Matt Weston sice pracuje pro CIA, přesto se pekelně nudí. Je správcem tajného vězení v Kapském Městě, v němž ale dosud nebyl nikdo "ubytován". Krátce nato je tam přivezen bývalý elitní tajný agent Tobin Frost, který dlouhá léta prodával citlivé informace CIA nejvyšším nabídkám. Uběhlo téměř jedno celé desetiletí, než se ho podařilo dopadnout. Za mřížemi se ani nestačí rozkoukat, když na utajený objekt zaútočí neznámí ozbrojenci. Matt je náhle v úzkých, pár metrů od něj se střílí, on stojí v místnosti se spoutaným nejhledanějším člověkem USA a rozmýšlí se, co má dělat. Se svým jediným vězněm na poslední chvíli z vězení uprchne. Tito nečekaní spojenci se budou muset udržet naživu alespoň tak dlouho, dokud neodhalí, kdo touží po jejich smrti... (TV Nova)

RoninNiro

Prvá polhodina je v celku pozerateľný akčný thriller, zvyšok je však nepredstaviteľná nuda (v čom mal byt tento film mysteriózny to netuším). Ani herecké hviezdy, ktoré sa tu zišli mu nepomohli dostať sa vyššie ako na 60%. Pomaly všetko, kde sa spomenie americká tajná služba spadá do kolónky Béčkových filmov. ()

KateW

Překvapivě béčkový film. Čekala jsem lepší herecké výkony a celkově propracovanější scénář, ale nedočkala se. ()

Alca

Nuda od začátku do konce, vztah dvou hlavních postav se vyvíjí naprosto předvídatelně a navíc Ryan Reynolds podle mě nevypadá vůbec uvěřitelně, měla jsem s ním celou dobu problém. ()

ratpile

Tonyho Scotta a Paula Greengrasse má pan režisér zřejmě slušně nakoukané, přesto se ale kvalitou k jejich snímkům přiblížil pouze v několika málo dílčích elementech. Rozhodně se ale, zejména snímkům druhého jmenovaného, nepřiblížil ve scénáři, který je v druhé polovině tak překombinovaný, že jsem jí bez zájmu prozíval. Škoda, protože první polovina to nakopla slušně. Washington i Reynolds jinak super. p.s. Scéna u fotbalového stadionu byla výborná, měla atmosféru a spád. Espinosa je frajer, scénář mu ale totálně podrazil nohy. ()

borohub

Teda, kdybych měl tento film definovat nějakým grafem, tak je to rozhodně sinusoida, výborné scény a absolutně nudné části skákaly jak na horské dráze, opravdu dlouho jsem neviděl film, který by měl takovéhle rozdíly - chvíli se nemůžu ani otočit abych něco neprošvihl a pak je zase čas kdy totálně usínám. Nevím no, ale tak dávám 3 hvězdy, za výborných posledních 20 minut a za konec, který mě překvapil ()

Havala

D. Washington si v posledních rolích nasadil laťku velice vysoko. Safe House se moc nepovedl, rozuzlení jsem tak trošku očekával, jen šlo o to kdo to bude...Přestřelky patří k tomu nejlepšímu, a že jich tam bylo, takže celkově sa patří dát tři hvězdy. Neočekávejte něco extra. Sam Shepard opšt v roli jako střižené pro něho, už se těším na něho v Black Hwk Down v BD. ()

gicous

Pro klasiku mám slabost. Tohle je přimočarý akční thriller směřující z bodu A do bodu B. Skvělé akční scény, které jsou natočeny, tak že je není příliš přijemné sledovat. Hlavně při pěstních soubojích jdou až na úplnou krvavou mez, kdy je smrt nepříjemně bolestná. Nebýt jednoho hluchého místa mezi útokem na safe house a přestřelkou na stadioně, které trvá bohužel příliš dlouhlo, šel bych na maximální hodnocení. ()

curfew77

Nemám rád spiknutí, při jejichž zahlazování kolem sebe zkorumpovaní viníci rozsévají mrtvoly jako na běžícím pásu. SAFE HOUSE je přesně ten případ, nelogicky se navíc chovají i postavy kladné a dokonce i ty, které s ústřední zápletkou nemají nic společného, například přítelkyně hlavního hrdiny. Navíc se nemůžu zbavit dojmu, že scénář přesadil děj do Jižní Afriky jen proto, že je tam dostatečně vysoká kriminalita k tomu, aby se mohlo v domech, průchodech a ghettech střílet o sto šest a v okolí nad tím neštěkl ani pes. Bavila mě jen úvodní půlhodinka, která naznačuje, jak to chodí (?) v amerických agenturních safe housech, jinak šedošedý průměr. 50 %. ()

