Koupili jsme ZOO

• slovenský

Kúpili sme ZOO

Komedie / Drama / Rodinný

USA, 2011, 119 min

Milý rodinný film, ktorý si celý čas drží všetky atribúty v jednej rovine - ničím extra nenadchne, neprekvapí, ani nerozčúli, dobre sa naň pozerá. Občas je realita ponúkaná príliš idealisticky a naivne, ale v rámci žánru sa to celé dá uniesť. Potešili hlavne zvieracie herecké výkony a to, že popri záplave akčných-dramatických a romantických filmov aj takéto filmy treba.(1.8.2012)

Film, který se nebojí cíleně dojímat a přesto je každou svou myšlenkou i pointou dokonale optimistický a záměrně usměvavý. Celá sestava teenagerů, dětí, oddaných ošetřovatelů a zírajících zvířat se velmi snadno mohla rozsypat do nicneříkající rodinné kaše. Cameron Crowe ale dokázal, že pevnou ruku v uklidňování rozjitřených emocí pořád má. Film pro všechny. Doslova. 90%(4.4.2012)

Dokonalej zástupce feel good žánru, fakt jsem u toho filmu měl pozitivní náladu a tvářil se u toho celou dobu spokojeně. Matt Damon v mým osobním žebříčku oblíbených herců roste hodně vysoko, ta jeho dcera byla roztomilá a Scarlett to slušelo.(6.11.2016)

Sice možná klišoidní záležitost, ale nesmírně odpočinková a milá. Celou dobu jsem si říkala, kdy už se něco pokazí (jak to v takových žánrovkách bývá) a ono se naštěstí nic nestalo. Příběh je naprosto úžasný a přesně na něco takového jsem měla náladu. Damona a Johansson sice opravdu nemusím, ale dalo se to přežít. Jako oddychovka funguje prostě výborně.(17.7.2012)

Je to šíleně klišovité a průhledné, ale taky neodolatelné. Feel-good film roku. A to zoo nemusím.(25.3.2012)

• - Ve scéně, kdy Benjamin (Matt Damon) poprvé popíjí se zaměstnanci v klubovně, na pozadí v televizi se hraje fotbalové utkání. Jedná se o finále FA Cupu 1979 mezi Arsenalem a Manchesterem United. Zrovna probíhá 12. minuta, ve které Brian Talbot střílí úvodní branku utkání, ve kterém Arsenal vyhrál 3:2. (Her0.89)

• - Krátce potom, co Rosie Mee (Maggie Elizabeth Jones) zhotoví u kuchyňské linky dvojici sendvičů, vkládá první do vakuového obalu, který popisuje, aby vzápětí kamerový záběr odhalil chybu v podobě nadepsaného avšak prázdného obalu. (Conspi)

• - Filmová ZOO vznikla 50 km severně od Los Angeles. Navrhoval ji tým specialistů na zahrady. Její realizace poté trvala 140člennému týmu 9 měsíců. (jenik71)