Markie Trattman (Ray Liotta) pořádá soukromé karetní hry jen pro pozvané. Jednoho dne se rozhodne najmout pár zlodějíčků, aby jeho tajné kasino přepadli. Všichni okradení se zprvu cítí značně poškozeni, ale celá záležitost nakonec utichne po pěšině. Co víc, Markie se posléze v opilosti dokonce ke všemu přizná a hráči mu s úsměvem na rtech jeho prohřešek odpustí. Markie má však přece jen průšvih, a to když karbaníky přepadnou podruhé. Historce, že s tim Trattman nemá nic společného, samozřejmě nikdo nevěří. Dát vše do pořádku má za úkol Jackie Cogan. (TV Nova)

kedu

díky závěrečné citaci Jeffersona a jeho výkladu, uzavřeného konstatováním kde či v čem hlavní hrdina žije, spolu s definicí typicky existenciální dávám dva bodíky - to prostě bylo milé a již jsem nic, ale naprosto nic neočekával. Druhý plán věnovaný médiím v době prezidentských voleb v USA se vůbec nechová jako druhý plán, ale jako plán první a to je jaksi špatně. Typicky americký přístup k divákům, které asi tvůrci považují za naprosté pitomce neschopné samostatného uvažování. Díky tomu vznikl film, který je naprosto příšerný a nefunkční a zpomalené záběry doplněné o 3D efekty to spíše ještě více pohřbívají. ()

miki68cz

Fuckin' great gangsta movie. Povedený kousek i když trochu z Ritchieho, trochu z Tarantina a taky trochu z brothas Coenů. Mně to neva já se bavil, výborný Pitt a Jenkins, dobře oteklý Liotta. Krásný kontrast kázání politiků a života na ulici. Pittův monolog na úplném konci je bomba. Doporučuji ()

dzberry

Akce spíše pomálu, jasně. Ale ty dialogy (Bredík s Jenkinsem v autě pod mostem, Bredík s tlusťochem v hotelu, Bredík v baru aj.) jsem si docela užil. Nic moc tam toho ti chlapíci neřekli, no dobrá... Ale i z toho mála vyždímali přesvědčivé konverzační orgie. Všudypřítomné Bushovy a především Obamovy proslovy časem prudily, ale ty jejich pindy na druhou stranu vcelku komicky dotvářely sajrajtovou atmosféru „příběhu“ a té čtvrti, ve které se to odehrávalo, jako prvek - záměr/sdělení jsem to nežral.. Nebolo to bohvie čo, skoroprůměrně spokojen jsem... Mezi dvěma, třemi. ()

frxXx

ťažko povedať či sa to človeku páčilo alebo nie, také nevýrazné. Vlastne Brad sa nám musí páčiť vždy, aj Tonyho Soprana tu máme ...tak dajme aspoň na tých 70% ()

gicous

Zdá se mi, že Dominik je mnohem jistější na poli filozofického westernu o konci Jessiho Jamese než ve světě gangsterů z podsvětí New Orleans. Snad kromě posledního dialogu jsou veškeré rozhovory ve filmu bez nějakého vnitřně hmatatelného náboje nebo smyslu. O to více to zamrzí v tom, že si film zřejmě dělal nároky na kritiku soudobé americké společnosti, ve které jedinci přežívají v bídných podmínkách odkázání pouze na sebe, zatímco demokraticky zvolení zástupci lidu vypouští z úst prázdne fráze nezakotvené v realitě všedního života. Žádná z postav není nikterak zajímavá ani zábavná, jsou to jen suše konstatující figury čekající na svoji poslední kulku. Killing them softly je nudná, nezajimává a naprosto běžná gangsterka, která může přitáhnout diváka pouze na hvězdu kalibru Pitta. Jeho stylový zabiják je to jediné, co možná zůstane v paměti. ()

pepo701

Poslednu vetu stačilo povedať hneď na začiatku a človeku by ušetrili hodinu a pol života. Pre mňa nudný, s odpudzujúcimi hercami (až na 2-3 výnimky) a zbytočný film postavený na zabíjaní bez zmyslu. Pokiaľ toto bolo cieľom tvorcov, tak sa im to podarilo. Inak, strata času. ()

Ferenzo

Strašná až nepochopitelná nuda. Ačkoli je film podle knižní předlohy, nic to nemění na tom, že se to dá natočit zábavnější. Ty dlouhé dialogy o ničem, věčné tlachání je prostě nuda a nic extra se tam neděje. Nechápu, že v tomhle hraje Brad, ale vzhledem k tomu, že jsem hodně podobně trpěl u předchozí westernový hovadiny Jessiho Jamese od stejného režiséra, můžu si za to tak trochu sám. Jediné co ve filmu stojí za to je Bradova střelba na semaforu. Jinak zívám celý film. 40%. ()

DJ Kritik

Zopár vrážd, ktoré sa točia okolo ničoho, kde nenájdeme nič normálneho. Jediný svetlý bod je Brad, ktorý tomu dáva akú takú úroveň. ()

jprmusic odpad!

