Moje ségra má prima bráchu

• USA The Skeleton Twins (více)

Maggie (Kristen Wiig) a Milo (Bill Hader) žijí odděleně několik let. Jednoho dne oba jen o vlásek uniknou smrti a nečekané setkání je donutí zamyslet se, proč jejich životy nabraly tak špatný směr. A právě ve chvílích, které tráví spolu, pochopí, že klíč k nápravě jejich životů se skrývá v nápravě jejich vztahu. (Bontonfilm)

Terva

CITÁT - Možná to jinak dopadnout nemohlo......... Originální název: The Skeleton Twins. Jako komedie je to slabé a jako drama je to ještě slabší. Vůbec jsem se do příběhu nevžil. Je to nezáživné. CITÁT - Sháním román Daniel Steel......... Proč mě ten konec nepřekvapil? CITÁT - Všechno kadí, že?......... ()

kaylin

Tady se sešla skvělá herecká dvojice v roli sourozenců, kteří se odcizili, ale znovu si k sobě hledají cestu poté, co se on pokusil o sebevraždu a ona se to dověděla ve chvíli, kdy chtěla udělat to samé. Skvělé, přirozené herecké výkony, které vás strhnou a provedou vás tímhle dramatem, kde naděje umírá poslední. ()

Aljak

Zaujímavá indie dráma s poriadne depresívnym dejom. Z tej komédie som tam toho akosi nič nepostrehol, a to je vlastne aj dobre, lebo by to bolo asi viac na škodu ako úžitok. Mne tá depresívna atmosféra v podstate aj vyhovovala a mám rád takéto existenciálne filmy, hoci "riešenia" problémov tejto dvojice boli miestami naozaj absurdné, a navyše dosť neúčinné. Po scenáristickej stránke to však bolo vcelku vydarené, len škoda, že dialógy boli často dosť povrchné a vôbec sa netýkali toho, čo bolo akurát vtedy najviac akútne. ()

LaRhette

Rodinu si nevybíráme, nějakou vyšší mocí se ale rodíme právě do té jedné rodiny. Už jen tím máme něco společného a právě i jen to "málo" stojí za povšimnutí. Ústředním motivem filmu je vztah bratra a sestry. Jejich nezávislé osobní životy se hroutí, vrací se tedy k tomu, co jim zbylo z původní rodiny - sobě navzájem. Líbí se mi, jak film nenásilně poukazuje na to, co si obvykle každý z nás dřív nebo později uvědomí. Právě na tom záleží. Na tom, odkud pocházíme, na čem stavíme svou budoucnost, jak nás naše rodina vnímá a jak my vnímáme je. Drama v duších hlavních hrdinů se bere s nadhledem. Sebevražda? Stane se. Nevěra? Stane se. Je to jen život. Příjemný film s myšlenkou. ()

Lischai

Musím přiznat, že podle názvu (Skeleton Twins - které zvíře dělá ty české překlady názvů?) a prvních pěti vteřin jsem se rozhodl, že se mi ten film bude prostě líbit, a to se taky nějak stalo. Je tam melancholie dětství, podzim a dva sourozenci, co dělají humory, i když nedávno chtěli spáchat sebevraždy -- za mě dobrý. Bill Hader je podloudně sympatický od první chvíle, a na Kristen Wiig je zábavné sledovat, jak se v ní pod vlivem jejího šáhlého bratra probouzí nějaká spontánnost -- takže vás baví koukat na jejich každodenní snahu utéct drobným smutkům, co je obklopují, a fandíte jim, aby konečně dali svoje životy do cajku. Rozporuplné pocity mám jen z konce, protože je přesně do puntíku takový, jaký zhruba od půlky filmu začnete čekat, že bude. Filmy s motivem sebevraždy jsou vždycky trochu laciný trik, protože dělat drama když máte strach, že se vám zabije hrdina, to jde samo; ale Skeleton Twins jsem to nějak odpustil. Asi mám až moc rád kostlivce, podzim a smutný historky z dětství. ()

Streeper

Herci byli vážně úžasní a jejich společná "zpívající" scéna byla pro mě největším zážitkem z celého filmu. Jinak je příběh dost průhledný a moc zajímavý není, což je velká škoda, protože jinak by měl film velký potenciál. ()

dr.fish

Anglický název mnohem lépe vystihuje náladu filmu, podle českého bych čekal komedii, která se ale nekoná. Jde o nefalšované životní drama dvou sourozenců, kteří jsou na tom psychicky dost bídně, mají chuť si to hodit, ale vzájemná bratrosesterská podpora je drží tak nějak naživu. Není to veselý film, ale nabízí dobré herecké výkony a ne úplně otřepaný příběh, jen možná chybí jakákoliv energie. To je ale asi v pořádku, jak hledat energii ve filmu o lidech se sklonem k sebevraždě. Pár pěkných scén, docela povedené. 70% ()

nineweh

Bill Hader pro mě vždycky byl ten chlápek z vedlejších rolí, na kterého okamžitě zapomenu a s daným filmem si ho ani nezačnu spojovat. A pak taky ten chlápek z SNL. Ale v tomhle filmu předvedl něco neskutečnýho, takže za to ta pátá hvězda. ()

