Pod kůží

• Velká Británie Under the Skin (více)

Scarlett Johansson je vyslána na Zemi mimozemskou korporací, aby zde splnila zvláštní misi. Vezme na sebe podobu dokonalé a neodolatelné ženy a využívá své přednosti k lovu neopatrných stopařů, které pak unáší na svoji planetu, kde je lidské maso považováno za naprostou lahůdku. Čím déle na Zemi pobývá, tím víc ji to k lidem přitahuje. To je však v rozporu s její rasou. (oficiální text distributora)

Tempter

Opravdu vymakaná blbost. Ale strašně dobře se u toho spí. Sice vůbec nebudete vědět, jak to skončilo, ale to vůbec nevadí, protože si stejně nebudete pamatovat, jak to začalo. Neskutečná muzika, něco jako ve stylu Vlčí boudy od Chytilové, jinak vše ve stylu Majka z Gurunu. A ještě procitnutí z dlouhého neskutečného snu. Scarlett opravdu není dokonalá. Jen nevím, jestli to je dobře nebo ne. Asi ne. Ps: On ten člověk už předtím natočil nějaké filmy? Ty vole... ()

flakatos

Tak hlavní postava má pěknou postavu, skvělá hudba, dech beroucí scény přírody, příběh mimozní, ale to bylo účelem a hlavně Hádek ve Skotsku na pláži paráda. ()

SaintMichael

Tak tenhle film bych doporučil jen tomu, kdo chce vidět nahou Scarlet Johansson. Jinak to pro mě byly téměř 2 hodiny nudy, ale možná jsem to jenom správně nepochopil, nebo nedokážu správně ohodnotit tu artovou filmařinu... ()

JerryPilsen

Nezměrná nuda se v druhé půli zlomí do nepochopitelna končícího nesmyslným koncem.Těžko hledat pozitiva,snad jedině konečně nahá Scarlett. ()

StarFsh

Nie. Toto sa tak úplne nepodarilo. Glazer sa má ešte veľa čo učiť, aby dokázal natočiť ozajstný artový film, ktorý vo vás zanechá hlbší dojem, než len pár dobrých scén. Na to totiž nestačia len pekné exteriéry a nahá Scralett, na to treba aj dobrý scenár. Moje hodnotenie tohoto filmu je podobné, ako Corbijnovho Američana, ktorý trpí presne na to isté - na nevyužitý potenciál, kde rovnako, ako v tomto filme hrá hlavnú úlohu hollywoodská megahviezda. Tarkovského Stalker ostáva stále neotrasiteľným kráľom artového Sci-Fi. ()

kecal

I art, nebo jakékoli umění by mělo mít nějakou myšlenku, či smysl. Toto dílko nemělo ani jedno. Přečetl sem tu par příspěvku a smysl tohoto filmu tu asi neobjevil nikdo. Musím tomu uznat zajímavou kameru a hudbu, ale to by dalo tak na nějaký krátkometrážní film, řekněme okolo 20 minut. Takhle to byl děs. Další zklamání bylo zjištění, že nahá Scarlett není žádný terno. Doufám, že než se zase rozhodne něco ukázat navštíví aspoň párkrát fitko. Absolutně nechápu, proč do tohodle projektu šla. ()

Aresko123 odpad!

Strasne nudny film a to scificka milujem. Ani vecne naha Scarlett nezachranila tento nudny film. P.S. hrozne neznasam filmy kde sa skoro vôbec nehovori a toto je ten pripad. Nekonecne zabery auta, Scarlettky a Skotska bez jedneho jedineho slova ma uplne unudili az za hranice absolutnej NUDY ()

