poster

Charly

 • USA

  Charly

Drama / Sci-Fi / Romantický

USA, 1968, 103 min

Režie:

Ralph Nelson

Scénář:

Stirling Silliphant

Hudba:

Ravi Shankar

Producenti:

Ralph Nelson

Scénografie:

John DeCuir
(další profese)
 • Nautila
  ***

  Růži pro Algernon jsem četla předem, film mi díky tomu přišel hodně ochuzený, chladný a místy nudný. Místo sledování samotného hrdiny a jeho uvědomování si, že bude zase idiotem, film sleduje spíše jeho vztah s učitelkou. Jeho intelektuální rozvoj a pád byl nějak až moc přeskočen a film postrádal nějakou atmosféru, kterou kniha měla. Ale proměna herce z blba a génia stojícího na pódiu (kde vlastně popisuje situaci dneška jako budouctnost) byla dokonalá.(30.12.2009)

 • bassator
  ****

  29. 12. 2009 - 80%(31.12.2009)

 • Nancy
  ****

  Bez pochyby výborný film pro toho, kdo nečetl román Charly ani povídku Růže pro Algernon. Já jsem ale právě z té druhé skupiny a tudíž film neodpovídá mým představám, které vznikaly při čtení této asi nejlepší povídky, jakou jsem kdy viděla. Cliff Robertson je výborný, ale přecejenom jsem si Charlyho představovala trochu jinak. Při druhém zhlédnutí ale musím uznat, že se jedná o velice zdařilý snímek, který sice díru do světa nikdy neudělá, ale je to docela škoda. Nakonec jsem se rozhodla, že s klidným srdcem pozměním hodnocení na 4*, protože si takovýhle film nezaslouží mít ode mne tak málo.(11.11.2005)

 • T2
  ****

  Originálne a pútavé, s niekoľkými strhujúcimi dialógmi. /70%/(1.6.2010)

 • Nosdrolomo
  ***

  Je to zvláštní, ale kanadská verze z roku 2000 (tv film) ve mně zanechala hroznou touhu si přečíst předlohu a jistou emocionální stopu. Charly nic z toho neudělal a jediné co stálo za to byl výkon Cliffa Robertsona před sympóziem.(30.12.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace