Charly

Ravi Shankar

Ralph Nelson

Scénografie:

John DeCuir

Čo sa týka filmovej estetiky tak je niečo fakt pekné na čo sa dobre pozerá. Ale v konečnom dôsledku je film strašná nuda. Po 40 minútach som len čakal kedy to skončí, ale koniec bol v nedohľadne. Ku koncu sa objavilo pár zaujímavých myšlienok, pri ktorých som zbystrel pozornosť. A potom som len zase odpočítaval koniec filmu. Fenomén alebo Trávnikár sa s takouto témou vysporiadali omnoho lepšie.(30.12.2009)

Oscar 1 : Herec HR - Cliff Robertson . . . . . . . Zlatý Medvěd - výběr(7.4.2004)

29. 12. 2009 - 80%(31.12.2009)

Tenhle film je příkladem, jak se dá využít obrovský potenciál předlohy. Ralphovi Nelsonovi skládám obrovskou poklonu. O výkonu Cliffa Robertsona řeknu jediné. To byl výkon z jiné galaxie. Převedení geniálního románu na plátno naprosto dechberoucí. Ještě o trošku více působivější hudbu a bylo by to za 5*. Takhle dávám 4*. Viděno v orginálním znění bez titulků.(23.2.2011)

• honajz

Původní kniha má zajímavý filozofický nápad. Tenhle film mi od začátku neseděl formou (neustálé a zbytečné dělení obrazu), ani těmi hippies vsuvkami.(3.2.2013)

• - Snímek Charly je adaptací povídky Daniela Keyese "Růže pro Algernon" z roku 1959, později přepracované i do románové podoby. (Karlos80)