Charly

Ralph Nelson

Stirling Silliphant

Ravi Shankar

Ralph Nelson

Bezvadně použité dělené plátno.(30.12.2009)

Je to zvláštní, ale kanadská verze z roku 2000 (tv film) ve mně zanechala hroznou touhu si přečíst předlohu a jistou emocionální stopu. Charly nic z toho neudělal a jediné co stálo za to byl výkon Cliffa Robertsona před sympóziem.(30.12.2009)

Velmi zvláštní a silný příběh, mám však za to, že tento film je i díky výraznému hereckému výkonu Cliffa Robertsona tak trochu opomíjený.(3.4.2003)

Atmosféru povídky se tedy filmu zachytit nepodařilo, ale stále je to dobrý film.(27.11.2009)

Before Rain Man, before Forrest Gump, there was this man. Charly. Cliffa Robertsona si budu vždy pamatovat jako strýčka Bena ze Spideyho. Charly v podstatě neobsahuje nic z toho, co si jistě spousta z Vás představuje pod pojmem sci-fi. Jedná se o nenápadný, civilně zpracovaný snímek, kde vědecko-fantastický námět funguje spíše jako podklad. Ale funguje velmi účinně a ukazuje možnosti a nebezpečí vznikající při hrátkách s lidskou myslí.(21.1.2012)