Moje ségra má prima bráchu

The Skeleton Twins

Komedie / Drama

USA, 2014, 88 min

Craig Johnson

Jennifer Lee

Scénografie:

Ola Maslik
  • chelseaman22

Těžko definovat, jaká sorta diváků by ocenila schizofrenní drama o dvou narušených sourozencích, z nichž si každý přeje zemřít, ale každý zvolí jinou cestu do Dantova inferna. Obzvláště palčivým se stal fakt neatraktivity hlavní a všude oxidující herečky, jež by se spíše hodila do role dcery v proslulém Turínském koni, jež získal sošku Zlatého Jana Křtitele na každoročním filmovém festivalu v několika akrovém Vatikánu. 40%(31.12.2014)

Vždy keď pozerám takýto film, tak sa mi v hlave ozývajú slová Louis C.K - white people problems. A ja to všetko beriem. Svet je zlý a je plný nepekných vecí. Všetci sme z neho strašne zmätený a občas si pomyslíme aj na ten skok z okna, ale Skeleton Twins sú zaujímavé len vďaka ústrednej dvojici. A aj to musím povedať, že Wiig aj Hader majú za sebou aj lepšie veci. Všetko je to spravené, tým presvetleným - kvázi depresívnym štýlom. Ako keby som sa pozeral znova na Palo Alto, alebo iné podobné filmy. Doslova sa mi chce z toho filmu ožrať a močiť do kvetináča. Nevyvážené a bez schopnosti naplno ukázať niečo skutočne pozitívne. Príde mi, ako keby sa jednalo o jeden z tých filmov, ktorý sa nemusí snažiť o zaujímavosť, stačí ak sa stretne scéna z druhou presne v tom správnom timingu pesničky. Jediná naozaj podarená scéna je lip sync. Inak priemer. Taký ten šedivo modrý. Aspoň že vzťahy vymenili za rybyčky.(10.1.2015)

Anglický název mnohem lépe vystihuje náladu filmu, podle českého bych čekal komedii, která se ale nekoná. Jde o nefalšované životní drama dvou sourozenců, kteří jsou na tom psychicky dost bídně, mají chuť si to hodit, ale vzájemná bratrosesterská podpora je drží tak nějak naživu. Není to veselý film, ale nabízí dobré herecké výkony a ne úplně otřepaný příběh, jen možná chybí jakákoliv energie. To je ale asi v pořádku, jak hledat energii ve filmu o lidech se sklonem k sebevraždě. Pár pěkných scén, docela povedené. 70%(10.8.2015)

Ze začátku byla laťka hodně vysoko - tak na 80%. Ale v půlce filmu dost padala dolů a chvílema jsem se docela nudila. Námět je to určitě zajímavý. Potenciál filmu si ale myslím, že nebyl naplno využitý. Výběr herců mi taky tak úplně nesedl. Naopak hudba se mi moc líbila. Takže celkově dávám 60%.(25.3.2015)

Čistokrevná tragikomedie, která má možná o něco víc sklon k vážným scénám, nicméně „depkaření“ se s povětšinou černým humorem střídá celkem nenásilně. Překvapil mě docela otevřený konec, ale na to „hlavní“ došlo, takže vlastně proč ne. A pasáž s karaoke byla prostě skvělá (kýčovitá, zábavná a dojemná zároveň, s naprosto přesným vyvážením) a také díky ní film hodnotím slušnými 4*. „Nezaslouží si za ženu děvku.“ – „Nejsi děvka, tak to prosím neříkej.“ – „Vážně? Jak bys to teda nazval?“ „Jsi neposedná žena v domácnosti se sklony ke kurvení se.“(27.12.2014)