Užvaněná chaotická srágora. Po 20 min mi už nebylo jasný, kdo je kdo a po půl hodině mi to bylo jedno. Jen by mě zajímalo, proč se Pitt, táta od čtyř nebo kolika dětí, kterej to nemá zapotřebí, nechá zatáhnout do takovýhle užvaněný prasárny. Tohle natočil teplouš, kterej si ho potřeboval u něčeho honit, a chtěl bejt originální. Je mi z toho filmu fakt na blití. ()

subic

Scéna se zapalováním auta je vážně good. Nech ty dva největší lůzry a feťáky vykrást hernu a pak se děj co děj. Musí přijít Břet Pitt a město vyčistit a chce za to zaplatit obvyklou taxu nehledě na recesi. Takový slabší mafiánský kousek, i když celkem slušně obsazený, všichni jsou celkem uvěřitelní, nikdo nepřehrává. 55% ()

Ikedar

Absencia sympatického protagonisty môže byť zámerom, no filmu to veľmi nepomáha. Záverečná (super) scéna tento účel síce krásne vysvetľuje, ale celkový efekt to už nestíha zachrániť. Opakujúce sa dialógy, a to najmä únavne frustrovaná postava Gandolfiniho, zasahuje do nudného opakovania sa a divák ostáva rovnako otrávený ako Brad Pitt, ktorý ho musí počúvať. Aj v tomto prípade ide o zámer ako odzrkadliť spoločenské cítenie, čo dokladajú aj roztrúsené zábery Obamových sľubov o lepších časoch, spoločnej komunite a akejsi nádeji, no aj napriek inteligentnému podtextu, materiál sám o sebe často vyznieva stratene. ()

Blazkowicz

Kecání, kecání, akce, kecání a zase kecání. Film ve zkratce. Minimum akce a hodně žvanění o ničem. Brad Pitt si hraje na drsňáka (a jde mu to), ale nic moc tam nedělá, takže je úplně promrhaný. Takže asi další gangsterka, která se snaží být "originální", ale jako u většiny takových to nefunguje. Za zmínku stojí kromě Pitta ještě jeho závěrečný monolog. 2+* ()

Riverin

Killing Them Softly nie je žiadna prevratná gangsterka pri ktorej nebudete môcť ani dýchať ale zrak z nej určite nespustíte. Film je podľa mňa skôr konverzačné krimi, ktoré ukazuje Ameriku (alebo svet?) z tej realistickej stránky, kde sa všetko točí okolo peňazí. No okrem kopy dialógov je tu aj mnoho surových scén, ktoré rozhodne stoja za pozretie a väčšinou sa viažu s cool Bradom Pittom, ktorý nie len že (zase) skvele zahral ale si aj pekne zprodukoval. Záver znie: Po dlhom čase konečne nejaký mafiánsky film s parádnou atmosférou, akurátnou stopážov a zopár pekne vyšperkovanými scénami. ()

DonBraso

V koutku duše bych si přál i delší stopáž,protože ke konci se šlo moc rychle do závěru.Jinak když to tak řeknu,ono je to víceméně kecání na pětníku a místama total jinde,ale nevim proč mě právě tohle by se dalo říci nic neřikající keci,který člověk slyší pořád tak bavili a Gandolfini parádní,kdy jsem se musel i zasmát při něm.Fajn máme tu jakýsi filter,jednu rvačku,jedno přepadení a pár výstřelů s jedním vzpomalovacím střihem v autě při dešti.Pak hodně politiky USA a Brad Pitta,který si veme kecací pasáže dobře z gracií.Jenom doopravdy nečekat nějakou velkou akci a typickou gangsterku,kde se postavy budou jakkoliv vyvíjet a budem o nic znát něco víc.Je to lehká jednohubka,která neřekne nic novýho a ani nedá,ale jako odpočinkový film krásně zahřál. ()

Facerr

"Amerika není země, je to jenom byznys..teď mi kurva zaplať". Takovej hezkej happyend, který končí tuhle docela nudnou podívanou, co se snaží hrát si na tarantinovský "Pulp fiction" se zbytečnejma dialogama o "velkejch" starostech ještě "větších" gangsterů na pozadí politickoekonomickýho komentáře Ameriky. Brad zahrál jako vždycky slušně a role zabijáka mu docela sekla, hudební doprovod výbornej, ale jinak je tenhle film opravdu utahanej, jako pošťáci před Vánocema. ()

Pittův Cogan nabírá posily

Pittův Cogan nabírá posily

11.01.2011

Produkce krimikomedie Cogan´s Trade, díky které opět spojí síly Brad Pitt a scénárista a režisér Andrew Dominik (natočili spolu Zabití Jesseho Jamese bla-bla), začíná lákat další zvučná jména. Prvním… (více)