John na konci zemře

John Dies at the End

Komedie / Fantasy / Horor / Thriller / Sci-Fi

USA, 2012, 99 min

• misterz

Totálne strelený, bizarný megaúlet. Na tom by nebolo nič zlé, keby sa to veľmi skoro nezmenilo len na haldu absurdností bez ladu a skladu, pričom všetky dobré tromfy boli vyčerpané hneď na začiatku. Úvod mi pripomenul akúsi bizarnú paródiu na Mužov v čiernom zabalenú do ešte výraznejšieho fantasy-hororového motívu (našlo sa tu aj pár slušných krvavých scénok). Len na to, aký bol snímok ukecaný, tam bolo málo humoru a takmer žiadne hlášky ako je u paródií zvykom, aj keď niektoré scénky pobavili. Napr. keď sa zmení kľučka na penis, alebo mäsovo-klobásová príšera s ktorou sa dá dohodnúť a pokecať po telefóne, šoférujúci pes a pod. Potom sa film začal dejovo zamotávať do stále väčších absurdít až nezostalo nič, len jedna veľká hlúposť a nezmysel. Škoda, že tento námet nebol spracovaný formou splatteru, snímok by sa určite vyšvihol ako raketa niekam k výšinám, splatter (pridať na krvi, pridať humor) by sa sem hodil ako riť na šerbeľ. Phantasm som si užil viac. 40/100(28.10.2014)

Ruka, penis, klika, droga, omáčka a v neposlední řadě masový chlap, to vše tady najdete, Takže pokud doma máte nějaké LSD či houbičky, zahoďte to a pusťte si tenhle film, takové stavečky jste nezažili, ani na největší GAY párty. Teď k filmu. První polovina je velice originální, vtipná a má co nabídnout a dokáže překvapit i toho největšího huliče chili papriček. Druhá polovina je nudná, nicotná, místy až fekálně trapná. Což znamená jedno, pokud Vás bude bavit ta první polovina, což asi bude, tak by jste měli překousnout i tu druhou, jelikož je o něco kratší, ale POZOR!!!!!! Tento film není pro všechny.(24.3.2013)

A co přesně tohle znamená v tvém malém vesmíru Done? :D Typická Coscarelliho halucinogení pecka, která má o proti jeho jiným filmům značnou výhodu, je perfektně herecky obsazená a je kurefsky vtipná.Začátek mě ohromně překvapil a je velká škoda, že Don nepokračoval v nasazené laťce příběhu dvou lovců, je to sice klišé, ale v jeho podaní by to bylo zatraceně legendární.I přesto, že potom se šetří akcí a stopáž tvoří z 85% dialogy, je to slet naprosto dokonalých, naprosto šílených, ale neskutečně zábavných scén.Je úžasný, jak Coscarelli natočí v roce 2012 film a divák má pocit, že sleduje béčko z roku 1980 :) Kdyby svým talentem neplýtval na té pitomé sérii Phantasm a točil tyhle pecky častěji, mohlo by se o něm trochu víc mluvit.Po Bubba Ho-tep jeho nejlepší film, který můžu jedině doporučit.Na nějaký párty s troškou sojový omáčky to bude asi ještě větší zážitek, v každym případě pes řídící auto je tou nejmenší šílenou věcí v tomhle dokonale ujetém filmu.Ohromné překvapení.75%.(4.3.2013)

K mému ohodnocenému filmu číslo 7000 jsem si nemohl vybrat lepší film. Na začátek říkám že jsem strašně bojoval o 5* ale díky poměrně zdlouhavému konci dávám jen 4*. Nicméně jsem se na film moc netěšil, nelákal mě a Coscarelli mě naštval zrušením Phantasma 5 takže jsem tenhle film tak trochu bojkotoval, ale nakonec si musím sám namlátit. Tohle je kulervoucí zábava. Nápady a fantasie ať zvrhlá či mírná je parádní. Herci i když třeba nehrajou nějak dobře tak jsou dostatečně sympatičtí a camea Dlouhána jen potěší. Vtipy a hlášky jsou výborné(je ze starého zákona:-)). Hudba sice nedosahuje geniality Bubba ho-tepa ale soundtrack poměrně ujde. Pro mě to byla parádní oddychovka která mě bavila a těším se na druhé kolo.(11.12.2013)

• petero

Angus Scrimm ešte žije, čo je fajn. Takže nádej na piatu Phantasm stále je. To by sa ale Coscarelli musel prestať zahadzovať takýmito blbinkami. Režisér je to fajn a nápaditosť mu rozhodne nechýba. Škoda že to je len taký nekonzistentný funny zlepenec postupne čím viac nezáživnejší k blížiacemu sa koncu. Podobný úlet ako DETENTION (2011).(13.1.2013)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné novely od Davida Wonga. (Corpsegrinder)

• - V knihe nie je upresnené, kde sa dej odohráva, vo filme je ale situovaný do fiktívneho mesta Sherwood, Illinois. (beso74)

• - Podľa balíka, ktorý si John (Rob Mayes) poslal, je jeho celé meno John Cheese. (beso74)