Markie Trattman (Ray Liotta) pořádá soukromé karetní hry jen pro pozvané. Jednoho dne se rozhodne najmout pár zlodějíčků, aby jeho tajné kasino přepadli. Všichni okradení se zprvu cítí značně poškozeni, ale celá záležitost nakonec utichne po pěšině. Co víc, Markie se posléze v opilosti dokonce ke všemu přizná a hráči mu s úsměvem na rtech jeho prohřešek odpustí. Markie má však přece jen průšvih, a to když karbaníky přepadnou podruhé. Historce, že s tim Trattman nemá nic společného, samozřejmě nikdo nevěří. Dát vše do pořádku má za úkol Jackie Cogan. (TV Nova)

HenryIvan

Maximálne roztiahnutý film, ktorý by mohol byť vyrozprávaný za 30 minút. Mnoho vecí tu je navyše. Mnohé veci sú slabé. Nemá to ani nejaký ucelený koniec. Všetky tie politické kecy v pozadí som tiež nepochopil. Jediná vec, čo tu stojí za zmienku, je už ako vždy Brad Pitt. Ten je opäť skvelý a síce koniec je v podstate hovadina, Bradove posledné vety sú čistá pravda. Film nebol zvládnutý ani po režisérskej ani po scenáristickej stránke. ()

Franc1s

Debatní kroužek co si zařídili mafiáni v Americe, kde přijede zabiják oddělat a zjistit kdo ukradl prachy. Čekla jsem tedy více akce a méně slov a byl to přesný opak. Naštěstí film ma jen hodku a pul,tak se to dalo nějak přežít, ale za začátku to byla hustá zívačka,už jsem aji myslel, že usnu. Ani B.Pitt tomu nijak nepomáhá, ještě že se dala poslouchat ta hudba. Do kina bych na to fakt nešel...Zklamání.6/10 ()

alienemo

Bieda. Čo z toho, že herecké obsadenie a výkony sú na oskara, keď zvyšok filmu je číra nuda? Celý film sa len kecá a kecá. Nemám nič proti ale 10minutový monológ o zadku šľapky a kamennom mužstve je úplne mimo. Dialogy (a vlastne aj celý film) sa tvári strašne vážne, pokecy chcu mať hĺbku ale nakoniec je to len nafúknuta bublina nudy. ()

Kofolacik

Velmi zaujimavy film... scenaristicky velmi neortodoxny, a ludia ktori nepozerali Sopranovcov a kultove Gangsta flicks tam vela veci nepoberu. Jednu vec co kazdy ale pobere je to ze Brad Pitt aj v 50tke stale utre kazdeho nabuchaneho 20tnika z Twilightu a podobnych "hot hot" sraciciek. :) Zaverecny dialog je asi najlepsim endingom za 2012! 8/10 ()

Acrobat

Nikto v Európe mi nedokázal vysvetliť, čo je americký národ (okrem toho nešťastnou náhodou opitého a žijúceho v „slobodných“ rezerváciách.). Nikto nepredložil dôkaz. Kto je tá zberba sa pýtam. Z východného Slovenska rozlišuj len vetvy (pra)deda, ktorý ostal v Anglicku, či Francúzku, alebo zašiel aj do Ameriky a aj v 20. storočí sa pripojil ku koláži európskych národností, ktoré kolonizujú tú zem od zaparkovania Santy Marie, Niny a Pinty čo nie sú to štetky. Dominik spadol od výborného JJ ku kópiám Martinových a Quentinových prednesov, paľbou, postáv. Je po voľbách, zvyknite si. Tliachanie postáv nad hovnom, čo umocňuje vedomie obyčajných papundekľových dverí, ktorými 90 % amerických domácností chráni svoj majetok. Povedzme. Americký sen sa rozpadol a vlastne nikdy nenaplnil. Ako mám vyjsť z toho, že chlapov krágľuje nagelovaný šoumen s vedomím filozofa. Nechcem pomyslieť na to ako sa ľudia likvidujú na Balkáne a v Rusku. Nebuď hlupák, márnomyseľník a spočítaj výhody toho, že nikoho ti nie je ľúto. Nepochopil som. Amerika je egoistický business bez rovnosti ľudí? Netuším, či tento snímok ma má o tom presvedčiť. (alebo je to vlastne skvelá karikatúra ameriky skrz politiku v pozadí a scény bez logiky v popredí. Ako celý priebeh kolapsu amerického sna - tak by film fungoval. Potom hviezdy hore. Len som to nepochopil) - (videné 16.02.2013, BDrip) ()

