zkrátka dvě hodiny čisté a ničím nezkalené pohody..(8.6.2014)

90% - Tento film je tak nabitý laskavostí, že mě to doopravdy místy dojalo k slzám. Kocour Jiji je zralý na Oskara za své perfektní herectví, a za skvělé minimalistické hlášky. A ta Hisaishiho hudba... Slast! Nevím, co psát dál. Kiki mě zkrátka dostala... To musíte vidět!(25.4.2006)

Rozpočet ¥800,000,000(približne $8miliónov)Tržby Celosvetovo $12,200,000║ Na čarovnú tvorbu plnú najrôznejších fantázií od majstra animácie Miyazakiho sa to drží až prekvapujúco moc pri zemi, ako rozprávka to je fajn ale chýba mi tam väčšia hĺbka, je to len také sladké cukrátko, ktoré neprinesie silnejší okamih čo by toto dielko niekam vyššie zaradil, takto mi to príde len ako všedný priemer. /60%/(6.9.2009)

Oproti takové Mononoke nebo Cestě do fantazie asi příliš přímočarý snímek, jenže možná právě díky tomu mě malá čarodějka Kiki (se svým úžasným kocourem Jiji) tolik chytla. Překrásná animace, pěkný příběh, škoda že to u nás nemůžou děcka vidět.(15.7.2006)

Překrásné! Kouzelné vyprávění o dívce se srdcem čarodějky, která se vydala do světa. U mě vykouzlil film úsměv a to nejen díky kocourovi:-)(26.8.2013)