Charly

Stirling Silliphant

Ravi Shankar

Ralph Nelson
  • honajz

Původní kniha má zajímavý filozofický nápad. Tenhle film mi od začátku neseděl formou (neustálé a zbytečné dělení obrazu), ani těmi hippies vsuvkami.(3.2.2013)

Náhodou mne sa tie hipisácke maniere v inak lineárne plynúcom filme páčili, pretože aspoň nejako ozvláštnili pomerne prostučký príbeh mentálne zaostalého pomocníka v pekárni, ktorý sa na základe lekárskych čachrov stane dočasne géniom.(30.12.2009)

Je to zvláštní, ale kanadská verze z roku 2000 (tv film) ve mně zanechala hroznou touhu si přečíst předlohu a jistou emocionální stopu. Charly nic z toho neudělal a jediné co stálo za to byl výkon Cliffa Robertsona před sympóziem.(30.12.2009)

Miluju atmosféru sci-fíček ze 60.-70. let (Colossus, Loganův útěk, Westworld) a Charly je i výborně natočen a ještě lépe zahrán. Myslím, že se z povídky dostalo maximum. Navíc některé pasáže nutí člověka se zapřemýšlet. 80%(16.1.2012)

• danecek24

26. Zlatý Glóbus za rok 1968 - cena (1) - *Nejlepší scénář - Sterling Silliphant + nominace (2) - Nejlepší film (drama), Nejlepší herec (drama) - Cliff Robertson(6.1.2009)