Pod kůží

• Velká Británie Under the Skin (více)

Scarlett Johansson je vyslána na Zemi mimozemskou korporací, aby zde splnila zvláštní misi. Vezme na sebe podobu dokonalé a neodolatelné ženy a využívá své přednosti k lovu neopatrných stopařů, které pak unáší na svoji planetu, kde je lidské maso považováno za naprostou lahůdku. Čím déle na Zemi pobývá, tím víc ji to k lidem přitahuje. To je však v rozporu s její rasou. (oficiální text distributora)

j0nathan

Artové, utahané, zvláštní, jiné a se zajímavým hudebním podkladem. Scarlett Johansson tolik nežeru, abych hodnotil výš. Film mohu doporučit pro umělecké a Scarlettové masturbanty. Pokud se chcete filmem bavit, určitě zvolte něco jiného. ()

holga

Snímek je magický. Svou hudbou i obrazem. Vizuálně je nádherný (a oproti mužským divákům si to nemyslím kvůli obnažené Scarlett Johansson). Občas jsem měla pocit, že se dívám na pečlivě komponovaný obraz a ne na film. Děj je jednoduchý, i když bez vysvětlujících detailů, což považuji za záměr a chválím. Divák není zatěžován dialogy, protože těch snímek obsahuje minimum, a může se kochat výjevy na plátně. Protože děj se vyvíjí pomalu, patří snímek spíše mezi filmy pro náročnější a trpělivější diváky. Film ovšem ještě obsahuje bonus v podobě morálního ponaučení, na které jsem svého partnera jasně upozornila: Když se muž nechá svést přenádhernou neznámou, bude zničen!!! ()

Haniczka

Syrová, čistá scifi ve stylu zkřížení Kam zmizel kurýr a Vesmírné odysei. Hudba i atmosféra vynikající. Pro nás vegetariány s buddhistickým přesahem a pro nás milovníky techniky a pokroku splněno. ()

Harpy

dosť pomaly sa odvíjajúci film, ale tým aký bol zaujímavý mi to ani nevadilo, zanechal vo mne dosť dojem, len treba mať na to takú správnu "spomalenú náladu" ako to ja volám :D ()

IvcaSammet

Under the Skin je snad totálně nejzvláštnější film, který jsem kdy viděla ... Možná taky jedna z největších hovadin, co jsem kdy viděla ... Ale přesto si mě něčím získal ... Nevím čím, nevím proč, ale když řeknu, že se mě to fakt líbilo, rozhodně nebudu lhát. Shlédnutí tohoto filme jsem lehce oddalovala. Chtěla jsem ho vidět, jenže už z ukázek se mě odrazovala forma natočení filmu a taky fakt, že nejsem zrovna fanoušek Scarlett ... Když jsem se do něj konečně pustila, prvních deset minut jsem viděla jenom z rychloposuvu ... Když se děj "rozjel" (nevím, jestli se vlastně vůbec někdy rozjel, ale řekněme, že jsem se do filmu "zadívala"), cítila jsem že, i přes to, že jsem se neuvěřitelně nudila, na tom filmu prostě něco je. Byla jsem až skoro šokovaná, jak zvláštní mystický pocit ve mě film dokázal vyvolat. Ten chlapeček na té pláži mě naprosto rozsekal a až do konce filmu jsem jej nebyla schopná vyhnat z hlavy ... Kdyby měl film třeba kolem hodiny, věřím, že bych byla schopná napařit mu všech pět hvězdiček. Bohužel ale právě proto, že jsem minimálně 40 minut musela sledovat rychloposuvem (jinak bych se asi fakt unudila), se vytratil ten "nadšený" pocit z filmu. Opravdu nevím, co mě na něm tak nadchlo, možná, že právě ona mystičnost, ze které mi až naskakovala husí kůže (a mimochodem, ta hudba byla prostě geniální!!), ale rozhodně tento film nevidím naposled. Protože to zpracování je naprosto totálně geniální!! ()

Hepy13

Tak tohle zvláštní sci-fi mi sedlo asi jako zkažený mlíko. Hrozně jsem u toho trpěl. Jedna hvězda za oblíbenkyni Scarlett a její sexapeal. ()

PhillM.

Skotsko je boží. Je tam taková mlha, že nevidíte přistávat létající talíř a krása žen dosahuje té úrovně, že se ohlédnete i za Scarlett Johansson. Tento film je minimalistická sci-fi, mlhy na blatech střídají mlhy glasgowské, ke všemu nervní hudba, nádherně divní lidi (i.e. Skotové) s nádherným přízvukem... Jedním slovem: Balada. A krásně propršené vizuální žrádlo, ke kterému si ráda vylezla čuchnout i Lochneska (zde ji hraje Kryštof Hádek). Navíc to má takovou mírně lynchovskou atmosféru a dokonce i konec. Já jsem sice místy sahal po ovladači, že to celé vypnu, než se utopím v lapací bažině na "neopatrné stopaře" (ve filmu není ani jeden stopař, distributore), ale fascinován jako můra světlem lampy jsem to dokoukal a nelituji. Mimochodem, lampička z nočního stolku si tam zahraje v jedné moc hezké scéně :-) ()

Klajnik

Má to silný námět, ale po většinu času  se děje jen to, že týpka jezdí s dodávkou a vyptává se týpků na různé věci. Filmu ještě hodně pomáhá pár velmi sugestivních artových scén, ale jako celek je to příliš odtažité, bezdějové, pomalé a nudné. ()

Muel

| Scottish Screen | Až mi je trocha smutne, že mi záver prišiel trocha priamočiaro jednoduchý, pretože pre takto setupnutú slow-burn jednohubku mi to príde ako márnenie potenciálu. Ale i tak ma Under the Skin neuveriteľne potešilo svojou štylizáciou a réžiou, takýchto filmov je fakt málo a Jonathan Glazer potvrdil, že má na to, aby natočil thought-provoking vec, ktorá ma bavila či vizuálom, myšlienkami, alebo nahou Scarlett. Pre mňa ešte o level lepší zážitok pre nevedomosť zápletky, čiže záverečný subjektívny "zvrat" je na mieste. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 | ()

sebo9629

Zvláštny film, predovšetkým ambiciózny, ale u mňa úplne nefunguje, pretože miestami som rozmýšľal či niektoré zábery naozaj museli byť vo filme. Film mi prišiel trochu nekonzistentný, miestami mal krásny a podmanivý vizuál, a inokedy je zas točený skrytou kamerou. Jednoducho niektoré časti filmu sú úžasné (všetky tie vizuálne scény, potom napríklad scéna na pláži, tá bola priam hrôzostrašná) a niektoré zas nie, našťastie tých je menej. Taktiež má tento film vynikajúcu hudbu, ktorá sa k nemu maximálne hodí, ale pochybujem, že by ju niekto len tak počúval. No a Scarlett je vynikajúca, dosť toho musí zahrať iba výrazom a ako mimozemšťanka bola uveriteľná. Hodnotenie: 7.2/10 ()

Szajter

Když se o filmu i po zhlédnutí dovzíte více z popisku obsahu filmu, než ze samotného filmu a i tak si říkáte, že to si divák fakt jen těžce domyslí, tak je něco špatně...a to mám většinou artovky rád. ()

psycho_6

naprosto hypnotická atmosféra, vizuálně podmanivé, skvěle nazvučené. Z každého záběru jde cítit láska k filmovému řemeslu. Kameraman je umělec. Skoro němý film, sci-fi které není sci-fi a atmosférická jednohubka. Buď vás to okouzlí nebo do 10ti minut vypínáte. Já se rád nechal okouzlit. 4* ()

