Tisíc a jedna noc

• Turecko 1001 Gece (více)
Telenovela / Drama / Romantický
Turecko, (2006–2009), 117 h 26 min (Minutáž: 68–104 min)

Režie:

Kudret Sabancı

Kamera:

Tolga Çetin

Bergüzar Korel, Halit Ergenç, Tardu Flordun, Ceyda Düvenci, Metin Çekmez, Tomris Incer, Ergün Demir, Hazal Gürel, Sennur Kaya, Ahu Sungur (více)

Série(3) / Epizody(90)

Krásná Šeherezáda má těžce nemocného syna. Na jeho léčbu však nemá dostatek peněz. Majitel společnosti, v níž pracuje, je ochoten jí peníze půjčit. Ovšem jen pod podmínkou, že s ním stráví noc. Od té chvíle touží po její přítomnosti stále víc... (TV Prima)

Paguato

v porovnání s ostatními seriály jako je Ulice nebo Ordinace v růžové zahradě toto zaslouží min. 3 hvězdy. V TV je k vidění celá řada mnohem větších kokotin!!! Několik dílů jsem shlédl, a tak špatné, jak tady všichni vykřikují, to tedy není. Navíc spousta zasvěcených hodnotitelů, která tady dala odpad, to ani neviděla! ()

Kristiin

Nebyla bych tak zla k tomuto serialu myslim ze na tu dobu to byla v celku prijemna zmena sic byl serial ponekud zdlouhavi tak i prez to me donutil dokoukat ho az do konce. Prvni dily byli zbytecne protahovane ale v pokrocile fazi me tesilo ze se v nem odehrava vic lidskych prozitku protivna Fizun, lhostejny Kerem, okouzlujci ale i prohnany Burak a silene zasadova Seherezada ! ()

Miba1 odpad!

Tohle bych pouštěl doživotně odsouzeným ve vězení pořád dokola. Moc horších telenovel ve světě nevzniklo. ()

xoxoxanel

Všetci píšu "odpad!!" Pred dvoma rokmi by som aj ja napísala úplne totožnú kritiku. Teraz však dávam 5 hviezdičiek. Prečo?? Neznášam naivné seriály, ktoré nemajú hlavu ani pätu. Môžem povedať, že Tisíc a jedna noc rovná sa úplný opak. Hoci niektoré turecké seriály nestáli ani za pár sekúnd pozornosti, tento je úplne iný. Asi jediný seriál, ktorý nebol silený, vedel kedy má začať a kedy skončiť. Navyše, vo väčšine seriálov sú až takí otrasní herci, čo sa nevedia ani pozerať do očí, keď s niekým hovoria. V Tisíc a jednej noci tušíte, kto čo povie ešte pred tým než to vypovie. ()

MichalCZ30

Osobně patřím k těm, kteří viděli všechny díly seriálu (pokud jsem u některého neusnul). Hudební podbarvení hodnotím jako průměr, který vystihuje prostředí. Kirac (nemám zde tureckou klávesnici, na konci se čte s písmenem Č) je turecký rocker zpěvák a dělá své hudební kompozice. Celý seriál provází jeho muzika, kterou i zkomponoval a rozhodně se zde rapidně liší od jeho zaběhlého stylu. Tady nám ukázal, že umí i něco jiného, než rock. Hudební podbarvení 50%. Každý si musí uvědomit, že jde o telenovelu, kterou nelze koukat od rána do noci. Naivita, prozřetelné zvraty v ději, osudy plynoucí po různých sinusoidách, to k tomu patří. Jako odpad bych hodnotil Manuelu, která nás v jednadevadesátém začala terorizovat na televizních obrazovkách. Tisíc a jedna noc ode mě dostala 4 hvězdy z toho důvodu, že do mé rodiny měla velmi pozitivní přínos. Moje manželka není z ČR a díky tomuto seriálu již plynně mluví česky. A mně se při seriálu dobře usínalo ;) Pokud jste seriál neviděli celý, nemáte právo jej hodnotit. A pokud jste jej celý viděli, určitě vás k tomu nevedl psychický masochismus a tak hodnocení odpad! v tomto případě není prakticky téměř možný. Manželka mě poprosila, abych našel podobný seriál, aby se v ČJ ještě více zdokonalila, ale zatím úspěšně protestuji :))) ()

Killy odpad!

