Dva někdejší přátelé z malého městečka, kteří se chtěli dostat do velkého světa, se setkávají po několika letech. Michalovi se to podařilo - žije v luxusním bytě ve Varšavě, podniká, má krásnou ženu a novorozeného syna. Janek, jeho někdejší kumpán za ním přijíždí z vojny, aby se stal kmotrem jeho dítěte. Kamarádovou proměnou je však překvapen a spoustě věcí nerozumí. Kdysi drsný přítel, který si nenechal nic líbit, se proměnil v citlivého člověka, jenž se rozpláče i v okamžiku, kdy musí nechat utratit nemocného psa. Nic ale není takové, jak se na první pohled zdá. Michala totiž pronásleduje zločinecká minulost: členové jeho někdejšího gangu, které před lety udal policii, mu vyhrožují smrtí. V obavách z budoucnosti dokonce žádá Janka, aby se ujal jeho rodiny. Ten se ale právě v tomto okamžiku odhodlá k činu, jehož důsledky už nelze vzít zpět. (oficiální text distributora)

dwbmb

Klobouk dolů před Marcinem, že sebral odvahu a natočil pod svým vlastním jménem film se scénářem napsaným blízkou osobou zúčastněných. Ale pořád žije a má všechny prsty, takže (jak ostatně vtipně sám Marcin poznamenal) to i polská mafie nejspíš bere jako povedený způsob, jakým se z nich staly celebrity. Film samotný zas taková nakládačka není a i při relativně krátké metráži je cítit, že se hodně natahovalo. To se, když se snažíte natočit film co nejvěrohodněji, občas stává. ()

dogma97

Intenzita vztahu ustredni dvojice je demonstrovana prehnane pateticky. Postava Magdy je neprilis dobre napsana a rozpacite zahrana (Natalia Rybicka). 52% ()

MyrnaAlec

Natočit věrohodně a uvěřitelně polské podsvětí snad ani nejde. Trochu tomu čouhá sláma z bot. Stejně tak zastavovat nejlepšího kamaráda kamenem je poněkud zvláštní. ()

Ikewoo

Velmi zajímavý film, který upoutá příběhem. Mafie vás dostane, a není to Corleone v rukavičkách ani blázni z Pulp Fiction. Tato organizace má tvrdé metody a pouze dvě řešení - peníze nebo smrt. A peníze jedenkrát vždycky dojdou. Jezerní vyvrcholení je až krutě podivné, ale možná bližší než velkolepé útěky a (dokonalí) dokonale schematičtí hrdinové. ()

Mr.Keli

Depresivní atmosféra dýchá z každého záběru. Jednoduchý příběh, rázná gradace v poslední třetině snímku a výborná hudba, dělá z tohohle snímku to pravé ořechové na téma ""Minulost tě vždy doběhne". Poutavý snímek. 80% ()

gezper

Realistické, syrově natočená drama z prostředí nelítostné polské mafie. Ne tedy, že by snad nějaká jiná mafie byla lítostivá. Forma je vtahující, hrajíc umně na emoce (díky i správnému hereckému obsazení) a má tu správnou gradaci směrem k nevyhnutelnému finále, na jehož podobu ovšem je třeba si počkat. O zvraty zde není nouze. Názorná ukázka, jak lze dosáhnout za očividně málo peněz hodně muziky. Neodpustím si poznámku k polštině, jejíž sprosté výrazivo zní i přes jeho obsah často směšně. [80%] ()

BarVo

Mohol to byť celkom vydarený film. Aj by som mu odpustila to okaté klišé, ale... Asi som tu jediná nepochopila, ako sme po hodine a pol došli k tomu akože realistickému a spravodlivému /?/ záveru, ktorý akoby sa sem dostal z iného filmu. Utratiť psa a utratiť človeka je predsa len niečo iné. A s pravdivou predlohou na mňa nechoďte. ()

david666

Přiznám se, že jsem čekal teda větší brutální nářez a emoce v tomto filmu. Je to realisticky natočené, to je pravda, ale zase možná kvůli tomu film působí trošku amatérsky. Kéž by ale většina českých filmů byla alespoň tak kvalitních. ()

mokrasek

Obrovský malér zavánějící tragédií, visící ve vzduchu po celou dobu až ke konečnému rozuzlení, je právě ten důvod, proč má smysl film vidět! ()

zigy

Syrové, avšak nerealistické a filmařsky nadnesené.....Poláci si hrají na drsné mafiánské drama, které má vliv na naši mladou rodinu, ale trochu to přehnali....ta manželka to hodně zachraňuje.... ()

Rafafareye

Film na mě působil silně reálně. Mafiánská představa byla silná a bylo vidět že se toho rejža nebojí. (Já bych se bál) ()

mysz

Tak já nevím... Proč se mám na plátně dívat na scény, ze kterých je člověku špatně (a nejde jen o jejich zjevnou brutalitu), když jsou navíc zasazeny do příběhu, který je docela solidní snůškou různých klišé? Samozřejmě, že musí drsňák nakonec zaplakat nad sladkým miminkem, samozřejmě že musí režisér podtrhnout, jak ubohého psa humánně uspíme, zatímco člověkovi utrháme "ruce a nohy", než bude konečně po něm. Filmařské umění asi na úrovni (kamera o.k., hudba velmi dobrá), ale to všechny spláchlo vcelku neúčelné násilí a nadměrná snaha ukázat, že je to všechno "jako doopravdy". Dojem z filmu byl tak nakonec jediný: už nikdy víc! ()

Rajca

Hm, život v podsvetí je možno vzrušujúci ale zvyčajne veľmi krátky. O tom, aké ťažké je prekonať vlastný tieň a ako nás väčšinou dostihne vtedy, keď si to najmenej želáme. Výborná sonda do života mafiána, ktorý chce žiť prostým rodinným životom a začať s čistým štítom, ale... ()

Svatopluk.Vi

Protože pocházím ze Severní Moravy, mám blízko k Polsku. Abych vylepšil svůj skoro (druhý) mateřský (polský) jazyk, sleduju polské filmy. Filmový kanál Film Europe mi odhalil tenhle moc zajímavý příběh točící se kolem toho, že když máte za sebou ne úplně čestnou minulost, najde si vás a řádně si vás poddá. Možná až moc. Protože i když se po letech setkáte se svým nejlepším přítelem z dětství, nemusí to nutně znamenat jen přijemné povinnosti vyplývající ze křtu vašeho čerstvě narozeného dítěte. Víc říct nechci a nemůžu. Navíc je to prý inspirováno skutečným příběhem. Příbeh je silný a v jistém ohledu překvapivý. Ale odpočinkovka to rozhodně není. ()