Matt Weston sice pracuje pro CIA, přesto se pekelně nudí. Je správcem tajného vězení v Kapském Městě, v němž ale dosud nebyl nikdo "ubytován". Krátce nato je tam přivezen bývalý elitní tajný agent Tobin Frost, který dlouhá léta prodával citlivé informace CIA nejvyšším nabídkám. Uběhlo téměř jedno celé desetiletí, než se ho podařilo dopadnout. Za mřížemi se ani nestačí rozkoukat, když na utajený objekt zaútočí neznámí ozbrojenci. Matt je náhle v úzkých, pár metrů od něj se střílí, on stojí v místnosti se spoutaným nejhledanějším člověkem USA a rozmýšlí se, co má dělat. Se svým jediným vězněm na poslední chvíli z vězení uprchne. Tito nečekaní spojenci se budou muset udržet naživu alespoň tak dlouho, dokud neodhalí, kdo touží po jejich smrti... (TV Nova)

ludovit14

O Nepriateľovi pod ochranou platí čím menej viete, tým lepšie si ho vychutnáte.Akčná zmes je dobre namixovaná v celej stopáži a väčšinu času nemáte možnosť si ani vydýchnuť.Je to sice remix vecí, ktoré už sme videli v posledných 15 rokoch veľakrát-ale paradoxom je,že málo ktoré filmy sa vyrovnajú Safe House-za čo vďačíme hereckým výkon všetkých zainteresovaným.Škoda,že kamera radšej sníma detaily ako celky a stáva sa občas neprehľadná-to je naj.chyba filmu.HOD:77%.VIDEL 2 krát.PS: D. Washington, ktorý sa okrem hrania ujal aj úlohy výkonného producenta povedal:Mám problém s kolenami a vo filme si dosť zabojujem, zabehám a zaskáčem-Najhorší bol ale waterboarding. Keď visíte hlavou dolu a do nosa vám tečie voda, nie je to moc príjemné". ()

Kozlowski8

Na konzulát Spojených států v Kapském městě se v nouzi uchýlí Tobin Frost, bývalý elitní agent CIA, který však přešel na druhou stranu a nyní má statut vlastizrádce. Nyní, po dlouhých letech je tedy Frost konečně v rukou amerických úřadů...Velice dobrý, svižný akčňák se zajímavou zápletkou a konečným vyústěním. Výborný charismatický Denzel Washington a rovněž velice "uvěřitelný" Ryan Reynolds v dobře napsané a ztvárněné roli správce tajného vězení. Pro mne výborná zábava, kterou příliš nepokazila ani "progresivní" kamera, které nejsem příznivcem. 70%. ()

rytir1

Když jsem si přečet komentáře dvou z největších údajných odborníků zde, tak jsem byl vážně na vahách, co od filmu čekat. Ale už vím, že příště nedám na dva pány bez mozku, co maj jen potřebu se svým deseticentimetrovým obřím mužstvím si hrát na Špilberka, ale budu vědět že Denzel je záruka kvalit. Vždy a všude. ()

oSiSko

Pozeral som dva filmy za sebou s podobným hodnotením, s Denzelom Washingtonom, obidva akčné filmy, toto a 2guns. Rozdiel bol Ryan Reynolds a Mark Wahlberg, kde u mňa na plnej čiare vyhráva Mark. Čo sa týka filmu ako takého, scenára, námetu, tak u mňa jednoznačne vyhráva Safe House, herecké obsadenie avšak vyhráva v 2 guns, koniec koncov hodnotím obidva tieto filmy rovnako, o trošku lepšie Safe House. ()

Tomas_PO

Skvelý akčák, po dlhšom čase niečo, čo mi neprišlo trápne. Žiadne anomálne lietajúce vrtuľníky a bondovsky zabíjané stovky ľudí z jedného zásobníku. Naopak, veľmi reálny scénar. 4/5 ()

Ace.A.T.L.

Super zamotávka. Denzel a Ryan spolu bo boku je fajn zážitek. Denzel je holt mazák, ale Ryan celkem obstojně drží krok. Je pravda, že Denzel mnohem víc zářil v jiných filmech, ale myslím si, že tohle je super akční oddechovka. Sice člověk tak nějak od začátku ví, odkud vítr fouká a co, kde, kdo a jak, ale i tak mu to fajn film nezkazí. Za mě 3* a DOPORUČUJU ()

Heywood

Lepší, než by se dalo čekat s jasným posláním: Na agenta si nemůže hrát, protože to není hra. Občas přijdete k úhoně a soukromí zapomeňte. Je to vlak, ze kterého se nevystupuje a nezřídka vás z něj někdo vyhodí, když to nečekáte. RR je to přesvědčivý. DW výborný a konec má dobré rozuzlení. Že je to o penězích? Vždy je to o penězích. Kamera i scénář má spád, děj logiku, lokace jsou výborné a jde o jednu z mála "bondiádek", které nenaštvou připitomnělými poselstvími a zelenými kecy. Tak co více si přát.65% ()