kirmakX6on

příjemné překvapení a opět mám štěstí na film, který do určité míry vybočuje z žánrových klišé (byť klasickou scénku, kdy se honěný pokusí zmiznout v demonstraci, si neodpustili....zajímavé, že agenti jsou pronásledování vždy, když je ve městě nějaký průvod). Hlavní hrdina je v podstatě amatér, byť trénovanej...a podle toho to taky vypadalo - ne vždy se mu vše povede. Souboje mi přišly docela reálné, stejně tak dějové peripetie a dialogy...scénáristi zvládli udělat velmi akční film, přitom míru stupidit dokázali udržet na nepohoršující úrovni. Jediný, co mě vadilo byla horší obrazová kvalita (příliš saturovaný barvy)...ale to je pravděpodobně moje chyba - asi jsem stáhl nevalitní rip (díval jsem se na "Safe.House.1080p.BluRay.x264.YIFY.mp4" (1,5 GB). Mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, přikláním se nakonec ke čtyřem: 75% ()

Romeroo

I mistr u rýsovacího prkna, by nenarýsoval přímočarejší a jasnější kolmici. Film bez jakéhokoliv zvratu nebo zápletky kde Vás může zabavit pár akčních momentů, ústřední dvojka, a posledních svižných 20 min. Průměr jako vystřižený z papíru. ()

johnsnow

Tak tomu vravím vydarený filmík. Akcia, výkony, hlava a päta, všetko jak má byť. Duel Deadpool vs nový Robocop výborný akurát, že zradcu som odhalil asi tak po 30 minútach no to je jediná výtka tomuto perfektnému filmu. ()

subic

Zdejší kritici a vševědi se milí, tohle je dobře mezinárodně obsazený film s celkem reálnými a uvěřitelnými akcemi. Jen ten příběh o korupci napříč tajnými službami asi nepřinesl nic nového. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,7/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 53%, Audience Score - 63% | FDb.cz - 73.5% | Poměrně dobrý Thriller k prasknutí plný akce a násilí a hlavně díky Denzelovi se z toho stala určitě nadpůrměrná podívaná, která nás ničím nenadchla ani nepřekvapila, přesto jako akční oddech na sobotní večer - to je ideální. Dokonce i Ryan Reynolds, který je poměrně často DOST špatným hercem, zde zůstal v normě a do role nezkušeného agenta se přesně hodil. Ale třeba taková Vera Farmiga - otřes, zatímco Brendan a Sam ještě ušli. Holt nic převratného, ale dobrý film. 65% ()

jayman

Niekoľko dní po dopozeraní nahlas rozmýšľam, čo mi ostalo v pamäti. Zelený filter a wannabe artová detailová kamera. Ryan tradične neveľmi hrajúci, Danzel zasa tradične hrajúci svoju rolu chlapíka, ktorý vie viac než vy (Training Day, Equalizer). Zápletkovo je to klasická hollywoodska CIA, otázkou nie je "či" ale "kto" v poslednej chvíli zradí. Potešilo ma vidieť Joela Kinnamana, úplne zbytočná a nedôležitá mi prišla línia s frajerkou. Dávam tri a pamäť uvoľnujem. ()

Assassin’s Creed si našel režiséra?

Assassin’s Creed si našel režiséra?

25.01.2014

Když před sedmi lety vyšel první Assassin's Creed, málokdo tušil, že vyroste v obrovsky lukrativní značku. Vedle šesti hlavních her si můžete sehnat třeba comicsy nebo sadu románů, jež rozmanitě… (více)

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

01.07.2012

Před několika dny padla první klapka akční krimi 2 Guns. Jde sice o komiksovou adaptaci, ale superhrdiny v teplácích a pláštěnkách byste v ní hledali marně. Relativně komplikovaná zápletka staví do… (více)

RoboPolda zřejmě našel svou čelist

RoboPolda zřejmě našel svou čelist

01.03.2012

Natáčení pod taktovkou brazilského bouchače Josého Padilhy začne už zanedlouho, takže bylo načase, aby nový RoboCop našel svého představitele. Nejdřív se operovalo se zvučnými jmény jako Michael… (více)