Mira90

Zbytečný film. Nevím, jestli ty politické projevy v pozadí měly nějaký hlubší smysl, možná jsem jen na chvíli usnul... ()

waska

Dost velké zklamání, protože mimo jednu slušnou nakládačku a jednu vražednou scénu je to jen snůška vožralejch keců. A nepomůže tomu ani Brad Pitt a famózní závěrečná hláška. ()

Respex

Chuťovka. Andrew Dominik se nesnaží divákům předat unikátní pohled na svět, ale pouze pocit ze světa... a není to pěkný pocit. Brad Pitt na jedničku, režie samozřejmá a perfektní soundtrack. Za mě 4* a doporučení. ()

bakeero

Fajn gangsterská konverzačka. Pittovi role i brokovnice sedne a pro znalce žánru jsou některé rozhovory takřka k popukání. Pro neznalé to ale nejspíš bude jenom nudné klábosení o ničem. Více na Filmfanatic.cz. ()

Likan7

Totální nuda, ze které občas pouze občas vytrhne jako vždy dobrý Brad Pitt. A ještě je zajímavé sledovat film z doby finanční krize, jinak ale je Zabít tiše jedno velký nic, který Vám jen sežere hodinu a půl života a Vás to nebude bavit. ()

Shredder

Obsahovo uplne prazdny film. Vacsinu deja tvoria konverzacie, ktorych vypovedna hodnota je v postate nulova. Zvysok tvori kritika USA, naturalizmus a specificky stylizovane scenky. Cele to v postate drzi pohromade len charizma hlavnych hercov a nemohol som sa ubranit pocitu, ze podobne ako Richard Kelly po Donnie Darkovi, tak aj Andrew Dominick sa po Jesse Jamesovi utapal vo vlastnom narcisizme a preto je vysledok taky aky je. Kniha z ktorej film vychadza ma len nieco vyse 200 stran, ale viem si predstavit, ze to tam bolo vykreslene lepsie. Pre mna osobne velke sklamanie. ()

flu

Když tuctovou brakovou zápletku obalíte bezútěšnými kulisami inner cities v čase americké prezidentské kampaně a eskalujícího credit crunche, k tomu nasekáte hromadu kriminálnických hlášek a špetku explicitního násilí, musí z toho vylézt totálně cool kino, něco jako filmové "State of the Union adress" v podání zločinecké lůzy... Nemusí. V takovém případě vznikne podobně nabubřelý, ale zároveň plytký a zaoufale prázdný paskvil jako "Killing Them Softly". S bídou 40%. ()

Zewett

Ještě teď se směju scéně při podpalování po*raného auta od psů ,bohužel to v součtu se zbytkem filmu na víc než tři hvězdy není... ()

crjules

Nebylo to, co jsem cekal, ale zklamany rozhodne nejsem. Konverzacka v "coenovskem" stylu. Zajimave i vtipne dialogy, syrovost scen i prostredi , herectvi , kamera , Pitt a jedna velka pravda na zaver- minimalne kvuli ni si film budu pamatovat! **** ()

sWONDER

Scéna s odpílenou brokovnica bola zabitá :) Herecké výkony skvelé. Gandolfini rulezz! Parádna gangsterka s výbornou atmosférou. ()

Pittův Cogan nabírá posily

Pittův Cogan nabírá posily

11.01.2011

Produkce krimikomedie Cogan´s Trade, díky které opět spojí síly Brad Pitt a scénárista a režisér Andrew Dominik (natočili spolu Zabití Jesseho Jamese bla-bla), začíná lákat další zvučná jména. Prvním… (více)