poster

Café de Flore

 • Kanada

  Café de Flore

 • Francie

  Café de Flore

  (Francie)

Drama / Romantický

Kanada / Francie, 2011, 121 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Bubble74
  ****

  Milovat znamená nejen někoho pevně držet, ale v pravý čas ho dokázat i pustit. Café de flore překvapí jako tichá voda. Svou sílu čerpá z rozházeného stylu vyprávění, luxusního soundtracku s chytlavým songem v titulní roli a z pointy, která může působit jako zázračný lék na všechna zlomená srdce. Ať tomu věříme či ne.(9.3.2012)

 • IQ Tiqe
  ***

  Přiznám se, že jsem ty spřízněné duše tak úplně nepobral a DLOUHO jsem se snažil spojovat si vše dohromady, což jen umocňovalo nejasnosti. Takže možná silný příběh, ale dost pomalý a pro mě zůstane navždy částěčně zašifrovaný.(24.3.2012)

 • nunka
  *****

  Film, ktorý si ma z úvodu získaval len veľmi pomaly a v závere ma maximálne opantal práve tým, ako bol podaný od začiatku do konca. Originálne spracovanie spojené s maximálnou kreativitou v namixovaní - hudba, dialógy, atmosféra. Café de Flore má svoje fluidum a srdce. Jeho obsah je krehký, má až magické prvky a forma je veľmi efektná a neokúkaná. Je to umelecký film, iný ako ostatné. Krásna myšlienka zaoberajúca sa tým, že pre každého z nás niekde existuje spriaznená duša, ktorá má kľúč k nášmu srdcu. Môžme aj nemusíme s ňou prežiť celý svoj život a od toho závisí aj naše šťastie.(28.10.2012)

 • dr.horrible
  ***

  Zlatý minimalizmus!Toľko hudby a násilných strihov v dráme (!!!) som veru ešte nevidel.Režisér ukájajúci sa na zbesilej forme po celý čas odpútava divákovu pozornosť od dvojpríbehu,ktorý by sa dal zhrnúť jednou vetou a neustále sa tvári že ide o niečo nesmierne hlboké.Ibaže ten príbeh je natoľko jednoduchý,že ani opakované na seba skladanie (miestami) zdanlivo nesúvislých časových rovín nezmaže dojem,že minimálne polovica deja je vo filme proste navyše.To je na tom paradoxne najlepšie.Tá pointa - akokoľvek je samoúčelná,filmu rozhodne pridáva.Horšie je to ale s nudou.Nekonečnou a bolestivou.Režisérov zámer mal na mňa presne opačný účinok.Prečo som sa vlastne na Café de Flore tešil??(30.1.2013)

 • Dzeyna
  ****

  Opravdu krásné a zajímavé. Příběh, který mě nutil přemýšlet, protože jsem dlouho nechápala souvislost mezi dvěma časovými liniemi, nakonec se vše samo krásně ukázalo a moje hlava si mohla odpočinout a užít si zbytek snímku. Výborné drama o životě a připoutanosti k někomu. Ještě navíc prostředí Francie s Vanessou Paradis, která dle mého názoru není moc hezká, ale něco v sobě má. Film s postiženým chlapcem a dívkou - přece jen člověk necítí až tak velký soucit, takže si to celé užije na 100%. Hodila by se otázka: Opravdu existují spřízněné duše? .. Jelikož na to nám chtěl asi celý příběh odpovědět, ale záleží na každém, jak to na něj celé působilo. Ovšem hodně kvalitní a originální snímek. Zajímavá hudba, prostředí a herci.(10.6.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace