Tisíc a jedna noc

• Turecko 1001 Gece (více)
Telenovela / Drama / Romantický
Turecko, (2006–2009), 117 h 26 min (Minutáž: 68–104 min)

Režie:

Kudret Sabancı

Kamera:

Tolga Çetin

Bergüzar Korel, Halit Ergenç, Tardu Flordun, Ceyda Düvenci, Metin Çekmez, Tomris Incer, Ergün Demir, Hazal Gürel, Sennur Kaya, Ahu Sungur (více)

Série(3) / Epizody(90)

Krásná Šeherezáda má těžce nemocného syna. Na jeho léčbu však nemá dostatek peněz. Majitel společnosti, v níž pracuje, je ochoten jí peníze půjčit. Ovšem jen pod podmínkou, že s ním stráví noc. Od té chvíle touží po její přítomnosti stále víc... (TV Prima)

Spinosaurus odpad!

Viděl jsem jen jeden díl a musím konstatovat, že tady je bohužel všechno špatně. Ono je prakticky jedno, jestli se díváme na turecké Hvězdné války nebo na tohle, ale u těch válek se alespoň zasmějeme. ()

korbitch22 odpad!

Tak fajn,televize Nova definitivně degradovala na to nejspodnější dno,které si zaslouží jedině opovržení!Chtělo se mi z tý televize blejt už nějakej pátek a teď si zarazili definitivně hřebíček do těch svejch dutejch hlaviček.Když sem viděl tu jejich megakampaň,k týchle sračce,že na to čumělo skoro milion a půl lidí...pak sem viděl na ČSFD 4%...bylo mi jasno,ale nejsem pokrytec a jeden díl sem si schlédnul,abych měl právo tuhle blitečku zhanit!Není to to nejhorší,co jsem kdy viděl,ale odpad to je a čistokrevný,prostě telenovela vole!tohle je pro báby a starý uplakaný pany a jestli na to kouká někdo jinej,tak je to prostě debil.Jestli se z těch milonu a půl dementů,počet nesníží aspoň o 50%...doufám že hodně lidí bylo pouze zvědavých jako já...tak je český národ definitivně ztracen.Turecko fuj,fuj a ješte fuj a že to má na imdb 5,5 z 10 přisuzuji jedinému,ten server byl trapnej vždycky a choděj tam kokoti!Hawk donevkusoval sem! p.s. Verbale ty si ale.... :-D ()

Jirka_Šč

Tak tedy dobře. V rámci objektivity jsem si na internetu pustil nejnovější díl a první tři. Nejprve pozitiva. Není to tak zlé, aby si to zasloužilo rovnou odpad. Na Onura se dá dívat. Myslím to tak, že mu věřím, co dělá. Na rozdíl od ostatních postav, které mají dialogy doopravdy debilní, u něj tento pocit nemám (navíc jedná jako "muž" - což není možné vnímat jinak, než pozitivně). Je třeba říci, že první díly dialogy tak strašné nejsou (pravděpodobně, že bylo o čem hovořit), aktuální díl se však po většinu času nedal poslouchat. Pokud navíc nejsou na plátně Onur a Šehrezáda, hlásím se hrdě k těm, kdo toto značují za výplach žaludku, lobotomii mozku (nebo lobotomii žaludku). Přítomnost Onura na plátně (v symbióze se Šehrezádou) však zvedá mé hodnocení o jednu hvězdičku (a zcela upřímně, chvíli jsem uvažoval i nad dvěma hvězdičkami - vše okolo nich je však příliš hrozné na to, abych je dal). Chemie mezi nimi je funkční (asi proto, že jsou v reálu manželé) a film získává určitý náboj, díky kterému je možné sledování filmu přežít (a rozumět faktu, že to někomu může v hlavě chvíli zůstat). Negativa. Doopravdy debilní dialogy, časté nelogické jednání postav (natolik, že by jim člověk nejraději jednu vrazil), neuvěřitelně statická kamera (fixní pohled z dálky, fixní pohled na tváře, fixní pohled z dálky, atd.), absolutně odpadový scénář (a režie) a klišovité, až to mlátí dveřma. Během sledování prvních tří epizod dorazila dcera (12 let) a dívala se se mnou (cituji: "Nemůžu uvěřit, že se na to koukáme."), když děj došel k momentu, že Šehrezáda dojde k Onurovi za účelem získání peněz a on ji začne svlékat, váleli jsme se smíchy na podlaze. Tak mizerně natočenou milostnou scénu jsem v posledních letech neviděl (ani dcera neviděla). Po jejím shlédnutí jsme jednohlasně usoudili, že další sledování nemá smysl a jdeme do kina. ■ Spolužáci mé dcery se prý všichni shodli na tom, že toto je kravina. Pro budoucnost naší země je fajn, že mají tento názor. ■ P.S. Když jsem přečetl tento komentář své dceři, začala mě přesvědčovat, abych vyhodil pasáž, ve které píšu, že jsem přemýšlel nad dvěma hvězdičkami. Prý mě ostatní budou mít za totálního idiota :). ()

heyda odpad!

Mrknul jsem na 30 minut tohoto klenotu a pokud to není parodie na telenovelu, tak to fakt nechápu. Když si vzpomenu na telenovely typu Ošklivka Betty, Má tlustá Valentýna, Divoký anděl, tak tam se dočkáme alespoň prsatých jihoamerických koček. Toto je ale hrůza. Co však stojí za odpad už bez znalosti celého vývoje je samotný námět: (že Onur dá prachy chudince Šeherezádě pouze tehdy, když se s ním vyspí...chudinka Šeherezáda nemá na výběr, má nemocného chlapce, tak na to přistoupí a nakonec se do sebe zamilují a vezmou). Už teď se mi podlamují kolena. :-D To snad přece nemůžou tvůrci myslet ani vážně! Dnes nám Turci vnutí takovou kokotinu, aby nám ukázali, jak krásně to tam u nich chodí, zítra vezmeme Turecko do EU a pozítří se můžeme těšit na islámskou Evropu. Fuck it! ()

triatlet

Bouchy a duklák ve svých komentářích vystihli podstatu, jak přistupujeme k netradičním věcem. Zatím jsem neviděl, ale už si o tom šuškají lidi i ve frontě na poště (kvůli tureckému způsobu života se na příběh asi dívat nebudu). Přes zeď jsme zaslechl hudební doprovod a ten ja skutečně didakticky využitelný. Melodie jsem se málem lekl a až budu chtít vysvětlit, co je to patos a tklivost, pak doporučím. Zeď se pod tíhou patosu a tklivosti totiž málem zbořila a já jsem nedopatřením málem viděl kousek telenovely:-) ()

duklak2

Ze seriálu mám zvláštní pocit. Kladný i zároveň záporný. Velmi je mi sympatický majitel společnosti. Líbí se mi jeho vystupování a též "kamenný" úsměv:-) Šeherezáda mě připomíná lehce Mahulenu Bočanovou:-) Není to dokonce ona?:-) "Miluju" lidi, kteří když uvidí žánr telenovela, tak ji hned "hází do odpadu":-) Kolik jste viděly dílů? Tuto telenovelu řadím mezi ty lepší. Hodnotím dvěma hvězdami a to hlavně díky skvělé hudbě. ()

Beastmaster4 odpad!

Každý soudný člověk, který má tu smůlu, že "kouzlu" seriálu propadl, by měl v době vysílání minimálně ztlumit zvuk na svých televizorech, aby nerušil a neurážel slušné lidi, co mají alespoň špetku vkusu. Ty ubohé dialogy a jejich obsahy se nedají ani poslouchat. Šílený hnus!!!!!!! ()

Kimon

Óóó, díky TV Novo, opět dokazuješ, že nejsi hodna mého diváckého času. Nyní už na TV Nova sleduji pouze události v hlavním večerním čase, i když i v tomto případě občas uvažuji o odchodu. Tedy, k definitivnímu odchodu od obrazovky TV Nova. 180 dílů srdceryvných scén a přitroublých dialogů, toť krůček k definitivnímu exitu kulturního cítění duchem prostého TV nováka.. Gratuluji, jen tak dál..... opravdu mě zajímá, zda TV Nova tento poklesek odvysílá až do konce.... ()

Handle odpad!

