Sviňák

• Velká Británie Filth (více)

Saur.us

Psychologické drama o zničené existenci, trpící ztrátou svých bližních a hledající útěchu v drogách, alkoholu a náhodných sexuálních dobrodružstvích. A teď vážně. Opravdu to byla prdel! Škodolibý detektívek, hrající ďábelské hry se světem kolem něho ve skvělém podání Jamese McAvoye. Hajzl jako vyšitý! Tragický konec mě sice vzal úsměv ze rtů ale následné animované titulky mě ho zase rychle vrátily. ()

KOZEL84

Svin'ák to on Irvine je.A nemalý.První autor,který mě napadne,když mi nějaký analfabet sdělí,že číst je zoufalství,nebo nuda,nebo podobné hovno.Co si pamatuju z té knížky ''nestojí ani za hovno z podrážky'' (tohle,lupénka a nedostatek čistých kalhot?)a film na tom bude za chvíli tak podobně.Trainspotting je knižně a hlavně filmově úplně jiná liga.Jako špatné to není,ale stačilo asi jednou. ()

molcan2

Špina je vynikajúci film, a som rád že u nás vyšiel na DVD. McAvoy je vynikajúci, a to je zatiaľ jeho najlepší výkon, no aj hviezdy vo vedľajších úlohách robia svoju prácu znamenite. Tento film vás bude baviť až do konca s prekvapivým zvratom. ()

Dr.Manhattan

Kvalitná psychárna. James Mcavoy úplne parádny. Vždy keď si spomeniem na jeho postavu vo filme ma napadne len jedno slovo „ZLOBA“. Zatiaľ od neho asi najlepšie zahraná rola. Myslím že preskočil asi aj Wesleyho Gibsona a jeho nezabudnuteľné stavy úzkosti z filmu Wanted. ()

Pfff

Bylo to, já to nedokážu ani popsat. Z hlediska kontroverze na mě rozhodně působivé, ale ten konec...chjo. Mám tenhle "skotský" humor ráda, ale čeho je moc, toho je příliš. Nejvíc bodů, ale dávám za famózního McAvoye. Takový roztomilý modroočko se tu změnil v osobu tak nechutnou a odpudivou, že s ním nemůžete soucítit. A za to mu tleskám! Tenhle člověk u mě velmi strmě stoupá. ()

Wawer

Rozjezd slibný, trochu ve stylu Guye Ritchieho, postupem času se ovšem stává se sviňáka slátanina, která má jen pár zábavnějších momentů. McAvoy sice exceluje, to ovšem samo o sobě nic moc neznamená. Horší 3* ()

Chundys

Těch 5* je za to, že je McAvoy fakticky neskutečný zvíře... Dejte mu do ruky koště a on zahraje romantickou komedii, která převálcuje ty dnešní! Zatím jsem nenašel film, ve kterém bych byl zklamaný, když tam hraje právě můj oblíbený Charles Xavier :-) ()

Folky

Dokonalá vyváženost zábavy a deprese. Málokdy se vidí tak přesvědčivý rozklad osobnosti. McAvoy valí stejně jako Broadbent, jehož nezapomenutelné scény s doktorem sjíždím pořád dokola. Tohle se mi nikdy neokouká. ()

Azhila

Priznám sa, že Jamesa McAvoya mám tak rada, že ma dokonca neodradil ani vyslovene dosť "špinavý" trailer. No po pozretí som bola v riadnom šoku. Ono to totižto bolo úžasné a vlastne to vôbec nebolo také vulgárne ako som si myslela. Nakoniec sa z toho vykľula úžasná čierna komédia s psychologickými prvkami. A James McAvoy hraje tak ako nikdy predtým. Už dávno som vedela, že je herec s veľkým H a ani na sekundu som nepochybovala o jeho schopnostiach. Ale predsa len predčil moje očakávania. Stal sa z neho neskutočne odporný, skazený sociopat, ktorý si aj napriek tomu udržiava nesmiernu charizmu. To, čo vyvádza na plátne je nenormálne, hnusné, odporné, slizké, zlé, no zároveň zábavné od začiatku do konca. On totižto nie je zlý človek a nakoniec sa dozvedáme, čo ho k tomu byť takým vôbec viedlo. Nesmiem zabudnúť na fakt, že soundtrack je úžasný a to je teda veľmi veľké plus. K tomu všetkému ešte pridám škaredé škótske počasie a perfektne zvládnuté, vtipné dialógy prednesené škótskym prízvukom a vznikne z toho niečo, čo nenudí ba skôr baví až do konca. A po poslednej scéne budete ešte minimálne týždeň "predýchavať" skazenosť a úchylnosť dnešného sveta. ()

Qeo

Profesorovi Charlesovi Xavierovi narostli vousy a společně s Ušmudlanou Uršulou a dalšími rozjíždí rychlou jízdu po skotských ulicích. Výtečná rychlost, která pravda, trochu ztrácí na konci. Sečteno a podtrženo: Paráda se vším všudy a to včetně soundtracku ! ()

Hapretor

Ze začátku to vypadá jako parodie na detektivky, ke konci se to zvrtne najednou na psycho drama, které je ještě stupidnější než ta "parodie". McAvoy byl v pohodě akorát ve "Wanted". Tady mi nesednul. Celé mi to přišlo stupidní až trapné. Jednotlivé herecké výkony nevýrazné, obyčejné, měl jsem pocit, že vlastně toto dílo neví, čím chce být. Konec to zabil úplně. Ta myšlenka je absurdní až běda. Je to podané pro mě nezáživnou, nestravitelnou formou. Podle popisu a zdejších hlasů jsem čekal něco úplně jiného. Jedna hvězda jen za velmi vtipné a trefné předvedení "gay" pózy v podniku, za účelem zdiskreditování kolegy. To jediné mi přišlo opravdu vtipné a povedené. Jinak jsem celý film pronudil a prokroutil hlavou. ()

BOURQUE

Jeden veľkolepý úlet policajta, ktorý zná len jeden zákon – vlastný1 zákon na to, aby sa cítil dobre. J. McAvoy chodí v topánkach Harveyho Keitela a Nicolasa Cageho a klobúk dolu pred jeho odvahou. Vždy som ho predstavoval tak, že také postavy sú od neho vzdialené, ale mýlil som sa. Jeho výkon je neskutočne dobrý, avšak samotný film je „len“ priemerný. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

sadlokan

Pěkná studie"bipolární nemoci",jak to nazývají korektně američané.My v Čechách tomu říkáme schizofrénie,to je takový děsivý cvokování,uh,uh,jestli kapírujete..... ()

Rockerman

V první polovině, kdy se Bruce za každou cenu snaží dosáhnout povýšení a neváhá zkompromitovat své kolegy, jen aby dosáhl svého. Tak tahle půlka, která se nesla i vtom černém a hořkém humoru se mi až tak moc nelíbila. Zato ta druhá část, kdy už naplno propukne to jeho šílenství, způsobené hlavně "koksem" je daleko lepší. Bruceho "schíza", která nám na konec připraví zajímavé překvapení vyúsťuje vlastně v logický závěr této lidské trosky. ()

Gaia.M

Musím říct, že mě tento film hodně překvapil. Nelíbil se mi. Některé pasáže jsem dokonce přetáčela. Ale do poslední chvíle jsem netušila, co z toho vlastně vyleze. Čekala jsem, že ho rodina opustila, nebo tak něco, ale tohle.. opravdové překvapení! Jsem ráda, že jsem film viděla, ale jistojistě můžu říct, že znovu se na něj již nepodívám. Jednou opravdu stačilo. ()