Charly

Ravi Shankar

Ralph Nelson

Scénografie:

John DeCuir

Skvělý Cliff Robertson, velice talentovaný herec z USA se nikdy výrazněji neproslavil, i když hrál hlavní role v bravurních snímcích světové kinematografie. Trochu zapomenutý actor. Ps: Vzpomeňme geniálně natočený a zahraný film Příliš pozdní hrdina. :-)(29.12.2009)

• danecek24

26. Zlatý Glóbus za rok 1968 - cena (1) - *Nejlepší scénář - Sterling Silliphant + nominace (2) - Nejlepší film (drama), Nejlepší herec (drama) - Cliff Robertson(6.1.2009)

Pekné, citlivé pripomínajúce trochu crossover Rain Mana a Času prebúdzania. Robertson je fantastický(27.12.2014)

Originálne a pútavé, s niekoľkými strhujúcimi dialógmi. /70%/(1.6.2010)

Tak asi 70%. zdálo se mi to jakési chladné, jako by se autoři na svůj vlastní výtvor dívali trochu s odstupem. Rozhodně nepomohly ani samoúčelné hrátky s děleným obrazem, které více odpoutávaly pzorornost od příběhu, než by čemukoliv pomáhaly. Cliff Robertson je opravdu skvělý.(30.12.2009)

• - Snímek Charly je adaptací povídky Daniela Keyese "Růže pro Algernon" z roku 1959, později přepracované i do románové podoby. (Karlos80)