Moje ségra má prima bráchu

The Skeleton Twins

Komedie / Drama

USA, 2014, 88 min

Craig Johnson

Jennifer Lee

Scénografie:

Ola Maslik

Čistokrevná tragikomedie, která má možná o něco víc sklon k vážným scénám, nicméně „depkaření“ se s povětšinou černým humorem střídá celkem nenásilně. Překvapil mě docela otevřený konec, ale na to „hlavní“ došlo, takže vlastně proč ne. A pasáž s karaoke byla prostě skvělá (kýčovitá, zábavná a dojemná zároveň, s naprosto přesným vyvážením) a také díky ní film hodnotím slušnými 4*. „Nezaslouží si za ženu děvku.“ – „Nejsi děvka, tak to prosím neříkej.“ – „Vážně? Jak bys to teda nazval?“ „Jsi neposedná žena v domácnosti se sklony ke kurvení se.“(27.12.2014)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $5,284,309Tržby Celosvetovo $5,751,000▐ sladkokyslá dráma ktorá má mierne zábavné momentky ale aj dramatické, miestami to príde snaživé ale ako celok to patrične nezasiahne /40%/(24.1.2015)

Vskutku príjemný film o dvoch stratených dušiach, výborní herci a dialógy ... a ako bonus jedna precítená spevácka vsuvka.(14.1.2015)

Anglický název mnohem lépe vystihuje náladu filmu, podle českého bych čekal komedii, která se ale nekoná. Jde o nefalšované životní drama dvou sourozenců, kteří jsou na tom psychicky dost bídně, mají chuť si to hodit, ale vzájemná bratrosesterská podpora je drží tak nějak naživu. Není to veselý film, ale nabízí dobré herecké výkony a ne úplně otřepaný příběh, jen možná chybí jakákoliv energie. To je ale asi v pořádku, jak hledat energii ve filmu o lidech se sklonem k sebevraždě. Pár pěkných scén, docela povedené. 70%(10.8.2015)

Tihle sourozenci by dokonale zapadli do rodiny Pfeffermanů ze seriálu Transparent.(14.2.2015)

• - Do hlavnej role bola pôvodne obsadená Anna Faris. Nakoniec ale z projektu odstúpila a nahradila ju Kristen Wiig. (dwdb)

• - Natáčanie prebiehalo v novembri roku 2012 v newyorskom Brooklyne a trvalo 22 dní. (Patw)