Charly

Ravi Shankar

Ralph Nelson

Scénografie:

John DeCuir

Atmosféru povídky se tedy filmu zachytit nepodařilo, ale stále je to dobrý film.(27.11.2009)

29. 12. 2009 - 80%(31.12.2009)

Velmi zvláštní a silný příběh, mám však za to, že tento film je i díky výraznému hereckému výkonu Cliffa Robertsona tak trochu opomíjený.(3.4.2003)

Je to zvláštní, ale kanadská verze z roku 2000 (tv film) ve mně zanechala hroznou touhu si přečíst předlohu a jistou emocionální stopu. Charly nic z toho neudělal a jediné co stálo za to byl výkon Cliffa Robertsona před sympóziem.(30.12.2009)

Koho by nenasralo, keď v testoch obstojí myš lepšie ako vy. “IQ-ak“ Charly je každému na posmech a preto súhlasí s operáciou i nekonečnými súvisiacimi testami. To z neho po čase urobí neskutočného génia, ktorý má odpoveď na každú otázku. V práci kolegom úsmevy zmrznú, zvlášť pobaví scéna, keď Charlyho nechajú ovládať „zložitý“ stroj. Lenže tak rýchlo ako sa Charly na kopec „slávy“ dostal, tak rýchlo z neho i spadne... Film v mnohom pripomenie film Čas prebudenia s DeNirom, ktorý rovnako prináša iba krátku radosť v úspechu liečby pacienta. Filmom sa preženie i love story, v kde Charly neodolá doktorke, ktorá ho má na starosti. Príjemný a pohodový film, ktorému by som ešte pár humorných scén pridal. 80%.(2.2.2012)

• - Snímek Charly je adaptací povídky Daniela Keyese "Růže pro Algernon" z roku 1959, později přepracované i do románové podoby. (Karlos80)