Pod kůží

• Velká Británie Under the Skin (více)

Scarlett Johansson je vyslána na Zemi mimozemskou korporací, aby zde splnila zvláštní misi. Vezme na sebe podobu dokonalé a neodolatelné ženy a využívá své přednosti k lovu neopatrných stopařů, které pak unáší na svoji planetu, kde je lidské maso považováno za naprostou lahůdku. Čím déle na Zemi pobývá, tím víc ji to k lidem přitahuje. To je však v rozporu s její rasou. (oficiální text distributora)

entokr odpad!

Scarlett tu podává herecký výkon asi jako Kristen Stewart ve Stmívání, aneb pohledy do blbce s otevřenou hubou naznačující mentální retardaci asi nějak moc letí. I když jsem žena ocenila jsem dobře stavěné tělo této herečky a nejvíc se mi na filmu líbilo jen to, když se svlíkala. Zároveň mne neuvěřitelně baví pojetí jak moderních filmů tak i umění lidmi, všude je to asi stejný, mám umělecké vzdělání a takovým nešvarem, co se všeobecně rozmáhá, je fakt, že když dílo stojí za hovno nebo by si tím nikdo ani prdel nevytřel jednoduše se to nazve "uměleckým". Bohužel asi jen já zůstanu ve vnímání slova umění jako u krásných atraktivních poutavých a okouzlujících děl. Kdo zamění odpad s uměním, tak tu mentální retardaci jen nenaznačuje. Antonymum tedy rozhodně není synonymum. Jakmile začnou mít slova opačné významy a lidi se to tak naučí používat, řítí se svět jednoznačně do prdele. ()

m62

Božemôj, takto zmršiť literárnu predlohu sa len tak nevidí. Skvelý román Michela Fabera, znepokojivý a podnetný bol úplne vykastrovaný. Zmizla živočíšna brutalita, človek ako surovina pre bitúnok, zmizlo celé pozadie konania hlavnej postavy, vykreslenie jej pocitov a myšlienok. Tá jedna hviezdička je za slečnu Johanssonovú v jej najlepšej forme v rôznych stupňoch (ne)odetosti. ()

wollfy

Takhle to dopadá, když děláš jen reklamy a klipy, někdo ti nabídne film podle knihy, ty to neumíš, tak to zkusíš udělat jako Lynch, ale nejsi Lynch, si pako a tak to poděláš. Jako velký špatný. Od odpadu to zachraňuje nahá Scarlet, krásné záběry Glasgow a okolí a super akcent místních amatérskýh herců. Holky možná ocení pár erekcí. JInak tohle není film. TO je videoklip, nataženej do filmové délky. Musíte si předem přečíst knížku, nebo aspň summary na netu abyste zjistili, kdo je kdo a o co komu jde. To z filmu nezjistíte. "mistr" se nějak neobtěžuje to vysbětlit. A za scénu s dítětem na pláži by zaslouřil pan režisér utopit v bazánu rašeliny se ztopořeným pérem. Kdo se chce mrknout Scarlet na kozy a zjisit jak si ji holí tak si přijde na svý, kdo čeká scifi, bude nasranej a kdo film o něčem, bude zklamanej. Je to samozřejmě píčovina, nepovedená, ale pokud vás mrzí čas v kině a peníze za vstupný, můžete tvrdit, jak je to umělecké, nonkonformní a pro náročného diváka. Přitom to je většinou točeno z ruky, tajně na ulici a hrají tam místní pobudové jako v Slunce Seno a autoři nedodržují ani nejzákladněší pravidla vyprávění. Scarlet vcelku slušně napodobuje britský akccent. Jo a Hádek se tam mihne, řekne dvě věty a chcípne ten kluk jde ve stopách velkýho mistra Marka Vašuta:). ()

murinvm odpad!

Bez komentáře...jelikož tomu nejspíš nerozumím...ať si každý vytoří vlastní názor...Mazací hlava mi dávala větší smysl... ()

zvejkal42

Wow, skutocne to ide pod kozu. Vizual, hudba, strih, kamera, ziadna pointa, iba ciste vnemy, ktore sa v divakovi vytvoria a bud ich vnima, alebo nie. To co som ja nakoniec citil je - kazdy z nas je pre niekoho "iny". ()

Moor8

Jedna hvězdička za kozy Scarlett Johansson, českou stopu a krásné prostředí Skotska. Celkově o ničem, tak 60 % je jen vata, kdy Scarlett jede autem. Člověk se nemůže ubránit dojmu, že to mohlo být mnohem lepší! ()

Chezzsterman

Hroznej úlet/zajimavy/neobvykly ... ale nic pro me... nicmene, verim, ze fandy si to najde. Btw, popis filmu v originalni recenzi trochu zavadejici. Sam bych asi nedosel k tomu, ze je Scarlet ufon co posila lidi do vesmiru (bez znalosti tohoto faktu by me napadlo opravdu dost jinejch moznosti, jako: "mutanti, ujety skreti a vlastne i ti ufouni"), ale budis :) ()

Dalajlada

Nedokáži ocenit umělecký film, takže se neodvážím takovýto film hodnotit. Ale musím říct, že nevím proč jsou umělecké film vždycky tak zdlouhavé. ()