Doručovací služba čarodějky Kiki

Hajao Mijazaki

Předloha:

Eiko Kadono (kniha)

Hajao Mijazaki

Keď má čarodejnica trinásť musí začať svoj tréning vo vlastnom meste. Tak je to aj s Kiki, ktorá pobalí otcovo rádio, skeptickonihilistického kocúra Jiji a sedem slivák a poďho do sveta. Ďalší z fantastických Miyazakiho svetov ma okúzlil rovnako ako tie ostatné. Ako vždy sa veľa lieta, tentokrát naozaj na metle. Kiki je síce trochu viac pre deti ale to nevadí, lebo filmov pre deti ako je tento sa veľa neurodilo. Takže dávam päť ale je to "len" 9/10 pre spomínanú jednoduchosť. OPRAVA po pár rokoch : nie, nie je to detský film hoci tak vyzerá. 10/10(4.7.2005)

Zapomeňte na Harryho Pottera. Zapomeňte na vážná témata, konflikty, morální ponaučení a ponořte se do filmu, ve kterém jediným záporákem je bouřka, jak kdosi podotknul. Dodnes je mi záhadou, jak tenhle blend Středomoří, 50. let a létání na koštěti působí tak naprosto samozřejmê a nenuceně. Čirá filmová magie.(12.6.2005)

Jeden z nejlepších Miyazakiho filmů. Půvabná pohádka o malé čarodějce (aneb Harry Potter v sukních:), která musí potěšit všechny malé i velké.(18.11.2003)

Miyazakiho celovečerní animované filmy oplývají zvláštním a nezapomenutelným kouzlem, které lze vidět jen u opravdu malé hrstky snímků podobného žánru. Doručovací služba slečny Kiki není vyjímkou. Vcelku jednoduchý příběh smíchaný s klasicky nádhernou animací, na což se ve výsledku pěkně kouká. Oproti svým jiným filmům zde Miyazaki drží celkem na uzdě svou fantazii a obsazení všelijakých bizarních postav, ikdyž kocour Jiji a jeho ironický tón mě dostal. Zkrátka opět velká spokojenost z mé strany, takže mohu jen doporučit.(24.9.2012)

Příběh o malé čarodějce, která se snaží v novém městě najít nejen práci, ale i přátele..pohladí na duši..(25.5.2009)

• - Scéna, kdy paní Osono nabízí Kiki kávu, byla v dabované verzi Disneyho mírně upravena. Paní Osono v ní místo kávy nabídne Kiki horkou čokoládu, protože se tvůrcům nezdálo vhodné, aby se ve filmu nalévala káva dětem. (Hromino)

• - Ve filmu bylo použito celkem 462 barev. (Hromino)

• - Autobus, se kterým se na začátku Kiki téměř srazí, nese název Studio Ghibli. Jedna z tváří za oknem pak podezřele připomíná mladšího Hayaa Miyazakiho. (Jirka_Šč)