poster

Lovci hlav

 • Norsko

  Hodejegerne

 • Norsko

  Jo Nesbøs Hodejegerne

 • Švédsko

  Huvudjägarna

 • Dánsko

  Headhunterne

 • Německo

  Headhunters

 • Slovensko

  Lovci hláv

 • Velká Británie

  Headhunters

 • USA

  Headhunters

 • Velká Británie

  Jo Nesbø's Headhunters

Drama / Krimi / Thriller

Norsko / Švédsko / Dánsko / Německo, 2011, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Matty
  ****

  Když měříte 168 cm, musíte si to nějak kompenzovat. Roger Brown je malý muž, který chce žít na vysoké noze a s vysokou blondýnkou. Zatímco ke své manželce musí vzhlížet, jeho milenka vzhlíží k němu, což mu ale k posílení ega, a hlavně k navýšení částky na účtu, nestačí. A tak si přivydělává. Dokonalými zločiny, jež nezanechají stopy na něm a při nichž on nezanechá stopy na místech činu. Aby nicméně obhájil svou zpochybněnou úlohu MUŽE, nezbude mu, než se ve sračkách (a krvi), jimž se dosud zdárně vyhýbal, vykoupat. Projít si divočinou, shodit civilizační masku a prodělat proměnu ze štvané zvěře v lovce. Jádrem Lovců hlav je psychologické drama o krizi mužské identity, jenže ono jádro bylo vyváleno v thrilleru a posypáno černou komedií. S tím, že nikdy není dopředu zřejmé, jestli bude příští scéna zvedat koutky úst, nebo žaludek. Nevypočitatelnost filmu (v nakládání se žánrovými konvencemi i hrdinou) se dobře doplňuje s jeho nekompromisností (akorát přehnané násilí je… prostě jenom přehnané) a nadsázkou, která ale není přiznaná tak nápadně, jak by si některé situace žádaly. Někdy je tudíž vtipnější to, co čekáte, že se stane, než to, co se skutečně stane. Napoprvé ale stejně nezbývá moc času nad tím přemýšlet díky spádu, jaký Tyldum filmu dal a při němž neztrácíme přehled nejen o změnách na Rogerově těle, ale také uvnitř jeho hlavy. Buďto Aerofilm ví, jaké filmy sem z dalekého severu přivézt, anebo tamější žánrová kinematografie svými kvalitami skutečně suverénně válcuje tu hollywoodskou. Apendix: Aksel Hennie připomíná Buscemiho a film zase Fargo i jiné počiny bratří Coenů (když už byste tedy chtěli škatulkovat, což v tomhle případě dost dobře nejde). 75%(11.11.2011)

 • Fr
  ****

  PRAVIDLO ČÍSLO 5: DŘÍVE NEBO POZDĚJI SE STANE JEDNA ZE DVOU MOŽNOSTÍ - ZÍSKÁŠ TAKOVÉ CENNÉ UMĚLECKÉ DÍLO, ŽE SE UŽ DO KONCE ŽIVOTA NEMUSÍŠ STARAT O PENÍZE ... NEBO TĚ CHYTÍ....... /// Kdo znás nepotřebuje prachy. Kopu prachů... A tak Roger hraje. Hraje naplno, protože jedině tak se dá vyhrát! Jeho největší hra za chvíli začne... Taková variace na záchranu svý prdele před našláplým magorem. Profesionálně napsaná, dobře natočená, zahraná a omotaná solidním dějem. Takový – od všeho trošku, svižnej děj a hlavně dost napětí. Bez zbytečnejch keců, jednoduše, bez nějakýho vymejšlení Roger koná a já furt přemejšlím, jestli je to přednost nebo slabina. Přehnaný? No a. Je to dost dobrá zábava! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou napsal Jo Nesbo číst nebudu. 2.) Zjistím, jak má vypadat policajt, aby fungoval jako airbag. 3.) Na americkej remake čekat nebudu. 4.) Thx za titule ,,roky101“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ***(2.12.2011)

 • Cervenak
  ****

  Už od začiatku je jasné, že sa ten heist riadne poserie, ale že to zhruba od polovice chytí náznaky takmer exploatačného survival hororu, to je celkom pecka. Nabité nápadmi, občas zábavne absurdné (traktor), občas ultrabrutálne a fyzicky intenzívne, celý čas šmrncovné a nepredvídateľné. Jediná výhrada ide voči Waldauovi, veľmi som mu to, čo mal hrať v druhej polovici filmu, neveril.(29.11.2011)

 • NinadeL
  **

  Překombinované norské akční lásky her. Každopádně bylo potěšení setkat se s Synnøve Macody Lund, ale nebylo potěšení seznat všechny ty klišé kolem dokola. #čsfdprojekce(11.11.2011)

 • cheyene
  *****

  Povedený krimi thriller, který na svém počátku rozhodně nenaznačuje, jakým směrem se bude ubírat. Zápletka je skvěle napsaná a dobře převedená na filmové plátno, charaktery postav jsou napsány tak, že člověk neví, co od mnohých čekat a sympatie k nim se různě přelévaly. Od toho, co však začal být Roger pronásledován a schovával se v latríně nebo si holil hlavu, jsem již nepochyboval o hodnocení. Napínavé, drsné, ne příliš předvídatelné, seversky chladné a dobře natočené.(3.4.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace