• Kanada

• Francie

(Francie)

Drama / Romantický

Kanada / Francie, 2011, 121 min

Režisér zvláštním způsobem pracuje s narací - dvě časové roviny, které navíc skáčou v čase, zajímavá hra s hudbou i kamerou. K tomu výborné herecké výkony a tušení něčeho, na co divák čeká 120 minut.. a netěší se na to. Perfekcionistické - přesto mě to nedokázalo zcela pohltit.(5.4.2013)

Jak to ti kanadští režiséři dělají, že dokáží vyprávět příběhy netradičními filmařskými technikami a já pak film sleduji s velkým zaujetím až do úplného konce. Naposledy jsem něco takového prožíval u filmu Mr. Nobody.(15.5.2012)

Přes ten podivný/pomalejší začátek se z toho nakonec vyklubalo drsné/smutné a přesto hřejivé drama. Musím se přiznat, že během první půlky jsem se trochu ztrácela a nemohla jsem najít pointu snímku, nebo snad jen náznak nějaké myšlenky, která to vše vysvětlí- ale druhá polovina mi to celkem vynahradila. Hodně silné tři hvězdičky- taky by se dalo říct, že 3,5. - ----Antoine:" If only it'd been a masterpiece. No. A pleasant little tune. Almost banal, but that makes you want to stop. Look around, seize the moment. That makes you see life the way it should always be. Beautiful. You know? Complete strangers, all smiled at me, like they understood my joy, at seeing life the way I see it, thanks to music." Psychologist: "They smiled because you smiled." Antoine: "Prick my bubble. I wasn't smiling. I mean, I was smiling, thinking about what I was feeling, experiencing, what music brings to my life."----(20.10.2012)

Těžko se mi hledají slova. Neuvěřitelný zážitek, který budu často opakovat. Opět film, u kterého po každém zhlédnutí najdu něco nového. Mozaikovité vyprávění dvou dějových linií odehrávajících se v odlišných dobách, vás nutí se soustředit na každou vteřinu. Zdánlivě rozdílné příběhy jsou přesto spojeny (netradičně vidinami minulého života). Tenhle film mě pohltil hlavně soundtrackem (miluju Sigur Rós a k tomu ještě Pink Floyd) a tématem spřízněných duší. Já osobně na spřízněné duše věřím a nevzdávám se naděje, že ji jednou najdu (Jaký význam má pak se citově pojit k někomu, s kým nemáme společné zájmy? Nedivím se počtu rozvodů, když už si ve stáří nemají co říct.). Všechno hezké bohužel jednou končí a tak bohužel skončil i tento film. „That band puts me in a good space. It's as if they play just for me.“(26.1.2014)

Veľmi zaujímavá artovka. Vo svojej podstate jednoduchý príbeh, ale originálne natočený a dobre zahraný... Aj romantické aj psychlogické. Vzájomné prepletenie motívov bolo v skvelej rovnováhe s režisérskym prístupom i hudbou...(21.11.2013)