Koupili jsme ZOO

• slovenský

Kúpili sme ZOO

Komedie / Drama / Rodinný

USA, 2011, 119 min

// Distribútor: Fox // Počet premietajúcich kín v USA: 3,170 // Otvárací Víkend v USA: $9,360,434 // Pekný rodinný film pre všetky generácie. Hlavnou dominantou filmu sú herecké výkony hercov a dej...... za mňa 80%.(6.4.2015)

Filmík, který se mi přesně trefil do nálady. Takové příjemné rodinné pokoukání jsem dlouho sháněl. Ke konci velké množství dojemných scén, které ani mě nenechaly chladného. Nebudu prozrazovat jestli slza ukápla nebo ne:) Scarlett je kočka a s Damonem jí to moc sluší. Celkově chválím casting, hlavně dětských herců. Někomu může připadat že Crowe zklamal, já si to rozhodně nemyslím. PS: Musím si někde sehnat ten bezvadnej svinovací metr.(25.3.2012)

Funguje tu úplne všetko, čo nefungovalo v Blind Side. 75%(25.5.2012)

Pozitivní dělovka, která se opírá o typické trademarky, které Crowe sype do každého svého filmu. Silné postavy se kterými nelze moc nesympatizovat, nějaké to jiskření hlavních hrdinů, společný cíl pro který je potřeba něco udělat, špetka emocí a osobnostních postojů které je potřeba změnit a jedna z uvolňovaček roku je na světe. Cameron to tentokrát nebral úplně ze široka a natočil skromný, komorní film, který je ale emocionálně transparentní a sympatický, ačkoliv je vlastně zoufale neoriginální a obyčejný. Ale i vypiplat si postavy, dialogy a přidat chytlavý soundtrack je v takovémhle provedení docela kumšt. Poslední scéna je TOP.(21.4.2016)

Dokonalej zástupce feel good žánru, fakt jsem u toho filmu měl pozitivní náladu a tvářil se u toho celou dobu spokojeně. Matt Damon v mým osobním žebříčku oblíbených herců roste hodně vysoko, ta jeho dcera byla roztomilá a Scarlett to slušelo.(6.11.2016)

• - Krátce potom, co Rosie Mee (Maggie Elizabeth Jones) zhotoví u kuchyňské linky dvojici sendvičů, vkládá první do vakuového obalu, který popisuje, aby vzápětí kamerový záběr odhalil chybu v podobě nadepsaného avšak prázdného obalu. (Conspi)

• - Skutečná zoologická zahrada, z níž film vychází, se nachází v anglickém Devonu a původně nesla jméno Dartmoor Wildlife Park. To se po opětovném otevření v červenci roku 2007 změnilo na Dartmoor Zoological Park. [Zdroj: dartmoorzoo.org] (Conspi)

• - Do role Benjamina Meea tvůrci zvažovali také obsazení Bena Stillera. (třešta)