Zdá se, že Roger Brown má všechno, co si člověk může přát. Je nejúspěšnějším lovcem hlav (vyhledávačem talentů) v Norsku, za manželku má překrásnou galeristku a vlastní úchvatný dům. Zároveň si ale žije nad poměry a potají krade umělecká díla. Na slavnostním otevření galerie mu žena představí muže jménem Clas Greve. Nejen že je Greve ideálním kandidátem na pozici, o kterou Roger usiluje, je i majitelem Rubensova Lovu na kance, jednoho z nejžádanějších obrazů v historii moderního umění. Roger vycítí příležitost stát se finančně nezávislým a začne plánovat svou vůbec největší krádež. Brzy ovšem narazí na problém a tentokrát to nejsou peníze, které by ho mohly poslat ke dnu... (oficiální text distributora)

marvan

Filmové zpracování románu Lovci hlav nepřináší oproti knižní předloze žádnou další přidanou hodnotu. Suverénní filmové řemeslo, na jaké jsme z této provenience standardně zvyklí, pouze využívá možnosti obrazové zkratky a vyprávění posouvá do polohy černé grotesky. Jo Nesbø se dočkal své první filmové adaptace a dá se říct, že důstojné. Ostudu mu rozhodně neudělá a zřejmě mu získá řadu nových čtenářů. To Larssonova trilogie dopadla v nedávném filmovém zpracování o poznání hůře. Více na: http://www.moviescreen.cz/recenze/759/hodejegerne ()

noriaki

Podle preview jsem čekal něco jako "Up in the Air naruby" okořeněné o napínavé scény z krádeží obrazů. Místo toho jsem dostal temný severský thriller té nejryzejší kvality. Začátek nasvědčoval tomu, že se moje očekávání splní. Film poklidně plynul, vše bylo elegantní a uhlazené. Postupně začalo přituhovat, tempo nabíralo obrátky a nakonec se děj řítil splašenou rychlostí a dával mé paranoie pořádně zabrat. Zde se sluší poznamenat, že chování některých postav je přinejmenším zvláštní a určité scény jsou vysloveně přitažené za vlasy. Celý příběh ovšem krásně odsýpá, hlavní hrdina vypadá jako menší kopie Christophera Walkena, takže jsem neměl problém věřit všemu, co se na plátně odehrávalo a královsky si to užít. A bylo se na co dívat. Režisér umí, herci taky, atmosféra funguje na výbornou a zápletka je dostatečně složitá a přitom pochopitelná. Výsledek snad ani nemůže být jiný, než perfektní. Lovci hlav jsou dalším důkazem vzestupu norské kinematografie a skvost jakých se točí bolestně málo. Top 10 za rok 2011. ()

elanius

(12/2012, BluRay1080p) / Takže americký remake je už v príprave.....nechápem prečo....severania vedia robiť filmy dosť americky, takže jediným dôvodom asi budú doláre :). Skvelá gradácia deja a ani sekunda nudy. Pár dní po pozretí sa mi síce zdá, že je filmík ľahko zabudnuteľný, ale svoj cieľ, prieniesť divákovi skvelé napätie spĺňa na 100%...8/10 ()

Beky

Hodně překombinovaný film, kde je hlavních zápletek tak na další tři filmy!! Že to klaplo? Malý zázrak!! Verdikt: Chvílemi vadí, že nevíte komu máte fandit...a jestli vůbec je komu fandit...:))...příjemných 80%. ()

ywo666

Veľmi dobrý film. Príbeh nie je originálny ale spracovane je. V Amerických rukách by to mohla byť tuctovka. Takto v tých hovnách, krvi, blate a intrigách sledujete scénu za scénov a hovoríte si "nieee". Ani koniec sa nezapre a totálne urobí z diváka idiota. Knihu som nečitál ale vraj je veľmi dobrá. A rovnako pôsobí aj film. 85% ()

pytlik... odpad!

Film jsem neviděl, a přesto mu s náramným uspokojením napálím odpad, páč u Kon Tiki mi bylo líto Heyerdahla a u Ronji dcery loupežníka bych zase nerad způsobil trauma nějakýmu dítěti. A tohleto je v žebříčku nejlepších norských filmů třetí, když vynechám koprodukce s jinými státy, kterým se (zatím) nemám proč mstít jako Norsku. (Z toho je mimochodem vidět, jak moc spravedlivý jsem). Zkrátka, abych popsal svou norskou tragédii, já dost používám yr.no na předpověď počasí, když chci vědět, jak je venku, tak se nekoukám z okna, ale mrknu na tuhle stránku. Nooo a v neděli ty mrchy ukazovaly v Praze od půl dvanáctý hustej déšť, decimetr vody, a kdo by v takovým hnusným počasí jel venku na kole? Leda nějakej blázen nebo zpátečník, co předpovídá počasí z pohybu mraků na obloze. Noo a tak jsem seděl celej den doma a venku ani kapka!!!! Tak to teda nééé, se mnou si nikdo zahrávat nebude, hoši a dívky z yr.no, budete ještě hořce litovat, že jste si to se mnou rozházeli!!!! ()

Pavlínka9

Ten film jsem viděla před mnoha lety a byla jsem z něj naprosto paf....Měla jsem ho neustále v hlavě, protože ten název je zavádějící :) Odkládala jsem si dlouho než se na něj znovu podívám, protože jsem si nechtěla "zkazit" prvotní zážitek - tak víte, někdy se prostě váš pohled na věc lety změní..Nicméně - ten film je tak skvělě úžasný, že se u mě názor naprosto nezměnil! Je to tak surový, bezcitný, nepředvídatelné a o honbě za něčím, co člověk vlastně neví, co chce....Geniální. Vidět znovu - klidně. ()

Kicune

Vynikající severský počin podle knihy Jo Nesboheho, kterou jsem nečetla, takže nemůžu posoudit, jak moc je podobná filmu. Ovšem film samotný je skvěle natočený, stejně tak skvěle zahraný. Hlavní postavy jsou představeny v rychlosti, ale dostatečně. A hned poté se rozjede hra na kočku a myš. Pomalu se odkrývají další a další okolnosti štvaní a člověk nevěří, kam až může ústřední postava zajít, aby nespadl svému pronásledovateli do pasti. Akční, inteligentní a krvavý film se jen tak nevidí. ()

Fakipics

Jo Nesbø a jeho kniha Lovci hlav v knihkupectví nevypadala tak lákavě, ale nějakým způsobem jsem tušil, že by to mohl být hit(bylo to vystavené v regálu ''doporučujeme'') a s tímhle pocitem jsem šel do filmu(doporučil otec). Hned ze začátku mi bylo sympatické, jak herecké obsazení, tak stroze postupující děj. Norský Johnny Depp to mu dal korunu svým střílejícím rozkrokem. Zápletka strhující. Adrenalin jsem cítil až na konečníku a ten grázl Lannister, tak z něho budu mít husí kůži vždycky, když se ve filmu ukáže jako bastard. Každopádně není co řešit 8 až 9/10. Můj černěhumorný thriller roku! ()

KasparekZabijak

Úžasná, dechberoucí jízda od začátku do konce, musel jsem film párkrát zastavit a všechny dojmy vstřebat, skvělé finále, absolutní ( kolikátý už ? ) triumf severské kinematografie, oba palce nahoru !!! ()

pabulator

Mé nadšení nezná mezí nečekal jsem ,že mě ten malý,nesympatický kretén v hlavní roli dokáže takhle rozproudit krev,ale žral sem mu to i s navijákem,vcucnul mě do našláplé akce a na konci vyplivnul s jedinou myšlenkou"já chcu nášup". Thriller,který takovému Ryanovi Goslingovi z Drive sebere řidičák ani nemrkne .Btw.tlusté policejní dvojčata mě donutili vyprsknout smíchy až mě pivo teklo nosem takže spokojenost veliká. ()

dANo

Severská kinematografia opäť raz nesklamala a je som bol brutálne prekvapený z tohto filmu, lebo som nečakal taký "nárez"! Aj napriek tomu, že hlavný hrdina (aj napriek svojim fyzickým predpokladom) bol takmer nezničiteľný, tak mi to vôbec nevadilo, skôr som sa na tom dobre bavil... A to gradovanie príbehu, ktorý sa v druhej polovici zmení z krimi na hustý thriller bolo fakt dobré. Jednoznačne odporúčam, lebo tých prekvapení v spojení s týmto filmom si divák užije viacero. Super! :o) ()

Yoda sama

Mám rád tieto severské krimi-trilery. Nielen, že sú väčšinou dobre napísané a inteligentné, niekedy môžu byť aj zábavné na hranici absurdna a pekne gore, čoho dôkazom sú aj Lovci Hláv. (Ne)príjemná a hutná jednohubka. A keď je každý Nesbø minimálne takto zaujímavý, tuším si jedného skúsim aj prečítať. 7/10 ()

Maik22

Z natočení tohoto díla by si měli vzít hlavně příklad naši režiséři, ba co,celý Hollywood by se mohl učit od těchto severních profíků. Krimi - thiller, který se mi jen tak z hlavy nedostane a který budu chtít vidět znova a opět znova. ()

VasaX

Obecně jsem spíše zklamán a od opěvovaného Nesby jsem čekal něco trochu... lepšího a propracovanějšího. Hlavní linka a zápletka táhne, to ano, ale motivy a propletence často dost skřípou a celé je to děravé jak rifle na zahradu... Herecky Aksel byl fajn, Nikolaj bohužel pokulhával. Ostatní hlavní role byly takové... nevýrazné, a asi nejlepší výkony jsem pocítil více u malých roliček, než u nich. Nikomu jsem to hraní bohužel moc nevěřil, místy ani Akselovi. Což mě trochu zklamalo, protože jsem si už párkrát vykoušel, že v Norsku to dokáží podstatně lépe. Celou dobu jsem se nemohl oprostit od toho, že jsem čekal šálek mého čaje, a dostal jsem podruhé vyluhovaný pytlík. ()

fefee

Výborný severský trhriller, takéto by mohli točiť aj kvantá a nikdy sa ich nenabažím. Skvelá kamera, výborne zahrané. ()

JohnSmith

Kdybych nečetl knižní předlohu, tak bych dal určitě lepší hodnocení. Příběh je hodně zjednodušený a předělaný. Uznávám, že takhle to bylo pro nezasvěcené stravitelnější, ale pro mě je to bohužel zklamání. Ale abych jen nehanil, nutno filmu uznat skvělou atmosféru a hlavně výběr herců, kteří perfektně odpovídají předloze. Film je svižný a slušně drsný, i když ne jako kniha. ()

Jamie Lannister a kalifornské gangy

01.05.2014

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

23.02.2013

Dwayne Johnson nedávno tvrdil, že jako dítě měl rád italské „sword and sandals“ eposy s kulturistou Stevem Reevesem a snil o tom, že si jednou taktéž zahraje Herkula (nebo Hérakla, chcete-li).… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011