Zdá se, že Roger Brown má všechno, co si člověk může přát. Je nejúspěšnějším lovcem hlav (vyhledávačem talentů) v Norsku, za manželku má překrásnou galeristku a vlastní úchvatný dům. Zároveň si ale žije nad poměry a potají krade umělecká díla. Na slavnostním otevření galerie mu žena představí muže jménem Clas Greve. Nejen že je Greve ideálním kandidátem na pozici, o kterou Roger usiluje, je i majitelem Rubensova Lovu na kance, jednoho z nejžádanějších obrazů v historii moderního umění. Roger vycítí příležitost stát se finančně nezávislým a začne plánovat svou vůbec největší krádež. Brzy ovšem narazí na problém a tentokrát to nejsou peníze, které by ho mohly poslat ke dnu... (oficiální text distributora)

blackrain

Severské kriminálky jsou malinko někde jinde, než na co je přivyklý obvyklý požírač filmových produktů. Jdou si svou vlastní cestou a proto působí jako svěží vítr a na to já slyším velmi dobře. Hlavní postava mi nebyla vůbec sympatická, ale sem se hodila naprosto přesně. Knižní předlohu jsem přečetla nedávno jedním dechem. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Od filmového zpracování jsem dostala přesně to, co jsem potřebovala. ()

Remedy

Rozdíl mezi tím, co jsem očekával a tím, co jsem dostal, je až moc obrovský. Headhunterne je takový brutální severský pulp, správně chladný, mrazivý a vyvážený rozumnou dávkou ironie a nadhledu. Mrazivé momenty si moc nezavdají s tím nejlepším od Finchera, scénáristický twist, kdy se to „všechno tak nějak posere“, se důstojně vyrovná Coenovcům a poctivá řezničina dává vzpomenout dříve stejně poctivým US oldschoolovým kouskům. S celou tou půvabnou melancholií Skandinávie a ne úplně předvídatelným závěrem se můžou „LovciHlav“ v klídku ucházet o statut zahraničního filmu za rok 2011. Já bych jim to upřímně přál, i když „upřímně“ pochybuju vůbec o nominaci. Rád bych se mýlil, protože invence je v tom opravdu obrovská. ()

Kaluž

Mladý Chris Walken si to traktorem štráduje napříč norskými stráněmi a v patách má psychopata, který mu možná pigluje manželku. Úderný zběsilý thriller severského střihu, jemuž nechybí zdravě ulítlý humor. ()

topi

Vynikající thriller, místy hodně krvavý, což rozhodně nebylo na škodu!! Perfektní scéna se psem, ta mě teda dostala! Skvělej námět, výborná režie a perfektní herecké výkony dělají z tohoto filmu unikátní záležitost. Málem bych zapoměl na výbornou hudbu! ()

Maq

Mám rád detektivní příběhy, kde se věci zvrtnou a následně kumulují další a další nepředpokládané situace a problémy. Je to víc ze života než geniálně promyšlené plány. V daném případě to dlouho vypadalo jako ten první případ, a byl jsem naprosto spokojen. Pak se do toho vmíchal prvek komplotu, a to už se mi pozdávalo míň. Nicméně jako celek tahle detektivka stojí vysoko vysoko nad hollywoodským standardem. Navzdory pitomému gelu na vlasy. ()

slunicko2

Napínavý svižný snímek zcela bez vaty. 1) Typicky skandinávský bezemoční mix to nakonec přece jen neunesl a rozdělil postavy na kladné a záporné._____ 2) Výraznou roli ve vyznění filmu sehrál 36letý přitažlivý Aksel Hennie (zloděj obrazů Roger Brown)._____ 3) Knižní předlohu jsem (zatím) nečetl. ()

Vampireman

Neskutečně funkční žánrový mix s přesahem a dávkou realistična. Roger Brown je po dlouhé době postava, kterou jsem chtěl ve filmu vidět. Lovci hlav překvapují, baví, těší. 4,5* ()

Thomassi

Když se chce, tak Norové dokáží udělat stoprocentní thriller, tak jak je napsáno na posteru. Pro mě je to možná největší překvapení roku. Lovci hlav jsou sice ze severu, ale místami to působí jako americká detektivka. Jenže tento film v sobě skrývá vše, a proto je tak unikátní a chytrý zároveň. Ať už to je napětí jako řemen, sem tam se dokonce člověk i pěkně lekne. Má v sobě styl, má v sobě humor, a vůbec mi nevadilo, že určité pasáže působily humorně, naopak, dodávalo to celemu příběhu právě tu stylovost. A když už jsem u příběhu, tak ten je opravdu dopilovaný do největších detailů. Já si říkal, jak je možné toto, a jak tamto, když předtím tam bylo něco a dohromady to nedávalo smysl. Pak ale přišel závěr a ve stylu Ameriky byly všech záhady zodpovězeny a člověk si řekne: "Aha, tak proto, vždyť to je logický." Celou dobu jsem se skoro nehnul a užíval si to, proto prostě za pět a basta. Je to pecka a rozhodně doporučuji. ()

Helo

Co se od počátku tvářilo jako upovídané drama o zlodějích obrazů se po zhruba půl hodině proměnilo v thriller tak hutný, že bych ho chvilkami nazval snad i hororem. Velký pozdrav pro Jamieho Lannistera, který opět předvádí, že záporáci mu nejsou cizí. Ale naprostá herecká jednička v tomto filmu je Aksel Hennie, který ze začátku vypadá tak nesypmaticky a slizounsky, až vás napadne, jestli on není tím záporákem. I když ho ze začátku nebudete mít rádi, během jeho pokusů o přežití už s ním budete soucítit a budete tajit dech spolu s ním (kdo viděl, ví :) ). ()

Herr_Flick

Vůbec nevím, kam Lovce zařadit. Na tohle přece jen od seveřanů nejsem zvyklý. Hollywoodská inspirace je zde totiž cítit takřka v každé scéně a to je škoda. Kdyby tenhle akční nářez nebyl tak nadsazený, byl by u mě za plných. Při jeho sledování se mi ale občas zvedl žaludek, jindy jsem se nahlas smál. Ve výsledku jsem se ale velmi slušně bavil. ()

togaf

Začátek je jak Aféra Thomase Crowna, ale pak se to příjemně rozjede. Akce střídá akci a v krátké přestávky mezi nimi vyplňuje černočerný humor. Ještě že v závěru všechno tak hezky vysvětlí, protože bych jinak ve všech těch zbraních a mrtvolách měla zmatek. ()

m@rz

Začátek je docela o ničem, ale film se postupně rozjede a jen čekáte, co dalšího přijde. A konec opravdu stojí za to. ()

FilmFan24

"Jmenuji se Roger Brown, měřím 168 cm a to je víc než dost! Víc vám už neřeknu!" Tak to bylo moc dobré. Mrazivý norský thriller okořeněný humorem tak černým až jsem z toho zbělel! ()

Duotone28

Po dlhom case skvely thriller, kde som sa bavil az do konca. Toto ale skandinavci vedia bravurne, cize ziadne nezelane prekvapenie:), nazdar ()

Aiax

Coenovi v norském podání. Ďábelský mix nepředvídatelných zvratů, nekorektní krvavosti a televizní nevinnosti. Jestli tohle fakt natočí v remaku Coeni s Buscemim a Eckhartem, jak tu kdosi navrhl, vpálím tomu bez milosti pětku mezi oči. ()

TominoLa

Někomu může vadit přehnanost a množství zvratů. Jsem rád, že to není můj případ. Chlapáci z Norska těžce zabodovali a já byl slušně naplej. 9/10 ()

Dont

Napínavý skandinávský thriller, který vás nenechá chvíli v klidu a kde nejsou žádné kladné postavy. Hlavní hrdina totiž není žádný sympaťák, přesto se s ním během filmu asi ztotožníte a fandíte mu. Jedno se Norům upřít nedá, thriller rozhodně umí natočit lépe než my. Pár scén je opravdu jen pro otrlejší diváky, ale zase se tomu nedá upřít originalita, např. pes a traktor nebo kadibudka. ()

Skip

Ten film měl parádní rozjezd, až jsem si spokojeně vrněl, ale najednou tomu začínala docházet šťáva, až se to změnilo v jakousi podivnou honičku, která měla někde hlavu, ale pata jí chyběla, nebo naopak. No a důvod toho všeho utíkání a pronásledování byl takový hodně prachmizerný. Nakonec tedy spíš průměrný film. ()

marleyy

95% Kino. Ty kráso, tomu říkám ryzí syrovost. Tak krásně vystavěný příběh jsem dlouho neviděl. Brutalita se krásně snoubila s černým humorem. Měl jsem indicie, že to bude chladný snímek, ale opak je pravdou, nabitý je emocemi až po okraj. Jo Nesbo se jistě stane mým oblíbeným spisovatelem. ()

Jamie Lannister a kalifornské gangy

01.05.2014

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

23.02.2013

Dwayne Johnson nedávno tvrdil, že jako dítě měl rád italské „sword and sandals“ eposy s kulturistou Stevem Reevesem a snil o tom, že si jednou taktéž zahraje Herkula (nebo Hérakla, chcete-li).… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011