Na tohle opravdu někdo zírá? Viděla jsem asi 3 díly takže dějovou linku nehodnotím, hodnotím jen totálně chabé výkony - spíše nevýkony - herců kteří celý seriál akorát valí své obří turecké oči a vzdychají. Ona jako silná žena má místy tak debilní scénář že tomu člověk ani nemůže věřit a její milionářský Onur který je absolutně vším - sportovcem, milionářem, krasavcem, hráčem, zpěvákem, filantropem, sběratelem a v neposlední řadě dokonalým mužem mě ničil od první chvíle...tohle NE!!! ()

fonca

Tiež nechápem prečo má tento seriál tak zlé hodnotenie. Nevychvaľujem jeho umeleckú hodnotu do výšin, ale ani ho neznevažujem a hlavne ľudí, ktorým sa seriál páči, lebo je to úplne normálne narozdiel od názoru niektorých pseudopsychológov tu. A zaujímavé, že ho hodnotia ľudia, ktorí sa na to pravdepodobne ani nedívali. Ale čím ďalej tým viac mi to pripadá, že mnoho ľudí dnes svoju beznádej, úbohosť a vnútorné prázdno schováva za internetové anonymné diskusie a hodnotenia, plné uštipačných komentárov a cynizmu. Jediné, čo k tomu viac dodať, že je mi týchto jedincov úprimne ľúto, lebo žiť s takým hnusom v sebe asi nebude ľahké, teda určite. Ale možno sú pre niektorých podobné typy seriálov zrkadlom... ()

Violet25

No musím říct že ze začátku se mi to líbilo to je pravda, ale nakonec jsem to nedokoukala, protože stále sledovat v jednom díle jak se k sobě mají pak se pohádají, kvůli totální blbosti a pak nakonec se sice usmíří a to se opakuje celý seriál. Nebo jednu celou epizodu se pořád brečí no hrůza. Tohle mě nudí a ani trochu nebaví. Dřív když jsem byla menší tak by mě to bavilo, ale dnes to už ne. Dávám 3 hvězdy za to co jsem shlédla do půlky. ()

derylla

Škoda těch odpadů, je to neseriózní, snad téměř demonstrativní. Nova holt pochybila, je to mimo její rozsah; prima love se hodí víc. Je lehké odsoudit něco, co má tolik dílů, po prvních pár minutách. Mně osobně seriál zaujal na konci druhého dílu. To za prvé. A za druhé je třeba si uvědomit, že je to turecký seriál. Turecká kinematografie je úplně jiná, než česká, kde je typický humor, či americká, kde sází na akci. Turecké seriály se vyznačují dramatem, jež by se za normálních okolností mohl odehrát během 5ti minut, oni jej však dokáží natáhnout do 5ti dílů. Jsou na to experti. Je tam spousta pláče, křiku a hudby, která někdy brnká i na nervy. Emoce ve všech směrech! Na druhou stranu si základají na tom, že v obsazení jsou samé pěkné herečky a pohlední herci. Krásné dlouhé vlasy a podmanivé pohledy. Mmm. Orientální nádech cizí kultury. Typická turecká hrdost. Ano, je to sladkobolná podívaná, naivní, tak trochu pohádka, podle které je seriál pojmenován, ale přesně za tím účelem byl točen. Pro specifickou skupinu diváků. A přesně u této skupiny měl ohromný úspěch. U žen milující romantiku (snad slaboduchou, chcete-li), červenou knihovnu, typicky u žen středního a staršího věku. A překvapivě se líbí i mně :) věřím však, že můj manžel by nestrpěl ani prvních pár minut! Vysvětlete mi ale prosím, proč by to měl tedy hodnotit? Není to jeho žánr, není to jeho styl. Já taky nehodnotím např. seriál Ulici či Ordinaci, neboť podobné české trapasy nesnáším, tudíž by mé hodnocení bylo nespravedlivé. Zpět však k Tisíce a jedné noci. Poněkud mě iritují předlouhé pauzy v rádoby dramatických momentech, proto 3*, chvilkama zahřeje, sice nenadchne, ale ani neurazí. Ano, seriál je průměr, chápu, že pro někoho slabší průměr, ale odpad si nezaslouží. ()

xninjax odpad!

Menim hodnoceni. Puvodni dve hvezdy, kdy jedna byla za hudbu a druha za krasnou hlavni predstavitelku, rusim. Po 80 dilech uz nejsem schopna to dokoukat. Hudba leze priserne na nervy, Seherezada sice zustava krasna, ale je to neco tak ukrutne pitomeho, ze jihoamericke telenovely jsou o level, mozna dva vyse. ()