poster

Koupili jsme ZOO

 • USA

  We Bought a Zoo

 • slovenský

  Kúpili sme ZOO

Komedie / Drama / Rodinný

USA, 2011, 119 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Enšpígl
  *****

  Na tenhle film jsem šel výhradně kvůli Mattovi Damonovi, protože jsem si potřeboval ověřit u podobného typu role, zda je skutečně dobrej herec nebo ne. Ano jeho výkony jsem považoval za fantastický, jenže vždycky to byli bezemoční chlapíci, takže jsem chtěl v jeho podání vidět i výrazně odlišnou postavu od Bourna, šéfa zahraniční rozvědky CIA, atd. Musím se přiznat, že samotnýho filmu jsem se při pohledu na plakát dost děsil. Jenže všechno nakonec skončilo na světlé straně síly. Výkon Matta mě naprosto sejmul, svou roli zahrál fantasticky, všechny své pocity, který jeho hrdina momentálně prožíval měl v pohledu, v mimice tváře, prostě paráda už nemám nejmenších pochyb, že Matt patří mezi absolutní hereckou špičku současnosti. Samotný příběh člověka takovou krásnou nenásilnou cestičkou manipuluje tu k úsměvu, tu k slzičce a především k velkému fandění hlavním hrdinům, zkátka z toho fimu jde život a emoce a to na mě vždycky platí. Další věc, která se mě líbila, že zvířata tu nebyla degradována na pouhý prostředek k citovýmu vydírání, ale byla prostě regulérní součástí vývoje příběhu. Když už jsem tady chválil Matta bylo by blbý nepochválit i ostatní, protože i oni mají velký podíl na mým zcela nečekaným pětihvězdičkovým zážitku Scarlett počínaje a malou Meggie konče. Ještě bych zmínil Elle Faninnig,protože ten její úsměv jen potvrzuje, že ať už je holka jaká chce, pokud se umí usmát a má takovouhle povahu, má u mně vždycky vyhráno.(18.4.2012)

 • Matty
  ***

  Americké žánrové filmy dneška zjevně znají jenom dva extrémy. Úplné odmítnutí jistot a zpochybnění základních existenčních hodnot na straně jedné, bezpečný únik do pohádkově zidealizovaného světa na straně druhé. Nový film Camerona Crowea se do druhé skupiny řadí s tak neodolatelnou bezelstností, až je mi stydno mu jakoukoli naivitu vyčítat. Neboť se v mém případě neustále vnucovaný dobrý pocit nakonec nedostavil, nehodnotím výše, jedním dechem vám zároveň doporučuji dát tomuhle dojmovému, převážně na aktuálním rozpoložení odvislému filmu šanci. Zrežírován je solidně a i když dojde na zvířátka, vystačí si s vkusným humorem. ___ Svou příslušnost do kategorie vánočních (americká premiéra 23.12.) rodinných komedií ZOO nemaskuje, zároveň s ní nedokáže nijak chytře (sebereflexivně) nakládat. Jde zkrátka o cíleně hezký film a víc nic. Typizace postav je bezchybná, nehrozí, že by někdo vybočil z jasně vymezené dráhy. Radikální, ovšem jen dočasné odchylky jsou dovoleny buď v rámci přiznané hry (MacCready) nebo kvůli stvrzení dokonalého úspěchu hlavních hrdinů (Ferris). Úplně chybí záporná postava, kterou by šlo brát vážně. Na přesnost úchylný inspektor je karikaturou jako vyňatou z knihy pro děti. Stejně jako zvířecí osazenstvo ZOO slouží pouze k rozehrání komických situací, jež odlehčují truchlení za mrtvou manželkou a hledání cesty zpátky k lidem. Jedinou snahou o důmyslnější zapojení všudypřítomné zvěře do ústřední zápletky je patetická (i na filmem nastavené standardy) epizodka s umírajícím tygrem. Jinak zvířata jenom a) generují groteskový humor, b) sugerují nám, že je přirozené, když jsou zavřená v klecích. Nejvíc z nevděčné role dokázal vytěžit Thomas Haden Church, který svá velká moudra oproti Damonovi může podávat s lehkým nadhledem. Ten filmu jinak zoufale schází. ___ Se stupňovanou intenzitou dávkovaná „fajnová“ nálada u mne ke konci (zejména zásluhou vysmáté Elle Fanning) vyvolala podezření, zda Crowe nespojil tvůrčí síly s Divadlem Sklep a nejde-li tedy o záměrnou stylizaci a v důsledku velmi chytrou recesi. Ale spíš asi ne. 55% Zajímavé komentáře: FlyBoy, ZkuKol(11.4.2012)

 • D.Moore
  *****

  Skrznaskrz optimistická podívaná, na kterou člověk zřejmě musí mít náladu (já ji měl). A to jsem se prosím pěkně ještě nějakých pět minut před začátkem filmu obával, aby nebyl příliš rádoby roztomilý, plný žvatlajících dětiček, vtipných zvířátek a podobně. Nic takového se samozřejmě nekonalo. Výborní sympatičtí herci, milý scénář, humor, sem tam slza (vážně!)... A senzační postava inspektora zoologických zahrad v podání Johna Michaela Higginse.(12.10.2013)

 • Don Jebal
  ***

  Rozpočet: 50 000 000 $ Otvárací Víkend: 9 360 434 $ (v 3 117 Kinách) Tržby USA: 75 624 550 $ Tržby SR: 6 315 $ Tržby ČR: 31 908 $ Tržby Celosvetovo: 120 081 841 $Je to až moc sladké a to uberá na kvalite o dobrú polovicu.Inak je to klasický klišovitý príbeh rodiny,ktorá sa snaží o nový život v netypickom prostredí.Mať desať tak ten film zbožňujem,teraz budem rád ak ho neuvidím znova.(12.6.2012)

 • Bebacek
  ***

  Cameron vyměkl. Knižní předloha ho sice evidentně zaujala, přesto však téma, které zpracovává, zůstává tuctové a zdaleka se nevyrovná tomu, jak se s ním například popasoval Payne v Descendants, případně Levine v 50/50. Ti se ve filmu o umírání nebáli jít za hranici a dokázali ze svých hereckých svěřenců vytřískat maximum. Taková Scarlett zde působí zcela vyčpěle a kdejaká neznámá herečka by ji snadno dokázala nahradit. Roztomilost Maggie Elizabeth Jones působí strašně nepřirozeně a někdy až otravuje. Dvacet sedm druhů zvířátek je sice fajn, ale i tak si myslím, že Crowe by měl zůstat u toho, čemu nejlíp rozumí (tedy hudbě) a točit hudební filmy a dokumenty. Na průměrný rodinný mainstream je tu řada jiných.(11.1.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace