poster

Charly

 • USA

  Charly

Drama / Sci-Fi / Romantický

USA, 1968, 103 min

Režie:

Ralph Nelson

Scénář:

Stirling Silliphant

Hudba:

Ravi Shankar

Producenti:

Ralph Nelson

Scénografie:

John DeCuir
(další profese)
 • *Elfík*
  ****

  Začátek byl kapku nezáživný, potom se to začalo slibně rozjíždět. Obdivuji Cliffa Robertsona, jakým způsobem to zahrál... Na tuhle dobu je to natočené opravdu zajímavě...(2.6.2010)

 • Tayen
  ***

  Na začátek řeknu jedno: přečtěte si knižní předlohu. Jestliže se vám film bude líbit, věřte, že knížka je 100x lepší. Američani už mě štvou, že všechno musí tak zjednodušit a zidealizovat. Hlavně nechápu jednu věc: jak může ženská skočit do náruče chlapovi, který se jí před pár scénami pokusil znásilnit? Zkrácení děje je pro natočení filmu podle literární předlohy vždycky nutné, ale tohle není zkrácení, nýbrž vypuštění věcí, které jinak dávají příběhu větší smysl a možnost Charlyho více poznat. No, prostě, vezměte radši do ruky knížku.(15.3.2010)

 • danecek24

  26. Zlatý Glóbus za rok 1968 - cena (1) - *Nejlepší scénář - Sterling Silliphant + nominace (2) - Nejlepší film (drama), Nejlepší herec (drama) - Cliff Robertson(6.1.2009)

 • Nick Tow
  ***

  Táto adaptácia pokrivkáva za skvelou predlohou ako dementná, stará, reumou sužovaná myšička myš.(30.11.2006)

 • gogo76
  ****

  Koho by nenasralo, keď v testoch obstojí myš lepšie ako vy. “IQ-ak“ Charly je každému na posmech a preto súhlasí s operáciou i nekonečnými súvisiacimi testami. To z neho po čase urobí neskutočného génia, ktorý má odpoveď na každú otázku. V práci kolegom úsmevy zmrznú, zvlášť pobaví scéna, keď Charlyho nechajú ovládať „zložitý“ stroj. Lenže tak rýchlo ako sa Charly na kopec „slávy“ dostal, tak rýchlo z neho i spadne... Film v mnohom pripomenie film Čas prebudenia s DeNirom, ktorý rovnako prináša iba krátku radosť v úspechu liečby pacienta. Filmom sa preženie i love story, v kde Charly neodolá doktorke, ktorá ho má na starosti. Príjemný a pohodový film, ktorému by som ešte pár humorných scén pridal. 80%.(2.2.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace