Runaway

• USA Kanye West: Runaway
Krátkometrážní / Hudební
USA, 2010, 34 min

Kanye West se prohání lesní silnicí ve sportovním voze. Po chvíli se na scéně objevuje modelka Selita Ebanks jako Fénix (napůl žena, napůl pták) která na Zemi přistane v podobě meteoritu, do kterého KW svým vozem nabourá. Když Kanye vidí Fénixe bezvládně ležet, ihned se zamiluje a odnáší si ji v náručí domů. Po probuzení se Fénix dostává do konfrontace s pozemskou přírodou, mezilidskými vztahy a zvyklostmi. Stojí tak před rozhodnutím, zda s Kanye zůstat, nebo jej nadobro opustit. (Abes)

vaja

Už to, že z aktuálního alba Westa všichni euforicky učůrávají mělo předznamenat okázalost videa. Nějaký výbuch, odhalená hruď největšího macha a zachránce pod sluncem, zjemnění baletkama a citlivou hrou na klavír. Otvírá se mi kudla v kapse, když čtu, že to má být protipól hoperským money&bitchez videím. Žranice v hangáru, opelichaná sexy "holka od Viktorky" a jakože mytologické prvky (no jo, Avatar a Clash Of The Titans teď frčí...) Tohle že není alibismus?! Nevidím v tom umění natočit předražený delší videoklip, a.k.a. "koncepční film doprovázející album". Největší hudebně-filmové WTF loňska. ()

korndaddy

Touha překonat Michaela Jacksona??? Nebo jen touha udělat z hudby, potažmo z hudebních videoklipů něco víc?? Kanye není můj šálek kakaa, ale musím uznat, že to nedopadlo uplně nejhůře. Snímek měl něco do sebe, ale to hlavní je, že mě hudba vyloženě nesrala..... ()

showxman

Viděl jsem devítiminutovou verzi a musím říct, že bohatě stačila. Žádný umělecký přínos a nic převratného v tom nevidím. ()

FARGO

Hudba parádní, jako vždy od Kanyho a ať už člověk hip-hop poslouchá nebo ne (jako já), musí mu dojít že Kanye je v dnešní době snad jediný originální tvůrce, který hudbu posouvá zase o kousek dále. Obrazový materiál jen podtrhuje jeho megalomanství, škoda že těch 35 minut je v podstatě o ničem a působí jen jako podkres pod parádní hudbu. ()

Marrty3

Jako milovník hudba Kanyeho Westa jsem byl logicky potěšen. Jeho skladby mají nejen náboj, ale čiší z nich naprostá lehkost a uvědomění. Z pohledu na Kanyeho jako na režiséra, je rozhodně potřeba přimhouřit oči, přesto je to zajímavé a koukatelné dílo. Zajímavý příběh, který uchvátí, ale ne natolik abych tomu dal 5*****. Výběr skladeb je na 95 % a děj na 65%...z toho mi plynou ty odpovídající 4****. ()

tarponko

Áno, môžem povedať, že to bol pre mňa určitý druh umeleckého zážitku a áno, bol som voči klipu a hodnoteniu zo začiatku skeptický. Vlastne som si ho pozrel len kvôli Tatre MTX V8. Toto dielo ma príjemne prekvapilo, dokonca aj hudba sa tam pekne hodila a nepôsobila rušivo ako by sa očakávalo. pekných 85% ()

Martin_W

Půl hodnový film se nějak dvakrát nevyvedl, ale i přesto má něco do sebe. Největší klad celého 35 minutového díla je vizuální stránka, která je geniální.. Výbuch, srny, baletky.. Ještě před filmem jsem měl možnost slyšet celé Kanyeho nové album, které je bezpochyby jeho nejlepší.. Ikdyž to k hodnocení filmu nepatří nejraději mám POWER a Blame Game (Teda spíš Last.Fm statistika to o mně říká), které se do filmu celé nevešly. Celkem mě překvapilo, že se objevila i čeština, kterou bych tady nečekal (viz. moderátorka někde ve čtvrtině). Konec mi připadal už celkem otravný.. 86% ()

Stanley619

Kanye West byl pro mě vždycky jenom taletovaný raper, ale po tomhle zajímavém kratkometrážním filmu si myslím, že ho u filmu ještě uvidíme. Film je plný dobré hudby, ale song Runaway je naprosto skvělý. 76%. ()

Vitaminy

Nečekal jsem, že dokážu třiceti čtyř minutový klip sledovat bez přerušení. Kanye Westovi české kulisy padnou, jak jeho "černá" prdel na smaltovanej hrnec. ()

Kucndo

Nemusím Kanye Westa, ale My Beautiful Dark Twisted Fantasy je prostě jedno z nejúžasnějších hudebních alb všech dob. Tenhle krátký film sice nedosahuje kvality zmiňovaného alba, ale přesto je to nádherně natočené.+ české srdíčko určitě zaplesá :) ()

grerar

Teoreticky bych tomu měl dát slabší hodnocení. Jenže Westovi se podařilo něco, co jiným už dlouho ne - upoutal moji pozornost k hip-hopové scéně. Co na tom, že to už ztratilo punc čehokoli rebelského. Některé věci nebyly ouplně technicky doladěné, nebo řekněme vytříbené, ale tak zas Kick-Ass od toho nečekejme, že jo. West neumí nabídnout to, co dělalo Jacksona králem popu - tanec - zato s uměním kompozice videa si s ním nezadá. Pět hvězdiček ne ani tak ve srovnání s Jacksonem (to bych musil o poznání ubrat), jako spíš za snahu - aneb hudba je důležitá, ale v současné době je třeba dělat buď živé koncerty (když na to mám) anebo právě takovéto - multimediální projekty. 5* ()

Kubinn

Hudba skvělá... Selita Ebanks nádherná... České baletky, srnky a Tatra cool... Jen kdyby West netlačil tolik na uměleckou pilu a sebe jako herce možná vynechal úplně... ()

Fifer

Jak říká Aluska: "Vizuálně dokonalé a perfekcionistické, ale obsahově prázdné a chladné." Já ještě dodám: místy i dost trapné, hlavně jak se Kanye bere děsně vážně - hotový Fellini. Zůstaň u hudby, drahý. ()