Novinář Benjamin Mee ztratil před šesti měsíci ženu a zůstal sám se dvěma dětmi – starším Dylanem a sedmiletou Rosií. Zejména chlapec nese matčinu smrt velmi těžce. Jsou s ním potíže ve škole, naposledy se dopustil krádeže a navíc namaloval podivnou kresbu useknuté hlavy, ze které stříká krev. Jelikož to není první provinění, ředitel školy ho musí vyloučit. Ve stejné době se Benjamin nepohodne se svým šéfem a také opouští práci. Naštěstí spolu s bratrem Duncanem dostali každý podíl na dědictví po otci. A tak se Benjamin rozhodne najít pro rodinu nový dům a začít znovu... Když jede vyhlížet, kam by se mohli přestěhovat, Rosie spatří fotografii sídla, které ji doslova učaruje. I Benjaminovi se líbí, ukáže se ale, že to není obyčejný dům – na pozemcích vedle je zoologická zahrada. Majitel zkrachoval, zvířata zatím ještě žijí a stará se o ně několik posledních zaměstnanců, brzy je ale bude nutno utratit. Benjamin vidí, s jakým nadšením si Rosie hraje se zvířaty, a rozhodne se dům i zoo koupit. Nadšený ovšem není Duncan, který přichází o kamarády a život na samotě mezi zvířaty mu nic neříká… Benjamin se seznamuje se zootechničkou Kelly a její sestřenicí Lily, která je ještě příliš mladá, aby zde mohla pracovat, tak jen vypomáhá. Lili se očividně líbí Duncan a snaží se ho povzbudit a zlepšit jeho špatnou náladu... Benjamin se s vervou pouští do nutných oprav, a pokud jde o komunikaci se zvířaty, ochotně si nechá poradit od zkušenějších. Peníze sice rychle mizí, ale zdá se, že by vše mohlo být hotové ke dni, kdy se rozhodl zahradu opět otevřít. Jenže nečekaně přijíždí na inspekci nepříjemný a puntičkářský Walter Ferris, který okamžitě najde množství závad, které je třeba a za velké peníze ihned odstranit. Benjamin si téměř zoufá – a do toho ještě uteče starý grizzly Buster… (TV Prima)

D.Moore

Skrznaskrz optimistická podívaná, na kterou člověk zřejmě musí mít náladu (já ji měl). A to jsem se prosím pěkně ještě nějakých pět minut před začátkem filmu obával, aby nebyl příliš rádoby roztomilý, plný žvatlajících dětiček, vtipných zvířátek a podobně. Nic takového se samozřejmě nekonalo. Výborní sympatičtí herci, milý scénář, humor, sem tam slza (vážně!)... A senzační postava inspektora zoologických zahrad v podání Johna Michaela Higginse. ()

xxmartinxx

Pro Croweovy nakažlivé emoce a vytříbené soundtracky mám očividně větší slabost, než jsem myslel. We bought a Zoo je v mnoha ohledech až otravny film (sledování jsem si zpříjemňoval pátráním po nejbrutálnějším způsobu, jakým by mohla ta holčička zemřít), ale když Crowe vystrčí růžky, pořád to stojí za to. ()

misterz

Risk, ktorý našťastie vyšiel, taká pekne pozitívna rozprávka... Neurazilo, ale tiež nič extra. Pomerne prvoplánové, obyčajné a typicky americky sentimentálne, no aspoň mi snímok v tomto smere neliezol na nervy. Poznám veľa iných kandidátov, ktorí sú v týchto ohľadoch na tom ďaleko horšie. Cameron Crowe vie skrátka v emotívnej rovine varírovať tesne na hrane medzi vkusom a nevkusom a pritom z toho vyťažiť maximum. Príbeh samotný síce tiež neponúkne nič také z čoho by mal divák padnúť na zadok, ale aspoň ani nenudil. Preto čistý priemer. 60/100 ()

Fr

,,NOVÉ MÍSTO, NOVÝ ZAČÁTEK. KOUPILI JSME ZOO!“..... /// Taťka Matt Damon (jehož druhý jméno je nebezpečí), nepočítal s jednou věcí – že mu umře žena a dětem (logicky...) máma. Dělá co může (dyť víte, nestíhá, chaos v domácnosti atd.), k ,,protúrování“ se mu nabízí (téměř) každá svobodná mamča, ale smutek je sviňa. Vypořádat se s tím musí i děti a tak se nás všichni pospolu snaží přesvědčit, že na depresi a zapomnění je nejlepší koupit si Zoo. Nevím, jestli úplně všechno budou brát děti jako cestu za dobrodružstvím, páč se tady i maličko kecá a celej ten rodinnej pokus o návrat k normálnosti vobčas sklouzává k bezkrevný sázce na citový a citlivý věci, jako se podívat tygrovi naposledy do vočí (všichni tam jednou musíme...), zbytek má zachránit ksichtík malý Rosie (je hezčí než ten Mattův) a na 50 druhů ,,zvížátek“ (z nichž 7 je ohroženejch). Tady by všichni mohli držet palečky, aby se dílo podařilo a taťka dokázal.... prostě to dokázal a všechno mohlo směřovat k Happy endu. Nebo né? Neboj, je to rodinnej film... možná bude spíš pro ty starší, kteří jsou připraveni na dojímačku smrtí, životem, zvířaty, lidmi, sluncem, deštěm, láskou... Takže jestli tohle chcete... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu ,,We Bought a Zoo“ od Benjamina Mee číst nebudu. 2.) Přemejšlím, kde utopit prachy (fotbalovej klub už mám). 3.) Zjistím, že zachraňovat nepotřebuje jen Ryan, Willy nebo Winter. 4.) Thx za titule ,,Ferry“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ * ()

