Neobyčejný život Timothyho Greena

• USA The Odd Life of Timothy Green (více)

Když Cindy a Jim Greenovi zjistí, že nemohou mít děti, zhroutí se jim celý svět. Pokoušejí se dál vést normální život, Cindy pracuje v místním muzeu tužek, Jim se vrací ke svému zaměstnání v továrně. Manželé se ale odmítají vzdát naděje a věří, že se jednoho dne vytouženého dítěte dočkají. Sepíšou vlastnosti a povahové rysy svého budoucího dítěte na papír, ten pak vloží do truhličky a zakopou ji na zahrádce. Jedné noci je probudí bouře, a u jejich dveří se objeví chlapec celý špinavý od hlíny. Jmenuje se Timothy, je slušně vychovaný a chová se přátelsky. Cindy je zaskočená, stejné jméno by vybrala i pro svého syna. Jim a Cindy se domnívají, že Timothy utekl z domova, pak ale objeví na záhoně velkou jámu a zjistí, že má Timothy nohy porostlé listy. (TV Nova)

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 6/10 ... Celkový dojem: 8/10. ()

Nakamura san

Njn,moc sladký,milý,no prostě po litru vína jsem u toho brečel jak mimino. Ale přestože to je více méně pohádka,tak hloubka a poselství tam je. ()

snupko13

Aj keď snaha dostať sa pod kožu divákovi skrz sympatického chlapca s lístkami na nohách bola cítiť, ja ostávam pri pocite silenosti urobiť síce z dobrého nápadu, no z nedostatku času alebo neviem čoho, film na zamyslenie, slabé... nakoniec pre mňa gýčovité sladké béčko a až na moment vlastného gólu nezábavné..možno chýbalo to čaro ako som videl pri Benjaminovi Buttnovi a pod. ()

migl

Tak "presladené" klišé až ma s toho rozboleli zuby,väčšinou ženské publikum si u tohto filmu aj dobre poplače ()

Mark1983

Byl jsem zklamán,jelikož jsem předpokládal,že se jedná o komedii,ale na celém filmu mě nerozesmálo absolutně vůbec nic,sakra!Vždyť do komedie to má hodně daleko.To je spíš jen rodinné fantasy drama. ()

blare

Mě se všechna ta skrytá poslání (pokud nějaká jsou) a metafory tohoto filmu ani nedotkly, spíš plynuly daleko za sedmero horami. Asi bych raději zasadil kus mercedesu, nebo pětitisícovky...na vzniknuvší plevel bych použil třeba chemický postřik, Fiskars, nebo bych se chlubil pravým eko-vozem. Zbytek (enormně otravní "rodiče/zahradníci") už nestojí za řeč... ()

B.kaspik

Tento film pohladil mé srdce. Krásný a dojemný příběh dvou lidí, kteří nemohou mít to, co nejvíce chtějí. Film se mi velice líbil a nebojím se dát největší hodnocení. Chytil mě za srdce. ()

fabregas1

Roztomilé, smutné, krásné, hezký příběh, hercům jsem moc nevěřil-rodiče na mě byli až moc přecitlivělí brrr. ()

skyfire

Film, který nám chce něco říct, ale vůbec mu to nejde. Film, ve kterém se vlastně nic nestane. Film, kde se objeví kluk, něco prožije a zmizí. Strašně plytké, nudné, o ničem. ()

ivanlaris

Pekný film. Dalo by sa to pozerať aj s asi 10 ročnémi deťmi. Rozprávka to nie je, ale film pre dospelých tiež nie. Taký pekný rodinný film. ()

Mr.Hackels

Pěkný rodinný film. Je to chvilkama správnej doják a chvilkama trošku moc tlačenka na city. Hezká hudba, sympatičtí herci. Každopádně originální a pohodové. Váhám mezi 3 a 4 a nedokážu se moc rozhodnout. Nakonec se přikloním ke třem. Ani nevím proč. ()

cobraSK odpad!