warrenur

Zvlastny film. Aj z pohladu toho, ze sa jedna o cistokrvnu umelecku zalezitost a nie o sci-fi ako take. Scarlet, ktora bola pre mna v tomto kusku hlavnym lakadlom, je vo zvlastnej poze "nezucastnenej" zeny, co spoza volantu v uprsanom Irsku oslovuje a "bali" akoby nahodnych muzov. Kedze ju poznam i ako spevacku a z mnozstva rozhovorov i ako vsestranne nadanu umelkynu, nemal som problem, "uzit" si ju i v tomto netradicnom "sate". Spravne, sem-tam je i bez neho a ze je co obdivovat. Kedze som si obsah necital, mal som problem vnimat vsetky tie obrazy, zvukove podtony, ci vzniknute situacie. Niektore z nich maju hutnu az neprijemne mrazivu atmosferu (dvaja chlapi v "tekutine", zachrana na plazi v chladnych vodach, znetvoreny typek a rozhovor v aute, hladajuci "motorkari", "co mam v rozkroku, posvietim si"-scenka.....). Ine ma naopak neoslovili a miestami dokonca nudili. Ako znacny zapor som vnimal na moj vkus az pridlhe a zbytocne staticke zabery sem-tam este podfarbovane nervydrasajucimi pazvukmi. Odhliadnuc od tychto, ide o vizualne i zvukovo nadherny snimok. Skoda, ze nebolo menej artu a viac sci-fi a pribehu, mohlo ist o perfektne vyvazenu lahodku. Takto to vnimam, aj to len vdaka Scarlett, len ako mierne formou nadpriemerny film. Mnohi ho vsak nestravia a nudou zaspia, preklikaju alebo ani nedopozeraju. ()

honelnik

Jednym slovom - lepkave. Zabery "skrytou" kamerou su uzasne, vlastny pohlad predatora mi navodil husiu kozu. Ovsem v druhej polke sa "tempo" vytraca a je to ART jak brno. Kazdopadne zaujimave. ()

frolish

Na otazku "O com to bolo?" by som jasnu odpoved hladal velmi tazko. Kazdopadne to bol intenzivny (a velmi cudny) hypnoticky zazitok, podany minimalisticky podmanivou formou a plny podnetov pre divakove uvahy. Zo zaciatku som s tym trochu bojoval, pretoze som taketo " nevsedne psycho" vobec necakal, ale ak tomu date sancu, atmosfera vas vtiahne a stoji to za to. Dialogov je velmi malo, hlavne slovo ma hudba, ktora je vynikajuca - jednoducha, vyrazna a skvelo dotvarajaca atmosferu jednotlivych scen. Urcite to nie je pre kazdeho, ale ak ste zrovna vo zvlastnej nalade na existencialne uvahy podane v drsnom a netradicnom obale, tak je to presne ono. Skvelou suhrou zvuku a obrazu mi to trochu pripomenulo Aronofskeho prvotiny. Oficialny text distributora urcite odporucam ignororovat, nakolko film zbytocne ohranicuje a obmedzuje divakovu predstavivost. Nechajte sa viest tym co uvidite. P.S. Scarlett a jej full frontal by som po prvy raz radsej videl v inom filme, ale teda nie ze by sa to sem nehodilo. ()

heihatchi

No jo, pustil jsem si to hlavně kvůli nahé Scarlettce. Doufal jsem ale, že si z toho odnesu víc než jen její prsa. Holt je to ártovka se vším všady. Takže vás čekaj nekonečné záběry, nepříjemná hudba (v dobrém slova smyslu), hovno příběh a neustálé sledování hodinek, kdy ten film asi skončí. Musím ale vyzdvihnout výše zmiňovanou hudbu, několik krásných záběrů krajiny a Kryštofa Hádka. ()

zahadum

Kniha nebola príliš správne uchopená a pochopená...jedna sa o dosť voľnú adaptáciu ktorá zmenila smer aj význam knihy niekam do depresívnej samoty ..... kniha je komplikovaná a správne ju adaptovať je problém....Scarlett sa snažila a snažila ( POMO a zdravé ženy do fitka nemusia skákať :) . ) ()

KosiR_ksr

První minuty této nekonvenční artovky jsem s nadšením hltal ponurou a bizardní "lynchovskou" atmosféru, na které je snímek vystavěn. Bohužel navozená atmosféra se nijak dál nerozvíjí, stává se lehce stereotypní a pouze doprovází film, který se již poměrně přímočaře zaměřuje na vývoj hlavní postavy ve vztahu k lidské rase. Marně jsem čekal na nějaký ten "mindfuck", tajemno či prostor pro fantazii diváka jako tomu bylo například v nedávném snímku Enemy nebo v Lynchově tvorbě z 90. let, kdy jsem seděl se zatajeným dechem a čekal, kam to vše povede. Pod kůži tak pro mne zůstane ambiciózní a šokující artovkou, která se ovšem u mě částečně minula účinkem. 60% ()