kingik

Na tenhle film musí být zvláštní nálada a rozpoložení. Jedná se o typickou americkou idylku zabalenou v netypickém hávu. Ačkoliv vychází z autobiografické knihy Benjamin Mee, a je tedy natočena podle skutečných událostí, lze jen stěží uvěřit, že to takhle probíhalo a hlavně, pokud máte nakoukány americké dojáky, v ničem vás nezaskočí a nepřekvapí, ale je to v podstatě příjemný, a v některých pasážích velmi dojemný film. Posuďte sami. Mladý vdovec Benjamin Mee se svým dospívajícím synem a malou dcerkou hledá nový začátek. A novým začátkem je koupě zchátralé zoo kdesi v zapadákově s personálem a s množstvím zvířat, z nichž několik druhů patří přímo mezi ohrožené. Které to jsou, to se už nedozvíme, ale o to tady vůbec nejde. Hlavní ošetřovatelkou je tady Scarlett Johansson, která je zde od toho, aby nalákala mužské publikum, věřte nebo ne, já jsem se jí skoro lekl, a to jsem se na ni těšil. Vlasy měla, jak když jí pár dní před natáčením minimálně půlka shořela a stylisté nemohli dělat nic jiného, než ji tu hrůzu nějak zastřihnout a šlo se točit. Když Scarlett pořádně nenalíčí, tak už ani není důvod závidět jejímu partnerovi, že ji má doma. A i když je Scarlett tady tak hnusná, přesto si troufne na Damona a on truchlíc po své staré, pochopitelně dělá ofuky a není připraven na nový vztah. Nejsme tedy ušetřeni scén, kdy prohlížejíc si fotky své ženy, ji vidí ve svých představách. To je scéna poměrně dojemná a ještě přijatelná. Pak je tady množství scén přímo příšerných až stupidních. Co třeba scéna, ve které starý a psycho poruchou trpící tygr jednoho dne nesleze ze skalky ve výběhu a všichni propadnou panice z jeho blížící se smrti. Ani nepopíšu, jakým způsobem ho zachránili, protože tak trapně mně už dlouho u žádné filmové scény nebylo. Zkrátka tady hlavní hrdina nemá žádné překážky, zádrhele ani komplikace, a když už se vyskytnou, je tady chápavý personál, který novému majiteli drží pěsti a raduje se s ním z každého jeho úspěchu. Mohl by se taky radovat s ním i divák, ale tak úplně to nejde. Jednak se Mattu Damonovi jen s obtížemi dá věřit jeho starostlivý, chápavý a za všech okolností laskavý táta, protože vedle svých dětí stále vypadal jako jejich o mnoho let starší bratr, a aby s ním divák prožíval každou jeho šťastnou nebo dojemnou chvíli, musel by pro autentické vyznění zvolit jinou polohu herectví. Jeho milý chlapík pak působí jako zjevení z jiného světa, s kterým se v reálném světě na milion procent není možné setkat. Dvě hodiny jsou na tak řidký děj opravdu příliš. Vždyť to, co se tam děje, vystačí sotva na standardní minutáž, a nevím, proč bylo nutné každou scénu do úmoru natahovat, podávat ji nadvakrát v totožném vyznění a jakoby se ujišťovat, jestli to na diváka zabralo. Obrovská nejistota v režijním vedení byla znát z každého druhého záběru a Cameron Crowe zkrátka není typem režiséra pro rodinné cajdáky. Stejně tak nevím, kam chtěl Damon tímto snímkem posunout svoji kariéru. Emotivní složka, která tady tvoří 99%, je podávána moc okatě, čímž si ke mně klestila cestu přes tuny balastu a kýče jen velmi obtížně, a navíc trpěla určitou neschopností zasáhnout naplno nervovou soustavu. Výsledkem je tak nějak sračkoidní film a tuplovaný propadák bez špetky aury nebo něčeho výjimečného. Vymlouvat se na složitost reálné předlohy by bylo hodně snadné a uspokojivě přívětivé převedení do stravitelné filmové podoby by se rovnalo zázraku. A ten se nestal. Moje hodnocení vychází z mé tolerance pro stokrát viděné. 60% () (méně) (více)

• Datum otevíracího dne je v kalendáři zaznamenáno na sobotu 7. července 2010. Tento den byla ve skutečnosti středa. (Conspi)
  • Filmová ZOO vznikla 50 km severně od Los Angeles. Navrhoval ji tým specialistů na zahrady. Její realizace poté trvala 140člennému týmu 9 měsíců. (jenik71)