Jsem schopnej překousnout i ty největší slátaniny typu Ordinace a byl jsem smířenej, že nic zoufalšího už vlastně ani nelze vysílat. Tento skvost se tomu ale suprově vyrovnal. Telenovela v roce 2011 v hlavním vysílacím čase, jak za dob Esmeraldy? A já, bláhovej si myslel, že je to nějakej vtip. Naprosto absurdní, ale pojďme už hodnotit. Telenovela je to přesně jak má být - hodná, nevinná Šeherezáda, která má typický problém (když není něco hlavní postavě, tak jejím nejbližším), debilní zápletka, herecké výkony se nevidí ani z vlaku, tupé dialogy, typická telenovelská "mrcha", typická telenovelská "hudba", rádoby dojemné a srdceryvné scény. Až se do žánru připíše "Komedie", dám tomu 2*, ale jako to, co to má být, nemůžu jinak. Nu, což! :)) Mně je to docela fuk, jen lituji lidi, který se koukaj jen na to, co jim TV program nabízí, i když věřím, že si to stejně svý diváky najde i dobrovolně (ale že by to lámalo rekordy, to doufám, že snad ne)... PS. Kolikrát v jednom díle brečí, to snad ani nejde spočítat! // Ha ha, takže Nova nám už ten svůj hit, který dobyl Evropu přesunula na 17.30 hod., to byl asi už vážně hodně velkej přešlap. ()

MikaelSVK odpad!

Nech sa na mňa nehnevajú starší príslušníci mojej rodiny a ostatní fanúšikovia, že som ich srdcovku vyhodil do koša, ale toto je fakt sila. Videl som dokopy možno hodinu z celej nekonečnej série, aj to iba z toho dôvodu, že sa to v utorky a stredy prelína s Ligou Majstrov, ale neviem ako sa k tomu slušne a cielene vyjadriť... :'-o ()

Terva

Jedna z mála telenovel u kterých jsem vydržel skoro půlku dílů a nějak mě nepohoršovala. Je to pohodovka, když chcete uklízet, vařit a nebo třeba........ ()

zablaga

Hlavne nehodnoťte niečo, čo ste ani len nevzhliadli:) Ja som to tiež chcela odsúdiť, ale som rada, že som tomu dala šancu. Úžasné večery prežité s jemnou romantikou a Onurom nič neprekoná:P absolútny súhlas s užívateľkou "nikoletkaa" ()

Suzie05 odpad!

Větší sračku jsem nikdy neviděla. Při každém pohledu na to hnusné zpracování nebo herce, cítím jak se mi ničí a praskají mozkové vlákna. Tomuhle bych prostě nemohla dát nic jiného než odpad!. ()

Marek1991 odpad!

Niečo z nej som videl, prakticky ak to sledovali niektorí členovia mojej rodiny nedalo sa tomu vyhnúť. Ťažko sa to však rozdýchavalo, keďže som navyknutí na dobrú kinematografiu, niečo čo je úplne mimo mojich hodnôt, keby to aspoň malo normálny dej, dialógy malo, ale ani to. Pripadalo mi to, že to nemá konca. To, že mainstreamové médium (Markíza) si to dá do hlavného vysielacieho času na skoro celý pracovný týždeň spôsobilo, že som si dosť odvykol od nej, však zarábali na naivite. Moslimská propaganda v tom filme bežala už od prvého dielu, keď mali ísť niečo stavať do Sarajeva, potom niečo s Kazachstanom, Marokom..., ale čo budem hovoriť, nedostatkov by som mohol hovoriť na niekoľko strán A4, úbohosť najhrubšieho zrna, ak ste to niekto nevideli, ani nepozerajte a vyhnite sa tomu. Mohli by to nazvať aj 1000 a 1 rozchodov Onura a Šeherezády a najsmutnejšie je, že občania našej jednej menšiny si po nich pomenovávali deti ako to bolo v minulosti so Sandokanom, či Kevinom zo Sám Doma. Prosil by som všetkých aspoň trocha normálnych ľudí, ušetrite nás do budúcna takýchto vecí! 1000 a 1 blbosť! ()

corpsy odpad!

Obrovský hnus a odpad z naspodnejších a nasmradľavejších kanálových vôd, podobne ako všetky ostatné telenovely. Čo sa to vlastne v dnešnom svete deje. Toto je zábava? Pýtam sa. Gumovanie mozgov. Hovorím. Ľudia, čo to sledujete, prosím vás zobuďte sa! Neuvedomujete si, čo to vlastne za brečku tlačíte do hlavy? Ale asi nie. Mrzí ma to. ()