PTuranyi

Slušný akčný špionážny thriller postaví proti sebe ostrieľaného zbeha CIA a neotrkaného začiatočníka. Hry tajných služieb, podrazy, naháňačky, bitky a prestrelky. Produkcia je kvalitná ale pri naháňačkách miestami až absurdne neuveriteľná. Ryan Reynolds a Denzel Washington sú dobrí a scenár dáva možnosť im vyniknúť nie len v akcii. Pointou našťastie nie je celosvetové sprisahanie, ale tajné služby si výsledok za klobúk nedajú. Šťastný koniec však čaká len jedného a to je dobre. 70% ()

stroke

Stylem mi to trochu připomíná Agenta bez minulosti. Ikdyž tu není tak zašmodrchaný děj tj pravda. Ale nenechám se ovlivnit většinou zde která prská že je to pouhý průměr to ani náhodou. Pokud budu dost kritický i tak si to 80% zaslouží. Podle mne by přesně takto měl vypadat film tohoto žánru a že jsem dlouho žádný takový neviděl. Ok chyby se tam dají najít ale nejsem hnidopich, Film mě prostě bavil po celou dobu stopáže, Nestojí na nějaké velkolepé zápletce ( tj asi jediné co tomu lze vytknout) ale i tak velmi slušné. Já si klidem mohu vřele doporučit. ()

xpavelo

Denzel hraje svou tradiční úlohu. Jeho charizma daný film jen umocňuje. Ryan potvrzuje že zvládne role jak v thrillerech, komediích i akčních filmech., ale potřebuje k tomu zdatného parťáka. Trošku více prostoru mohl dostat Robert Patrick alias T-1000. Obstojný thriller odehrávající se v prostředí CIA. Dávám 7/10 ()

mansonn

K popisu filmu staci dat iba CIA a kazdemu je jasne, ze ide o spinavosti, podvody a tak dalej.Nemozes nikomu verit.Mne sa tento film v celku pacil, miestami bol i zaujimavy, akcny samozrejme.Rezia mohla byt lepsia, niektore strihy robil asi noznicovy eduard..))))Urcite sa oplati vidiet ()

Mort09

Naprosto tuctový příběh, přepálená délka a roztřesená kamera v jinak slušných akčních scénách. Tyto tři věci posílají Safe House do propadliště filmových dějin. Naštěstí má film záchranné lano, složené s neokoukaného prostředí JARu a charismatického Washingtona. Díky tomu se udrží aspoň v kategorii rutinních žánrovek. 50% ()

TOPmoovie

povinny oddychovy action spionazny film. obsahovo prazdny tipicky hollywoodsky...par klise viet. dobre natoceny, dynamicke action. opat si pripomenieme. ze CIA nieje taka jednostranna vec, a pracuju v nej iba ludia..a tí maju chyby. urcite pozri, niaku originalitu to ma a je to ztrhujuce. ()

Stealth2

Espinosa určitě umí točit fajnové filmy a co se týče " rozstřesené" kamery, taky ji moc rád nemám, ale mám dojem že je použita přesně tam , kde to smysl má. Hodnotit tenhle podařený snímek odpadem může jenom nějaký varan ze žižkaperku. Washington se nám vrátil v plné parádě ! V akčním žánru nováček Reynolds velmi zdatně sekunduje. Dobrý film. ()

fabregas1

Nic nového z hlediska akčního filmu,kvalita je tu určitě veliká, ale něco mi tu furt chybělo (hážu to na scénář, že, jak jinak).Obsazení dvou hlavních hrdinů mě určitě potěšilo (oba mám v oblibě).Denzel je výborný jako vždy, všimněte si, když ho v jakem koliv filmu postřelí, tak nahodí stejnou grymasu, vypadá jak roztomilé, uslintané malé bejby, které se nemůže postavit na nohy, stačí už jen dát do pusinky dudlana a počkat až usne.Nepřítel pod ochranou je i přes dobré herecké obsazení, dobrou akci jen lehce nadprůměrný thriller, který trpí především nezajímavou zápletkou a neoriginalitou a pokud se na něj budete dívat, tak věřte, že už jste něco takového určitě před tím viděli. ()

Epco

Film ktorý si pomýlil desaťročie a možno aj storočie. V skoro dvojhodinovej stopáži je akcie pomerne dosť, problém je však v predvídateľnosti deja a v nevyužití potenciálu, ktorý ponúkajú zúčastnený herci. A hlavne by to chcelo film ukončiť na farme a odpustiť si režisérom ponúknutý koniec. ()

complex

nič nové na svete, dáme si repete..? akože úplne klasický americký film... niet čo dodať... asi len viac krvi chýbalo :D ()

Assassin’s Creed si našel režiséra?

Assassin’s Creed si našel režiséra?

25.01.2014

Když před sedmi lety vyšel první Assassin's Creed, málokdo tušil, že vyroste v obrovsky lukrativní značku. Vedle šesti hlavních her si můžete sehnat třeba comicsy nebo sadu románů, jež rozmanitě… (více)

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

01.07.2012

Před několika dny padla první klapka akční krimi 2 Guns. Jde sice o komiksovou adaptaci, ale superhrdiny v teplácích a pláštěnkách byste v ní hledali marně. Relativně komplikovaná zápletka staví do… (více)

RoboPolda zřejmě našel svou čelist

RoboPolda zřejmě našel svou čelist

01.03.2012

Natáčení pod taktovkou brazilského bouchače Josého Padilhy začne už zanedlouho, takže bylo načase, aby nový RoboCop našel svého představitele. Nejdřív se operovalo se zvučnými jmény jako Michael… (více)