Umělec

Dalsi film,u ktereho premyslim,jestli ma nejakou hlubsi myslenku a nebo ne. A myslim,ze ne... Moc artove,bez Scarlett nedokoukatelne. ()

martinlepis

Podmanivý, pomalý a ufónsky film, ktorý akoby ani nebol pre humanoidného diváka, avšak v tom najlepšom slova zmysle. Pohľad mimozemšťana na ľudský svet, na zem a všetko čo k nej patrí funguje dokonale v kontraste s krásnou Scarlett a jej skvelým výkonom. Zmätenosť, fascinovanosť, strach z neznámeho v geniálnom kombe s údernou hudbou a úžasným záverom. Glazerovi tlieskam, len by mohol točiť trochu častejšie. ()

fcapab

Mám rád "divný" filmy, ale... Johansson? Co s ní všichni mají?? Bída. A ta scéna s děckem u moře? Krwa hnus! ()

pretorij

Za par nahotin a hezkou skotskou krajinu davam 1* Jinak zrejme nejlepsi role, kterou Scarlett hrala, moc toho nenamluvila a vyborne ji to sedi. Jinak 90min. Budovani atmosfery a konec. Bez poziti drog bohuzel nesledovatelne. ()

DyingAngel

Tento filmový počin sa s knihou nedá porovnať. Zatiaľ čo kniha je viac než bravúrna, excelentná, fantastická, úžasná, tento film je podľa môjho názoru absolútne nevydareným kúskom, príliš zdĺhavým a vôbec neobsiahol všetko to, čo sa dalo interpretovať z knihy. Človeku, ktorý knihu nečítal, tento film nič nedokáže dať. Určite by z toho nič nepochopil... Vtipné dialógy, zvláštni mutanti, farma, na ktorej spracovávali mäso, zlé psychické rozpoloženie mimozemšťanky - nič z toho film nezobrazil. Vrcholom boli pre mňa absolútne nepochopiteľné scény s čiernym močiarom, do ktorého Scarlett nalákala tých chlapov... Kniha svojím obsahom má veľký potenciál na filmové sci-fi/horror spracovanie. Tu sa to však vôbec nekonalo. ()

pallok odpad!

Ešte šťastie, že som na to nemusel do kina, to by som z neho zdrhol po polhodine! Dá sa vôbec takéto dielo nazvať filmom? Uff... panenkamaria. ()

anti-hil

Pro běžného návštěvníka multiplexů bude Under the Skin dokonalé utrpení. Artová stylistika, nejasný příběh, žádná doslovnost, obsahově opakující se scény, dlouhé statické záběry s nervy drásající hudbou, tvoří zasněnou kubricovskou atmosféru, která člověku svírá hruď. Zlověstná nálada filmu vychází z nerozumového strachu z neznámého, který máme chuť polít benzínem, zapálit a utíkat co nejrychleji pryč, z bytostné nelidskosti, která se ukrývá pod kůží Scarlett Johansson. Některé scény zůstanou vryty do mé paměti - setkání se s tou nelidskostí, zneklidňující cizostí ve scéně na pláži, Kryštof Hádek pod hladinou, závěrečná scéna v lese, stoupající černý kouř proti padajícím sněhovým vločkám. Pátou hvězdu nedávám za i pro mne zbytečně dlouhou stopáž. ()

Suzzie

Urcite se jedna o umelecky film zalozeny na vizualizaci a zvuku se slabymi i silnymi misty. Doporucuji pro lepsi pochopeni precist synapsi ke knize nez k filmu. Vse pak bude davat lepsi smysl. To take povazuji ta slabe misto filmu - obcasna nesrozumitelnost. Ale asi to byl zamer. Urcite nedoporucuji netrpelivym divakum. ()

BigJohn02

Tak to zase jednou bylo velké umění. Scarlett jede autem, Scarlett čumí, Scarlett se svléká (to je ta jedna hvězdička), Scarlett pokládá pitomé otázky (viz chudák se zdeformovaným obličejem, který čelí duchaplnostem typu: "Proč nakupujete v noci?" a "Máte přítelkyni?"). A to celé se táhne skoro dvě hodiny. Vypadá to, že scénárista se probral z rauše až pět minut před koncem a napsal pár řádků, které mají smysl. Takže nezbývá než poděkovat za text distributora, protože jen z něj se divák dozví, že Scarlett byla vyslána mimozemskou civilizací, pro níž je lidské maso naprostou lahůdkou a že v druhé polovině prožívá dramatické dilema. Z filmu samotného se divák totiž dozví kulový. Ale zato je tam odkaz na něco tak exotického, jako je Česká republika... ()