Vodnické zpívánky

• Japonsko Onna no kappa (více)
Drama / Erotický / Fantasy / Muzikál
Japonsko / Německo, 2011, 83 min

Erotický film snímaný Christopherem Doylem, dvorním kameramanem Wonga Kar-waie, muzikál s hudbou francouzsko-německého multižánrového dua Stereo Total a okatě laciná burleska s japonským vodníkem – tím vším je rozverná německo-japonská koprodukce vycházející z konceptu pinku filmů. Japonská oblast erotických snímků, která proslula coby pole pro tvůrčí realizaci osobitých tvůrců, se tentokrát místo na domácí diváky obrací na mezinárodní festivalové publikum. Výsledkem je fantasmagorický žánrový guláš překypující exotickými atrakcemi, lascivními vjemy, bizarními dějovými zvraty a absurdním humorem. Ústřední postavou je kappa, japonská obdoba vodníka, jenž má tuze rád okurky a sumo, ale ještě radši vyvádí lidem naschvály. Postava z lidových bájí zde převrátí naruby život i kalhotky třicátnice, která pracuje v továrně na zpracování ryb v přímořské vesničce a chystá se na svatbu se svým partnerem.. (MFF Karlovy Vary)

Vignette

Jednoznačně nejšílenější film letošního festivalu :-))). Spousta vody, sexu, okurek a muzikálových čísel- to prostě musíte vidět! Drog netřeba, tvůrci se jimi nadopovali i za vás :-D ()

Courtemanche

Podobné fantasy já rád, porovnávám - třeba korejský Garoojigi je úlet jak blázen -, ale tento je takřka o ničem. Takový nedodělaný-prázdný. ()

Pedross800

A já měl vždy za to, že Kappa je sportovní oblečení a von to ve skutečnosti japonské hastrman s obří vroubkovanou výbavičkou, kterou si rády vochutnávaj slečny japonský. Bóóóóže tohle bylo tak ujetý a bizarní, že to bylo aj na mě moc :-))) a ty jejich songy a tanečky, tož ty mě dostávaly do kolen..... zlatej Míša Davidů. Fakt neskutečná chujovina, to se snad ani nedá hodnotit. Stále nevycházím z údivu co vše na té túře Japonskem ještě zažiju, ale prdel je to velikááíá..........hai! "Tour Japonskem zhýralým, temným a hříšným." ()

Composter

Pokud neznáte japnonské masakry podobného ražení (Katakuri-ke no kôfuku), je zřejmě zbytečné cokoliv popisovat. Snad jen pro ty z vás, co jim je nad 25..: zkombinujte Malý televizní kabaret a raného Davida Cronenberga. K tomu kopec nadšení pro věc a herce, co s vážnou tváří zahrají sebevětší kravinu. Výsledkem je zábavný horor plný romantiky, zvráceností a sexu v infantilním hávu doplněný o skvělá hudební čísla :) ()

bloodvomit

Já... já... do teď nejsem schopen slov. A to je to už zhruba 20 hodin co jsem měl možnost shlédnout na MFF KV tento opus magnum. Opravdu nevím co o tom napsat. Film by bylo lépe hodnotit skrze WTFs/min. Je to opravdu ŠÍLENÉ!!!! Absurdní nonsensuální burleska jak bylo inzerováno ;) ()

Ondracius

LFŠ 2011: Absurdně zábavní, perverzní, zpívající "film". Pinku nepinku, tohle nejde hodnotit jinak než odpadem, nebo 100% :) ()

Shimargh

Napůl porno a napůl pohádka, navíc moc hezká a křehká. PS: Se svými tanečními kreacemi a zpěvem bych se tam ztratil a skvěle bych zapadl hehe. ()

Zyne

(MFF KV 2011) Film vzbuzující tak rozporuplné reakce, jak je pro japonské šílenosti příznačné. Ve filmu uvidíte ty nejšílenější scény hrané a předváděné s tou největší vážností či s takovým přednesem, že to, co je předváděno těm lidem, co to na plátně předvádějí, prostě nepřijde ani trochu divné (: Nikde jinde jen tak neuvidíte felaci "huge" vodnického penisu či orgasmus zakončený výbuchem a zmizením vrcholícího "šukmana" (: Film, který se může pohybovat buď je ve spod hodnocení, nebo naopak na jeho vrcholu. A i přes tuto větu nakonec hodnotím tak nějak uprostřed, protože, ač je to blbost a brak, spolehlivě to pobaví, aniž by člověk musel být pod vlivem, a také protože hudební složka filmu je prostě skvělá (je ale upozaděna pohybovými a pěveckými kreacemi...) ()

Mouzon

Ten film je vlastně daleko spíše multiplicitní kritikou produkčních a žánrových schémat a klišé, než aby sám o sobě přinesl nějakou přidanou hodnotu nebo skrýval hlubší smysl. Možná, že tou hodnotou mělo být zjištění, že to jsou právě parodovaná schémata a klišé, co onen "smysl" postrádá. Naneštěstí pro tento snímek, ať už jsou zmiňované konvence jakkoliv vyčpělé a zvětralé, na rozdíl od VODNICKÝCH ZPÍVÁNEK smysl mají. ()

LuccinyFilmy odpad!

Tenhle "film" je zcela mimo hodnocení, na to by ještě byla třeba možnost WTF - a přitom nevíte, jestli to "co to ku*va ..." směřujete na plátno nebo na sebe, že poslušně sedíte a díváte se na to. ()

Kontractor

Takhle dlouho jsem se nezasmal, opravdu vyborne, karikaturni, dokonce i pri erotickych scenach. Kdo nezná Japonskou tvorbu bude v tom hledat neco, co v tom neni (Je to parodie na Japonskou pornografii, legendy, na lidi, a samozrejme na choreografii). Ctyri hvezdy, protoze na muzikal tam je malo pisni a prechody do hudby/tance jsou ohybane pres koleno. ()

Snake.Charmer

Nehodnotitelná šílenost. Buď za 5* nebo odpad!. Nic mezi není. Záleží jenom na divákovi, míře jeho zvrhlosti a jeho momentálním rozpoložení. Prostě anální perla. ()

inutihar

Výborný námět, pár vynikajících vtípků, několik scén, které by v jiném filmu rozhodně nebylo možné vidět na velkém plátně, ale jinak poněkud nezvládnuté až nudící. Japonci umí mnohem lepší kousky. Febiofest 2012. ()

Five By Five

Herci si očividne túto šialenosť užívali - bohužiaľ ja už až tak nie... Rozpis žánrov: Dráma? Fakt? A ja celý čas že komédia... Asi by som mal odobrať aj tú jednu hviezdičku... Erotický... no, možno keby tie herečky boli aspoň trochu krajšie... Fantasy... snažili sa ušetriť tým, že masky dali vyrobiť žiakom zo základnej školy? ... Muzikál... neviem z ktorého blázninca ušli, ale mali by si ich pochytať späť... ()

Hank

Ne, ne, ne! Vodníky mám rád pečené, vařené nebo smažené, na másle, na pepři i obalované, ale nikoliv hopkající, zpívající a souložící ne! ()