Žluté moře

(festivalový název)

Gu-nam dře jako taxikář v Yanbian (korejská autonomní prefektura severovýchodní části Číny), aby mohl splatit půjčku, kterou si vzal, aby mohl poslal manželku za prací do Jižní Koreje. Situace se ještě zhorší, když Gu-nam ztratí práci. Navíc se stále častěji věnuje hazardu a o manželce už neví šest měsíců. Jednoho dne je mu šéfem podsvětí nabídnuta "práce" v Jižní Koreji, může tak hledat svou maželku a vymazat své dluhy. (-Rastaman-)

Big Daddy

Líbí se mi postupně gradující příběh, který umí být i poměrně složitý. S tou záplavou krve to celé ovšem vypadá za vlasy přitažené. Filmařsky průměrné, z řady nevybočující, ale často napínavé a adrenalinové. ()

Terrific

Konečně jsem přišel na to kolik vydrží průměrnej korejec ran, je to asi 15 nožem a 20 sekyrkou,at žijou drsné krvavé lázně. To bylo na úvod, samotnej děj, gambler dostane nabídku na smazaní dluhů od šíleného místního šéfa podsvětí a přijímá to, kdyby ten blbec tušil co bude následovat.Máme tady nakonec další zločineckej gang, auto honičky a hromady krvavých lidských těl, brutalitou se opět nešetří, scéna kdy frajer umlátí pár zmrdů obří kostí plus sekera je opravdu zažitek plus boj obou bossů na konci, ach ty konce to je prostě klasická korea. Za tu zběsilou akci a téměř nesmrtelnost některých akterů a za totální výsměch těm policajtům, který tady opravdu působí jen jako banda směšných loutek, dávám o hvězdu navíc. ()

mdf

2.5 hodiny,hodně dlouhé,první dva příběhy v klidu o hlavní postavě a další dva příběhy,řežba a vyrovnávání účtů.Rambo v korejských kalhotách.Sám v mísrnosti se sekyrou a kostí roseká dvacet nepřátel a má pár škrábnutí.jsou lepší korejské filmy,tento neohromil. ()