Markie Trattman (Ray Liotta) pořádá soukromé karetní hry jen pro pozvané. Jednoho dne se rozhodne najmout pár zlodějíčků, aby jeho tajné kasino přepadli. Všichni okradení se zprvu cítí značně poškozeni, ale celá záležitost nakonec utichne po pěšině. Co víc, Markie se posléze v opilosti dokonce ke všemu přizná a hráči mu s úsměvem na rtech jeho prohřešek odpustí. Markie má však přece jen průšvih, a to když karbaníky přepadnou podruhé. Historce, že s tim Trattman nemá nic společného, samozřejmě nikdo nevěří. Dát vše do pořádku má za úkol Jackie Cogan. (TV Nova)

hroubek

Nechci tvrdit, že Killing them softly je špatný film, protože není, ale je prostě jinačí než jsme zvyklí.Je to dáno vyprávěním, které je zdlouhavější a tím pádem pro spoustu lidí nudnější a v samotném přístupu k postavám.Ze začátku mě film hodně připomněl filmy od Tarantina, Ritchieho nebo bratrů Coenů.Jen s tím rozdílem, že tady něco chybělo.A to něco, bylo dost důležité.Jelikož ať jsem se snažil sebe víc, tak jsem nemohl přijít některým postavám na chuť a jejich příběh mě byl ukradený.A během sledování jsem měl pocit, že čekám až konečně začne něžné zabíjení.A když to konečně přijde, tak je to úžasně natočené a nasnímané, že je na to radost koukat, jelikož v tu chvíli rádi zapomenete na pomalejší pasáže.Z postav vládne Pittův zabiják, který je od prvního okamžiku co se objeví zajímavý a charismatický.Pomalá a upovídaná gangsterka, kde místo vtipů jsou drogové výjevy a sociální podtext a zabijáci mají svědomí. ()

Terzeus

Ničím nevybočujúca gangsterka, ničím originálna ale predsa spracovaná do zlatého priemeru. Miestami je to všetko pekne nudné, samotná zápletka je v podstate len o tom ako sa gangsteri starajú o vybavenie účtov. Podivuhodne to všetko ide ako po masle bez žiadnych problémov. Tento stručný náhľad do života zločinu sa ale musí oceniť, herecké kvality to totiž má, zopár dialógov je výborných a hoci sa pritom v celku človek zasmeje skutočne len pár krát, zostáva stále povedať, že posledná scéna ma kloní k lepšiemu hodnoteniu. Do šedej atmosféry filmu totiž práve záverečná hláška Jackieho Cogana (Brad Pitt) vytláča pointu, ktorá dovtedy zdanlivo absentovala. Akosi sa celý film javí hneď premyslenejšie, škoda, že výsledný dojem to nezmení. Stále sa jedná o priemerne zrežírovanú, dobre zahranú a príbehovo priemernú gangsterku. Na tak výbornú pointu to v sebe malo ďaleko viac potenciálu. Snáď nabudúce, Andrew Dominik. 50% ()

Nyck

Kolem dokola je Killing Them Softly film úplně o ničem. Jediné, za co jsem dal dvě hvězdy, je Brad Pitt, který naprosto vyčnívá z celého filmu a bez něj bych to po půl hodině vypnul. ()

Mishqo

Killing Them Softly je veľmi zaujímavý a pozerateľný filmík avšak nijakým spôsobom nevyčnieva z radu. Atmosféra ma obišla, ale herci sú v pohode, hudba je fajn. Zápletka veľmi jednoduchá. Spomalená scéna s vraždou Markieho bola libová. A kvôli poslednej scéne, v podstate kvôli poslednému monológu, zvýšim hodnotenie. V pozadí Obamov prejav (we are one nation, one people, ...) a neskôr Jackieho apelácia naň "I am living in America. In America you are all on your own. America is not a country. America is just a bussiness. Now fucking pay me." Bez servítky zachytená americká skutočnosť v pár vetách. ()

VanTom

Osobitá gangsterka, možná by ale potřebovala trochu přidat tempo a zkrátit sice zajímavé, svižně napsané a perfektně odpřednášené, přesto zdlouhavé dialogy. Uvažoval bych i o lepším hodnocení, když mne ale strašně štvaly ty časté politické projevy Obamy / Bushe o stavu americké společnosti a ekonomiky, neustále běžící na pozadí v rádiu či televizi, které měly představovat paralely s nemilosrdným a cynickým děním na plátně. ()

fefee

Zbytočne dlhé a nudné dialógy kde sa nič nedeje hádžu tento náznakom akoby kvalitný herecky obsadený film do silného priemeru, dva a pol hviezdy 2/5*. ()

Timak

V podstatě to vlastně byla taková ukecaná historka na 12 minut roztažená do 97 minut. Pokud od toho čekáte něco jiného, tak si raději pusťte něco od Tarantina nebo snad i od Ritchieho. Tohle je prostě trochu slabej odvar a spíše se to podobá Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem - což bylo taky hodně divný. Ale přesto se na to koukalo dobře a Pittovi jsem to věřil. Nejlepší z celého filmu je pak první vražda, která je opravdu luxusně natočená. Výsledek - asi tak 60 - 65 % ()

Blue.Poison

Jako vážně? Brad Pitt? Já asi nemám slov.. Kdo tuhle slátaninu vydrží až do konce, je pro mě fakt frajer, protože já jsem to nezvládla. Proto ta jedna hvězdička, to kdyby byl v poslední půlhodině náhodou i nějaký děj, nedejbože zvrat, případně by kameramanovi trochu ustoupil parkinson. ()

klima777

One time. Two times... Zábavné, leč narozdíl od Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem postrádající vnitřní krásu. Což je vzhledem k tématu (bojíte se násilí?... bojíte se mafie?... bojíte se krize?) logické. Dobrý film od zatraceně talentovaného režiséra. Dobrý, nikoliv úžasný. P. S. Kritický podtón díla je sice trefný a vlastně více než pochopitelný, nicméně určitá pachuť kalkulu zůstává. ()

headcrab

Plochý, bez hloubky. Naprosto zbytečnej film, na kterej si za pár dní ani nevzpomenu. Totální mrhání Bradovým potenciálem, přišlo mi to jako kdyby si to odehrál s přístupem "Yea, whatever" a šel se věnovat radši jiným projektům. A to jsou gangsterky mým oblíbeným žánrem. Asi jsem už moc rozmlsanej. ()

ghatos

Úplně obyčejné zabijácké drama s poněkud zvláštním politickým podtónem. Uznávám, že poslední věta je působivá, leč ničím překvapující. Amerika byla postavena na individualismu a chamtivosti, proto se stala světovou velmocí. 49%. ()

cpt.Lynch

Elitní hercká smečka "mafiánských" herců (Gandolfini, Curatola, Liotta a Pitt) ještě nezaručují kvalitní gangsterku... Film neurazí ani zvlášť nenadchne. Pobaví a nenudí, ale po jednom shlédnutí zapadne do prachu dějin. Herecké výkony kvalitní. Dialogy občas pokulhávají. Zpomalené záběry u střelby do auta jsem moc nepochopil???--asi v rozpočtu zbylo na nějaké speciální efekty :), ale nejsou špatné. Globálně-ekonomické poselství filmu (které navíc nic neřešilo - až na poslední větu) se k tomuto žánru pramálo hodí. Dal bych 3* ale jelikož jsem se nenudil snad ani 1 vteřinu tak volím 4... ()

svobik

Záblesky stylovosti v jedné z nejuzívanějších gangsterek poslední doby. Pitt skvělý, ale ta hypnotická atmosféra, kterou ze sebe Dominik sypal v Zabití Jesseho Jamese se v tomhle případě rovná spíš nudě. Škoda. ()

Henk123

Jednu hvězdu pro Brada, jednu hvězdu za jeho závěrečný monolog. Toť vše co mne oslovilo. Další film do kategorie - Jednou a dost. Takže tak. ()

J-o-k-e-r

B. Pitt v další skvělé roli! Jako gangsterka to nepůsobí vůbec špatně, dosti to připomíná pokus anglické klenoty typu Sbal prachy a vypadni. Zajímavé hlášky, zajímavý zápletka, ale na mě to působí, že se to dalo asi zvládnout i lépe. Čekal jsem více akce, více střelby, více tak nějak všeho. Ale na nedělní odpoledne ok. ()

lofa

Nic moc převratného, místy pěkná nuda a nakonec mi přišlo, že se dívám z povinnosti kvůli Pittovi. Ale ani Brad celý film neutáhl. Hodnocení: 50% ()

Linkyc

Strašná tlachařina, většinou o ničem, politická přirovnání, tlachání, luxusní scéna zabití a zase kecání, luxusní zabití, tlachání a konec. Tak alespoň 3 hvězdy za obsazení, stylizaci a zpomalené efekty. ()

Hollohlaway

Neodsýpající slátanina s nesympatickými postavami s podivným chováním hrající si na kultovku plnou hlášek a rádoby cool zvratů a scén, které jsou ale ve výsledku jen zoufale nudné a nelogické. ()

OughJay

Tak nějak tušim, co měl Domink v plánu... Vlažný tempo, minimalistický, mnohdy i zpomalený záběry, hodně rozhovorů úplně mimo téma... Připomíná mi to kombinaci Tarantina a Nicolase Windinga Refna s jeho nedávnou peckou Drive. Velkej rozdíl je v tom, že ty rozhovory mimo téma tu byly poměrně dost nezáživný a pouze tak zabily spoustu času. To, že film ve scénách Scoota McNairyho a Bena Mendelsohna působí tak chladně a odtažitě, taky nevim jestli brát jako klad a nebo zápor. Nicméně musim pana režiséra ocenit za moc pěknejch nápadů, několik téměř uměleckejch záběrů a i za tu satiru vůči politice USA. No a Brad Pitt je klasa, jako vždy... :) Jackie Cogan: "America is not a country it's a business." ()

Šakalík

Přišlo mi to celkem o ničem. Film je natočený prazvláštně a neustále vystavuje na odiv svůj politický podtext. Daný koncept mi moc nesedl, byť v globálu to určitě není špatný film. Výborně se ve filmu prezentuje Brad Pitt – tyhle role mu sedí náramně. Film jako takový se na příběhu vykradené herny snaží ukázat, jak se v Americe dělá business – může se nám to zdát nespravedlivé, chamtivé, možná až kruté – ale tak to prostě je. Ostatně celý film krásně na konci zhodnotí Brad Pitt slovy: „Já žiju v Americe. A v Americe jsi na všechno sám. Amerika není země, je to jen business... A teď mi kurva zaplať!“ ()

Pittův Cogan nabírá posily

Pittův Cogan nabírá posily

11.01.2011

Produkce krimikomedie Cogan´s Trade, díky které opět spojí síly Brad Pitt a scénárista a režisér Andrew Dominik (natočili spolu Zabití Jesseho Jamese bla-bla), začíná lákat další zvučná jména. Prvním… (více)