Nel vyrostla v odlehlé chatrči v lesích Severní Karoliny a nikdy nepoznala nikoho jiného než matku, která měla vážnou poruchu řeči. Nikdy tak neslyšela skutečnou angličtinu a vytvořila si svůj nesrozumitelný jazyk. Po matčině smrti ji objeví místní lékař a snaží se jí ve zdejším prostředí pomoci. Vlivný Alexandr Payle ji však chce „studovat" v laboratoři. Soudce nakonec nařídí, že adeptka psychologie Paula ji bude „pozorovat" tři měsíce v lesích, a teprve pak se rozhodne o Nellině dalším osudu. (oficiální text distributora)

natalanka

Od tohoto filmu se Jodie zařadila mezi oblíbené herce. Její "nepakíí..." se zařadilo do našich hlášek. To s jakou něhou a věrohodností zahrála Nell se mi vrylo do paměti. Její herecké vyjádření mě naprosto uchvátilo a okouzlilo. Je škoda, že nám naše televize nenabízí v programu tohleto dílko. A na dvd bych to taky ráda uvítala. P.S. Liam Neeson se tady taky blýsknul, ale marná sláva Nell byla prostě dokonalá. :-)) ()

mira.l

Krajina krásná, potěšila Natasha Richardson (Ta tu sakra měla být delší dobu než těch 45 let!!), ale ten příběh? V dnešní době?? Celé mi to přišlo takové přitažené za pačesy postupně čím dál víc, to nesrozumitelný žvatlání mi lezlo na nervy rovněž čím dál víc a ten konec "po pěti letech"?? To jako slavný soud jak ze Soudkyně Barbary slavně rozhodl, že polodivoška se může vrátit zpátky do divočiny a všichni budou dělat jakobynic?? I když ji předtím objevili novináři? A najednou jí dali pokoj? A živí ji jako kdo? Armáda spásy?? No nic, už těch dotazů nechám. Ve mně to žádný zásadní dojem nezanechalo, stejně jako pořád nějak nemůžu přijít na chuť Jodie Foster. Snad krom Mavericka. ()

Gwaihir

Velice zajímavý, silný, poutavý a dojemný příběh se šťastným koncem, což mi ani trochu nevadí, stejně jako ono poselství, které by mělo reprezentovat základní principy lidské společnosti. Musel jsem se zamyslet nad tím, podle čeho určujeme, že někdo nebo něco je či není normální. Vytvořili jsme si pro sebe skloželezný umělohmotný svět a každý, komu se v něm nelíbí, třeba jen proto, že je pro něj nový, je blázen. Chceme, aby každý zapadal do nějaké škatulky a když se najde někdo, kdo se do žádné nevejde, je nenormální. Výkon Jodie Foster je naprosto úžasný, jako by to snad ani nehrála. Velmi příjemný, až nečekaně emotivní, zážitek. 90% ()

nash.

Nádherný, dojemný příběh, který chytne za srdce a nabídne víc než jen výchozí bod pro úvahy o tom, že každý žijeme ve svém světě, a o kompetenci společnosti ty více odlišné světy rozbíjet a určovat co je a není normální. Strhující Jodie Foster, která si celý film ukradla pro sebe, podává přesvědčivý obraz ženy vyrůstající mimo „civilizaci“ formující i deformující přirozenost člověka, jeho myšlení i chování, ženy přesto svým způsobem postižené traumaty vlastními i předanými matkou. I když závěr, zejména Nellina závěrečná řeč, příběh poněkud vyhodila z roviny uvěřitelného, zůstává dalším z těch vzácných příběhů, které se zaseknou hluboko do srdce a člověk na ně nikdy nezapomene. ()

Heroine odpad!

I když se hrozně snažili, aby celá ta obhajoba přírody a lidství na diváky hrozně zapůsobila, velký finále přineslo emocionální přednášku, herci hráli jako o život... celý film mi připadal spíš nechutný. Téma mi přitom není vzdálené, kdy se systém snaží vtěsnat každého do konvencí, ať mu to ublíží nebo ne. Ale myslím že hlavně zásluhou Jodie Foster, která je pro mně naprosto nechutná, celá ta myšlenka zmizí v divném přehrávání a trapných replikách. ()

• Film měla původně režírovat Jodie Foster, ale ta režisérské žezlo předala Michaelu Aptedovi. (Matty)

Natasha Richardson podlehla zranění

Natasha Richardson podlehla zranění

19.03.2009

...které utrpěla v pondělí během lekce lyžování na začátečnickém svahu v Kanadě. Ačkoli krátce po pádu tvrdila, že je v pořádku, pracovníci lyžařského střediska naléhali, aby navštívila lékaře.… (více)