• Kanada

• Francie

(Francie)

Drama / Romantický

Kanada / Francie, 2011, 121 min

Snad poprvé jsem se setkal s tím, že muzika od Sigur Rós mi nedokázala navodit patřičnou náladu ve filmu. Café de Flore je zajímavý film, ale Kanaďani ho natočili tak nějak ledabyle, že já jsem se nedokázal do jednotlivých postav dostat. Třeba ten DJ, to byla vyslovená emotivní a hlavně vztahová ždímačka. A já to přešel jako by se nechumelilo. A to i přesto, že hudební podkres byl skvělý. Určitě to mělo něco do sebe, ale chyběla mi větší pointa, u který bych mohl ke konci říct, že tohle je vážně hustej film.(29.12.2012)

Tohle bylo jak z knihy Edgara Cayceho či u nás Marty Foučkové, doporučuji přečíst pro lepší pochopení filmu. Jak tady čtu ty "confused" komenty, tak by ta osvěta byla k užitku, bez těchto "vědomostí" totiž nejde NIKDY toto dílko plně pochopit a smysl tématu rozplést, proto taky zůstane pro mnohé, cituji viz níže( či výše) : "částečně zašifrované". Vanessa má krásnou mezeru mezi zubama, škoda, že jsem v mládí nosil ty rovnátka. ;-) Navíc Sigur Rós to tam nandavali jako Gerendáš...(21.11.2013)

Těžko se mi hledají slova. Neuvěřitelný zážitek, který budu často opakovat. Opět film, u kterého po každém zhlédnutí najdu něco nového. Mozaikovité vyprávění dvou dějových linií odehrávajících se v odlišných dobách, vás nutí se soustředit na každou vteřinu. Zdánlivě rozdílné příběhy jsou přesto spojeny (netradičně vidinami minulého života). Tenhle film mě pohltil hlavně soundtrackem (miluju Sigur Rós a k tomu ještě Pink Floyd) a tématem spřízněných duší. Já osobně na spřízněné duše věřím a nevzdávám se naděje, že ji jednou najdu (Jaký význam má pak se citově pojit k někomu, s kým nemáme společné zájmy? Nedivím se počtu rozvodů, když už si ve stáří nemají co říct.). Všechno hezké bohužel jednou končí a tak bohužel skončil i tento film. „That band puts me in a good space. It's as if they play just for me.“(26.1.2014)

• predators

Tak tady se asi povedou pořádné spory! Není se čemu divit, zvolená látka by sama o sobě vystačila na půl hodiny, ale tady se jde do hloubky lidské duše. Jakoby bylo v zájmu natočit mistrovské dílo, pohrávající si s každičkým detailem. Pravděpodobně se diváci rozdělí na dva tábory, jeden bude vyzdvihovat Cafe De Flore do nebes a ten druhý těžko rozdýchající pocity, které v něm toto drama vyvolalo, se bude utápět v myšlenkách "co to sakra bylo?!". Ale i o to tady šlo a závěr vám dá pořádnou ránu. Já se přikloním ke druhé polovině, i když uznávám a věřím, že pro někoho tohle může být maisrtštik a pětihvězdičkám se nedivím...a za hodinu vás to začne žrát a trochu tomu pomůžete...a druhý den jste z toho zase ve sračkách :-) 30%(21.7.2012)

Přiznám se, že jsem ty spřízněné duše tak úplně nepobral a DLOUHO jsem se snažil spojovat si vše dohromady, což jen umocňovalo nejasnosti. Takže možná silný příběh, ale dost pomalý a pro mě zůstane navždy částěčně zašifrovaný.(24.3.2012)

• - Kaviareň Café De Flore skutočne existuje, nachádza sa na jednej z najdrahších ulíc v Paríži a za svoj názov vďačí rímskej mytologickej bohyni Flore. Vedľa nej sa nachádza ešte jedna kaviareň, ktorá s ňou súperí, podobne ako vo filme súperia dva príbehy. (hajner)

• - Film získal cenu Nejlepší kanadský film roku 2011. (vesper001)