StanislachKo

Tak v prvom rade "Ďakujem" tuzemským distribútorom za takto sprznený názov. Ale za to film nemôže. Do hĺbky prepracované postavy (Hader, Wiig sú momentálne dvaja moji najobľúnejší komici, ktorí ma svojou prekvapujúcou schopnosťou zahrať plnohodnotnú drámu proste zahriakli), hudba.. taká nijak neprekvapivá na takýto druh filmu, ale pasuje a nikdy neurazí. A story ako celok šrotújúci. Dance scénu som po filme musel dať 10x po sebe. Tá bola eiffelovkou toho ako sa dá vo filme vypovedať, že aj napriek všetkému Ťa, brou proste nedokážem nemilovať... a že slovami to ide väčšinou oveľa ťažšie. ()

chelseaman22

Těžko definovat, jaká sorta diváků by ocenila schizofrenní drama o dvou narušených sourozencích, z nichž si každý přeje zemřít, ale každý zvolí jinou cestu do Dantova inferna. Obzvláště palčivým se stal fakt neatraktivity hlavní a všude oxidující herečky, jež by se spíše hodila do role dcery v proslulém Turínském koni, jež získal sošku Zlatého Jana Křtitele na každoročním filmovém festivalu v několika akrovém Vatikánu. 40% ()

Johnny.ARN odpad!

Som sa nechal zlákať názvom a v popise bolo, že to je komédia. Teda, režisér má pekne zvrátený zmysel pre komédiu. Odrazilo sa to odo mňa ako hrach od steny. Proste nie. ODPAD! ()

rockwoman

"Možná jsme se zbláznili. Co o tom můžou vědět? A když ostatní milenci zaniknou, my budeme mít pořád jeden druhého." = Jeden z momentů, kdy jsem se usmívala a společně s nima si vychutnávala nestárnoucí song (Starship - Nothing's Gonna Stop Us Now). Bill Hader v sobě nezapře duši komika = Kristen Wiig v roli tonoucí průšvihářky k němu skvěle pasovala. PS: Je fajn mít bráchu! Já bych toho svýho nevyměnila za žádnou ségru. :-) ()

venison

Já to asi nějak nestihla.. Naprosto průměrné tuctové nezávislé rodinné drama, ve kterém mají herci příjemný projev.. Bohužel mi celkově jejich problémy nepřišly natolik zajímavé, aby mě spíš film nenudil.. Možná nebyla ta správná náladička.. ()

jujec

Velice vtipný a veselý film, i když by vlastně měl být smutný. Scéna s playbeckem je naprosto dokonalá, pouštěl jsem si ji snad 10 x. Je vidět, že i závažné téma se dá natočit vesele bez patosu. ()

hroubek

Tohle mě nesedlo, tak jak jsem čekal. Když, jsem viděl trailery, tak jsem věděl, že to chci vidět, ale tak jsem pořád nevěděl co od toho čekat. Na komedie je to málo vtipný a jako drama to úplně nefunguje. I tak můžu říci, že se mě film hodně líbil. Craig Johnson odvedl velmi slušnou práci a hodně se mi líbilo jakým způsobem nám dávkuje dramatické momenty, flashbacky, hudební číslo nebo jak vykresluje postavy. Kristen Wiig je tady opět skvělá a její výkon se mi hodně líbil, a zvláště v dramatických momentech. Bill Hader tady vládne, a jeho výkon se mi hodně líbil. Mile mě překvapil Luke Wilson a jeho obyčejný chlapík, co nic netuší. The Skeleton Twins má spoustu dobrých momentů, ale má taky svoje tempo a styl humoru a vyprávění, který nemusí každému sednou, ale i tak jsi myslím, že je to dobrá podívaná. ()

Mishqo

75-80% ... Depresívna ale aj zábavná a príjemná dramédia o dvojčatách, ktoré si akosi nevedia rady so životom. V hlavnej úlohe úžasné SNL duo (Wiig a Hader). ()

VanTom

Hezká sourozenecká dynamika krášlí (další v řadě) nezávislou vztahovou dramedii o dvojici lůzrů ve středním věku, ztroskotanců na pokraji sebevraždy. Zdánlivě bez objektivních důvodů unavení životem, který je deprimuje, svou uzavřeností a neupřímností (občas se chovají jak sobecké děti) zraňují nejen sebe samé. Ve výsledku ale vznikl filmek milý a shovívavý, se skvělými hereckými výkony. ()