Rozprávka pre malých a veľkých. Milé, patetické s nulovou dávkou novátorstva v žánri. Napriek tomu sa na to príjemne pozerá. ()

klaranapoli

Tak tenhle film mě bavil bez všech okolků. :) jooo sice je divný že kluk vyleze z hlíny a má na nohou listy, ale prostě mně se to líbilo, už jen ten nápad :) ()

XTrader

Toto je pro mne vskutku prvotřídní snímek! Špičkové herecký výkony, originální téma a pozvolný vývoj celého děje. Za mne 100% ()

malyLibor

Na film jsem se chtěl podívat především kvůli mé oblíbené Jennifer Garner, která mne sice nezklamala, ale kterou zastínily výkony dvou mladých herců - CJ Adamse a Odeyi Rush. Film mne dokonale dostal. Velmi připomíná pohádky o Sněhurce nebo o Pampelišce, ale v moderním kabátě. Navíc hlavní myšlenka filmu - "být jiný je naprosto v pořádku" - byla podána velmi citlivě a celkově vše klapalo: výborné herecké výkony, skvělý příběh i nádherná příroda... takže jsem se střídavě smál i brečel a na konci byl dojatý a pobavený a vše v jednom... Bylo to moc hezké a tentokrát dávám zase jednou naprosto 100% pět hvězdiček. Jo, a na Odeya Rush jsem velmi zvědavý. Ta holka se mi tady neskutečně líbila a možná jsme viděli zrod nové hvězdy. Uvidíme v jejích dalších filmech... Pěkné komentáře larelay, predators, ivishka. ()

jenina

Film začíná skvěle. Zatetelila jsem se rozkoší, jen jsem spatřila ten urputný slejvák a ten útulný dům. Dítě s listy na nohou mě nadchlo. Hurááá, Vian a jeho Chloé s lekníny na plicích, těšila jsem se. Čímž mé uspokojení s filmem skončilo. Film asi měl být poučením o jinakosti, o dělání chyb, o tom, že se nikdo nemá vzdávat... a všechno bylo tak strašně hloupé, vykrádající. Timothy se svou kamarádkou vzdáleně připomínali dvojici z Mostu do země Terabithia, ale opravdu jen velmi vzdáleně. Všechno v tomhle filmu bylo jen jako. Jako vyčpělá kopie něčeho, co už tady bylo. Jako použitý čajový pytlík. Přesto byly ty dvě děti to to nejlepší z celého filmu. Zato rodiče byli neskutečně pitomí. Vždycky si vybrali tu největší kravinu, kterou mohli udělat, a udělali ji. Jasně, všichni chybujeme, ale vybrat si neomylně pokaždé ty nejvíc omezující a nejstupidnější chyby, to bylo hodně frustrující sledovat. Měla jsem být zřejmě přesvědčena, že jsou to ti nejvíc milující rodiče. Nejvíc chápající. Že všichni okolo jsou ještě horší. Otec, trenér, sestra. Možná ano. Ale upřímně jsem těmhle "správnňáckým" rodičům přála, že jim Timothy zmizel někam do ztracena. "Nevadilo by, kdyby měl tajemství, jen kdyby se o ně podělil." Pravila kvočnovitá maminka. A když tohle všechno dovykládali adopční komisi, světě div se, oni jim přidělili další děťátko, protože ti dva troubové slíbili, že budou dělat nové chyby. ()

Allein4

Nemám rád tento typ filmů, ale nemohu nutit přítelkyni pořád jen k akčním a sci-fi filmům :-) Pravda ale je, že občas se i v takovýchto žánrech (drama, rodinný) najde něco, co docela ujde. A tohle bylo ještě víc. Mělo to nápad, mělo to humor, mělo to nálady, které dokázalo předat. Peter Hedges to prostě umí. Jen se nenechte zmást popisem filmu, protože pak asi budete mít úplně jiná očekávání. ()