Doručovací služba čarodějky Kiki

Hajao Mijazaki

Předloha:

Eiko Kadono (kniha)

Hajao Mijazaki

Dokonalé lázně pro filmovou duši. Příběh o malé čarodějce, který určitě není jen pro děti. Zapomeňte na Harryho Pottera. Zapomeňte na vážná témata, konflikty, psychologii, morální ponaučení či jiné atributy, které se od filmu očekávají a nechte na sebe tuhle jedinečnou a průzračnou záležitost prostě jen působit. Pokud to dokážete, věřte, že to s vámi ještě není tak špatné.(12.6.2005)

Jeden z najkrajších filmov o dospievaní.(31.5.2013)

Téma mladé čarodějky mi přišlo působivé. A můj favorit je její kocour. Už nechci psa, ale tuhle číču :)))(18.12.2005)

Miyazaki a 80.roky.....kombinacia kt. ma este nikdy nesklamala .....krasny rodinny animak. 75%(2.8.2009)

Dobrota, laskavost, přívětivost, barvičky, perfektní animace, fascinace prostotou.(14.3.2009)

• - Autobus, se kterým se na začátku Kiki téměř srazí, nese název Studio Ghibli. Jedna z tváří za oknem pak podezřele připomíná mladšího Hayaa Miyazakiho. (Jirka_Šč)

• - Pekařství paní Osono se nazývá Guchokipanya, což je japonská slovní hříčka ze slov "gu-choki-pa" (fráze používaná při hře kámen-nůžky-papír) a "panya" (pekařství). (Hromino)

• - Anglicky namluvená verze z roku 1998 byla věnována herci Philu Hartmanovi, jenž byl téhož roku zastřelen svou manželkou. (Hromino)