Pod kůží

• Velká Británie Under the Skin (více)

Scarlett Johansson je vyslána na Zemi mimozemskou korporací, aby zde splnila zvláštní misi. Vezme na sebe podobu dokonalé a neodolatelné ženy a využívá své přednosti k lovu neopatrných stopařů, které pak unáší na svoji planetu, kde je lidské maso považováno za naprostou lahůdku. Čím déle na Zemi pobývá, tím víc ji to k lidem přitahuje. To je však v rozporu s její rasou. (oficiální text distributora)

Brain-D

Audiovizuální skvost, ale napínavé scény ala Lynch tu byly až moc napínavé. Rozhodně se jedná o neklasický film, který se prostě musí vdět vícekrát a to může i ovlivnit další hodnocení. PS: Scarlett je bohyně. ()

Mishqo

80% ... Strohé ale o to mrazivejšie. Artovejšie, takže určite nie pre každého. Scarlett je dokonalým zosobnením mimozemšťanky, ktorá prišla kvôli lovu, no postupne sa stávala čoraz zmätenejšou v snahe pochopiť ľudskosť. Hudba nebola uchu lahodiaca, ale bola taká eklektická, mala niečo do seba. V konečnom dôsledku aj dosť depresívne. ()

Wade

Pomalé tempo filmu s hypnotizující hudbou a krásnou Scarlett dělá s Under the Skin art film který si lehce kráčí svým příběhem. Dostal jsem od filmu to co jsem čekal a proto musím hodnotit 4* škoda jen až moc záběru pohledu dodávka ulice,ale zas nevim jestli by byl film i bez nich takový jaký je. 80% ()

zigíš

"This isn't Tesco's, is it?" doporučená dávka estetického potěšení (!) banální story v těžko stravitelné až stravující formě, sestra - nebo sousedka z jiný planety- Roegova ´The Man Who Fell to Earth´ stejně ztracená a hledající (!) když si rozdělíme obsah na dvě poloviny, ta první -seznamovací- jen nutné předivo pro sociální perspektivu, moment odcizení v té druhé -emotivnější- mírně schematické -sic- o to divácky přitažlivější ..působí stejným výrazivem režisérova opus magnum BIRTH (!) sázka na scarletin obličej se ukázala stejným trumfem jako o snímek dříve u nicol kidman (100%) tímto skromným monologem se nevyznávám jen ke své lásce k mimozemšťanům, ale i k jejich sympatizantům a Jonathanu Glazerovi ()

Marrdaa

Od Ostrova uplynulo už pomalu 10kg a tak nechápu, proč se sakra většina odvolává na nahou JohanSnovou, když ta tady průměr rozhodně nezvedá. Aspoň tu kapustu by jí mohli přestat rvát na řepu. Nalijme si čistého a pojďme si říct, že za tenhle umělecky na výši posazený snímek, by si mohl Glazer nechat "HYPNOTICKY" narůst pytel, pořídit si do něj koule, nechat si "MAGICKY" vyrašit péro, strčit si ho do prdele a vojet se sám. A šup a šup a šup ! ()

klima777

Žena, která lovila na Zemi [3,5 velmi osamělé hvězdy za dravčí kapitolku písní kosmických (tentokrát magických a surrealistických)]. ()

mcleod

Čeho se filmu nedostává v příběhu a myšlenkách, to je bohatě nahrazeno jeho uměleckým pojetím. Příběh je opravdu velmi jednoduchý, šlo by ho vyjádřit několika řádky, které by popsaly průběh první poloviny filmu, zvrat a pointu... mimochodem, to, co je v popisu výše, ve filmu není vůbec řečeno, ale přečtení je pro pochopení obsahu filmu (jako u každého moderního umění) nezbytné. Pak se může divák jen oddávat uměleckému zážitku, mě osobně film po této stránce vyloženě nadchl. Pouze po zvratu jsem se trochu bál, co za kýč z toho vzejde, ale režisér to dokázal vymanévrovat na stejnou cestu, kterou začal. Kryštof Hádek byl fajn, Scarlett Johansson hrála výborně... a je nejlepší a nejhezčí mimozemšťankou všech dob! :-) ()

Mr.KarlAdler

Z predátora obětí. Tenhle film s nevídaným, až mrazivým odstupem ukazuje celou škálu lidských emocí a přivádí k zamyšlení nad tím, jak moc jsou vlastně k užitku. Krásně se to promítá na osudu hlavní postavy, které nejdřív pocity úplně chybí - ale parazituje na nich a využívá je k vraždám. Jenže díky tomu, že na ni emoce postupně působit začnou a ona s jejich účinky silně bojuje, pro ni najednou máme pochopení a soucit. Nutí to klást si otázku, zda jí nebylo líp, pokud nic necítila – což právě význam emocí značně relativizuje (a to mě hodně baví). Kde by ale byl Gazelův nápad bez Scarlett Johansson. Ta, ačkoliv je její projev cíleně apatický, střídá značné množství výrazových prostředků a hraje doslova celým tělem – předvádí tak komplexně odzbrojující výkon. Syrovou krásu tématu i samotné Scarlett ještě podtrhují proměny civilních a artových pasáží. Jediný problém mám tak se stopáží, protože vypravěčsky je to místy opravdu rozvleklé a zdlouhavé. Ke všemu když ke zlomu v příběhu stačilo pár sekund před zrcadlem. ()

Skeksis

Nejaká čierna figurína z obchodného domu navlečená do PVC obalu akože Scarlett Johansson láka tupých nadržaných mužov do akéhosi akvárka v starom plesnivom dome, aby ich tam chvíľu marinovali alebo čo, a potom vcucli do vesmírneho kanála, aby mali mimozemšťania na tanieroch obrovskú pochúťku. Ale ona potom, že nie, nie nie, že ona to robiť nebude, a vzniknú iba problémy. Takže sa iba tára po Škótsku. Nech sa nik nehnevá, ale vrchol filmu bol, keď schmatla lampu a zasvietila si ňou do piče. ()

earl hickey

Byl to pro mě hodně těžkej film, a nemůžu říct, že bych ho zvládnul, ale kvůli Scarlett jsem ho dokoukal a některé věci se mi líbili. Ale kdybych nevěděl o čem ten film je, tak z filmu bych to nezjistil. Dávám něco mezi 2 a 4 hvězdami :-) ! ()

zolo23

Režisér videoklipov sa pustil do umeleckého sci-fi. Celý čas som mal pocit, že Glazer veľmi chce ukázať čo v ňom je, ale chcieť len nestačí. Kvalitný režisér Vás musí doslova vtiahnuť do deja, ale to sa akosi nepodarilo. Film dopláca na nesmierne deravý, jednoduchý scenár. Jedna žena, pár stopárov a stále to isté dokola. Keby nebolo "oficiálneho textu distribútora" o čom ten film je, tak by ste darmo hľadali pointu, pretože toto (celý obsah uvedený na csfd) vo filme neuvidíte. Zachraňuje to aspoň zimomriavková hudba, tá sa vážne podarila, nebyť tohto faktoru z bodovaním by som šiel určite o niečo nižšie. ()

Fony

Kolekce působivých dlouhých záběrů a skvělé ambientní hudby, jejichž smysl dohromady mi zůstal utajen... ()

BMAJTZ

Mám rád hodně divné filmy, ale tohle byl prostě divně divné. Jasně uvidíte Scarlett nahou, sice trošku tukem oplácanou ale nahou, malé plus ale zbytek je dost surrealistický a značně artový. Ke konci mi vlastně nebylo vůbec jasné o co tam šlo, což nemusí být nutně špatně ale ten wtf konec tomu rozhodně nepomohl naopak mě ještě více odradil. ()

Firebug

Už párkrát jsem byl nařčen z toho, že se mi líbí "divný filmy". Tohle byl ale těžký bizár i na mě. Být vizuálním fetišistou je pro požitek ze snímku nutnou podmínkou a uznávám, že některé scény jsou opravdu opojné. Bohužel je jejich údernost (která mě zaujala ve skvěle sestříhaném traileru) ubíjena hlemýždím tempem vypravování a téměř neexistující dynamikou některých záběrů. U těch zvlášť-extra-statických (a několik sekund dlouhých), jsem se párkrát lekl, že se mi snímek nějak "seknul". Sestříhat to tak o 30 minut, je z toho zvláštní psychedelická jízda, kterou bych si možná někdy zopáknul. V téhle podobě ale už NE. __________ poznámky pod čarou.: Scarlett je krásná baba! Podobný pocit jako u Valhalla Rising - buď to je samoúčelná úchylárna nebo na to nemám dostačující kapacitu... ()

vitekpe

Myslim, ze tahle kamerova zkouska SJ se mohla obejit bez pritomnosti verejnosti. Nebo minimalne bez pritomnosti moji. Umeleckost tohoto kousku mi zustala totiz utajena. ()

MsUtahraptor odpad!

Moment, ono to mělo mít nějaký děj? Kdybych to věděla, tak si oficiální obsah přečtu před shlédnutím! To, že není hlavní postava tak úplně člověk mi došlo, i když jsem měla podezření, že by mohlo jít o nějakou "strašně chytrou" metaforu. Podobné dilema jsem měla i u toho sexuálního unášení. Ale co se nějakých těch pocitů vůči lidskému druhu týče- ty si tam vážně domyslet nedokážu. Promarněné dvě hodiny mého života. ()

Circumscriptor

Tento film je asi najlepší argument proti tvrdeniu, že hodnotenia uživateľov na ČSFD (resp. ich aritmetický priemer) určujú nejakú kinematografickú kvalitu :)) Under the Skin je neskutočne artový, atmosférický, metaforický a transcendentálny nášup serotonergne halucinogénnych audiovizuálov. Aj keď je veľmi ťažké na tomto diele zhodnotiť konkrétne veci, tak sa o to aspoň pokúsim. Práca so strihom a prostredie filmu je neuveriteľne profesionálne a detailné; niečo na spôsob Tarkovského/Kubrickovej polostatickej verzie Farga. Scifičkovské mimozemské zábery sú čistý trip, rovnako ako pani Mica Levi s jej hudbou vyvolávajúcou celotelový enteogénny zážitok. A Kryštof Hádek je jednoznačne pán; jeho cameo ma preveľmi potešilo. Jediný herec, ktorý sa nechal zabiť a stiahnuť z kože mimozemšťankou v roli Scarlett Johansson v psychedelicky vyhajpovanom artovom filmíku. Každý, kto nepozerá komiksové a akčné filmy, ako každý priemerný slovenský malomeštiacky dôchodca nemajúci internet, by si mal Under the Skin pozrieť, popremýšľať a porozumieť mu. Takéto vecičky nevznikajú každý deň. ()